אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו

ג'יפים באלבניה מקדוניה וקוסובו (8 ימים) - לנוסע העצמאי

ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד.  יצאתם – שכחתם...יש מי שדואג לכם.

אלבניה הנה מדינה קטנה לחופי הים האדריאתי שנשחקה לאורך השנים בשל עוני, נקמות דם ורמת חיים נמוכה. חיים בה כיום כ-3 מיליון בני אדם ושטחה הכולל הוא 28,748 קמ"ר – מעט קטן משטחה של בלגיה. את גבולותיה היא חולקת עם יוון, מקדוניה, קוסובו ומונטנגרו. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער, באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית. טיראנה היא בירת אלבניה מאז שנת 1920. בעיר נמצאים סממנים ותגליות ארכיטקטוניות מתקופת המאה ה-19. באלבניה שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים - את כל זה ועוד נוכל למצוא במדינה הנפלאה  המתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירות מועדף אך יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בזמן האחרון נראה שהיא מתאוששת מהכול. התושבים מארחי פנים, יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים, המטבח האלבני העשיר דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, שיש קבב ובורקסים בהרבה מסעדות טובות. גם הקפה האלבני / טורקי מצוין וחזק...

מקדוניה ארץ האגמים הגדולים, שהם מן העתיקים ביותר בעולם הגיאולוגי, ארצם של פיליפוס השני ובנו אלכסנדר הגדול, חבל הארץ העתיק ביותר באירופה אשר פיתח את תרבות היין. בביקורנו, נפגוש את התושבים הכפריים יושבי ההרים והעמקים, איכרים עובדי אדמה טובי לב, תמימים וישרי דרך. כמובן שלא נוותר על ההרים, האגמים, הנחלים וושמורת טבע המרהיבות שבה.

קוסובו היא הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העותמאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...
 

היתרון של דרכים

•    טיראנה בירת אלבניה
•    הכפר הציורי לאזארופולה
•    העיר העותומאנית פריזרן
•    הכפר יאשורי
•    פג'ה "ירושלים של הסרבים"
•    ג'קובה
•    ביראן צ'ורי
•    שמורת הטבע של עמק וולבונה
•    פיראזה
•    העיר שקורדה
•    שמורת הטבע של טאט

מסלול הטיול

יום 1ת"א – טיראנה (אלבניה)

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת ערב אל טיראנה – בירת אלבניה. 
טיראנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים- הן ברכב והן ברגל. טיראנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. לינה בטירנה. 

יום 2החצייה למקדוניה -  שמורת מברובו (מקדוניה)

בבוקר נקבל את הג'יפים. בהמשך נצא בנסיעה מזרחה לעבר מקדוניה, הנסיעה בכביש משובש, בדרך נופית יפה. נחצה את נהר הדרין השחור (העושה דרכו באיטיות לאגם אוכריד) ובהמשך את הגבול למקדוניה ומשם נמשיך לפתחה של שמורת הטבע מברובו, אחת השמורות היפות של מקדוניה. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בשמורה המרהיבה. לינה מברובו.

יום 3שמורת מברובו (מקדוניה) – החצייה לקוסבו – פריזרן (קוסבו) 

בבוקר ניכנס לביקור מרהיב ומרגש בשמורת מברובו. שער הכניסה לשמורה הוא הכפר הציורי לאזארופולה, ממנו נטפס אל הרמה האלפנית הגבוהה של השמורה. למעלה, בגבהים של 2,000-1,800 מ' מחכים לנו מרחבים ומסלולי נהיגת שטח אינסופיים, נופים מרשימים ובעיקר מפגש עם רועי הצאן ומובילי העצים, שגם היום משתמשים בסוסים לשינוע. בהמשך נגיע אל כפר ההרים גליצ'ניק (1,500 מטרים), הכפר נמצא במיקום מרשים במיוחד, מעל מצוקים אדירים ובלב אזור מיוער. הכפר נטוש כמעט לחלוטין בחורף, בקיץ מגיעים אליו תושבי סקופיה, שמחזיקים במקום בתי קיץ ואז גם פועלות כאן כמה מסעדות מקומיות. בהמשך נצא בנסיעה בדרך נופית מרשימה צפונה לכוון הדבול עם קוסבו. הנסיעה תתבצע בכבשים משובשים ודרכי עפר חוצה מעברי הרים וכפריים ציוריים על בסיס  נהר הדרין השחור. מידת האפשר נעצור לרחצה במי הנהר הצלולים והקרירים, נבקר בכפרים ונחזה מקרוב בחיים הכפרים שבדרך. אחר הצהריים נחצה את הגבול למדינת קוסובו ונגיע לעיירה פריזרן, שמוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית, ובהמשך של הממלכה הבולגרית הראשונה. מאוחר יותר הייתה חלק מהאימפריה העות'מנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולז' מעניין העיר השוקקת החיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בפריזרן

יום 4ג'קובה (קוסבו) – החזרה לאלבניה - באיראן צורי – שמורת עמק ולבונה (אלבניה)

את הבוקר נתחיל עם סיור קצר בעיר ונצא בנסיעה לעבר העיירה ג'קובה Gjakova, עיר עותומאנית עתיקה בה שוק משוחזר. נבקר בשוק, במסגד שבמקום ובמידת האפשר גם במרכז של מיסטיקנים מוסלמים מכת הבקטשים. ג'קובה הייתה אחד המקומות שבו היו הקרבות הקשים ביותר בין הסרבים לקוסוברים... עם ההגעה נצא להצטיידות בשוק המקומי ונתחיל את מסענו מערבה לעבר הגבול האלבני. לאחר חציית הגבול ניסע אל העיירה באירן צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה. המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה, נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הוולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. נצא בהליכות רגלית קלות בשטח היער ולאורך הנהר הזורם. לינה כפרית בולבונה.

יום 5עמק ולבונה Valbona – פיראזה – המעבורת לקומאני – שקודרה (אלבניה)

יום ארוך... השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית, נרד אל העיירה פיראזה Fierze, שם נעלה עם הרכבים על המעבורת לכיוון העיירה קומאני. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לקומאני נפרוק את הרכבים ונצא בנסיעה הררית מרהיבה העיר הצפונית שקודרה Shkodra היושבת על שפת אגם שקאדר. עם ההגעה נצא לסיור בעיר על בשוקיה הצבעוניים כולל טיפוס אל המצודה המפורסמת החולשת על העיר- מצודת רוזאפה (מצודת השושנים). לינה שקודרה.

יום 6אל שמורת טאט (אלבניה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לעבר אחד המקומות המבודדים ביותר באלבניה חבל טאטי .Theth נטפס אל קו פרשת המים לגובה של 2,000 מטר ונעלה אל החלקים הגבוהים של האלפים האלבנים עד נקודת התצפית באוכף הסלעי המאפשרת לנו מבט עד האופק של אגם שקודר. לעת ערב נגיע לטאט כפר ציורי השוכן בלב עמק נסתר המשובץ בפלגי מים וקניונים עמוקים. לינה כפרית בטאט.

יום 7 שמורת טאט – שקודרה (אלבניה)

את הבוקר נקדיש להכרות מקרוב עם הקהילה הקתולית הייחודית והמבודדת. נתוודע לפעילות היום יום של המארחים שלנו המקיימים אורח חיים שכבר נדמה שעבר מהעולם המודרני. בהתאם לתנאי מזג האוויר נצא לטיולים רגליים באזור השמורה שהיא ללא ספק אחת מהיפות ביותר באלבניה. בצהריים נצא בנסיעה בדרך הישנה (בהתאם לתנאי הדרך) דרומה אל העיר שקודרה. לינה בשקודרה.

יום 8 שוקדרה – טיראנה – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה חזרה אל טיראנה. בהתאם לשעת ההמראה עצור לביקור בעיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג ממנה נשקף נוף מרהיב. אחר הצהריים נגיע לטיראנה, נחזיר את הג'יפים. בהתאם לשעת ההמראה נצא לסיור בעיר ובהמשך העברה אל שדה התעופה לטיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים). 

עונה מומלצת:

מאי - אוקטובר

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (תמחור נפרד).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליולי 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג מיצובישי פג'ארו או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דמי רישום.
* תכנון המסלול, תדרוך מפורט על אפליקצית GPS ומפות על המסלול.

המחיר אינו כולל:
* דלק לג'יפים (הערכה כ 200 $ לרכב לכל המסלול).
* כניסות לאתרים, אטרקציות.
* הדרכה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

n