תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לרומניה

טיול מאורגן לרומניה - הרי הקרפטים, טרנסלבניה, האפוסן והערים העתיקות - 8 ימים

רומניה טומנת בחובה הפתעות אין ספור; ממבצרים ומנזרים מימי הביניים עד לחופי הים השחור ולאתרי סקי אלפיניים. מערי טרנסילבניה העתיקות והססגוניות ועד לשמורות הטבע בדלתא של הדנובה. מכפרים נידחים לערים מודרניות. קסמה של רומניה הוא בזכות היותה ארץ מתפתחת, המשמרת מנהגים ותרבות עתיקה. רומניה עשירה בנופים פראיים שהם ללא ספק גן עדן לאוהבי טבע והרפתקאות. עמקים פוריים וירוקים לצד פסגות הרים מושלגות. אין עוד מדינה במזרח אירופה שנמצא בה מגוון אתרים עשיר כל כך! מסע בהרי הקרפטים, הוא מסע בזמן לכפרים מרוחקים ונידחים שהזמן עמד בהם מלכת, חקלאות עתיקה, עדרי סוסים, שוורים רתומים לעגלות, רועי צאן רכובים על חמורים, צוענים נודדים אגמים כחולים, נחלים וקניונים מרשימים ובעיקר, מקומיים חמים ומסבירי פנים.

היתרון של דרכים

 • רכבל בהרי הבוצ'ץ'
 • סיגישוארה - עיירת ימי הביניים
 • מערת הקרח
 • רכס הרי הקרפטים
 • אגם וידרארו

מסלול הטיול

יום 1תל אביב – בוקרשט חציית הקרפטים "טרנס פגראש" – סיביו

נצא בטיסה מתל אביב לבוקרשט. עם הנחיתה מפגש עם הצוות המקומי ונצא לדרך... את הטיול נפתח בשיא... באחד הימים היפים והמרתקים בטיול. נצא מבוקרשט בנסיעה על דרך המלך המובילה להרי הקרפטים. נחלוף על פני העיירה קוארטה דה ארגש. ניסע לאורך אגם וידראו הקסום ומשם נצא לטיפוס דרך מעבר ההרים האלפיני טרנסילבניה "חוצה פגרש" בגובה 2,027 מטרים הסגור לתנועה לעתים בגלל השלגים. נעצור להליכה וסיור באגמים האלפינים באזור ומשם נגלוש לכיוון עמק נהר האולט שלאורכו פזורים עשרות כפרים טיפוסיים בואך עיר המחוז סיביו, שם נבלה את הלילה. לינה סיביו.

יום 2אלבה יוליה – סיביו

בבוקר נצא אל העיר אלבה יוליה, העיר בה אוחדה רומניה פעמיים בהיסטוריה שלה ל"רומניה הגדולה". נבקר ונסייר בעיר כולל המצודה וכנסיית ההכתרה ובאנדרטת המורדים אשר הוצאו להורג על ידי השלטון האוסטרי. לקראת צהריים נחזור לסיביו ונצא לסיור בסיביו על שלל אתריה. סיביו – בירת התרבות של אירופה לשנת 2007, פנינת הערים הסקסוניות של טרנסילבניה, עיר מקסימה עם אופי של ימי ביניים, יש בה ממיטב האדריכלות האירופאית. נטייל בין הכיכרות המרכזיים של העיר, נראה קתדראלה קתולית הבנויה בסגנון הברוק. נראה את מגדל השעון, נחצה את גשר הברזל הנקרא גם גשר האוהבים, המדרחוב התוסס ועוד... לינה בסיביו.

יום 3קניון הטורדה – קלוז' בירת טרנסילבניה

בבוקר נצא בנסיעה צפונה לביקור בקניון הטורדה.
הנסיעה בדרכים צדדיות, נעבור דרך נופים ירוקים ואם יתמזל מזלנו נפגוש רועי צאן חייכנים הרכובים על חמורים - ממש כמו בימים עברו. עם ההגעה לקניון המרשים נרד למסלול הליכה קצר (כשעתיים), הנקיק המצוקי נחשב לשמורת טבע ייחודית, עם צמחים ובעלי חיים הייחודיים אך ורק למקום. לאחר נצא לביקור במכרות המלח המרשימים שבעמק הטודרה. משם נצא אל בירת טרנסילבניה קלוז' לסיור עיר. ארוחת ערב בסגנון רומני כפרי. לינה קלוז'.

יום 4רמת טרנסילבניה – טרגו מורש - עיירת ימי ביניים סיגישוארה

בבוקר נצא אל לב טרנסילבניה, הרצופה כפרי צוענים רבים. אוכלוסיית הצוענים ברומניה ובהרי הקרפטים היא הגדולה בעולם - מעל למיליון בני אדם הפזורים בכל רחבי המדינה. סימנם הבולט של הצוענים הנו עגלות העץ העתיקות, שעליהן מורכבות קשתות מכוסות ברזנט או ניילון. אם בעבר נהגו הצוענים לנדוד בדרכים ממקום למקום בעגלות כשהם מתפרנסים ממרעה, מעבודות מזדמנות ומשעשועים ובידור, כיום יושבים הצוענים בכפרים נידחים (ודי מוזנחים), בגיבוב של בתים המכוסים בכיסויי ניילון וברזנט. המפגש עם הצוענים הנו מפגש עם תרבות ססגונית ומיוחדת. בהמשך נגיע לעיירה היפה טרגו מורש, מעוז הונגרי בלב טרנסילבניה. נבקר באנדרטת השואה ובבית הכנסת המפואר (במידה ופתוח), נראה את שעון הפרחים, בית העירייה הבנוי בסגנון הברוק. נמשיך במסלול חוצה כפרים, ארוחת צהריים נאכל אל משפחה מקומית שתארח אותנו כמיטב המסורת הרומנית בביתה. לאחר נגיע לעיירה הציורית סיגישוארה - עיירת ימי ביניים ציורית המוקפת חומה ו 11 מגדלים. העיר המיוחדת שמורה היטב, ידועה כמקום הולדתו של של הנסיך ולאד דרקול שדמותו שימשה השראה לאגדה על דרקולה. נכנס פנימה לטיול רגלי בין הסמטאות הצרות והתלולות של העיר, נבקר בחומות העיר, מגדל השעון ועוד. לינה סיגישוארה.

יום 5מבצר פרז'מר – העיירה הסקסונית ויסקרי - פויאנה ברשוב

בבוקר נסיים את הביקור בעיירה הקסומה סיגישוארה. לאחר נמשיך לביקור במבצר של פרז'מר (Prejmer) המבצר נבנה ברבע השני של המאה ה- 15 בידי האוכלוסייה הסקסונית באזור כדי לקדם את פני ההתקפות התורכיות. גובה חומותיו 12 מ' ורוחבן 5 מ' והן כוללות בתוכן 270 חדרים שיכלו לאכלס 1600 נפש שהתכנסו אל בין החומות בעת צרה. המבצר לא נכבש מעולם והוא מהווה אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. משם נצא בנסיעה לביקור בעיירה הסקסונית ויסקרי (עיירה אשר אומצה ע"י הנסיך צ'רלס) – בה נשתמרו בתים וסמטאות מהמאה ה- 13. במרכז העיירה כנסיה ומוזיאון אשר משחזר את התרבות הסקסונית ואת סיפורה המדהים של העיירה. לאחר נטפס בדרך נופית יפה אל העיירה פרדיאל ומשם ונמשיך ללינת לילה בעיירה פויאנה ברשוב. לינה פויאנה ברשוב.

יום 6כפרי ולאכיה – בראן – מואיצ'ו – קניון דמבוביצ'וארה - ברשוב

בבוקר נצא אל לכפר בראן, כולל תצפית על המצודה הציורית שבו, נבין מדוע שייכו אותה בטעות לדרקולה, ללא ספק אחת המצודדות המרשימות ביותר. נצא לכפר הציורי מואיצ'ו כפר יפייפה השוכן בנוף מרהיב. כולל נסיעה קצרה בעגלות רתומות לסוסים. ארוחת צהריים משולבת בפולקלור מקומי. נמשיך לסייר בכפרי וולכיה שיד הזמן לא פגעה בהם. תושבי הכפרים עוסקים בחקלאות בסיסית ומספקים את צרכי עצמם. נחלוף על פני עגלות עץ רתומות לשוורים, ערמות שחת ענקיות האופייניות לרומניה ונבקר כפריים המכינים בחצרותיהם את ה"צוויקה" – האלכוהול המקומי. לאחר נצא לשמורת הטבע דמבוביצ'וארה להליכה רגלית מהנה לאורכו של הנחל הזורם לצידי בקניון. אחר צהריים נצא לברשוב, נצא לסיור בעיר העתיקה, נצפה בכנסיה השחורה, נראה את הרחוב הצר ביותר ברומניה, את בית הכנסת ונשמע על חיי הקהילה במקום. בסוף היום נחזור למלון שלנו בעיירה פויאנה בראשוב. ארוחת ערב ססגונית וטעימה נאכל במסעדת ציידים מיוחדת. לינה פויאנה ברשוב.

יום 7העיירה סינייה - בוקרשט

בבוקר נצא לכיוון העיירה סיניה. העיירה הקטנה התפתחה לאתר נופש חשוב עוד בשנת 1,870, אחרי שהמלך קארול ה-1 בנה בה את מצודת פלש המקסימה ששימשה כבית הקיץ שלו. עם ההגעה נצא לביקור בארמון פלש ובתחנת הרכבת של האוריינט אקספרס. נמשיך צפונה לעיירה בושטני ונעלה ברכבל על פסגות הרי בוצ'ץ'. אם יתאפשר, בהתאם למזג האוויר והזמן, נצא למסלול הליכה קל בהרים. נרד חזרה ונצא על דרך המלך המובילה לבוקרשט – בירתה של רומניה. עם ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. בוקרשט מכונה גם "פריז הקטנה", ולא בכדי – היא ידועה בשלושת השדרות הרחבות ונטועות העצים החוצות אותה, מבני ציבור, ארכיטקטורה המפוארת, אגמים מוקפים גנים והמוניטין היוקרתי שלה. העיר הפכה לבירת חבל ולאכיה בסוף המאה ה- 17 ולבירת רומניה ב- 1862. במהלך שנות שלטונו של ניקולאי צ'אוצ'סקו הוא ניסה לשנות אל פני העיר ולהפוך אותה לעיר סוציאליסטית אולם מהפכת 1989 שמה קץ לסגנון הסטליניסטי. בערב נחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב משולבת במופע פולקלור. לינה בוקרשט.

יום 8 בוקרשט – ת"א

בבוקר נצא לביקור בבירה הרומנית נבקר בכיכר המהפכה בה שרק ההמון בוז לצ'אוצ'סקו הנדהם ובארמון העם (בנין הפרלמנט) הבנין השני בגודלו בעולם שנבנה על ידי הרודן על חשבון עמו. נצפה בשער הנצחון, בבנין האופרה, האקדמיה הצבאית וארמון הנשיאות קוטרוצ'ן. נבקר בבית הכנסת (הביקור יתאפשר רק במידה ובית הכנסת פתוח) של בוקרשט ובשדרות האיחוד המעוטרות במזרקות. נבקר במוזיאון הכפר בו תצוגה של בתים ומלאכות מכל רחבי רומניה בסגנון עתיק ומשומר. אחר הצהריים בהתאם לשעת ההמראה העברה אל נמל התעופה הראשי לטיסה חזרה לת"א.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  28/03/2021

  מחיר

  1,459 €

  מדריך

  הערות

  פסח - דני אשכרי

 • תאריך

  13/05/2021

  מחיר

  1,459 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  02/06/2021

  מחיר

  1,459 €

  מדריך

  הערות

  בנצי גורן

 • תאריך

  21/09/2021

  מחיר

  1,459 €

  מדריך

  הערות

  סוכות - משה אזר

 • תוספת ליחיד: €349

כלול / לא כלול

המחיר כולל
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לפברואר 2021).
* לינה: במלונות מצוינים מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לכול ימי המסע.
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

מחיר אינו כולל:
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.