תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לרומניה

טיול מאורגן לרומניה - כולל פייטרה ניאמץ, חבל מרמוש הרי הקרפטים והערים העתיקות -11 ימים

 

רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים.

היתרון של דרכים

  • ארמון פלש
  • בית הכנסת "הבעל שם טוב"
  • מנזר הנשים הפורח אגפיה
  • כפר האומנים צ'וקונשטי
  • מעבר ההרים פריסלופ
  • חבל מרמוש
  • סיגט עירו של אלי ויזל

מסלול הטיול

יום 1ת"א – בוקרשט – סיניה – ארמון פלש – פויאנה ברשוב

בבוקר נצא בטיסה מת"א לבוקרשט, לאחר מעבר ביקורת הדרכונים נצא צפונה לכיוון העיירה סיניה. העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1,870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. עם ההגעה נצא לביקור בארמון פלש, בתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס, ככל שהזמן יותיר לנו. נמשיך צפונה לעיירה בושטני ונעלה ברכבל על פסגות הרי בוצ'ץ'. אם יתאפשר, בהתאם למזג האוויר והזמן, נצא למסלול הליכה קל בהרים. נרד חזרה לעיירה בושטני נחצה את הקרפטים ונמשיך ללינת לילה בעיירה פויאנה ברשוב. לינה פויאנה ברשוב. 


יום 2כפרי ולאכיה – ברן – מואיצ'ו – קניון דמבוביצ'וארה - ברשוב

בבוקר נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית על המצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפייפה השוכן בנוף מרהיב. כולל נסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. בהתאם לזמן נצא לשמורת הטבע דמבוביצ'וארה להליכה רגלית מהנה לאורכו של הנחל הזורם לצידי בקניון. אחר צהריים נצא לברשוב, נצא לסיור בעיר העתיקה, נצפה בכנסיה השחורה, נראה את הרחוב הצר ביותר ברומניה, את בית הכנסת ונשמע על חיי הקהילה במקום. בסוף היום נחזור למלון שלנו בעיירה פויאנה בראשוב. לינה פויאנה ברשוב. 

יום 3מבצר פרז'מר – מעבר ביקאז – האגם האדום – פייטרה ניאמץ

את הבוקר נתחיל בביקור במבצר של פרז'מר (Prejmer) המבצר נבנה ברבע השני של המאה ה-15 בידי האוכלוסייה הסקסונית באזור כדי לקדם את פני ההתקפות התורכיות. גובה חומותיו 12 מ' ורוחבן 5 מ' והן כוללות בתוכן 270 חדרים שיכלו לאכלס 1600 נפש שהתכנסו אל בין החומות בעת צרה. המבצר לא נכבש מעולם והוא מהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נמשיך בנסיעה דרך מעבר ההרים ביקאז (1256 מ') המחבר את טרנסילבניה אל מולדאביה. כאשר נרד ממנו נגיע אל ה"אגם האדום" שנוצר עקב גלישת גושי סלעים אדירים אל אחד היובלים העליונים של נהר הביקאז  בשנת 1837. הצבע האדום של המים (לא תמיד) נגרם מסחף העפר מן ההרים הסובבים את האגם. בהתאם לזמן נרד ברגל לאורך הערוץ הנהדר של הביקאז המוקף צוקים גבוהים. לעת ערב נגיע אל עיר המחוז פייטרה ניאמץ.(Piatra Neamt)  לינה פייטרה ניאמץ.

יום 4פייטרה ניאמץ – בית הכנסת של "הבעל שם טוב" - מנזר הנשים הפורח אגפיה - המחוז ההסטורי בוקוביצנה הדרומית – רכבת קיטור במולדוביצה

בבוקר נצא לסיור בעיר פיאטרה נאמץ. נבקר בבית הכנסת של "הבעל שם טוב" בית כנסת מאבן העתיק ביותר ברומניה. כאן, אחד משליטי מולדובה שטפן הגדול קיבל מקלט מפני הטורקים, מהקהילה היהודית. היהודים הלבישו אותו בטלית הוא התפלל ביניהם וכך הוא ניצל. עד אז היה אסור לבנות בית כנסת מאבן כסמל לזמניות של הקהילה היהודית במקום. כאות הוקרה, השליט אישר לאחר מכן לבנות בית כנסת יהודי ראשון מאבן. נמשיך דרך העיירה טרגו ניאמץ אל מנזר הנשים הפורח אגפיה לראות את בית המלכה ואת המוצרים שהנזירות במקום אורגות וסורגות. בכפר טרפשי נבקר בביתו של האומן פופה ניקולאי יוצר מסכות פולקלור ופסל ידוע. משם נצפין אל המחוז ההסטורי בוקוביצנה הדרומית. שם נבקר באחת המנזרים היפים ברומניה. המנזר המצויר היפה וורונץ המתאפיין בצבע הכחול הייחודי. בסיום היום נמשיך לכוון מולדוביצה שם נעלה לרכבת קיטור על עצים ה"מוקוניצה" לנסיעה חוויתית. לינה מולדוביצה.

יום 5הקרפטים הירוקים – כפר האומנים צ'וקונשטי -  מעבר ההרים פריסלופ – חבל מרמוש - סיגט

היום נטפס שוב להרי הקרפטים הירוקים, נבקר בכפר האומנים צ'וקונשטי (Cioconesti) שם נראה שני מוזיאונים כפריים מקומיים, מוזיאון ביצי הפסחא והשני מוזיאון אתנוגרפי קטן של מכשירים וכלי עבודה יום יומיים. אחר כך נעלה אל מעבר פריסלופ (Prislop 1416 m) המחבר את מולדאביה למחוז ההיסטורי מאראמורש  (Maramoures)יערות נהדרים יקדמו את פנינו ומראש המעבר נוכל לראות את הפסגות הקרפטים המזרחיים. נרד אל העיירה בורשה (Borsa) ונמשיך עד העיר סיגט (Sighetu) עירו של אלי ויזל, שם נלון. לינה סיגט.

יום 6חבל מאראמורש – סיגט עירו של אלי ויזל – בית הקברות העליז – ארץ העץ – קלוז'

בבוקר נבקר בביתו של הסופר אלי ויזל שהפך למוזיאון. ויזל נולד כאן ב-1928. ב-1945 הוא שרד את צעדת המוות מאושוויץ לבוכנוואלד. ב-1986 הוענק לו פרס נובל לשלום. מסיגט נמשיך לעיירה סאפאנצה בה נמצא "בית הקברות העליז". בשנת 1935 עלה בדעתו של אמן המצבות פאטראש להתקין לעצמו מצבת עץ מגולפת ולצייר בה את דמותו עם מספר מלים על חייו. מאז ועד מותו ב-1977 הכין פאטראש למעלה מ-800 מצבות כחולות (צבע התקווה) הנושאות טקסטים מרגשים ומשעשעים. לאחר נצא לאזור היפה של רומניה, השוכן בין יערות עבותים ורכסי הרים, נראה את הכפרים הייחודיים לאזור המכונה "ארץ העץ". העץ משמש כמקור פרנסה עיקרי לתושבי המקום. נבקר במנזר בארסאנה הייחודי, עשיר בבניית עץ מרהיבה נוסח מאראמורש. משם נמשיך בדרכנו ונגיע אל הכפר סאצ'ל (Sacel) שם נזכה לראות בפעולה תחנת קמח מונעת מים בת מאה שנים! ומשם אל בירת טרנסילבניה קלוז' לסיור עיר. בערב נצא לארוחת ערב גולש הונגרית והופעה מקומית טרנסילבאנית. לינה קלוז'.

יום 7טרגו מורש – קניון הטודרה – עיירת ימי ביניים סיגישוארה

בבוקר נצא בדרך יפה לסיור בטרגו מורש נבקר באנדרטת השואה ובבית הכנסת המפואר (במידה ופתוח), נראה את שעון הפרחים, בית העירייה הבנוי בסגנון הברוק משם נצא בנסיעה לביקור בקניון הטורדה. נרד למסלול הליכה קצר (כשעתיים), הנקיק המצוקי נחשב לשמורת טבע ייחודית, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים אך ורק למקום. נמשיך לביקור במכרות המלח המרשימים שבעמק הטודרה. נמשיך במסלול טיול חוצה כפרים לעיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. נכנס פנימה לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות של העיר, נבקר בחומות העיר, מגדל השעון ועוד. לינה סיגישוארה.

יום 8רמת טרנסילבניה – ערי ימי הביניים מדיאש וסיביו

בדרך נחלוף על פני רמת טרנסילבניה הרצופה כפרי צוענים רבים. אוכלוסיית הצוענים ברומניה ובהרי הקרפטים היא הגדולה בעולם -  מעל למיליון בני אדם הפזורים בכל רחבי המדינה. סימנם הבולט של הצוענים הנו עגלות העץ העתיקות, שעליהן מורכבות קשתות מכוסות ברזנט או ניילון. אם בעבר נהגו הצוענים לנדוד בדרכים ממקום למקום בעגלות כשהם מתפרנסים ממרעה, מעבודות מזדמנות ומשעשועים ובידור, כיום יושבים הצוענים בכפרים נידחים (ודי מוזנחים), בגיבוב של בתים המכוסים בכיסויי ניילון וברזנט. המפגש עם הצוענים הנו מפגש עם תרבות ססגונית ומיוחדת. נעצור לביקור במדיאש (Medias) עיר עתיקה מתקופת ימי הביניים. במרכז העתיק של העיירה יש קסם מיוחד בזכות הסמטאות הצרים, הבתים העתיקים והכיכר הגדולה. בהמשך נצא לעיר המחוז היפה והציורית סיביו. לינה בסיביו.

 
יום 9הרי הסינדרל - סיביו

בבוקר נצא ליום של טבע בהרי הסינדרל המתנשאים מעל סיביו. נצא בדרכי הרים לעבר עיירת הסקי פאלטניש, משם נתגלגל דרך מבוכי היער קסומים, לאורך הדרך נהרות שוצפים ומפלי מים. נעבור דרך נופים ירוקים ואם יתמזל מזלנו נפגוש רועי צאן חייכנים הרכובים על חמורים - ממש כמו בימים עברו. לקראת צהריים נחזור לסיביו ונצא לסיור בסיביו על שלל אתריה. סיביו – בירת התרבות של אירופה לשנת 2007, פנינת הערים הסקסוניות של טרנסילבניה, עיר מקסימה עם אופי של ימי ביניים, יש בה ממיטב האדריכלות האירופאית. נטייל בין הכיכרות המרכזיים של העיר, נראה קתדראלה קתולית הבנויה בסגנון הברוק. נראה את מגדל השעון, נחצה את גשר הברזל הנקרא גם גשר האוהבים, המדרחוב התוסס ועוד... לינה בסיביו.

יום 10חציית הקרפטים במעבר הגבוה "טרנס פגראש" - בוקרשט

אחד הימים היפים והמרתקים בטיול. נסיעה קצרה תביאנו אל עמק נהר האולט שלאורכו פזורים עשרות כפרים טיפוסיים, משם נצא לטיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני טרנסילבניה "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מ' הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. נעצור להליכה וסיור באגמים האלפינים באזור ומשם נגלוש לכיוון אגם וידראו בדרכנו אל העיירה קוארטה דה ארגש. בהמשך נעלה על דרך המלך המובילה לבוקרשט – בירתה של רומניה. עם ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. בוקרשט מכונה גם "פריז הקטנה", ולא בכדי – היא ידועה בשלושת השדרות הרחבות ונטועות העצים החוצות אותה, מבני ציבור, ארכיטקטורה המפוארת, אגמים מוקפים גנים והמוניטין היוקרתי שלה. העיר הפכה לבירת חבל ולאכיה בסוף המאה ה- 17 ולבירת רומניה ב- 1862. במהלך שנות שלטונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו הוא ניסה לשנות אל פני העיר ולהפוך אותה לעיר סוציאליסטית אולם מהפכת 1989 שמה קץ לסגנון הסטליניסטי. בערב נחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב משולבת במופע פולקלור. לינה בוקרשט.

יום 11בוקרשט – תל אביב

בבוקר נצא לביקור בבירה הרומנית נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט) הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א. 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

  • תוספת ליחיד: €389
  • תוספת חגים: 99 €

כלול / לא כלול

המחיר כולל
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן למאי 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לכול ימי המסע. 
* ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

מחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.