אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לרוסיה

רוסיה במיטבה - מוסקבה וסנט פטרבורג-הלילות הלבנים (9 ימים) - טיולים לשומרי מסורת- טיול מאורגן לרוסיה

מוסקבה וסט. פטרבורג (לנינגרד), הערים המסמלות ביותר את האימפריה הקומוניסטית של ברית המועצות ושלטון הצארים. במהלך הטיול נתחקה אחר סמלי מסך הברזל והתרבות החדשה, שהתפתחה במצב החדש. נבקר בקרמלין, בכיכר האדומה, במוזיאון הזהב של הצארים, בארמונות המפוארים של סט. פטרבורג, במוזיאון ההרמיטאז' ובעוד אתרים מרתקים שיתנו לנו לטעום מהיופי והניחוח של התרבות העשירה הזו.

מוסקבה היא הגרעין והדופק החי של אותו שינוי הסוחף בשנים האחרונות את רוסיה כולה. אין עוד מקום במדינה שהניגודים בו זועקים כל כך - מנזרים עתיקים לצד בניינים אולטרה-מודרניים, ומיליונרים מקרב ה"רוסים החדשים" שמהלכים ברחובות לצד פשוטי עם וקבצנים - מוכי עוני. כיום מעדיפים תושבי מוסקבה שוקי רחוב מאולתרים על חנויות כל-בו מאורגנות, והכנסיות היפהפיות שהושחתו או נזנחו בעידן האתיאיזם החמור שהנהיג השלטון הסובייטי זוכות כיום לשיקום חם ואוהב. אך טעמה האמיתי של העיר נחבא לו בכוכים ובקרנות רחוב, שלכל אחד מהם קסם מיוחד משלו.

סנט פטרבורג העיר היפה ובשמה המוכר לנו מתקופת הקומוניזם לנינגרד שוכנת על מפרץ פינלנד לאורך שפכו של נהר נבה. סנט פטרבורג היא מרכז תרבותי אירופאי חשוב, בעלת מעמד מרכזי כנמל ופתח למסחר עם אירופה. העיר נבנתה לפני כ-300 שנה ע"י פיוטר הגדול כדי שתהייה בירה לתפארת ותתחרה בבירות אירופה המפוארות. סנט פטרבורג מכונה "ונציה של רוסיה" ולא בכדי – שלל תעלותיה, הרחובות המיוחדים ומבניה המפוארים בשלל הוד והדר, הסמטאות הקסומות ועוד. 

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

 

 

היתרון של דרכים

  • מוזיאון ההרמיטאז'
  • שייט על נהר הניבה
  • סיור לילה בסנט פטרבורג
  • סיור ערב במוסקבה
  • הארמונות התת קרקעיים

מסלול הטיול

יום 1יום א': תל אביב – מוסקבה, סיור עיר – ברוניה הקטנה

טיסה ישירה מתל אביב למוסקבה, עם הנחיתה נצא לסיור בעיר. מוסקבה, בירת רוסיה מהמאה ה- 14. לאחר הנחיתה נצא לסיור היכרות ראשוני עם העיר השוכנת על גדות נהר מוסקבה. נראה את הכיכר האדומה והמאוזוליאום של לנין, חומות קרמלין וכנסיית "בזיליוס הקדוש". כמו כן, נתרשם מה"בית הלבן" של הממשל הרוסי, פסל מרקס, ומרכז הק.ג.ב. מאוחר יותר נגיע לביקור ברח' "ברוניה הקטנה" (מאלייה ברוניה), שם נצפה בפסל "שלום עליכם", בבית הכנסת ובתיאטרון היהודי לשעבר, שהינם חלק מהעולם היהודי הנעלם במוסקבה. לינה וארוחת ערב - מוסקבה.

יום 2 יום ב': מוסקבה - מתחם הקרמלין, נובודייביצ'י, אוצרות הצארים והיהדות במוסקבה, סיור לילה

בבוקר נצא לסיור מודרך בעיר המפוארת ונבקר במתחם הקרמלין. כמעט כל מנהיגי רוסיה ובריה"מ, החל מאיון האיום, דרך לנין, סטאלין וילצין, מדביידב וכמובן ולדימיר פוטין, הנשיא הנוכחי. כולם ראו בקרמלין מרכז כוח פוליטי. רק חלק מהמתחם המרשים פתוח לביקורי תיירים, אך די בו כדי להתרשם מפאר התקופה הצארית של המאות ה-16 וה-17. מוזיאון ה''אורוז'ייניה פאלטה'' מדהים באוסף השמלות, הכרכרות, כלי הנשק ותשמישי קדושה. נסייר בכיכר הקתדראלות, כולל ביקור בקתדראלת ''אוספינסקי'' ששימשה עד סוף המאה ה-17 ככנסייה המרכזית של מוסקבה, נראה את הפעמון הסדוק המפורסם והתותח הענק ששמו "צאר פושקה", אשר מעולם לא ירה. בתום הביקור נמשיך לבית הכנסת המרכזי בו ביקרה גולדה מאיר ב- 1949 כשגרירה ראשונה של ישראל ברוסיה. בהמשך, נבקר בפנתיאון הקבורה של גדולי האומה הרוסית במתחם מנזר נובודייביצ'י. שם קבורים צ'כוב, חרושצ'וב, אשתו של מנהיג בריה"מ לשעבר ראיסה גורבצ'וב, אשתו של סטלין שהתאבדה ועוד אישים מפורסמים ברוסיה ובעולם כולו.  לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור לילי בעיר היפה והמוארת בתאורת לילה ייחודית. לינה מוסקבה.

יום 3 יום ג': מוסקבה – מוזיאון טרטייקוב – שייט בנהר מוסקבה – תחנות מטרו - מדרחוב ארבאט - מופע פולקלור

לאחר ארוחת בוקר נצא לביקור במוזיאון טרטייקוב- המוזיאון המוביל בעולם בתחום האמנות הרוסית. במוזיאון מוצגים למעלה מ-130,000 יצירות אמנות רוסית בסגנונות שונים.  נמשיך בסיורינו בתחנות המטרו המפורסמות - ה"ארמונות התת-קרקעיים" אשר עוצבו כל אחת בסגנון ייחודי המכונה "ריאליזם סוציאליסטי.  בהמשך, נשוטט במדרחוב ארבאט שהיה התוסס והציורי ברחובות העיר. כאן ניתן לראות ולרכוש עבודות ייחודיות של אומנים רוסיים, מזכרות ובובות ה"בבושקות" הטיפוסיות לרוסיה.  נמשיך בשייט מיוחד על נהר מוסקבה ונצפה מהשיט על אתריה המפורסמים של העיר. לאחר ארוחת הערב, נצא למופע פולקלור. לינה מוסקבה.

יום 4 יום ד': מוסקבה – פנורמת בורודינו – פארק הנצחון - מוזיאון יהודי 

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בפנורמת בורודינו, שצוירה על ידי פרנק רובו לרגל 100 שנות הנצחה למלחמת 1812. נבקר ב"פארק הניצחון" אתר חדשני בו ממוקמים בית כנסת, מסגד וכנסיה לזכר הנופלים במלחמת העולם השנייה, ובמוזיאון האתר בו דגמים של הקרבות החשובים במלחמת העולם השנייה בערים המרכזיות של ברית המועצות. בשעות אחר הצהריים נבקר במוזיאון היהודי הגדול באירופה שהוקם לפני שנתיים.  ארוחת ערב בבית חב"ד. לינה מוסקבה.

יום 5 יום ה': סנט פטרבורג – מצודת פטר ופול – סיור לילה

בבוקר נעלה על הרכבת המהירה ממוסקבה לסנט פטרבורג (כארבע שעות נסיעה). עם ההגעה נצא לסיור ראשוני בעיר, במהלך הסיור נתרשם מהכיכרות, המצודות, הקתדראלות והארמונות. נראה את שער הימייה, ארמון החורף של הצארים. נצפה בפסלו של פטר הגדול. כמו כן, נבקר במצודת "פטר ופול", בה קבורים פטר הגדול ושליטי רוסיה רבים אחרים. נמשיך לצפות בקתדראלת סנט אייזיק, אחת הקתדראלות המפוארות ברוסיה. נתרשם מאנדרטת ניקולאי הראשון הניצבת בכיכר ממול. אחרי ארוחת ערב, נצא לסיור מיוחד בו נחווה את ה"לילות הלבנים" ונצפה בגשרים המתרוממים שעל נהר הנייבה. לינה - סנט פטרסבוג.
הערה: את המעבר ממוסקבה לסנט פטרבורג נעשה ברכבת המהירה החדשה (מגיעה למהירות של כ 250 קמ"ש, משך הנסיעה כ 4 שעות. הנסיעה ברכבת חוסכת לנו טרטור, בידוקים והמתנות בשדות התעופה מה גם שתחנות הרכבת מרכזיות כך שעם ההגעה לסנט פטרבורג נתחיל בטיול. הכבודה האישית מגיע בנפרד ישירות למלון.

יום 6יום ו': סנט פטרבורג – אוצרות ההרמיטאג', שייט בתעלות העיר – קבלת שבת 

את הבוקר נקדיש לביקור במוזיאון ההרמיטאז', אחד המוזיאונים הגדולים, הותיקים והחשובים ביותר בעולם. אחד הבניינים הכוללים את האוסף העשיר של ההרמיטאז', הוא "ארמון החורף", מבנה ששימש כמקום מגוריהם של הצארים הרוסים. נתרשם מיצירות אמנות המפורסמות בעולם, וביניהן עבודות של ליאונרדו דה וינצ'י, רפאל, וינסנט ואן גוך, מיכלאנג'לו, רובנס, פבלו פיקאסו ואחרים. מהארמון נצא לשייט בתעלות העיר ולאורך נהר הנייבה ונתרשם מהאדריכלות המיוחדת של סנט פטרבורג. בשעות אחר הצהרים, נחזור לבית המלון, ונתכונן לקבלת  השבת.  תפילה וסעודת ליל שבת. לינה סנט פטרסבוג.

יום 7יום שבת: סנט פטרבורג – בית הכנסת הגדול, ארנון יוסופוב

תפילות שבת בבית הכנסת הגדול של סנט פטרבורג. אחרי הארוחה נבקר בארמון יוסופוב בו מצא רספוטין את מותו. סיורים רגליים באזור ביה"כ ובית המלון. לינה סנט פטרסבוג.

יום 8 יום א': סנט פטרבורג – ארמון יקטרינה בפושקין – שייט אל ארמון פטרהוף – מופע בלט

את הבוקר נתחיל בביקור בארמון יקטרינה בפושקין; בעיר זו ייסד הצאר אלכסנדר הראשון את בית הספר לאצולה בו למד המשורר המפורסם אלכסנדר פושקין. בהתאם לזמן נמשיך לביקור באנדרטת המצור, ונקנח בסיור במוזיאון הנצחת 900 ימי המצור בהם עמדה העיר בגבורה בעת מלחמת עולם השנייה. לאחר נצא בשייט במפרץ פינלנד אל ארמון הקיץ פטרהוף. ארמון הקיץ המדהים של פטר הגדול, שעוצב בסגנון ורסאי ומפורסם בעיקר בשל הגנים והמזרקות המעטרים אותו. נטייל בגנים המרהיבים, ונתרשם מהמזרקות, האגמים ומפלי המים. ונבקר במנזר מונטפלזיר. בערב נשוב לעיר לאחר ארוחת הערב, נצא לצפות במופע בלט, באחד מהתיאטראות הגדולים והמפורסמים בעיר. לינה סנט פטרסבוג.

יום 9 יום ב': סנט פטרבורג – ת"א

בבוקר נצא לשדה התעופה של סנט פטרבורג ונצא בטיסה מסנט פטרבורג לתל אביב.
הערה: 1/ בחלק מתאריכי היציאה הטיסה חזרה ביום האחרון תהייה דרך מוסקבה, 2/ בהתאם לזמינות הטיסות והמלונות, יתכן כי הטיול יתבצע בסדר ההפוך.
 

  • תוספת ליחיד: 479 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
*    טיסות בינלאומיות.
*    טיסות פנימיות. 
*    מיסי נמל, דלק וביטחון (נכון ליולי 2019).
*    בתי מלון מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה.
*    כלכלה: ארוחות בוקר וערב + כריכים לארוחות הצהריים (למעט ארוחת ערב ביום האחרון). 
*    אוטובוס ממוזג לביצוע כול העברות והסיורים.
*    סיורים וביקורים בסט. פטרבורג ומוסקבה – כמפורט בתוכנית הטיול.
*    אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה, פעילות בערבים מופע פולקלור, מופע בלט, סיור לילה במוסקבה, שייט על נהר מוסקבה, סיור לילה בסנט' פטרסבורג (פתיחת גשרים), שיט על נהר הניבה, ארמון פטרהוף ועוד'.
*    מדריך ישראלי מצוות "דרכים".    
*    מדריכים מקומיים דוברי אנגלית – במידת הצורך.
*    ערכת אוזניות שמע לכל מטייל. 
*    טיפים לנותני השירותים בחו"ל. 

המחיר אינו כולל:
*    ביטוח נסיעות אישי, רפואי ומטען המתאים לסוג הטיול.
*    ארוחות שלא מצוינות בתוכנית.
*    הוצאת/ הארכת דרכונים.
*    הוצאות בעלות אופי אישי (מזכרות, משקאות קלים וכד').
*    כל מס או היטל נוספים שיוטלו עד יציאת המסע.
*    טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.