תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
רוסיה במיטבה

מוסקבה וסנט פטרבורג רוסיה במיטבה - הלילות הלבנים-מסלול מיוחד בהדרכת טוביה גרוס 9 ימים

מוסקבה וסנט פטרבורג (לנינגרד), הערים המסמלות את האימפריה הקומוניסטית של ברית המועצות ושלטון הצארים. במהלך הטיול נתחקה אחר סמלי מסך הברזל והתרבות החדשה, שהתפתחה במצב החדש. נבקר בקרמלין, בכיכר האדומה, במוזיאון הזהב של הצארים, בארמונות המפוארים של סט. פטרבורג, במוזיאון ההרמיטאז' ובעוד אתרים מרתקים שיתנו לנו לטעום מהיופי והניחוח של התרבות העשירה הזו.

מוסקבה היא הגרעין והדופק החי של אותו שינוי הסוחף בשנים האחרונות את רוסיה כולה. אין עוד מקום במדינה שהניגודים בו זועקים כל כך - מנזרים עתיקים לצד בניינים אולטרה-מודרניים, ומיליונרים מקרב ה"רוסים החדשים" שמהלכים ברחובות לצד פשוטי עם וקבצנים - מוכי עוני. כיום מעדיפים תושבי מוסקבה שוקי רחוב מאולתרים על חנויות כל-בו מאורגנות, והכנסיות היפהפיות שהושחתו או נזנחו בעידן האתיאיזם החמור שהנהיג השלטון הסובייטי זוכות כיום לשיקום חם ואוהב. אך טעמה האמיתי של העיר נחבא לו בכוכים ובקרנות רחוב, שלכל אחד מהם קסם מיוחד משלו.

סנט פטרבורג העיר היפה ובשמה המוכר לנו מתקופת הקומוניזם לנינגרד שוכנת על מפרץ פינלנד לאורך שפכו של נהר נבה. סנט פטרבורג היא מרכז תרבותי אירופאי חשוב, בעלת מעמד מרכזי כנמל ופתח למסחר עם אירופה. העיר נבנתה לפני כ-300 שנה ע"י פיוטר הגדול כדי שתהייה בירה לתפארת ותתחרה בבירות אירופה המפוארות. סנט פטרבורג מכונה "ונציה של רוסיה" ולא בכדי – שלל תעלותיה, הרחובות המיוחדים ומבניה המפוארים בשלל הוד והדר, הסמטאות הקסומות ועוד.  
 

היתרון של דרכים

  • מופע פולקלור
  • שייט על נהר הניבה
  • סיור לילה בסנט פטרבורג
  • סיור ערב במוסקבה
  • מופע בלט

מסלול הטיול

יום 1תל אביב – תל אביב – מוסקבה, סיור עיר

טיסה ישירה מתל אביב למוסקבה, עם הנחיתה נצא לסיור בעיר. מוסקבה, בירת רוסיה מהמאה ה- 14. לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר השוכנת על גדות נהר מוסקבה. נראה את הכיכר האדומה והמאוזוליאום של לנין, חומות קרמלין, כנסיית "בזיליוס הקדוש" תיאטרון הבולשוי ונטייל בגן אלכסנדר, ככל שיותיר לנו הזמן. לינה מוסקבה.

יום 2מוסקבה – מתחם הקרמלין, אוצרות הצארים והיהדות במוסקבה, סיור לילה

בבוקר נצא לסיור מודרך בעיר המפוארת ונבקר במתחם הקרמלין. כמעט כל מנהיגי רוסיה ובריה"מ, החל מאיון האיום, דרך לנין, סטאלין וילצין, מדביידב וכמובן ולדימיר פוטין, הנשיא הנוכחי. כולם ראו בקרמלין מרכז כוח פוליטי. רק חלק מהמתחם המרשים פתוח לביקורי תיירים, אך די בו כדי להתרשם מפאר התקופה הצארית של המאות ה-16 וה-17. מוזיאון ה''אורוז'ייניה פאלטה'' מדהים באוסף השמלות, הכרכרות, כלי הנשק ותשמישי קדושה. נסייר בכיכר הקתדראלות, כולל ביקור בקתדראלת ''אוספינסקי'' ששימשה עד סוף המאה ה-17 ככנסייה המרכזית של מוסקבה, נראה את הפעמון הסדוק המפורסם והתותח הענק ששמו "צאר פושקה", אשר מעולם לא ירה. בתום הביקור נמשיך לבית הכנסת הגדול המרכזי בו ביקרה גולדה מאיר ב- 1949 כשגרירה ראשונה של ישראל ברוסיה. בהמשך, נבקר בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית במתחם מנזר נובודייביצ'י. שם קבורים צ'כוב, חרושצ'וב, אשתו של מנהיג בריה"מ לשעבר ראיסה גורבצ'וב, אשתו של סטלין שהתאבדה ועוד אישים מפורסמים ברוסיה ובעולם כולו.  לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור לילי בעיר היפה והמוארת בתאורת לילה ייחודית. לינה מוסקבה.

יום 3מוסקבה - זגורסק - מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר, אנו יוצאים לביקור מיוחד צפונה לעבר העיר סרגיי פוסאד הידועה בשמה זגורסק. זוהי אחת מערי "טבעת הזהב" המקיפות את מוסקבה ואשר קיבלה את שמה בשל כפות הזהב שמעל הכנסיות העתיקות. נבקר במתחם הקדוש, במוזיאון לאומנות רוסית, בשוק המזכרות ועוד. בערב נשוב. לינה במוסקבה.

יום 4מוסקבה –  פנתיאון גדולי רוסיה, פארק הניצחון

היום ניסע לבקר בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית במתחם מנזר נובודייביצ'י. שם נחים צ'כוב, חרושצ'וב, אשתו של מנהיג בריה"מ לשעבר ראיסה גורבצ'וב, אשתו של סטלין שהתאבדה ועוד אישים מפורסמים ברוסיה ובעולם כולו. נתרשם מאומנות הפסלים ונמשיך ל"פארק הניצחון" אתר חדשני בו ממוקמים בית כנסת, מסגד וכנסיה לזכר הנופלים במלחמת העולם השנייה. עוד נבקר במוזיאון ובפנוראמת קרב בורודינו- הקרב ההיסטורי המפורסם  משנת 1812. לקראת שעות הערב נשוב למלון. לינה מוסקבה.

יום 5מוסקבה – מוסקבה – מוזיאון טרטייקוב – שייט בנהר מוסקבה – תחנות מטרו – מדרחוב ארבאט

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור במוזיאון טרטייקוב- המוזיאון המוביל בעולם בתחום האמנות הרוסית. במוזיאון מוצגים למעלה מ-130,000 יצירות אמנות רוסית בסגנונות שונים. נמשיך בסיורינו בתחנות המטרו המפורסמות - ה"ארמונות התת-קרקעיים" אשר עוצבו כל אחת בסגנון ייחודי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי.  בהמשך, נשוטט במדרחוב ארבאט שהיה התוסס והציורי ברחובות העיר. כאן ניתן לראות ולרכוש עבודות ייחודיות של אומנים רוסיים, מזכרות ובובות ה"בבושקות" הטיפוסיות לרוסיה. נמשיך בשייט מיוחד על נהר מוסקבה ונצפה מהשיט על אתריה המפורסמים של העיר. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע פולקלור. לינה מוסקבה.

יום 6 סנט פטרבורג – מצודת פטר ופול – סיור לילה

בבוקר נעלה על הרכבת המהירה ממוסקבה לסנט פטרבורג (כארבע שעות נסיעה). עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר, במהלך הסיור נתרשם מהכיכרות, המצודות, הקתדראלות והארמונות. נראה את שער הימייה, ארמון החורף של הצארים. נצפה בפסלו של פטר הגדול. כמו כן, נבקר במצודת "פטר ופול", בה קבורים פטר הגדול ושליטי רוסיה רבים אחרים. נמשיך לצפות בקתדראלת סנט אייזיק, אחת הקתדראלות המפוארות ברוסיה. נתרשם מאנדרטת ניקולאי הראשון הניצבת בכיכר ממול ככול שיותיר הזמן. אחרי ארוחת ערב, נצא לסיור מיוחד בו נחווה את ה"לילות הלבנים" ונצפה בגשרים המתרוממים שעל נהר הנייבה. לינה - סנט פטרבורג.
הערה: את המעבר ממוסקבה לסנט פטרבורג נעשה ברכבת המהירה החדשה (מגיעה למהירות של כ 250 קמ"ש, משך הנסיעה כ 4 שעות. הנסיעה ברכבת חוסכת לנו טרטור, בידוקים והמתנות בשדות התעופה מה גם שתחנות הרכבת מרכזיות כך שעם ההגעה לסנט פטרבורג נתחיל בטיול. הכבודה האישית מגיע בנפרד ישירות למלון.

יום 7סנט פטרבורג – אוצרות ההרמיטאג', שייט בתעלות העיר –כנסיית הגואל שעל הדם - ארמון יוסופוב

את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון ההרמיטאז', אחד המוזיאונים הגדולים, הותיקים והחשובים ביותר בעולם. אחד הבניינים הכוללים את האוסף העשיר של ההרמיטאז', הוא "ארמון החורף", מבנה ששימש כמקום מגוריהם של הצארים הרוסים. נתרשם מיצירות אמנות המפורסמות בעולם, וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ'י, רפאל, וינסנט ואן גוך, מיכלאנג'לו, רובנס, פבלו פיקאסו ואחרים. מהארמון נצא לשייט בתעלות העיר ולאורך נהר הנייבה ונתרשם מהאדריכלות המיוחדת של סנט פטרבורג. כמו כן נבקר בכנסיית הגואל שעל הדם שנבנתה במקום בו נפצע פצעי מוות הצאר אלכסנדר השני. נסיים את היום בביקור בארמון יוסופוב בו מצא רספוטין את מותו. לינה סנט פטרבורג.

יום 8 סנט פטרבורג – שייט (רחפת) לארמון פטרהוף ארמון יקטרינה בפושקין –– מופע בלט

את הבוקר נתחיל בשייט במפרץ פינלנד (רחפת) לביקור בארמון הקיץ פטרהוף. ארמון הקיץ המדהים של פטר הגדול, שעוצב בסגנון ורסאי ומפורסם בעיקר בשל הגנים והמזרקות המעטרים אותו. נטייל בגנים המרהיבים, ונתרשם מהמזרקות, האגמים ומפלי המים. ונבקר במנזר מונטפלזיר. לאחר נצא לביקור בארמון יקטרינה בפושקין; בעיר זו ייסד הצאר אלכסנדר הראשון את בית הספר לאצולה בו למד המשורר המפורסם אלכסנדר פושקין. בהתאם לזמן נמשיך לביקור באנדרטת המצור, ונקנח בסיור במוזיאון הנצחת 900 ימי המצור בהם עמדה העיר בגבורה בעת מלחמת עולם השנייה. בערב נשוב לעיר לאחר ארוחת הערב, נצא לצפות במופע בלט, באחד מהתיאטראות הגדולים והמפורסמים בעיר. לינה סנט פטרבורג.

יום 9 סנט פטרבורג – ת"א

בבוקר נצא לשדה התעופה של סנט פטרבורג ונצא בטיסה מסנט פטרבורג לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 479$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות: מוסקבה - סנט פטרבורג ובחזרה
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2019).
* מלונות מדרגת ראשונה ודרגת תיירות טובה. 
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבת מהירה.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב, למעט ארוחת ערב ביום מהאחרון).
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* ימי סיור מלאים במוסקבה ובסנט פטרבורג – כמפורט בתוכנית הטיול, לרבות: סיור לילה מוסקבה/ סנט פטרסבורג, 2 מופעים (מופע בלט, מופע פולקלור), שייט על נהר מוסקבה שייט על נהר הניבה, שייט (רחפת) לארמון פטרהוף ועוד.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.
* מפגש קבוצה עם המדריך לפני הטיול.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.