תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו

טיול ג'יפים מאורגן באלבניה מקדוניה וקוסובו - חוצה דרום הבלקן - חו"ל ברמה אחרת - טיולים לדתיים ושומרי שבת 8 ימים

אלבניה היא מדינה קטנה בבלקן היושבת לחוף הים האדריאטי וגובלת ביוון, מקדוניה וקוסובו. באלבניה שילוב נפלא של חופים מרהיבים, מזג אוויר נוח, שמורות טבע נרחבות וכפרים מנומנמים. אלבניה טרם הפכה ליעד תיירותי עמוס, מה שמוסיף לקסמה. מקדוניה, גם היא ממדינות הבלקן, היא מדינה של הרים, עמקים נרחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות. מקדוניה היא גן עדן לאלו שמחפשים טיול שטח המשלב כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית ונופים מרהיבים בטבע. טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה הינו מסע בזמן אל אירופה העתיקה, מסלולנו משלב בין כפרים חקלאיים ומנותקים בהם עמד הזמן מלכת ובין שמורות טבע עוצרות נשימה. פרטים נוספים אודות טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה קיימים בתוכנית הטיול המלאה.

מקדוניה ארץ האגמים הגדולים, שהם מן העתיקים ביותר בעולם הגיאולוגי, ארצם של פיליפוס השני ובנו אלכסנדר הגדול, חבל הארץ העתיק ביותר באירופה אשר פיתח את תרבות היין. בביקורנו, נפגוש את התושבים הכפריים יושבי ההרים והעמקים, איכרים עובדי אדמה טובי לב, תמימים וישרי דרך. כמובן שלא נוותר על ההרים, האגמים, הנחלים וושמורת טבע המרהיבות שבה.

קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

  • טיראנה בירת אלבניה
  • פנסיון מלא
  • שמורת הטבע של עמק וולבונה
  • מצודת השושנים
  • שמורת הטבע של טאט
  • הכפר הציורי לאזארופולה
  • כפר ההרים גליצ'ניק
  • העיר העותומאנית פריזרן

מסלול הטיול

יום 1יום ה' - ת"א – טיראנה (אלבניה)

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה אל טיראנה בירת אלבניה. TLV – TIR 6H163 15:35-17:30
טיראנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים- הן ברכב והן ברגל. טיראנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. לינה בטירנה. 
הערה: יתכן ואת הלילה נעשה בקרויה

יום 2יום שישי - טיראנה (אלבניה) – נהר הדרין – החצייה למקדוניה - שמורת מברובו (מקדוניה)

בבוקר נקבל את הג'יפים ונצא בנסיעה צפון מזרחה לעבר הגבול עם מקדוניה... 
הנסיעה בכבישים משובשים, בדרך נופית מרהיבה. נחצה את נהר הדרין השחור (העושה דרכו באיטיות לאגם אוכריד) ובהמשך את הגבול למקדוניה ומשם נמשיך לפתחה של שמורת הטבע מברובו ((Mavrovo. אל השמורה ניכנס מדרום בואך כפר ההרים גליצ'ניק (1,500 מטרים), הכפר נמצא במיקום מרשים במיוחד, מעל מצוקים אדירים ובלב אזור מיוער. הכפר נטוש כמעט לחלוטין בחורף, בקיץ מגיעים אליו תושבי סקופיה, שמחזיקים במקום בתי קיץ ואז גם פועלות כאן כמה מסעדות מקומיות. ממנו נטפס אל הרמה האלפנית הגבוהה של השמורה. למעלה, בגבהים של 2,000-1,800 מטרים מחכים לנו מרחבים ומסלולי נהיגת שטח אינסופיים, נופים מרשימים ובעיקר מפגש עם רועי הצאן ומובילי העצים, שגם היום משתמשים בסוסים לשינוע. אחר צהריים הכנות לשבת, תפילות וסעודת ליל שבת. לינה על שפת אגם מברובו.

יום 3יום שבת – שמורת מברובו (מקדוניה)

בבוקר, תפילות וארוחת שבת, בצהריים נצא לסיור רגלי באזור האגם שהוא ללא ספק אחד מהיפים ביותר במקדוניה. לינה על שפת אגם מברובו.

יום 4יום א' - מברובו (מקדוניה) – החצייה לקוסבו – העיירה העות'מנית פריזרן (קוסבו) 

בבוקר נצא בנסיעה בדרך נופית מרשימה צפונה לכוון הגבול עם קוסבו. הנסיעה תתבצע בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים. נעצור לבקור בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. לקראת צהריים נחצה את הגבול למדינת קוסובו ונגיע לעיירה פריזרן, שמוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית, ובהמשך של הממלכה הבולגרית הראשונה. מאוחר יותר הייתה חלק מהאימפריה העות'מנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולז' מעניין העיר השוקקת החיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בפריזרן.

יום 5יום ב' –ג'קובה העתיקה (קוסבו) – החזרה לאלבניה – האלפים האלבנים - שמורת עמק ולבונה (אלבניה)

בבוקר נצא בנסיעה לעבר העיירה העתיקה ג'קובה Gjakova, עיר עותומאנית עתיקה. עצירה קצרה להתרעננות וסיור קצר בשוק המקומי ונתחיל את מסענו מערבה לעבר הגבול האלבני. לאחר חציית הגבול ניסע אל העיירה באירן צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה. המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה, נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הוולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נצא בהליכות רגלית קלות בשטח היער ולאורך הנהר הזורם. לינה כפרית בולבונה.

יום 6יום ג' – האלפים האלבנים - המעבורת לקומאני – שקודרה – שמורת טאט (אלבניה)

יום ארוך... השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית, נרד אל העיירה פיראזה Fierze, שם נעלה עם הרכבים על המעבורת לכיוון העיירה קומאני. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לקומאני נפרוק את הרכבים ונצא בנסיעה הררית מרהיבה העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם שקאדר. עצירה קצרה להתרעננות ונמשיך בנסיעה צפון מזרחה לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth נטפס אל קו פרשת המים לגובה של 2,000 מטר ונעלה אל החלקים הגבוהים של האלפים האלבנים עד נקודת התצפית באוכף הסלעי המאפשרת לנו מבט עד האופק של אגם שקודר. לעת ערב נגיע לטאט כפר ציורי השוכן בלב עמק נסתר המשובץ בפלגי מים וקניונים עמוקים. לינה כפרית בטאט.

יום 7יום ד' – האלפים האלבנים – שמורת טאט - שקודרה (אלבניה)

את הבוקר נקדיש לשמורת טאט היפה. כולל הכרות מקרוב עם הקהילה הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. בהתאם לתנאי מזג האוויר נצא לטיולים רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. בצהריים נצא בנסיעה בדרך הישנה (בהתאם לתנאי הדרך) דרומה חזרה אל העיר שקודרה. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בעיר על בשוקיה הצבעוניים כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). לינה שקודרה.

יום 8 שוקדרה – העיר העתיקה קרויה – טיראנה – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה חזרה אל טיראנה. בהתאם לשעת ההמראה עצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. אחר הצהריים נגיע לטיראנה, נחזיר את הג'יפים. בהתאם לשעת ההמראה נצא לסיור בעיר ובהמשך העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה לישראל. 
TIR – TLV 6H164 18:30-20:15

תאריכי יציאה ומחיר

תוספת ליחיד:  389 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות – שכר ללא מזון.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2020).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית/ לינה בבתי משפחות.
* כלכלה: פנסיון מלא (כשר), ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/ כריכים בהכנה עצמית.
* מבשלת/ תומכת דתית להכנת הארוחות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג מיצובישי פג'ארו/ או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, ומדריך/מכונאי מקומי.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

 
המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים. 
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
 

1