תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול גאוגרפי לאלבניה, מקדוניה וקוסובו

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה וקוסובו - 8 ימים- חוצה בלקן

 

אלבניה הינה מדינה קטנה לחופי הים האדריאטי שנשחקה לאורך השנים בשל עוני, נקמות דם ואנלפבתיות, חיים בה כיום כ-3.5 מיליון בני אדם ושטחה הכולל הוא 28,748 קמ"ר. את גבולותיה היא חולקת עם יוון, מקדוניה אלבניה וקוסובו. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער. באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית. טיראנה היא בירת אלבניה מאז שנת 1920. בעיר נמצאים סממנים ותגליות ארכיטקטוניות מתקופת המאה ה-19. באלבניה שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים -  את כל זה ועוד נוכל למצוא במדינה הנפלאה, המתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירותי מועדף, אך יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בזמן האחרון נראה שהיא מתאוששת מהכול. התושבים מארחי פנים, יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים, המטבח האלבני העשיר דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, שישקבאב ובורקסים בהרבה מסעדות טובות. גם הקפה האלבני / טורקי מצוין וחזק.....

מקדוניה הנמצאת בחצי האי הבלקני, הינה מדינה הררית, בעלת עמקים רחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות מים צלולים. העם המקדוני, יושב בצבת לוחצת של 3 אחיות גדולות ותובעניות, סרביה, בולגריה ויוון ושכנה ממערב המסובכת בענייני פנים, אלבניה. זהו עם קטן שהצליח לשרוד, לשמור על צביון תרבותי למרות כל הקשיים. מקדוניה מציעה למבקרים בה טיולי ג'יפים אתגרים, כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית שכמעט ועברה מהעולם וחוויות בלתי נשכחות בנופים עוצרי נשימה.

קוסובו,  הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העות'מאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...

היתרון של דרכים

 • אלבניה
 • שקודרה - מצודת רוזאפה
 • דורס העתיקה
 • עיר החוף ולורה
 • שמורת ללוגרה
 • מקדוניה
 • העיר אוכריד
 • רכס גליצ'יצה
 • שייט בכנסיית סנט נחום
 • קוסובו
 • העיר העות'מאנית פריזרן
 • הכפר יאשורי

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טירנה (אלבניה) - קרויה

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אחר צהריים אל טירנה – בירת אלבניה. עם הנחיתה נצא בנסיעה לעבר העיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג וממנה נשקף נוף מרהיב. לינה קרויה.

יום 2 קרויה – המעבורת לפיראזה – עמק ולבונה (אלבניה)

השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית. בבוקר נצא בנסיעה צפונה... נרד אל העיירה קומאני. שם נעלה עם האוטובוס על המעבורת לכיוון העיירה פיראזה. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לפיראזה נצא בנסיעה אל העיירה באירם צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה, המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה. נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. לינה כפרית בולבונה. 

יום 3ולבונה (אלבניה) החצייה לקוסבו – ג'קובה - פריזרן (קוסובו)

את הבוקר נתחיל בהליכה רגלית קלה בשטח היער וטיול לאורך הנהר הזורם באחת השמורות היפות באלבניה "שמורת עמק ולבונה". בהמשך נרד חזרה אל העיירה באירם צורי ונתחיל את מסענו מזרחה לעבר גבול אלבניה-קוסובו. לאחר חציית הגבול נצא בנסיעה לעבר העיירה ג'קובה Gjakova, עיר עות'מאנית עתיקה בה שוק משוחזר. נבקר בשוק, במסגד שבמקום ובמידת האפשר גם במרכז של מיסטיקנים מוסלמים מכת הבקטשים. ג'קובה הייתה אחד המקומות שבו היו הקרבות הקשים ביותר בין הסרבים לקוסוברים... התרעננות שיטוט בשוק המקומי, נמשיך את מסענו בקוסובו לעבר העיר פריזרן. העיר העתיקה מוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית ושל הממלכה הבולגרית הראשונה ובהמשך הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולז' מעניין והעיר שוקקת חיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה סקופיה.

יום 4 סקופיה – קניון מטקה – החצייה למקדוניה – שמורת מברובו (מקדוניה)

בבוקר נצא לסיור בסקופיה. סקופיה הינה העיר הגדולה ומרכזה הכלכלי, תרבותי ואקדמי של מקדוניה. באזור נמצאו שרידים בני 6000 שנה שמעידים על ישוב. נערוך סיור תוך היכרות עם מאפיינים של האימפריות הרבות שהשאירו את חותמן. נראה את המבצר המרשים של סקופיה, נתרשם מהשער החדש של העיר אשר מוקדש לאלכסנדר מוקדון, הרכוב על הסוס בפסל המפורסם, נטייל בבזאר הישן של העיר. נספר את הסיפור היהודי ונבקר במוזיאון הנצחת שואת יהודי מקדוניה. בדרכינו למקדוניה נעצור לביקור בקניון מטקה המרשים. מטקה פירושו רחם, והינו חלק משמורת טבע מופלאה. נצפה על הסכר שנבנה בשנות ה 40, וייצר מאגר מים בקניון המרשים. בהמשך נחצה את הגבול למדינת מקדוניה. משם נצא בנסיעה דרומה בדרך נופית מרשימה. הנסיעה תתבצע בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים על בסיס נהר הדרין השחור. מידת האפשר נעצור לרחצה במי הנהר הצלולים והקרירים, נבקר בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. בהמשך נסיעה דרומה לעבר שמורת הטבע מברובו, אחת השמורות היפות של מקדוניה. נטפס אל רכס הרים עצום ומחורץ. בדרך נראה פסגות מושלגות ממערב הקובעות את הגבול הרגיש עם אלבניה השכנה. לינה בשמורת מברובו.

יום 5שמורת מברובו (מקדוניה) - מנזר יוהן ביגורסקי - הכפר הציורי ווצ'אני – העיירה סטרוגה

את היום נתחיל בשמורת מברובו, בהמשך נסיעה דרומה לאורך ערוץ נהר הראדיקה עד הגיענו לביקור במנזר יוהן ביגורסקי העתיק הנחשב לאחד החשובים ביותר בכנסייה המקדונית. נהנה מהנוף המדהים הנשקף ממרומי המנזר וכן מהפרסקאות וציורי הקיר העשירים אשר מצויים בתוככי מנזר זה. נעצור לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. בהתאם לזמן נבקר בעיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוכריד ויושבת על שפך הדרין השחור. נטייל בטיילת בין הסמטאות והרחובות הציוריים. לאחר נמשיך בדרך לאדם אוכריד. לינה באזור אוכריד (מקדוניה).


יום 6 אגם אורכיד – כנסיית נאום הקדוש – שייט למעיינות המבעבעים - אגם פרספה, שמורת גליצ'יצה

בבוקר נסייר בחלקו המקדוני של אגם אוכריד, הדרך מרהיבה ביופייה, במהלכה נעצור לתצפיות נוף וסיורים רגליים קצרים בנקודות חמד ובכפרים קטנים ושכוחי אל בהם עדיין מתקיימות מלאכות מסורתיות. לאחר נמשיך לביקור בכנסיית נאום הקדוש על שפת האגם. נשמע את סיפורו המעניין של הקדוש נאום שהקים אותו. נתרשם מציורי קיר יפים המעטרים את המנזר ומן הטווסים הרבים שנחשבים כאן לחיה קדושה. באזור הכנסייה ישנם מעיינות רבים המזינים את מימי האגם. נשוט בסירה אל המעיינות המבעבעים מקרקעית האגם הצלול באופן קבוע. האגם מוקף בטבע ירוק, כפרי דייגים שלווים, עיירות ונופים עוצרי נשימה. משם נמשיך לביקור באגם פרספה, האגם השני בגודלו במקדוניה, בו כ- 200 מיני ציפורים ועופות מים. האגם ששימש בימי טיטו כאתר קייט ונופש לעשירי הרפובליקה. בדרכנו חזרה נטפס על רכס גליצ'יצה, נסיעה בגבהים של כ-1,500-2,000 מטרים. נופי פרא, עדרי צאן, יערות של עצי אשור ואשוח. לינה באזור אוכריד (מקדוניה).

יום 7החצייה לאלבניה - בראט – עיר אלף החלונות – טירנה

בבוקר נחצה את הגבול לאלבניה ועם החצייה נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה-20). הביצורים הם סמל להשפעת הפחד של מנהיגי אלבניה הקומוניסטית מפני טיטו (נשיא יוגוסלביה). המשך בנסיעה דרום מערבה לעבר בראט המכונה גם "עיר אלף החלונות". את הכינוי קבלה בזכות החלונות המרובים שבבתיה אדומי-הגגות. לאורך הרכס מעל לערוץ הנהר, ניצב מבצר מן המאה ה-14, שמגן על כנסיות אורתודוקסיות קטנות. על המדרון תחת המבצר, נמצא הרובע המוסלמי העתיק מאנגאלם (Mangalem). גשר אבן בן שבע קשתות, מוביל אל גוריצה (Gorica), הרובע הנוצרי. בעיירה יש שילוב מעניין של מסגדים ,כנסיות וביניהם גם מקום פולחן קטן יותר, שאליו נהגו להגיע בני כיתות מוסלמיות, כדוגמת הדרווישים המיסטיקנים כדי לערוך את טקסיהם הייחודיים. תוך כדי שיטוט בין הסמטאות הציוריות, נחפש את קברו של שבתאי צבי, משיח השקר, שלפי גרשום שלום קבור בבראט. במידה ויותיר לנו הזמן נערוך עצירה קצרה בעיר אלבאסאן Elbasan, שיושבה כבר בשנת 450 לספירה. אלבאסאן שוכנת באמצע הדרך בין פוגראדץ לבין דורס, וחשיבותה גדלה משנת 1974, אז הקימו בה הסינים מפעל פלדה גדול ("פלדת המפלגה" - Steel of the Party). אלבאסאן נוסדה על ידי הרומאים במאה הראשונה לספירה וחומות אבן חזקות, עם 26 מגדלי שמירה, נוספו במאה הרביעית, כדי להגן עליה מפני הפולשים הברברים. בשנת 1466 בנה הסולטאן מוחמד השני את החומות מחדש ושינה את שם העיר לאל באסאן, שפירושו "המבצר" בטורקית. בתום הסיור נצא בנסיעה לטירנה. לינה טירנה.

יום 8טירנה – תל אביב

טירנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים הן ברכב והן ברגל. טירנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נצא לסיור להכרת העיר. נראה את כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה ועוד. במהלך הסיור נערוך מפגש מיוחד עם נציגי משפחה שהגנה על יהודים בתקופת מלחמת העולם (אם יתאפשר) ועל כך זכו לאות "חסידי אומות עולם". לינה בטירנה. נטייל ככל שיותיר לנו הזמן, נסעד ארוחת ערב ונצפה במופע פולקלור מקומי. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  13/05/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  08/06/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  06/07/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  10/08/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  יגאל צור

 • תאריך

  21/09/2021

  מחיר

  1,489 €

  מדריך

  הערות

  סוכות - טוביה גרוס

תוספת ליחיד:  389 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (טיסות ישירות - ישראייר).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למרץ 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום).
* מים מינרלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.