תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול ג'יפים ברומניה

ג'יפים ברומניה - 7 ימים - הרי הקרפטים והאפוסן

רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפינים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך!

מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים, אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר מקומיים חמים ומסבירי פנים.

היתרון של דרכים

 • פנסיון מלא
 • נסיעה ברכבל
 • פנינת הטבע - רכס האפוסן
 • ציוד מלא לג'יפים כולל מכשירי קשר
 • מערת הקרח סיקישוארה

מסלול הטיול

יום 1ת"א – בוקרשט – הרי הבוצ'ץ – מערת פשטרה

נצא בטיסה מת"א לבוקרשט. לאחר מעבר ביקורת הדרכונים נקבל את הג'יפים, נעמיס את הציוד ונצא צפונה. נסיעה קצרה על כבישים תוביל אותנו לכיוון העיר פלויישט המהווה את שער הכניסה לעמק פרחובה התוחם את הרי הקרפטים ממזרח. בהמשך נגיע לעיירת הנופש סיניה, העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. עם ההגעה (בהתאם לזמן) נצא לביקור בארמון פלש ובתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס. בהמשך היום, ניכנס לשטח ונתחיל בטיפוס לרכס הבוצ'ץ', המתנשא לגבהים של מעל 2,500 מטרים. נחצה את כפר הצוענים גילד ומשם טיפוס במעלה תלול בדרך מיוערת, יוביל אותנו לדרך הררית מדהימה.  בדרך נעבור ליד אגם שסביבו נצא להליכה רגלית קצרה. בהמשך נעצור במנזר עתיק, ניכנס למערת "פשטרה" (מותנה בשעת ההגעה), מערה קרסטית עתיקה שבתוכה זורם נחל, בתוך המערה נמצא פסל הצלב של ישו העתיק. בסוף היום נמשיך לטפס עד שנגיע לרכבל (כ – 2,300 מטרים), בהתאם לזמן, נעלה ברכבל לתצפית מדהימה, מהנקודה הגבוהה ביותר בבוצ'ץ'. לינה בפשטרה/ בראן.

יום 2הכפרים הסקסונים - סיגישואורה

לאחר ארוחת בוקר נתחיל את טיולנו בהרי הקריאולי המרשימים. נסיעה בדרכי עפר מאובקות וגבוהות תוביל אותנו בין כפרי הסקסונים המטופחים והאוכלוסיות הצועניות המתגוררות בשוליהם. כל כפרי חבל וולכיה נראים כאילו יד הזמן לא פגעה בהם והם משמרים מנהגים עתיקים ודרך חיים פשוטה בלב אירופה המודרנית (רומניה הצטרפה, כידוע, לאיחוד האירופאי כחברה מלאה). תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים בעצמם את צרכיהם; לא נדיר לראות עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות בצדי הדרך ואיכרים החורשים את האדמה במחרשות הרתומות לשוורים או לסוסים (ולעתים גם לאנשים...). נבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי המותסס מתפוחים או משזיפים ונגלוש לעירו של דרקולה "סיגישוארה" - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו- 11 מגדלים. בערב נצא לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות, ואפילו נבקר בבית בו נולד דרקולה המיתולוגי.  לינה בסיגישוארה.
 


יום 3 סיגישוארה – עמק הטורדה – אל רכס האפוסן

בבוקר נצא לנסיעה ברמת טרנסילבניה מערבה לכוון ההרים והעיירה טורדה. עם ההגעה נצא למסלול הליכה קצר (כשעתיים), בתוך קניון הטורדה הנמצא בסמוך לה. הנקיק המצוקי הוא שמורת טבע מדהימה, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים למקום. לאחר ההליכה בקניון נצא בנסיעה בנופים בלתי נשכחים לעיר קלוז', מהיפות בערי רומניה. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר בעיר ולאחר מכן נגיע לאחד מהאזורים הפראיים ביותר ברומניה, איזור רכס האפוסן "גן עדן לאוהבי שטח". רכסי הרים גבוהים ומוריקים, יערות עד, נהרות, אגמים, כפרים נידחים שהזמן עמד בהם מלכת וכפריים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. לינה בטורדא או אחד מהכפרים בסביבה.    

ימים 4-5רכס האפוסן 

מהימים הקסומים, היפים והמאתגרים בטיול - חגיגת טבע מושלמת! בימים הבאים נצא בדרכי הרים מיוערות החוצות מעברי הרים אלפיניים בין הפסגות הגבוהות והמוריקות של גוש הרי האפוסן – רכס עצמאי אשר נפרד משרשרת הרי הקרפטים. ללא ספק פנינה לאוהבי ג'יפים והרפתקאות. כאן אפשר לראות את אירופה של פעם, כפריים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים, בעלי מלאכה, חרשים, נפחים ועגלות עץ רתומות לפרדות ושוורים. במהלך הימים, נחצה מעברי הרים גבוהים, יערות עד, אגמים, נהרות, מפלי מים, גבעות מוריקות, כפרים קטנים וציוריים שתושביהם אינם מורגלים בביקורי תיירים, מערות קרסטיות נפלאות למראה, כמובן נחזה בנופיו המרהיבים של רכס האפוסן התלול המוקף עמקים מכל עבריו. נבקר גם בסקירישוארה - מערת קרח קרסטית בה הקרח לא מפשיר לעולם. משם נצא לנסיעה בכיוון חציית הרכס דרך עמקים וואדיות ונתוודע אל היערות והמפלים של אזור בלתי נשכח זה. לינה בורטופ או אחד מהכפרים בסביבה. 

יום 6הרי הסינדראל – סיביו

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מרכס האפוסן דרך יובלי נהר המוראש. משם נצא בטיפוס לגוש הרי הסינדרל, נעצור בבית היערן לעצירת קפה קצרה, נבדוק את הרכבים נשלב 4X4 ונטפס דרך מבוכי היער לפסגות גבוהות ומושלגות (תלוי בעונה), נהרות שוצפים ומפלי מים. נחצה נחלים ונלך במקומות קסומים ואולי נפגוש בפיות ובגמדים... אחר הצהרים נחצה את עיירת הסקי פאלטניש ואת קווי הרכס שבפסגתם אגם ההרים וידרא. את יומנו נסיים בעיירה הציורית סיביו -  עיר הבירה של החבל שנבחרה לבירת התרבות האירופאית לשנת 2007. את הערב נקדיש כמובן לסיור בעיר על שלל אתריה. לינה בסיביו.

יום 7סיביו – טרנס פגארש – בוקרשט – תל אביב

יום ארוך לפנינו, השכם בבוקר נסיעה קצרה תביאנו אל עמק נהר האולט שלאורכו פזורים עשרות כפרים טיפוסיים, משם נצא לטיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני טרנסילבניה "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מ' הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. נעצור להליכה וסיור באגמים האלפינים באזור ומשם נגלוש לכיוון אגם וידראו בדרכנו אל העיירה קוארטה דה ארגש, נמשיך בנסיעה בדרך המלך לשדה התעופה.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  29/03/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  פסח - אלי קולודנר

 • תאריך

  12/05/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  שבועות - אורי רעי

 • תאריך

  14/07/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  חן אליעז

 • תאריך

  21/09/2021

  מחיר

  1,389 €

  מדריך

  הערות

  סוכות - אורי רעי

 • תוספת ליחיד: €299

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2021).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום)/ צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג מיצובישי פג'ארו או דומה (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.