אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו

טיול ג'יפים מאורגן לבלקן - אלבניה, מקדוניה וקוסובו - 9 ימים

אלבניה היא מדינה קטנה בבלקן היושבת לחוף הים האדריאטי וגובלת ביוון, מקדוניה וקוסובו. באלבניה שילוב נפלא של חופים מרהיבים, מזג אוויר נוח, שמורות טבע נרחבות וכפרים מנומנמים. אלבניה טרם הפכה ליעד תיירותי עמוס, מה שמוסיף לקסמה. מקדוניה, גם היא ממדינות הבלקן, היא מדינה של הרים, עמקים נרחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות. מקדוניה היא גן עדן לאלו שמחפשים טיול שטח המשלב כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית ונופים מרהיבים בטבע. טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה הינו מסע בזמן אל אירופה העתיקה, מסלולנו משלב בין כפרים חקלאיים ומנותקים בהם עמד הזמן מלכת ובין שמורות טבע עוצרות נשימה. פרטים נוספים אודות טיול ג'יפים באלבניה ומקדוניה קיימים בתוכנית הטיול המלאה.

מקדוניה ארץ האגמים הגדולים, שהם מן העתיקים ביותר בעולם הגיאולוגי, ארצם של פיליפוס השני ובנו אלכסנדר הגדול, חבל הארץ העתיק ביותר באירופה אשר פיתח את תרבות היין. בביקורנו, נפגוש את התושבים הכפריים יושבי ההרים והעמקים, איכרים עובדי אדמה טובי לב, תמימים וישרי דרך. כמובן שלא נוותר על ההרים, האגמים, הנחלים וושמורת טבע המרהיבות שבה.

קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...
 

היתרון של דרכים

 • טיראנה בירת אלבניה
 • נהר הדרין השחור
 • שמורת הטבע של עמק וולבונה
 • מצודת השושנים
 • שמורת הטבע של טאט
 • שמורת מברובו
 • הכפר הציורי לאזארופולה
 • כפר ההרים גליצ'ניק
 • העיר העותומאנית פריזרן
 • הכפר יאשורי
 • פג'ה "ירושלים של הסרבים"
 • פרישטינה בירת קוסובו
 • ג'קובה

מסלול הטיול


יום 1ת"א –  טיראנה

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר (דרך יעד ביניים) אל טיראנה – בירת אלבניה (נחיתה בצהריים), עם ההגעה נצא לסיור פנוראמי קצר בעיר ובהמשך העברה לבית מלון. טיראנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים - הן ברכב והן ברגל. טיראנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. לינה בטירנה. 

יום 2 טיראנה – העיר העתיקה אלבאסאן – החצייה למקדוניה – אגם אורכיד - רכס גליצ'יצה (מקדוניה)

בבוקר נחתום על הרכבים ונצא בנסיעה מזרחה לעבר מקדוניה. בדרך נעצור לביקור בעיר העתיקה אלבאסאן Elbasan, שיושבה כבר בשנת 450 לספירה. אלבאסאן שוכנת באמצע הדרך בין פוגראדץ לבין דורס, וחשיבותה גדלה משנת 1974, אז הקימו בה הסינים מפעל פלדה גדול ("פלדת המפלגה" - Steel of the Party). אלבאסאן נוסדה על ידי הרומאים במאה הראשונה לספירה וחומות אבן חזקות, עם 26 מגדלי שמירה, נוספו במאה הרביעית, כדי להגן עליה מפני הפולשים הברברים. בשנת 1466 בנה הסולטאן מוחמד השני את החומות מחדש ושינה את שם העיר לאל באסאן, שפירושו "המבצר" בטורקית.
נמשיך בנסיעה לאגם אוכריד ונתחיל להקיף אותו מדרום הדרך מרהיבה ביופייה, במהלכה נעצור לתצפיות נוף וסיורים רגליים קצרים בנקודות חמד ובכפרים קטנים ושכוחי אל בהם עדיין מתקיימות מלאכות מסורתיות. נחצה את הגבול למקדוניה, עוד לפני שנחצה את הגבול נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה-20). הביצורים הם סמל להשפעת הפחד של מנהיגי אלבניה הקומוניסטית מפני טיטו (נשיא יוגוסלביה). בחלקו המקדוני של האגם בפינה הדרומית נבקר בכנסיית נחום הקדוש לרגליה נובעים המעיינות הממלאים את האגם במימיהם הצלולים. הטיול במקום יתבצע בשייט מרהיב באמצעות סירות משוטים. בהתאם לזמן, נטפס על רכס גליצ'יצה, נסיעה בגבהים של כ-1,500-2,000 מטרים. נופי פרא, עדרי צאן, יערות של עצי אשור ואשוח. שעה של טיול רגלי והמשך לאורך אגם פרספה ששימש בימי טיטו כאתר קייט ונופש לעשירי הרפובליקה בדרך לאוכריד. עם ההגעה נצא לטיול רגלי בסמטאות היפות של העיר אוכריד. לינה באוכריד.

יום 3העיירה המקדונית סטרוגה – שמורת מברובו - כפר ההרים גליצ'ניק

בבוקר נבקר בעיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוכריד ויושבת על שפך הדרין השחור. נטייל בטיילת בין הסמטאות והרחובות הציוריים. לאחר נמשיך בנסיעה צפונה לאזור ההררי של מקדוניה נעצור לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. ניסע לאורך ערוץ נהר הראדיקה. משם נטפס אל שמורת מברובו ((Mavrovo . שער הכניסה שלנו לשמורה הוא הכפר ההרים הציורי גליצ'ניק (1,500 מטרים), הכפר נמצא במיקום מרשים במיוחד, מעל מצוקים אדירים ובלב אזור מיוער. הכפר נטוש כמעט לחלוטין בחורף, בקיץ מגיעים אליו תושבי סקופיה, שמחזיקים במקום בתי קיץ ואז גם פועלות כאן כמה מסעדות מקומיות. מגליצ'ניק נרד לאגם מברובו ולכפר לאזארופולה ללינה באזור. לינה אגם מברובו.

יום 4שמורת מברובו (מקדוניה) – החצייה לקוסבו – פריזרן (קוסבו) 

בבוקר ניכנס לביקור מרהיב ומרגש בשמורת מברובו. נטפס אל הרמה האלפנית הגבוהה של השמורה. למעלה, בגבהים של 2,000-1,800 מ' מחכים לנו מרחבים ומסלולי נהיגת שטח אינסופיים, נופים מרשימים ובעיקר מפגש עם רועי הצאן ומובילי העצים, שגם היום משתמשים בסוסים לשינוע. בהמשך נצא בנסיעה בדרך נופית מרשימה צפונה לכוון הדבול עם קוסבו. הנסיעה תתבצע בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים על בסיס  נהר הדרין השחור. מידת האפשר נעצור לרחצה במי הנהר הצלולים והקרירים, נבקר בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. אחר הצהריים נחצה את הגבול למדינת קוסובו ונגיע לעיירה פריזרן, שמוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית, ובהמשך של הממלכה הבולגרית הראשונה. מאוחר יותר הייתה חלק מהאימפריה העות'מנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולז' מעניין העיר השוקקת החיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בפריזרן

יום 5ג'קובה (קוסבו) – החזרה לאלבניה - באיראן צורי – שמורת עמק ולבונה (אלבניה)

את הבוקר נתחיל עם סיור קצר בעיר ונצא בנסיעה לעבר העיירה ג'קובה Gjakova, עיר עותומאנית עתיקה בה שוק משוחזר. נבקר בשוק, במסגד שבמקום ובמידת האפשר גם במרכז של מיסטיקנים מוסלמים מכת הבקטשים. ג'קובה הייתה אחד המקומות שבו היו הקרבות הקשים ביותר בין הסרבים לקוסוברים... עם ההגעה נצא להצטיידות בשוק המקומי ונתחיל את מסענו מערבה לעבר הגבול האלבני. לאחר חציית הגבול ניסע אל העיירה באירן צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה. המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה, נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הוולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נצא בהליכות רגלית קלות בשטח היער ולאורך הנהר הזורם. לינה כפרית בולבונה.

יום 6 עמק ולבונה Valbona – פיראזה – המעבורת לקומאני – שקודרה

יום ארוך... השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית, נרד אל העיירה פיראזה Fierze, שם נעלה עם הרכבים על המעבורת לכיוון העיירה קומאני. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לקומאני נפרוק את הרכבים ונצא בנסיעה הררית מרהיבה העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם שקאדר. עם ההגעה נצא לסיור בעיר על בשוקיה הצבעוניים כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר- מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). לינה שקודרה.

יום 7אל שמורת טאט

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth נטפס אל קו פרשת המים לגובה של 2,000 מטר ונעלה אל החלקים הגבוהים של האלפים האלבנים עד נקודת התצפית באוכף הסלעי המאפשרת לנו מבט עד האופק של אגם שקודר. לעת ערב נגיע לטאט כפר ציורי השוכן בלב עמק נסתר המשובץ בפלגי מים וקניונים עמוקים. לינה כפרית בטאט.

יום 8שמורת טאט

את הבוקר נקדיש להכרות מקרוב עם הקהילה הקתולית הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. בהתאם לתנאי מזג האוויר נצא לטיולים רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. בצהריים נצא בנסיעה בדרך הישנה (בהתאם לתנאי הדרך) דרומה אל העיר שקודרה. 

יום 9שוקדרה – טיראנה – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה חזרה אל טיראנה. בהתאם לשעת ההמראה עצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. לאחר נצא בנסיעה אל שדה התעופה לטיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים). 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  10/10/2019

  מחיר

  1,778 €

  מדריך

  הערות

  סוכות

תוספת ליחיד:  439 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאוגוסט 2019).

* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית/ לינה בבתי משפחות.

* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות (למעט ארוחת צהריים וערב ביום הטיול האחרון)

* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.

* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג מיצובישי פג'ארו/ או דומה לו (ארבעה נוסעים בג'יפ).

* דלק לג'יפים.

* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...

* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, ומדריך/מכונאי מקומי.

* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.

* הוצאות ושירותים אישיים.

* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

1