תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

אלבניה, מקדוניה וקוסובו

טיול מאורגן לאלבניה, מקדוניה וקוסובו - לשומרי מסורת - 8 ימים- עולם הולך ונעלם

אלבניה הינה מדינה קטנה לחופי הים האדריאטי שנשחקה לאורך השנים בשל עוני, נקמות דם ואנלפבתיות, חיים בה כיום כ-3.5 מיליון בני אדם ושטחה הכולל הוא 28,748 קמ"ר. את גבולותיה היא חולקת עם יוון, מקדוניה אלבניה וקוסובו. החלק הפנימי של המדינה הררי ברובו ויותר מ-36 אחוזים ממנו מיוער. באלבניה יש 2,000 אתרי טבע בעלי חשיבות לאומית. טיראנה היא בירת אלבניה מאז שנת 1920. בעיר נמצאים סממנים ותגליות ארכיטקטוניות מתקופת המאה ה-19. באלבניה שמש ים תיכונית, חולות, טבע, הרים ונוף משגע, כרמים ופרדסים -  את כל זה ועוד נוכל למצוא במדינה הנפלאה, המתנמנמת לחוף הים התיכון. היא עדיין לא יעד תיירותי מועדף, אך יש לה בהחלט מה להציע, לא פחות משכנותיה. הרבה שנים סבלה אלבניה מהמון חוליים, אבל בזמן האחרון נראה שהיא מתאוששת מהכול. התושבים מארחי פנים, יש לה שפע של אטרקציות להציע לתיירים, המטבח האלבני העשיר דומה מאוד למטבח הטורקי ותמצאו בו לא מעט בשר, שישקבאב ובורקסים בהרבה מסעדות טובות. גם הקפה האלבני / טורקי מצוין וחזק.....

מקדוניה הנמצאת בחצי האי הבלקני, הינה מדינה הררית, בעלת עמקים רחבים, אגמים תכולים, נחלים ומעיינות מים צלולים. העם המקדוני, יושב בצבת לוחצת של 3 אחיות גדולות ותובעניות, סרביה, בולגריה ויוון ושכנה ממערב המסובכת בענייני פנים, אלבניה. זהו עם קטן שהצליח לשרוד, לשמור על צביון תרבותי למרות כל הקשיים. מקדוניה מציעה למבקרים בה טיולי ג'יפים אתגרים, כפרים אותנטיים, תרבות חקלאית שכמעט ועברה מהעולם וחוויות בלתי נשכחות בנופים עוצרי נשימה.

קוסובו,  הארץ הכי לא מתויירת באירופה... חבל ארץ פורה הנחבא בין שלשלות הרים אדירים שהיה בעבר מרכז התרבות של הבלקן, הן בתקופת האימפריה הסרבית והן בתקופת העות'מאניים. קוסובו נחשבת לירושלים של הסרבים, אך גם לערש המולדת של האלבנים, וסביב מאבק זה התחוללו מלחמות רבות, האחרונה הסתיימה לפני 10 שנים בלבד... קוסבו היא מדינה מרתקת מיוחדת במינה נמצא בה ערים עתיקות, מצודות בנות אלפי שנים, שווקים ססגוניים, שכונות וכפרים שחיים בפשטות כמו לפני מאות שנים, כמובן עם אלבני עליז, ותוסס ומאיר פנים...

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

 

היתרון של דרכים

אלבניה

•  טיראנה
•  העיקר קרויה
•  שמורת הטבע של עמק ולבונה
•  בראט עיר 1000 החלונות

מקדוניה
•  סקופיה
•  אגם אורכיד
•  הכפר הציורי ווצ'אני
•  שייט למעיינות המבעבעים
•  אגם פרסקה

קוסובו

•   העיר העותומנאית פריזרן

•   העירייה העתיקה ג'קובה

מסלול הטיול

יום 1 יום ג': ת"א – טיראנה (אלבניה) - קרויה

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אחר צהריים אל טיראנה – בירת אלבניה. עם הנחיתה נצא בנסיעה לעבר העיר קרויה Kruja אחת הערים העתיקות והחשובות באלבניה, עירו של המנהיג המיתולוגי סקנדרבג. כולל ביקור בבזאר הטורקי הססגוני המטפס עד המצודה בה נלחם סקנדרבג וממנה נשקף נוף מרהיב. לינה קרויה.

יום 2יום ד': קרויה – המעבורת לפיראזה – עמק ולבונה (אלבניה)

השקמה מוקדמת, לאחר ארוחת בוקר כפרית. בבוקר נצא בנסיעה צפונה... נרד אל העיירה קומאני. שם נעלה עם האוטובוס על המעבורת לכיוון העיירה פיראזה. שייט שאורכו כשעתיים על אגמים שנוצרו ממערכת הסכרים אותם בנו הסינים עבור האלבנים על מנת ליצר חשמל הידרואלקטרי. השייט יאפשר לנו לחזות במקומיים המנצלים את הנהר למעבר מקוסובו אל עבר החוף וטירנה. הנוף בשייט הוא של הרים, מצוקים ובתי כפר מבודדים. עם ההגעה לפיראזה נצא בנסיעה אל העיירה באירן צורי Bajram Curri, עיירה ענייה עם היסטוריה מפוארת מימיו של העריץ חוג'ה ועתיד מלא בסימני שאלה, המשמשת מרכז לאיכרי האזור. העיירה כולה מתנקזת אל רחוב אחד ובו שוק ססגוני הומה. נעצור בעיר לביקור קצר ונמשיך לכיוון העיירה ולבונה הנמצאת בפתחה של שמורת הטבע ולבונה. עם ההגעה נצא לסיור קצר בעמק ולבונה, אזור פראי ומרהיב של טבע מבודד ובלתי נגוע, האזור כולו מקביל לנהר הולבונה הצלול ובו מספר כפרים קטנים ואזורים חקלאיים. האזור כולו נראה כאילו נותר מאה שנים מאחור. לינה כפרית בולבונה. 

יום 3יום ה': ולבונה (אלבניה) החצייה לקוסבו – פריזרן (קוסובו) – מעבר למקדוניה – שמורת מברובו

את הבוקר נתחיל בהליכה רגלית קלה בשטח היער ולאורך הנהר הזורם באחת השמורות היפות באלבניה "שמורת עמק ולבונה". בהמשך נרד חזרה אל העיירה באירן צורי ונתחיל את מסענו מזרחה לעבר גבול אלבניה-קוסובו. לאחר חציית הגבול נצא בנסיעה לעבר העיר פריזרן. העיר העתיקה מוזכרת בכתבים של האימפריה הביזאנטית ושל הממלכה הבולגרית הראשונה ובהמשך הייתה חלק מהאימפריה העות'מנית. אלמנטים ארכיטקטוניים מההיסטוריה העשירה מייצרים קולז' מעניין והעיר שוקקת חיים. נטייל ברחובותיה ובסמטאות העתיקות, נראה את הגשר העתיק הסמוך למסגד הגדול ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. בהמשך נחצה לעבר מקדוניה. אל שמורת הטבע המרהיבה מברובו. לינה מברובו.

יום 4יום שישי: שמורת מברובו (מקדוניה) - הכפר הציורי ווצ'אני – סטרוגה - אוכריד

את היום נתחיל בשמורת מברובו, בהמשך נסיעה דרומה לאורך ערוץ נהר הראדיקה עד הגיענו לביקור במנזר יוהן ביגורסקי העתיק הנחשב לאחד החשובים ביותר בכנסייה המקדונית. נהנה מהנוף המדהים הנשקף ממרומי המנזר וכן מהפרסקאות וציורי הקיר העשירים אשר מצויים בתוככי מנזר זה. נעצור לביקור בכפר הציורי ווצ'אני המשופע במעיינות ובארות מים. בהתאם לזמן נבקר בטיילת בין הסמטאות והרחובות הציוריים בעיירה המקדונית סטרוגה שעל גדות אגם אוכריד ויושבת על שפך הדרין השחור. קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה אוכריד.

יום 5יום שבת: אוכריד

תפילות שבת, סעודת שבת, סיור רגלי האזור המלון. בערב נצא לסיור בעיר העתיקה של אוכריד. לינה אוכריד.
 

יום 6 יום א': אגם אוכריד – שייט אל כנסיית נחום - החצייה לאלבניה – בראט (אלבניה)

בבוקר נסייר בחלקו המקדוני של אגם אוכריד, הדרך מרהיבה ביופייה, במהלכה נעצור לתצפיות נוף וסיורים רגליים קצרים בנקודות חמד ובכפרים קטנים ושכוחי אל בהם עדיין מתקיימות מלאכות מסורתיות. בפינה הדרומית נבקר בכנסיית נחום הקדוש לרגליה נובעים המעיינות הממלאים את האגם במימיהם הצלולים. הטיול במקום יתבצע בשייט מרהיב באמצעות סירות משוטים. אחר הצהריים נחצה את הגבול לאלבניה ועם החצייה נראה את הבונקרים המיוחדים בצורת כיפה עגולה "פטריות בפי המקומיים" מתקופתו של הרודן אנוור הוג'א (שנות ה 70 של המאה ה-20). הביצורים הם סמל להשפעת הפחד של מנהיגי אלבניה הקומוניסטית מפני טיטו (נשיא יוגוסלביה). המשך בנסיעה דרום מערבה לעבר בראט עיר 1000 החלונות. לינה בראט.

יום 7יום ב': בראט (אלבניה) - טיראנה

בראט מכונה "עיר אלף החלונות", בזכות החלונות המרובים שבבתיה אדומי-הגגות. לאורך הרכס מעל לערוץ הנהר, ניצב מבצר מן המאה ה-14, שמגן על כנסיות אורתודוקסיות קטנות. על המדרון תחת המבצר, נמצא הרובע המוסלמי העתיק מאנגאלם (Mangalem). גשר אבן בן שבע קשתות, מוביל אל גוריצה (Gorica), הרובע הנוצרי. בעיירה יש שילוב מעניין של מסגדים ,כנסיות וביניהם גם מקום פולחן קטן יותר, שאליו נהגו להגיע בני כיתות מוסלמיות, כדוגמת הדרווישים המיסטיקנים כדי לערוך את טקסיהם הייחודיים. תוך כדי שיטוט בין הסמטאות הציוריות, נחפש את קברו של שבתאי צבי, משיח השקר, שלפי גרשום שלום קבור בבראט. במידה ויותיר לנו הזמן נערוך עצירה קצרה בעיר אלבאסאן Elbasan, שיושבה כבר בשנת 450 לספירה. אלבאסאן שוכנת באמצע הדרך בין פוגראדץ לבין דורס, וחשיבותה גדלה משנת 1974, אז הקימו בה הסינים מפעל פלדה גדול ("פלדת המפלגה" - Steel of the Party). אלבאסאן נוסדה על ידי הרומאים במאה הראשונה לספירה וחומות אבן חזקות, עם 26 מגדלי שמירה, נוספו במאה הרביעית, כדי להגן עליה מפני הפולשים הברברים. בשנת 1466 בנה הסולטאן מוחמד השני את החומות מחדש ושינה את שם העיר לאל באסאן, שפירושו "המבצר" בטורקית. בסיום הסיור נצא לעבר טיראנה. לינה טיראנה.
 

יום 8יום ג': טיראנה – תל אביב 

טיראנה Tirana הינה בירת אלבניה משנת 1920; היא עיר קומפקטית וסימפטית למדי לסיורים הן ברכב והן ברגל. טיראנה ממוקמת פחות או יותר באמצע הדרך בין רומא לאיסטנבול, והאדריכלות בה הושפעה משתיהן, כמו גם מאדריכלות האיחוד הסובייטי. נצא לסיור להכרת העיר. נראה את כיכר סקנדרבג, מגדל השעון, מסגד אטהם, בית הפירמידה, בניין האופרה ועוד. במהלך הסיור נערוך מפגש מיוחד עם נציגי משפחה שהגנה על יהודים בתקופת מלחמת העולם (אם יתאפשר) ועל כך זכו לאות "חסידי אומות עולם". לינה בטירנה. נטייל ככל שיותיר לנו הזמן, נסעד ארוחת ערב, נצפה במופע פולקלור מקומי. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  15/06/2021

  מחיר

  1,589 €

  מדריך

  הערות

  טוביה גרוס

 • תאריך

  20/07/2021

  מחיר

  1,589 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  17/08/2021

  מחיר

  1,589 €

  מדריך

  הערות

  טוביה גרוס

תוספת ליחיד:  299 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (שכר – ללא מזון).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאפריל 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא (א. צהריים כריכים).
* מבשל/ת- תומכת דתי/ת להכנת הארוחות.
* מים מינראלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים על פי התוכנית.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
 ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.