תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול ג'יפים ביוון

טיול ג'יפים מאורגן ליוון - ג'יפים לשומרי מסורת - 8 ימים

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות. מסע ג'יפים בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות.

המסע להרי יוון הוא מסע לעולם אחר- עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, פלגי מים זכים, יערות עד ואפיקי נהרות צלולים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסיי אורחים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין, ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם - גבינת עזים טרייה המתובלת בשמן זית זך, סלט ירקות ענקי, לחם חם וכל זה בתוספת של קרפ יין אדום תוצרת בית ואין ספור כוסות קפה שחור וחזק. את המסע בהרי יוון נעשה לאורך רכס הרי הפינדוס החוצה את יוון לכל אורכה, מהמפרץ הקורינתי בדרום ועד הגבול עם אלבניה בצפון וחבל זגוריה. הדרכים החוצות את רכס ההרים הגבוה (מתנשא לגבהים של כ- 2,600 מטרים) הן דרכי עפר צדדיות המתפתלות במעלה מצוקים תלולים. באמצעות הג'יפים נוכל לגעת בתרבות היוונית האחרת.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 054-4529201 או יעל מיטל 054-4529202

היתרון של דרכים

  • כולל חבל זגוריה
  • חצי האי פליון
  • לינה בכפרים קטנים וציוריים
  • המנזרים התלויים במטאורה
  • קניון הוויקוס והאיוס

מסלול הטיול

יום 1יום ד' – 18 ספטמבר: תל אביב- אתונה – חבל אבריטניה - קרפניסי

נצא בטיסה מתל-אביב לאתונה. נחיתה בשעות הבוקר המאוחרות, לאחר מעבר ביקורת דרכונים, נתארגן על הג'יפים, נבצע בדיקה אחרונה של הציוד, נתכנס לתדרוך אחרון ונצא לדרך. נצא בנסיעה על הכביש המהיר אתונה – לאמיה עד לים. נעצור לארוחת צהריים באזור עיירת החוף קמנה וורלה ולאחר ניכנס לשטח בדרך עפר הררית המטפסת לגבהים. מהדרך תצפיות מרהיבות על קניון גורגופוטמוס ולעבר מפרץ לאמיה. משם נסיעה בכוון מערב דרך כפרים ציוריים אל העיירה הציורית קרפניסי (960 מטרים מעל פני הים). העיירה החביבה שתושביה מסבירי פנים משמשת כמרכז מסחרי לכפרי האזור. העיירה ממוקמת על דרך המלך לאתונה ומשמשת גם כמרכז אלפיני למטפסי ההרים באזור. לינה באזור קרפניסי.
הערה: ביום זה הכניסה לשטח מותנת בשעת היציאה משדה התעופה ובהתאם לתנאים בשטח על פי שיקול דעתו של מדריך הטיול בלבד.  

יום 2 יום ה' – 19 ספטמבר: הרפתקאות בחבל אבריטניה

ביום הבא נצא לעבר דרכי העפר האלפיניות של חבל אבריטניה. חבל ארץ זה מהיפים ביוון נקרא בפי רבים "שוויץ של יוון". ניסע בינות לכפרים נידחים, נחצה נהרות, נעלה לגבהים אלפינים ונטבול בנופי חורש ירוקים. מסביב יתרוממו פסגות הרים משוננות וגבוהות המכוסות בחודשי החורף בשכבות שלג שעומקם מטרים אחדים. במהלך היום נבקר בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת, נשלב הליכה רגלית מרהיבה ונעצור לתצפיות נוף ופיקניקים כיפיים בטבע האין סופי. נתחיל בביקור בכפר הציורי מגאלו-חורו (Megalo Horio), ביוונית "הכפר הגדול" המפורסם בריבות המיוחדות המיוצרות במקום. הכניסה לכפר מלאה בדוכנים קטנים למכירת מאכלים האופייניים לסביבה. נטפס על רכס קליאקודה (Kliakuda), טופוגרפיה חריפה עם דרכי עפר המטפסות בסרפנטינות חדות וחוצות מעברי הרים גבוהים וכפרים נידחים. משם נסיעה לעבר מנזר פרוסוס (Proousous) הממוקם על המצוק שמעל. שמו של המנזר נגזר מכינויו האיקונין של מריה המכונה פרוסוסיה, ומיוחסים לו סגולות מרפא מיוחדות. נוצרים מכל רחבי יוון להם בעיות בריאותיות מגיעים אל המנזר המרוחק, כורעים ברך וזוחלים מהלך 200 מטרים עד לכנסיה הנוצרית. בהמשך נצא למסלול הליכה אל המערה השחורה מברו סיליה – ששמשה כמערת מסתור לבנדיטים שלחמו בעותמנים למען עצמאות יוון. לינה באזור העיירה קרפניסי.
הערה: בהתאם לאופי הקבוצה אפשרות נסיעה לקניון מפלי הגשם הנצחי ומשם מסלול הליכה של כשעתיים (חלקו עובר בתוך המים) אל תחתית המפלים.

יום 3 יום שישי – 20 ספטמבר: חציית רכס אגרפה – אגם פלסטירה

יום שיוקדש לטיול בנופים הפראיים של צפון חבל אבריטניה (Evritania). הכפרים המועטים באבריטניה ממוקמים על גדות הנהרות ובתוך העמקים. תושבי הכפרים הם איכרים פשוטים ומכניסי אורחים המתקיימים מחקלאות - חלקם חוטבי עצים, חלקם מגדלים דגי פורל ורובם מעבדים את אדמתם ואת הבוסתנים הצמודים לביתם. ביום זה הנסיעה תהיה בדרכים הצדדיות החוצות את חבל אבריטניה. דרכים אלו עבירות לרכבי שטח בלבד כיוון שרובן חוצות (ללא גשרים) את ערוצי נהר הטברופוס (Tavropos) ועולות על המדרונות המצוקים של רכס אגרפה (Agrafa) המתנשא לגבהים של מעל 2,000 מטרים. משם נרד דרך יער עצי אשור מרהיב הגולשת עם תצפיות נוף מרהיבות לאגם פלסטירה. את הלילה בחבל אבריטניה נבלה במלון נחמד על שפת הכנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה אגם פלסטירה.

יום 4 יום שבת – 21 ספטמבר: אגם פלסטירה

לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי בעיר ובסביבתה. לינה אגם פלסטירה.

יום 5 יום א' – 22 ספטמבר: אגם פלסטירה – נהר אכלאוס – חבל אפירוס – יוהנינה – כפרי זגוריה

בבוקר נפקח את עינינו מעל הנוף הרגוע של אגם פלסטירה. נצטייד במזון בעיירה הקרובה ונכנס אל צפון חבל אבריטניה הנידח. ניסע לאורך נהר האכלאוס - ונגיע אל הסכר החדש שזה לא מזמן נבנה למטרת יצור חשמל, נעלה צפונה בין הכפרים הנידחים כשאנו נוסעים בדרכי עפר מעל המצוקים של הנהר עד לכפר חלוקי, כאן נטפס אל מעבר הררי שבדרך כלל חסום בחורף בשלג, ממנו נגלוש אל הכביש החדש שנבנה על נתיבה של  הדרך העתיקה "וויה אגנטיה". משם נצא על דרך ה"מלך" אל חבל אפירוס משם נטפס לאזור כפרי הזגוריה המפורסמים בבניית אבן הצפחה. נגיע אל הכפר מונודנדרי שיושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס (קניון הווידומאטיס), שזכה להיכנס לספר הגינס בשל עומקו הרב שם נצא לסיר  רגלי קצר לתצפית מרהיבה על הקניון האדיר. לינה בחבל הזגוריה.

יום 6 יום ב' – 23 ספטמבר: הרפתקאות בחבל זגוריה – הקניונים – רפטינג על נהר הוידומאטיס

בבוקר נטפס אל לב כפרי הזגוריה, נחצה את הכפר הציורי אריסטי ונרד אל נהר הויאדומאטיס הצלול. שם נפגוש את סירות הרפטינג, נקבל הסבר מהמדריכים המקצועיים שלנו על מיומנות שייט נהרות ונצא לדרך... (השייט רגוע, אשדים בדרגה 2 – מ 6). הנוף מגדת הנהר מצוקי מרהיב ביופיו. צבע המים הכחול עמוק משתקף על רקע קירותיו המצוקים של הקניון. נעצור לתה חם והשתכשכות במים הקרים (לאמיצים בלבד). את השייט נסיים בסמוך לגשר האבן העותמני העתיק. בהמשך נחזור לרכבים ונצא אל הכפרים הגבוהים פפינגו ו"השכן הקטן" מיקרו פפינגו. בהתאם לזמן נחצה אל צידו השני של רכס טימפי אל הכפר ורדטו למסלול הליכה היורד את ה"מדרגות" המפורסמות, לאורך הירידה תצפית מרהיבה לכל עבר. בדרך חזרה למלון נרד לכפר קיפי ונראה את הגשרים המיוחדים החוצים את הנהר. לינה בחבל הזגוריה.

יום 7 יום ג' – 24 ספטמבר: הכפר הולאכי מצובו – המנזרים התלויים במטאורה

בבוקר נסיים את הביקור בחבל אפירוס, לאחר נצא לסיור קצר בסמטאות הציוריות של העיירה מצובו שתושביה הם רומנים ולאכים המתעסקים בעבודות עץ ואריגה. משם נצא בנסיעה לקלמבקה, עם ההגעה נבקר במנזרים התלויים, כולל מסלול רגלי בין צוקי הקונגלומרט השחורים. ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד מהאתרים המעניינים ביותר ביוון. המנזרים הממוקמים על מצוקי אבן ענקיים, נישאים לגבהים של כ- 600 מטרים. מקור השם מטאורה במילה מטאורוס שפרושה: "התלויים באוויר". המנזרים ניבנו בשלהי המאה ה- 14 ונחשבו למבודדים ובטוחים במיוחד. הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. הערב נחגוג בטברנה יוונית לצלילי הבוזוקי. לינה בקלמבקה.

יום 8יום ד' – 25 ספטמבר: מטאורה – אתונה – תל אביב

בבוקר נצא לסיבוב אחרון כולל הליכה רגלית קלה אל אחד המנזרים הגבוהים והמצוקיים ממנו תצפית מרהיבה לכל עבר. בצהריים ניסע דרך הכביש המהיר בואכה אתונה. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד €389

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליוני 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/ כריכים (למעט ארוחת צהריים ביום הראשון והאחרון).
* מבשלת/ תומכת דתית להכנת הארוחות
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע מסוג סוזוקי ויטארה (ארבעה נוסעים בג'יפ), דלק לג'יפים, כבישי אגרה.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 € ליום לאדם.