תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ליוון

טיול מאורגן ליוון - דרום יוון חצי האי פלופונסוס - 8 ימים

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס הרבים, ארצם של גדולי הפילוסופים והוגים. ארץ בעלת היסטוריה ומורשת עתיקה, שפה קדומה ורעיונות המהווים את ערש תרבות המערב. טיול ג'יפים בהרי יוון יאפשר מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, שרידי אדריכלות מרשימה על רקע נופים פראיים, ומפגש חם עם המקומיים....

מסע לחצי האי פלופונסוס שבדרום יוון הוא מסע לעולם אחר - עולם קסום ומרתק, עולם בו הטבע הוא שולט. פסגות הרים מושלגות, מצוקים תלולים, פלגי מים זכים בקניונים ציוריים, יערות עד ואפיקי נהרות צלולים. נופים המתמזגים עם בוסתנים ומטעי זיתים ומקומיים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין. נרגיש את אווירת הכפרים מאבן והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסיי אורחים, נסעד בטברנות בצידי דרכים ונחמם את הלב עם הציפורן המקומי...
 

היתרון של דרכים

  • הרכבת ההררית קלבריטה - דיאקופטו
  • שייט למערת הנטיפים דירוס
  • שייט לאי הידרה
  • בילויים בטברנות מקומיות
  • העיר העתיקה מיסטראס

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - אתונה - תעלת קורינתוס – רכבת הרים קלבריתה דיאקופטו

נצא בטיסת מתל- אביב לאתונה. עם הנחיתה נצא לדרך... נתחיל בנסיעה מערבה בכביש המהיר לעבר המפרץ הקורינתי. תעלת קורינתוס מפרידה בין היבשת לחצי אי פלופונסוס רק מסוף המאה ה 19, ועם זאת היוונים הקדמונים כינו אותו "אי". נעלה לתצפית וסיור קצר על התעלה, ולאחר החציה נעשה את דרכינו לעבר צפון חצי האי פלופונסוס. המסלול שלנו יעבור לאורך קו החוף עד לעיירה דיאקופטו, שם נעלה על רכבת הרים המפורסמת דיאקופטו קלבריטה, הנסיעה בעמק המרשים כשהנוף עוצר נשימה. התחנה הסופית שלנו בכפר קלבריטה. בהתאם לזמן נמשיך לביקור בכפר פלניטרו (Planitero), שם נטייל בין סמטאות הכפר ובמקורות נהר הארואניוס (Aroanios). לינה באזור.

יום 2חבל ארקדיה ההררי - מנזר איה לאברה - הכפרים דימיצנה וסטמניצה

את היום נקדיש לחבל ארקדיה ההררי. החבל הינו הגדול בחצי האי ובירתו הינה טריפולי (Tripolis). החבל ההררי מציע נופים מרהיבים של פסגות מושלגות ומרהיבות, כפרים ציוריים, מים זורמים ומקומיים לבביים. נתחיל בביקור בכפרון הזעיר זכלרו (Zachlorou) ומשם נעשה את דרכנו אל מנזר איה לאברה (Agia Lavra)  בו הונף נס המרד בתורכים במלחמת העצמאות היוונית ב-1821. משם נצא בדרכי הרים מפותלות לכיוון הכפר הציורי דימיצנה (Dimitsana). הכפר בנוי אבן בסגנון אדריכלי מקומי המכונה גורטינייה, על שם האזור, ומחייב מרבית הכפרים בבנייה דומה. הכפר הממוקם בגובה של 950 מטרים ומוקף פסגות גבוהות של רכס מנלו. עם ההגעה נצא לסיור בכפר, נבקר במוזיאון אנרגיית המים ונצפה על ערוץ נהר הלוסיוס המרשים. לאחר הפסקת קפה נעשה את דרכנו לכפר הציורי המרשים סטמניצה (Stemnitsa). לינה באזור. 

יום 3אולימפיה - מפלי פולילימניו – עיר הנמל פילוס

נתחיל את הבוקר באולימפיה (Olympia) העתיקה, בה החלו המשחקים האולימפיים במאה השמינית לפנה"ס ונמשכו ברציפות אחת לארבע שנים במשך 1200! שנים. בהמשך היום נרד בנסיעה דרומה לאורך החוף המערבי לכיוון עיר הנמל פילוס (Pylos) הציורית, אשר ידוע גם בשם נוארינו על שם נערך קרב נוול המפורסם (Navel), אחד הקרבות המכריעים במלחמת העצמאות היוונית ע'ותמנית. בדרך עוד נעצור לביקור במפלי פולילימניו (Polylimnio). עם ההגעה לפילוס נטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר. לינה באזור. 

יום 4 שייט אל האי הקסום ספקטיריה – העיירות הונציאניות – קלמטה

הבוקר נצא לשייט לעבר האי הקסום ספקטיריה (Sfactiria) הידוע בנופיו הציוריים ובקרבות אשר אירעו בו. בהמשך ניסע ל"אצבע" המערבית, שהייתה שייכת במשך מאות שנים לאימפריה הוונציאנית. שתי מצודות הוקמו באצבע זו ושימשו עיניים לאימפריה מפני פלישות, תקיפות וסכנות. נבקר במצודות קורוני (Koroni) ומתוני (Methoni) בהמשך נסיעה קלמטה (Kalamata). עם ההגעה נצא לשוטט במרכז העיר והרובע העתיק של העיר. ארוחת ערב בטברנה מקומית לצלילי מוזיקה יוונית סוערת. לינה בקלמטה.

יום 5חבל מאני – כפר המגדלים ואטיה - שייט אל מערות דירוס – גית'יו

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לעבר חבל מאני. נתחיל בטיפוס בדרך מרהיבה ביופייה בתחילה חוצה חורש ים תיכוני עתיק ובהמשך בתוך יער אורן אדיר שמתחלף ליער ודלבים וערמונים ולבסוף עצי אשוח גבוהים. נסיעה דרך כפרים ציוריים לעבר העיירה הקסומה סטופה והחופים המפורסמים של קרדמילי. נמשיך דרומה לאורך החוף המפורץ ונבקר בכפר הטיפוסי לאזור, כפר ואטיה (Vathia) הבנוי מגדלי אבן. נמשיך למערות דירוס המרשימות, עם ההגעה נצא בשייט בסירות צרות בין מערות נטיפים מרהיבות, עד ליציאה מהמערה אל מפרץ דירוס הכחול. אחר הצהריים נצא בנסיעה לעיירת הדייגים גית'יו (Githio), בירת חבל המאני. לינה בגית'יו

יום 6המפרץ המסיני – העיר העתיקה מיסטראס – ספרטה – נאפפיליו

בבוקר נצא מגית'יו צפונה לעבר ספרטה. נטפס לתצפית על המפרץ המסיני מגובה של כ 1,100 מטרים. משם נסיעה צפונה וטיפוס לרכס בטייגאטוס. נמשיך למיסטראס, שם נערוך סיור רגלי במורד העיר העתיקה מיסטראס – ערש התרבות המערבית. כנסיות ביזנטיות מרהיבות, ציורי קיר מרשימים, ארמונות ואלפי מדרגות וסמטאות ציוריות. שם נרד במסלול בין המבצרים הארמונות והמנזרים. לאחר נצא בנסיעה על כביש ספרטה – נאפפליו. עם ההגעה נצא לסיורים בעיר נאפפיליו.  נאפפיליו הינה עיירת נמל חשובה שיושבת בקצה הצפוני של המפרץ הארגולי ויוצרת בעצמה מפרץ קטן וציורי. העיר שימשה בני אצולה בימי הביניים ומאוחר יותר נמכרה לוונציאנים ובפיהם כונתה – "נאפולי של האימפריה הביזאנטית". במאה ה19 הייתה לבירה של הרפובליקה ההלניסטית הראשונה, כלומר יוון המודרנית, אך עד היום שוררת בה אווירה איטלקית לסיום היום נצא לבילוי בטברנה מקומית עם מופע בוזוקי מסורתי. לינה בנאפפיליו.

יום 7שייט אל האי הידרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך החוף מזרחה לאורך המפרץ הסרוני שבים האגאי, לעיר הנמל. עם ההגעה ולאחר התארגנות נצא לשייט לעבר האי הידרה (Hydra) המפורסם. האי הידרה הקרוי על שמה של המפלצת בעלת שבעה ראשים, איתה הרקולס נלחם כאחד משנים עשר מעללי גבורתו. על האי אין אף כביש אחד והמקומיים כמו גם המבקרים מתניידים ברגל או על גבי חמורים. העיירה המרכזית הידרה הינה תוססת ומלאה בבתי קפה, מסעדות ווילות מרהיבות ונחשבת לאתר נופש נחשק בעונת התיירות. לאחר סיור בעיירה נעשה את דרכינו חזרה לנאפפיליו. לינה בנאפפיליו.                

יום 8נאפפיליו – מצודת פלמידי – מיקנה העתיקה – פיראוס – אתונה - תל אביב

הבוקר נטפס לעבר מצודת פלמידי (Palamidi) ממנה נשקף נוף עוצר נשימה. לאחר שניפרד מהעיירה הקסומה נצא אל מיקנה העתיקה, ערש התרבות היוונית הקדומה. מיקנה בעברה עירו של המלך אגממנון, שעמד בראש המחנה היווני במלחמת טרויה. אזור זה נחשב לאחד האזורים הפוריים – דיוניסוס בעצמו שתה את היין שהופק מענבי האזור והרקולס פסע כאן בין הכרמים. בהמשך נצא אל עיר הנמל פיראוס, על שלושת נמליה וכמובן השוק המרכזי הגדול והתוסס. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

  • תוספת ליחיד: €389

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות 
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליוני 2020).
* מלונות מדרגת תיירות טובה  
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב - חלק במלון וחלק במסעדות).
* מים מינראלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* ימי סיור מלאים כמפורט בתוכנית הטיול ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים", מדריכים מקומיים כנדרש.
* פגישת הכנה לקבוצה לפני הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150€.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.