אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
אלבניה ומקדוניה

טיול מאורגן לאלבניה ומקדוניה - 8 ימים-עולם הולך ונעלם

אלבניה הינה מדינה קטנה לחופי הים האדריאטי שנשחקה לאורך השנים בשל עוני, נקמות דם ואנלפבתיות, חיים בה כיום כ-3.5 מיליון בני אדם ושטחה הכולל הוא 28,748 קמ"ר. את גבולותיה היא חולקת עם יוון, מקדוניה אלבניה וקוסובו. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער. באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית. טיראנה היא בירת אלבניה מאז שנת 1920. בעיר נמצאים סממנים ותגליות ארכיטקטוניות מתקופת המאה ה-19. באלבניה שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים -  את כל זה ועוד נוכל למצוא במדינה הנפלאה, המתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירותי מועדף, אך יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בזמן האחרון נראה שהיא מתאוששת מהכול. התושבים מארחי פנים, יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים, המטבח האלבני העשיר דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, שישקבאב ובורקסים בהרבה מסעדות טובות. גם הקפה האלבני / טורקי מצוין וחזק.....

מקדוניה הנמצאת בחצי האי הבלקני, הינה מדינה הררית, בעלת עמקים רחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות מים צלולים. העם המקדוני, יושב בצבת לוחצת של 3 אחיות גדולות ותובעניות, סרביה, בולגריה ויוון ושכנה ממערב המסובכת בענייני פנים, אלבניה. זהו עם קטן שהצליח לשרוד, לשמור על צביון תרבותי למרות כל הקשיים. מקדוניה מציעה למבקרים בה טיולי ג'יפים אתגרים, כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית שכמעט ועברה מהעולם וחוויות בלתי נשכחות בנופים עוצרי נשימה


 

 

היתרון של דרכים

אלבניה

•    קורויה עירו של סקנדרברג
•    שקודרה - מצודת רוזאפה
•    דורס העתיקה
•    עיר החוף ולורה
•    שמורת ללוגרה
•    בראט עיר 1000 החלונות
•    עיר המבצר אלבאסאן

מקדוניה

•    אגם אוכריד
•    העיר אוכריד
•    רכס גליצ'יצה
•    אגם פרספה
•    שייט בכנסיית סנט נחום
•    שמורת מברובו
•    קניון מטקה

מסלול הטיול

יום 1ת"א – טיראנה (אלבניה)

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר (דרך יעד ביניים) אל טיראנה – בירת אלבניה (נחיתה בערב), עם הנחיתה בדרך למלון נעשה סיור פנוראמי קצר בעיר. טיראנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפע משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. לינה בטיראנה.

יום 2קורויה עירו של סקנדרברג – שקודרה – אגם שקדאר והגבול עם מונטנגרו - טיראנה

בבוקר נסיעה לעבר קורויה Kruja שיושבת בראש ההר; קורויה הייתה המרכז של המרד הלאומי נגד אטטורק התורכי בראשותו של הגיבור הלאומי סקנדרברג  Skanderbeg. נבקר במוזיאון על שמו ובטירה היפה בראש ההר ונצעד דרך הרחובות המיוחדים הבנויים בסגנון בזאר טורקי. בהמשך נסיעה בכביש החוף האלבני אל העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם שקאדר. עם ההגעה נצא לסיור בעיר על בשוקיה הצבעוניים כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). בשעות אחר צהריים המאוחרות נחזור להמשך לסיור בטיראנה. לעת ערב ניפגש (מותנה) עם אנשים שיספרו לנו על סיפור הצלת היהודים בשואה באלבניה. אלבניה והיהודים: "בסה" הוא קוד התנהגות אלבני של "כבוד" שהוא מעל הדת. בזכות ה"בסה" התגייסו כל האלבנים להציל את היהודים בשואה, במשך כל השואה לא היה אלבני אחד שהסגיר יהודי לנאצים. לינה בטיראנה. 

יום 3דורס העתיקה – עיר החוף ולורה

בבוקר נצא אל העיר דורס (Durres), העיר השנייה בגודלה באלבניה. דורס שנוסדה על ידי היוונים בשנת 627 לפני הספירה. הייתה במשך מאות בשנים עיר הנמל הגדולה ביותר לחופי הים האדריאטי, וראשיתה של הדרך הרומית העתיקה Via Egnatia, אל קונסטנטינופול. חיילים איטלקיים שעגנו כאן בשנת 1939 במהלך מלחמת העולם השנייה נתקלו בהתנגדות קצרה אבל עזה ואלו שנהרגו תוך כדי הגנה על דורס נחשבים כיום להרוגים הראשונים על מזבחה של מלחמת השחרור האלבנית. עתיקות רומיות וביצורים ביזנטיים מייפים את עיר הנמל והתעשייה. נבקר באמפיתיאטרון ובמוזיאון הארכיאולוגי. בתום הסיור ניסע לולורה הממוקמת בריביירה האלבנית. לינה בולורה.

יום 4ולורה - שמורת ללוגרה – בראט עיר 1000 החלונות

היום מחכה לנו אחת מדרכי החוף היפות של אירופה. בחלקו הראשון של היום ניסע לכוון שמורת ללוגרה(Llogara)  שמורה ייחודית, רכס הרים המתרומם לרום של כ 1,600 מטרים וצונח לתוך הים. נערוך טיול רגלי קצר בשמורה. תצפיות ממרומי הצוק וירידה ברכב לאורך המצוקים אל קו החוף. לאחר נצא לעיר מוזיאונים נוספת באלבניה - בראט (Berat). בראט מכונה "עיר אלף החלונות", בזכות החלונות המרובים שבבתיה אדומי-הגגות. לאורך הרכס מעל לערוץ הנהר, ניצב מבצר מן המאה ה-14, שמגן על כנסיות אורתודוקסיות קטנות. על המדרון תחת המבצר, נמצא הרובע המוסלמי העתיק מאנגאלם (Mangalem). גשר אבן בן שבע קשתות, מוביל אל גוריצה (Gorica), הרובע הנוצרי. בעיירה יש שילוב מעניין של מסגדים ,כנסיות וביניהם גם מקום פולחן קטן יותר, שאליו נהגו להגיע בני כיתות מוסלמיות, כדוגמת הדרווישים המיסטיקנים כדי לערוך את טקסיהם הייחודיים. תוך כדי שיטוט בין הסמטאות הציוריות, נחפש את קברו של שבתאי צבי, משיח השקר, שלפי גרשום שלום קבור בבראט. לינה בראט.

יום 5בראט – עיר המבצר אלבאסאן – החצייה למקדוניה – סטרוגה - אגם אוכריד 

בבוקר נסיעה צפונה לעבר העיר אלבאסאן Elbasan, שיושבה כבר בשנת 450 לספירה. אלבאסאן שוכנת באמצע הדרך בין פוגראדץ לבין דורס, וחשיבותה גדלה משנת 1974, אז הקימו בה הסינים מפעל פלדה גדול ("פלדת המפלגה" - Steel of the Party). אלבאסאן נוסדה על ידי הרומאים במאה הראשונה לספירה וחומות אבן חזקות, עם 26 מגדלי שמירה, נוספו במאה הרביעית, כדי להגן עליה מפני הפולשים הברברים. בשנת 1466 בנה הסולטאן מוחמד השני את החומות מחדש ושינה את שם העיר לאל באסאן, שפירושו "המבצר" בטורקית. בהמשך נסיעה מזרחה לגבול מקדוניה, עוד לפני שנחצה את הגבול נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה 20). נחצה את הגבול ונבקר בעיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוכריד ויושבת על שפך הדרין השחור. נטייל בטיילת ורחובותיה ונעשה את דרכינו לעבר אוכריד. לינה באוכריד (מקדוניה).

יום 6 אוכריד – רכס גליצ'יצה – שייט כנסיית סנט נחום – המעיינות הצלולים

בבוקר, לאחר סיור בעיר, נצא דרומה ונטפס על רכס גליצ'יצה, לאחר ביקור בכפר נמשיך בנסיעה בגבהים של כ-1,500-2,000 מטרים. נופי פרא, עדרי צאן, יערות של עצי אשור ואשוח. שעה של טיול רגלי והמשך לאורך אגם פרספה ששימש בימי טיטו כאתר קייט ונופש לעשירי הרפובליקה בדרך לאוכריד. עם ההגעה נצא לטיול רגלי בסמטאות היפות של העיר אוכריד. אחר צהרים נגיע חזרה לאגם לפינה הדרומית, שם ממוקמת כנסיית נחום ולרגליה נובעים המעיינות הממלאים את האגם במימיהם הצלולים. הטיול במקום יתבצע באמצעות סירות משוטים. נחזור לפנות ערב לאוכריד, לשיטוט חופשי בעיר, ארוחת ערב במסעדה מקומית וטיול לילי. לינה באוכריד.

יום 7הכפר הציורי ווצ'אני – שמורת מברובו – קניון מטקה – סקופיה

בבוקר נסיעה צפונה לאזור ההררי של מקדוניה נעצור לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. ניסע לאורך ערוץ נהר הראדיקה עד הגיענו לביקור במנזר יוהן ביגורסקי העתיק הנחשב לאחד החשובים ביותר בכנסייה המקדונית. נהנה מהנוף המדהים הנשקף ממרומי המנזר וכן מהפרסקאות וציורי הקיר העשירים אשר מצויים בתוככי מנזר זה. נמשיך לעבר שמורת הטבע מברובו, אחת השמורות היפות של מקדוניה. נטפס אל רכס הרים עצום ומחורץ. בדרך נראה פסגות מושלגות ממערב הקובעות את הגבול הרגיש עם אלבניה השכנה. בדרכינו לסקופיה נעצור לביקור בקניון מטקה המרשים. מטקה פירושו רחם, והינו חלק משמורת טבע מופלאה. נצפה על הסכר שנבנה בשנות ה 40, וייצר מאגר מים בקניון המרשים. נטייל בשמורה ואחר הצהריים נגיעה לסקופיה הבירה. עם ההגעה והתארגנות במלון, נצא לסיור ערב בעיר. לינה בסקופיה

יום 8סקופיה – ת"א

בבוקר נשלים את הסיור בסקופיה. סקופיה הינה העיר הגדולה ומרכזה הכלכלי, תרבותי ואקדמי של מקדוניה. באזור נמצאו שרידים בני 6000 שנה שמעידים על ישוב. נערוך סיור תוך היכרות עם מאפיינים של האימפריות הרבות שהשאירו את חותמן. נראה את המבצר המרשים של סקופיה, נתרשם מהשער החדש של העיר אשר מוקדש לאלכסנדר מוקדון, הרכוב על הסוס בפסל המפורסם, נבקר בחאן שיירות מהתקופה העות'מאנית ונטייל בבזאר הישן של העיר. נספר את הסיפור היהודי, נבקר מוזיאון הנצחת שואת יהודי מקדוניה. אחר צהריים התאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  18/10/2019

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  צבעי השלכת

תוספת ליחיד:  249 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום).
* מים מינראלים, צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.