אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

המסע לקמצ'טקה

טיול מאורגן לרוסיה - המסע לקמצ'טקה - 14 ימים

קמצ'טקה הינו חצי אי וחבל ארץ בחלקה המזרחי של רוסיה המרוחק אלפי קילומטרים מבירתה של רוסיה. גבולה המזרחי הוא חופי האוקיינוס השקט וים ברינג בואכה אלסקה. זהו ללא ספק אחד האזורים היפים ביותר ברוסיה ובעולם.  זהו מקום מפגש וחיכוך של לוחות טקטוניים - בשטחו של חצי האי מעל 120 הרי געש, מתוכם 29 פעילים וכפועל יוצא מזה גם תופעות גיאולוגית רבות כגון גייזרים ומעיינות גאותרמיים, שדות לבה, מערות קרח, מרבצי בוץ מבעבע, אגמי מכתש ועוד. חצי האי מכוסה יערות טייגה ירוקי עד, צמחייה ייחודית ומגוון בעלי חיים שצפייה בהם בסביבתם הטבעית מהווה חלק בלתי נפרד מחוויית הביקור בקמצ'טקה. קמצ'טקה היא גם ביתם של קבוצות אתניות של שבטים נוודים של עמים צפוניים, אשר אבותיהם הקדמונים חצו את הגשר הימי של ים ברינג לעבר אמריקה והיו ליושביה הראשונים. אדמה פראית ובתולית זו מאפשרת למטייל בה לפגוש טבע בשיא חיותו: הרי געש פעילים, דובים חומים בפעולת צייד, עופות בעת קינון, רחצה במעיינות חמים, הליכה בנופים ירחיים וחוויה בלתי נשכחת של עולם הולך ונעלם. 

 

היתרון של דרכים

  • טיסות בהליקופטר לצפייה בהרי געש
  • שייט לצפייה בדוב הקמצ'טקי
  • פנסיון מלא לאורך כל הטיול
  • מופע פולקלור
  • שייט במפרץ אבצ'ה

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א – מוסקבה – פטרופבלובסק קמצ'טסקי

נצא בטיסה מת"א למוסקווה ומשם טיסת המשך לפטרופבלובסק קמצ'טסקי – בירת קמצ'טקה. עם הנחיתה ומעבר ביקורת דרכונים העברה למלון ללינה. לינה בפטרופבלובסק.

יום 3פטרופבלובסק – מילקובו – קוזירובסק

הבוקר נתחיל את המסע המופלא בחבל ארץ הנידח – קמצ'טקה. נארוז את חפצינו ונצא צפונה אל עבר הר הגעש טולבצ'ק. יום נסיעה ארוך לפנינו. נצא ברכב 6X6 סובייטי בעל עבירות גבוהה בדרך הראשית צפונה. נעצור בעיירה מילקובו Milkovo  להפסקת צהריים, ונמשיך לעבר קבוצת הרי הגעש קלוצ'בסקיה Kluchevskaya volcanoes group. הקבוצה מונה מספר הרי געש וביניהם קלוצ'בסקאיה סופקה (4,750 מטר) ושתי הפסגות של טולבצ'יק השטוח והמחודד. במידה ומזג האוויר יהיה צלול נוכל לצפות בפנוראמה מרהיבה של ששת הרי הגעש של הקבוצה הזו. לינה בעיר קוזירובסק

ימים 4-5הר הגעש טולבצ'ק

את היומיים הבאים נקדיש לאזור הרי הגעש. נצא עם רכב השטח לעבר שדה הלבה הדרומי של טולבצ'יק. שם נתרשם מתוצאות ההתפרצות של 2012. מרחבי לבה עצומים והקונוסים הקטנים הרבים שפזורים במרחב מייצרים נוף ירחי. שם השתמשו הרוסים בבחינות של רכבי ירח. נטפס על הקונוסים ונראה את מערות הלבה שנוצרות בהתקררות החומר. נראה את היער המת שהתכסה באפר וולקני, בעל נוף סוריאליסטי נתרשם משתי הפסגות של ההר היפה, הפסגה המחודדת הגבוה והפסגה השטוחה. בימים אלי נלון במחנה אוהלים מאובזר.

יום 6 פרטונקה – פטרופבלובסק 

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד החלק הצפוני והמרשים של חבל ארץ פראי זה, ונצא חזרה דרומה. ניסע אל עמק המעיינות פרטונקה Paratounka שהיא עיירת נופש וספא בשל מעיינות גיאותרמאלים הרבים שבאזור.  עם ההגעה נטבול את גופינו במעיינות החמים ונעביר את הלילה במלון באזור.

יום 7 שייט במפרץ' אבצ'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר הבירה פטרופבלובסק ונצא לשייט במפרץ אבצ'ה  Avacha bay ושפך נהר אבצ'ה. במהלך השייט נגיע אל אי סטריקי Stariki Island, המכונה כך על שמו הרוסי של העוף הנפוץ מורלט עתיק. האי נחשב לשמורת טבע ובו מגוון עופות ים הנצפים לאורך שנה. פרט למורלטים נראה את תוכי הים הפסיפים ואוריות דקות המקור. במהלך השייט נראה את אי הבבושקות ואת "שלושת האחים" שלושה סלעים המזדקרים מהמים עליהם מסופרות אגדות. ארוחת כולל ארוחת צהריים מן הים על הסיפון. נשוב ללינה בפטרופבלובסק.

יום 8טיסת הליקופטר להר געש קסודץ' – אגם קוריל

היום נצא למסע מרגש לעבר הקצה הדרומי של חצי האי קמצ'טקה. בבוקר נעלה על מסוק ונצא בטיסה לעבר הר הגעש קסודצ' Ksudach . ההתפרצות האחרונה של ההר מתוארכת לשנת 1907. כיום ישנם 2 אגמים מרשימים המחוברים במפל צר, ובמידה ומזג האוויר יאפשר ננחת לחופיו החמים של האגם. נמשיך בטיסה מרהיבה דרומה אל הרכס הדרום מערבי של החגורה הוולקנית של קמצ'טקה, לעבר אגם מכתש קוריל Kuril Lake. ננחת במרחבי הדשא על שפת האגם ונתמקם בלודג'. לינה משותפת. 

ימים 9-10 צפייה בדב הקמצ'טקי

את הימים הבאים נקדיש לשמורת הטבע המרהיבה והאגם קוריל. בחודשי הקיץ האגם ויובלי הנהרות הנשפכים אליו שורצים דגי סלמון אשר מגיעים אל מימיו המתוקים להטלת ביציהם. באותה עת נהנים מאות דובי קמצ'טקה החומים מן השפע.  נצא בשייט סירות גומי ונצפה בדב הקמצ'טקי בפעולת דיג. נטייל ביערות הטייגה המקיפים את האגם ואף אולי נזכה בצפייה בדובים ביער מלקטים מכל טוב. לינה בלודג' המשותף.

יום 11דובים – חודוטקה – הר הגעש מוטנובסקי

בבוקר ניפרד מהדובים ונצא בטיסת הליקופטר לעבר מעיינות חודוטקה הממוקמים למרגלות הר געש שכבתי הקרוי באותו שם. האגם החם שלמרגלות הר הגעש הינו למעשה מאאר, שהוא מכתש רדוד ונוצר כתוצאה של מפגש מי תהום עם מגמה ומייצר לחץ קיטור שמוביל להתפרצות. באגם החם יש טמפרטורות שונות חמות יותר וחמות פחות בעומקים שונים. נמשיך בטיסה מעל הלוע של הר הגעש מוטנובסקי 2322 מטר Motnivsky, והוא אחד הגדולים והמרשימים שבהרי געש הפעילים של קמצ'טקה. נטוס מעל הלוע ובהתאם למזג האוויר ננחת להליכה בלוע ההר בין בריכות הבוץ והגופרית המבעבעים. לעט ערב נטוס לפרטונקה עיירת הספא ללינה.

יום 12פרטונקה - פטרופבלובסק

בבוקר נרחץ במעיינות החמים של פרטונקה ולקראת צהריים נצא בנסיעת שטח לעבר הבירה פטרופסלובסק. עם ההגעה התארגנות במלון ויציאה לסיור בבירה עד ארוחת הערב החגיגית המלווה במופע פולקלור מקומי. לינה בפטרופבלובסק.

 
יום 13-14פטרופבלובסק – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

  • תוספת ליחיד: €499

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך מוסקווה) מישראל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר  2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ מלנה אוהלים/ לודג' עם לינה משותפת
* כלכלה: פנסיון מלא לאורך כל הטיול
* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בעת הצורך/ ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: ואן/ רכב נוסעים גבוהה 6X6/ טיסות בהליקופטרים בהתאם לתכנית
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 350€.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.