תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לאיסלנד

טיול מאורגן לאיסלנד - לשומרי מסורת - 12 ימים

הרפובליקה של איסלנד ממוקמת בצפון האוקיאנוס האטלנטי, על ארכיפלג איים המורכב מאי מרכזי ועמו מספר איים הסמוכים לו. איסלנד הינה אחת מהמדינות בעלות רמת חיים מן הגבוהות בעולם, וחברתית-כלכלית היא מדינת רווחה התורמת לחלוקה שוויונית של העושר הלאומי.

טיול מאורגן איסלנד מהווה התגשמות הפנטזיות של חובבי הטבע בזכות הנוף הקסום המשלב ניגודים רבים; מנהרות בזלת שחורים רחבי ידיים, וגם הרי געש מעשנים, מפלים, מעיינות חמים וגייזרים. טיול לאיסלנד, הינו מסלול גיאוגרפי מקיף ומגוון המשלב הרפתקאות שטח בנוף בראשיתי של אש וקרח. אנו נחווה שייט לווייתנים, נרכב גם על אופנועי שלג בקרחון ואטנאיוקול, ונצא ליומיים של רכבי שטח בעמק טורסמורק ואף ניסע ברכב אמפיבי בלגונת קרח.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202

היתרון של דרכים

 • תומכת דתית לאורך כל ימי הטיול
 • שייט בפיורד
 • שייט ברכב אמפיבי
 • אופנועי שלג בקרחון ואטנאיוקול

מסלול הטיול

יום 1 יום א': ת"א – ריקיאוויק

נצא בטיסה מתל אביב לאיסלנד. נחיתה בשדה התעופה של חצי האי קפלוויק, הנמצא דרום מערבית לבירה ריקיאוויק. עם ההגעה העברה למלון. בערב בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור במרכז העיר ריקיאוויק, זוהי הבירה הצפונית בעולם. העיר שפירוש שמה הוא "המפרץ המעשן", הוקמה לחופו של המפרץ במאה ה- 9 על ידי הויקינגים. לינה וארוחת ערב בריקיאוויק (Reykjavík).

יום 2יום ב': "המשולש האיסלנדי"– מפלי גולפוס – גייזר - תינגווילר – רכיבה על אופנועי שלג 

הבוקר נצא אל "מפלי הזהב", המפלים המפורסמים של גולפוס - ממפלי המים השופעים ביותר באירופה כולה. מי נהר ההויטה נופלים בדרמטיות מגובה של 32 מטרים לתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. נמשיך ונבקר באתר גייזר המפורסם שהעניק את השם לתופעה העולמית. ללא ספק אחת מאטרקציית הטבע המפורסמת ביותר באיסלנד. הגייזרים (המעיינות המינרלים החמים) פורצים משכבות לבה פנימיות שבבטן האדמה, כ-50 קילומטר דרום-מערבית לעיר הבירה. המראה של המים הלבנים המבעבעים הפורצים בשצף קצף מתוך שדות האבן השחורים הוא בלתי נשכח. לזה צריך לצרף את השחייה במעיינות במים בטמפרטורה של כמעט ארבעים מעלות, חוויה שברגע שנכנסים לתוכה, כבר לא רוצים לצאת יותר לעולם. משם נצא בנסיעה אל תינגווילר - הפרלמנט הראשון בעולם שנבנה בשנת 930 לספירה, ללא ספק זה האתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד. תינגווילר ממוקם בתוך בקע משורי מרהיב ביופיו, נצא לסיור רגלי קצר בין נהרות לבה שחורים, מצוקים, סדקים, בריכות ואגמים כחולים. לאחר מכן נגיע אל אזור שדה הקרח לנדג'וקול ונצא לרכיבה על גבי אופנועי שלג על הקרחון הענק. לינה רייקהולט.


יום 3 יום ג': עמק טורסמורק – מפל סקוגאפוס – מצוקי דירהוליי

הבוקר נצא אל עמק תורסמורק אחד מהאזורים הירוקים באיסלנד, נווה מדבר הכלוא בין הקרחונים, ההרים הגבוהים והקרחונים חוסים על האזור מהרוחות החזקות ומזג האוויר הקשה היוצר מיקרו אקלים ייחודי ונוח באזור. עמק תורסמורק הוא שמורת טבע יפיפייה המורכבת מעמקים עמוקים והרים שנוצרו בהתפרצויות געשיות תחת הקרחונים בתקופת הקרח. העמק ממוקם בין שלושה קרחונים מעליהם מתנשא הר הגעש אייפיאטלאיוקול Eyjafjallajökull שהתפרצותו שיבשה לא מזמן את סדרי התעופה בעולם. הדרך לת'ורסמורק מרהיבה ביופייה, חוצה נהרות, אגמים, הרים, גבעות ברכב שטח מיוחד המוסיף מימד להרפתקה. נמשיך בנסיעה מזרחה אל עבר המפל המרשים סקוגאפוסSkógafoss , ולאחר נרד אל החוף הדרומי ונעצור במפל Seljalandsfoss, כולל הליכה רגלית קלה אל תוך המפל (מאחוריו, בלי להירטב...). לאחר מכן נמשיך בנסיעה לכיוון דירהוליי Dyrholaey, לשון יבשה סלעית עם מראה משכר חושים של מצוקי ענק, מדרונות תלולים, תהומות עמוקים הנופלים בדרמטיות אל הים הסוער וגלי הים מתנפצים. זוהי גם היא גם הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ואתר קינון של עופות ים רבים, בניהם תוכי הים "פאפינים" הציפור הלאומית של איסלנד כמו גם ציפורים רבות אחרות שיפליאו בתצוגות אויר מרשימות. לעת כרב נגיע אל העיירה ויק, נקודת ההתיישבות הדרומית ביותר באיסלנד. לינה באזור ויק.

יום 4יום ד': שייט (רכב אמפיבי) בלגונת הקרח- הפארק הלאומי סקאפטאפטל 

היום נגיע אל אזור שדה הקרח הדרומי, לגונה הקרח יוקולסרלון (Jökulsárlón) - הלגונה היא אחד מפלאי הטבע של איסלנד. עומקה של הלגונה הוא מעל 200 מטר, זוהי הלגונה הקרחונית הגדולה ביותר והעמוקה ביותר באיסלנד. יש מעט מאד מקומות באיסלנד ובעולם כולו בו האדם מרגיש באפסותו כמו באזור הזה... במהלך היום נצא להרפתקאה מיוחדות באזור קרחון יוקולסרלון שייט חווייתי באמצעות רכב אמפיבי בין שדות השלג ובתוך לגונת הקרח. במהלך הסיוק נצפה בפארק הלאומי סקאפטאפטל, איזור מוריק מוקף קרחונים שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד. לינה הופן.


יום 5יום חמישי: הפיורדים המזרחיים

היום נטייל לאורך חופי הפיורדים המזרחיים, בדרך נראה כפרי דייגים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת ונוף איסלנדי במיטבו ולזה אין תחליף, פסגות הרים, נהרות, מפלים, אגמים קטנים, מפרצים, פיורדים ציוריים. טבע פראי ושונה – איסלנד במיטבה! בדרך נעצור לביקור באוסף האבנים הפרטי הגדול ביותר בעולם Petras Stone Collection . לינה וארוחת ערב באזור.


יום 6יום שישי: שמורת יוקולסרגליופור: קניון נהר הקרח" – מפלי דטיפוס – עיירת החוף הוסביק

בבוקר נצא בנסיעה במרחבים הגעשים האיסלנדיים, לקראת צהריים נגיע אל שמורת יוקולסרגליופור Jokulsargljufur שהפירוש המילולי של שמה הוא: "קניון נהר הקרח" השמורה היא לאורכו של נהר מצוקי, עמוק ומרהיב ביופיו, ה"גראנד קניון" של איסלנד. במהלך הסיור נצא לביקור במפלי דטיפוס Dettifoss, אחד ממפלי המים וחזקים והשוצפים באירופה, זרם מים אדיר שנופל מגובה של 44 מטר, רוחבו הוא 100 מטרים. דטיפוס הוא המפל בעל ספיקת המים הגדולה ביותר באירופה. בשמורה משושי בזלת, שאריות פלטה געשית, מערות וולקניות ועוד. בצהריים נצפין אל עיירת החוף הוסאביק Husavik)), ששמשה בעבר כנמלם של ציידי הלווייתנים. בהתאם לשעת ההגעה נתחיל סיור בעיר. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה הוסביק.

יום 7יום שבת: הוסביק

לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי באזור המרשים ונטייל באזור. לינה הוסביק.

יום 8 יום א': שייט לוויתנים – הר הגעש קרפלה – אגם מיווטאן

נכין את עצמנו ליום מדהים ומרתק... את הבוקר נפתח בשיט לתצפית על הלוויתים הרבים באזור (מותנה בתנאי מזג האוויר ומצב הים). לאחר ההפלגה המרתקת נערוך ביקור במוזיאון לווייתנים במקום. בהמשך היום נצא לביקור בהר הגעש קרפלה הנמצא צפונית לאגם מיוואטן זהו אזור פעיל וולקני, מתבטא בריח גופרית חזק, בוץ מבעבע ורעש מדהים של קומקום. ויטי(Viti) הוא הלוע של הר הגעש בתוכו נמצא אגם מדהים בצבע טורקיז חזק, המים חמים מדי לטבילה. בחלקו השני של היום נגיע אל ימת מיוואט הוא אגם רדוד הממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד. שמו של האגם בתרגום לעברית הוא "אגם היבחושים". האגם נוצר מהתפרצות לבה בזלתית גדולה לפני 2,300 שנה, דבר המסביר את תצורת הנוף הנשלטת ע"י מראה געשי מיוחד. עם ההגעה נצא לסיור סביב האגם, כולל הליכות רגליות קלות בין המכתשים, נראה את האגם המרתק, מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, לועות מדומים, בריכות של בוץ מבעבע ומים רותחים, שפכי לבה שעדיין מעלים קיטור ועשן מהתפרצויות מאוחרות, הרי געש ועוד... באגם מכתשי ענק, מעיינות גופרית מבעבעים, בריכות בוץ ושאריות קפואות של התפרצויות וולקניות טריות נותנות הרגשה של טיול בכוכב אחרלינה באגם מיווטאן.

יום 9 יום ב': גודאפוס "מפל האלים" – אקווירי בירת הצפון

את היום נתחיל בביקור בגודאפוס "מפל האלים" העוצמתי והמרהיב. משם נמשיך בנסיעה לכיוון בירת הצפון - אקווירי Akureyri. הנסיעה עוברת באחד מהאזורים הכפריים החשובים והיפים של המדינה חלקה עובר לאורך חופי האוקיינוס הצפוני בנוף של נהרות שוצפים, עיירות קטנות, פיורדים, מפרצים, וכפרי דייגים ציוריים. אקוויירי ממוקמת בצפון-מזרח איסלנד, כ- 60 ק"מ דרומית לחוג הארקטי, בפיורד ארוך ויפה מוקף הרים בגובה של 1,000-1,500 מטרים. למרות קרבתה של העיר לחוג הארקטי, האקלים באקווירי מתון יחסית. נטייל במרכז העתיק של העיר, נתרשם מהבתים הישנים, בתי הקפה, המוזיאונים והאווירה המיוחד באזור. לינה באזור אקווירי.

יום 10יום ג': עמק סקאגפיורד – מכתש גרברוק – מפל הראונפוסר – חצי האי סנייפלסנס

הבוקר נצא לעמק סקאגפיורד, המפורסם בעדרי הסוסים האיסלנדים הרועים בתוכו. לאחר נבקר מכתש גרברוק (Grábrók), שם נוכל לטפס ולראות את שדות הלבה האין סופיים (אם מזג האוויר יאפשר זאת). משם נצא לביקור במעיינות החמים ביותר באיסלנד דילדארטונגאובר Deildartunguhver ובמפל המים הראונפוסר Hraunfossar (מפל הלבה). משם נסיעה אל חצי האי סנייפלסנס. בדרך נחלוף בכפרי דייגים ציוריים והתיישבויות בודדים. עם ההגעה נצא לסיור באזור שהוא אחד מאזורים הפראיים ביותר, מעט מאוד ישובים ואנשים ובעיקר חיי טבע ימיים. באזור נוכל לראות עופות ים מסוגים שונים, להקות כלבי ים המתכנסות במושבות על איים בסמוך לצוקי הבזלת, שועלים ארקטיים ועוד. לינה באזור סנייפלסנס.

יום 11 יום ד': חצי האי סנייפלסנס – שייט בברידאפיורדור – עיירת הדייגים בורגנס – “פיורד הלוויתנים

חצי האי סנייפלסנס Snæfellsness, הוא מעיין אצבע ארוכה ששולחת איסלנד לתוך האוקיאנוס ובקצהו הר געש פעיל. הר הגעש מכוסה מעטה קרח (קרחון סנייפלסיוקוטל) ולרגליו נחשולי לבה היורדים בתלילות אל חופי הים. האזור כל כך פראי ומסתורי שעורר את השראתו של הסופר ז'ול וורן בכתיבת הספר "מסע אל בטן האדמה", הכניסה למרכז כדור הארץ היא דרך לוע הר הגעש הזה... נתרשם מחוף הים Djúpalón המכוסה כולו אבנים שחורות עגולות והחוף Arnarstapi נטייל בין שבילי ההליכה, נראה את עמודי הלבה המסיביים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. נצא לשייט בין איים וגושי סלע בארכיפלג של ברידאפיורדורBreiðafjörður משכן לאלפי קורמוראנים, שחפים, יסעורים כשאנו מנסים להתחקות מקרוב אחר הקינים של מספר ציפורים מיוחדות כגון תוכון הים (Pufin), סולה כחולה ועופות ים נוספים המקננים במחסות ודרגשי הסלעים המצוקיים. נמשיך אל בורגנס (Borgarnes) עיירה בת כ-2000 תושבים היושבת לחופי בורגרפיורדור (Borgarfjörður) כ-60 ק”מ צפונית לרייקיאוויק. זוהי קהילת החוף הגדולה ביותר באיסלנד שאינה תלויה בדיג.נבקר בעיר ונראה את אורך חייהם של התושבים המקומיים. נמשיך אל “פיורד הלוויתנים” שקיבל את שמו עקב מספר רב של לוותינים המגיעים לפיורד זה לאכול וכן בשל העובדה שבמקום פועלת תחנת עיבוד הלווייתנים היחידה שעדיין קיימת באיסלנד. לעת ערב נגיע חזרה ללינה וארוחת ערב בריקיאוויק (Reykjavík).

יום 12 יום ה': ריקיאוויק - הלגונה הכחולה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבילוי בלגונה הכחולה Blue Lagoon, ובפי המקומיים: "Blaa Lonio". זהו אתר נופש בו טובלים בבריכות מים חמימות ויפהפיות, תחת כיפת השמים (טמפ' המים 37 מעלות; אחוז המלחים 2.5%). בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  25/07/2021

  מחיר

  4,789 €

  מדריך

  הערות

  אלי קולודנר

 • תאריך

  01/08/2021

  מחיר

  4,789 €

  מדריך

  הערות

  רונית סלע

* תוספת ליחיד: 1,089 €    

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות ת"א – רקייאויק – ת"א (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאפריל 2021).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / לינה בבקתות תיירות בחלק מהלילות. יש לקחת בחשבון כי בחלק מהמקומות – תשתית התיירות היא ברמה בסיסית (חדרים נקיים ונעימים עם שירותים ומקלחות בחדר).
* תחבורה: אוטובוס תיירים/ רכבים ייעודיים בהתאם לתוכנית.
* כלכלה: פנסיון מלא (בצהריים כריכים בהכנה עצמית).
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים ואטרקציות כמפורט בתוכנית לרבות: עמק טורסמונק, שייט במפרץ בריידאפיורד, שייט לצפייה בלווייתנים, קרחון לנגיוקול (אופנועי שלג – 2 משתתפים על אופנוע), לגונת הקרח כניסה ושייט (רכב אמפיבי), כניסה ללגונה הכחולה ועוד...
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200€.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* שירותי סבלות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 € ליום לאדם.