אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ליוון ההררית

טיול מאורגן ליוון ההררית - טיול גאוגרפי בדגש טבע ונופים - 10 ימים

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות. מסע בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות.

במהלך הדרך לא נוכל למצוא נהר, אגם או פסגת הר שאינם קדושים, משום שרובם ככולם מקושרים לאל מסוים; היוונים  מאמינים עד היום שרוחות הרפאים והאלים של העבר עדיין ממשיכים לרחף ברחבי המדינה.

המסע ליוון הוא מסע לעולם אחר, עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, ואפיקי נהרות צלולים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסי אורחים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם - גבינת עזים טרייה המתובלת בשמן זית זך, סלט ירקות ענקי, לחם חם וכל זה בתוספת של כוס אוזו משכר תוצרת בית.

 

 

היתרון של דרכים

 • חצי האי פיליון
 • המנזרים של מטאורה
 • סיור עיר בסלוניקי
 • בילויים בטברנות מקומיות
 • סיור באתונה כולל האקרופוליס

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – אתונה – תעלת קורינתוס – עיירת רוקמות התחרה ארחובה

נפגש בשדה התעופה ונטוס לאתונה בירת יוון. מיד לאחר הנחיתה נתחיל בסיורנו, התחנה הראשונה שלנו תהייה תעלת קורינתוס מפרידה בין "היבשת" לחצי אי פלפונס. התעלה החוצה את מצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה נכרתה בין 1881 לבין 1893 והיא מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-320 קילומטר, אורכה של תעלת קוירנטוס הוא 6.4 קילומטרים, עומקה: 8 מטר. גובה דפנות התעלה מגיע עד 84 מטר מעל פני הים. לאחר סיור בתעלה ובגשרים החוצים אותה נצא לכוון הכפרים הקטנים השוכנים במרומי רכס הרי הליקונס (Elikonas) משם יש תצפיות מרהיבות על מפרץ קורינתוס. בהמשך נבקר בעיירת רוקמות התחרה ארחובה, עיירת הנופש הציורית לרגלי הר הפארנסוס. את הלילה נעשה בכפר הדייגים גלאקסידי. לינה וארוחת ערב בארחובה או באחד מכפרים באזור.

יום 2עתיקות דלפי – קלמבקה – שקיעה במטאורה

בבוקר נצא לעיירה הציורית דלפי השוכנת בנוף הררי למרגלות הרי הפרנאסוס והיא עירו של אל הנבואה אפולו. עתיקות דלפי הם ללא ספק האתר עם "רוח המקום" החזקה ביותר. העיר העתיקה שנבנתה כמקדש לאל אפולו בנויה על המדרונות הדרומיים של הר פראנאסוס (Parnassos) כ-2455 מטרים, ומשקיפה על מפרץ קורינתאקוס (Korinthakos) המדהים. בדלפי ישב האוראקל החזק ביותר ביוון, לעצותיו הייתה חשיבות מכרעת ודברתו גרמה לאנשים לצאת לקרב, להינשא, לצאת למסעות ולחתום על עסקאות. בני יוון העתיקים מכנים את דלפי "טבור העולם". נסייר בעיירה הציורית, שהייתה מקום מושב האורקל מדלפי, נכיר את הנשים הפיתיות ופועלן, נבקר באתר העתיקות בו מצויים התיאטרון, האצטדיון, בתי האוצרות ומקדש אפולו וכן במוזיאון בו, בין היתר, מוצג פסל הברונזה של הרכב מדלפי. בהמשך היום נסיעה דרך רכסי הרים על שלל הכפרים והעיירות האוטנטיות שבאזור לכיוון עיר המחוז קלמבקה והאתר המדהים של המנזרים התלויים במטאורה הנמצא בסמוך. עם ההגעה נצא לתצפית שקיעה מרהיבה על המנזרים. בערב חגיגה בטברנה מקומית. לינה בקלמבקה.

יום 3 המנזרים התלויים במטאורה – יואנינה בירת חבל אפירוס

המנזרים התלויים במטאורה הם ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד מהאתרים המעניינים ביותר ביוון. המנזרים הממוקמים על מצוקי אבן ענקיים, נישאים לגבהים של כ- 600 מטרים. מקור השם מטאורה במילה מטאורוס שפרושה: "התלויים באוויר". המנזרים ניבנו בשלהי המאה ה- 14 ונחשבו למבודדים ובטוחים במיוחד. הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. נצא לביקור בשני מנזרים, כולל מסלול רגלי קצר בין צוקי הקונגלומרט השחורים. משם נמשיך צפונה לעבר העיר יואנינה העיר הגדולה בצפון מערב המדינה ובירת חבל אפירוס ההררי. העיר קרויה על שם יוחנן הקדוש, שוכנת לחופו של אגם פאמאווטיס. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. מצודת העיר, העיר העתיקה מוקפת החומה, רחוב היהודים, אם יתאפשר, נבקר בבית הכנסת הייחודי של העיר, נטייל בטיילת עצי הדולב היפה ובהתאם לזמן נשוט לאי שבמרכז אגם פאמאווטיס בו מצוי מבצר ביזנטי ומוזיאון עלי פאשה שמשל על חבל אפירוס בעת השלטון העות'מאני על יוון. לינה ביואנינה.

יום 4יואנינה – כפרי הזגוריה

מיואנינה נעלה לאזור כפרי הזגוריה המפורסמים בייחודם הארכיטקטוני ובחומר הבנייה העיקרי שלהם – הצפחות. נתחיל את היום בטיול אל הכפר מונודנדרי שיושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס, שזכה להיכנס לספר הג'ינס בשל עומקו הרב. כולל סיור רגלי קצר למנזר ממנו תצפית מרהיבה על הקניון המרהיב. נמשיך בין הכפרים אל הצד השני של הקניון, לנהר הוידומאטיס לתצפית יפה על מעיינות הנהר כולל סיור רגלי לאורך הקניון עם המים הצלולים הבוהקים בתוכו. אם יתאפשר לנו ובהתאם לזמן נעלה לכפר קיפי ונראה את הגשרים המיוחדים החוצים את הנהר. אחה"צ נחזור ליואנינה. לינה ביואנינה.

יום 5 אל צפון יוון – הכפר הולאכי מצובו - גבול אלבניה - אגמי פרספה – העיר העתיקה קסטוריה

יום נפלא של טבע ונופים לפנינו – בצד מפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לחבל אפירוס. נחצה את העמק החם – עמק מרהיב בו יער הנחשב לאחד היפים בחצי האי הבלקני, נגיע אל הכפר מצובו – שתושביו הם רומנים ולאכים המתעסקים בעבודות עץ ואריגה. נמשיך בנסיעה צפונה לחבל מקדוניה המערבי, אחד האזורים היפים והמרתקים ביוון. נגיע לגבול עם אלבניה אל אגמי פרספה, אגמים מקסימים ומלאים בטבע עשיר שחציים ביוון וחציים באלבניה, נבקר בכפרים היפים על שפת האגם, במנזרים המצוקים הצופים על האגם, נצא לשייט בו נצפה בעופות מים כקורמורנים ושקנאים ועוד. לאחר שננשום טבע מיוחד ואווירה אלפינית נמשיך בנסיעה בכבישי ההרים המקסימים והמתפתלים אל העיר קסטוריה בירת המחוז, עיר מרתקת עם עבר מפואר הנמצאת לחופו של אגם יפה. בירת המחוז. בערב בהתאם לזמן נצא לסיור בעיר העתיקה של קסטוריה. לינה קסטוריה.

יום 6מערת הדרקון – עמק מקדוניה – העיר העתיקה ווריה, קבר פיליפוס הקדוש בוורגינה - סלוניקי

יום נסיעות ארוך לפנינו. בבוקר נצא לביקור במערת הדרקון בקסטוריה אחת הנטיפים המיוחדות בעולם (סגורה ביום ב'), המערה מציגה מקבץ מרהיב של נטיפים בני למעלה מ 6 מיליון שנה חלקם נטיפי וילון מעבירי אור מיוחדים ונדירים, המערה פעילה מאד ובתוכה מצויים מספר אגמים פנימיים עם מים צלולים. לאחר נעזוב את קסטוריה ונצא לעמק מקדוניה למפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לצפון יוון. המשך נסיעה בכבישי ההרים מקסימים לעמק מקדוניה הפורה אל ווריה, השנייה בגודלה בערי מקדוניה, אחרי סלוניקי – ווריה העיר בנויה על מורדות הר וורמיון ובה פעלה לפני מלחמת העולם השנייה קהילה יהודית שהתיישבה בעיר לאחר גרוש יהודי ספרד. נבקר ברובע היהודי ובשרידי בית הכנסת שפעל במקום. המשך לביקור באחד המקומות המעניינים ביותר ביוון בוורגינה השוכנת בלב העמק הירוק ושופע המים ובה נמצא אתר הקבורה של פיליפוס השני מלך מקדוניה אביו של אלכסנדר מוקדון. נבקר במוזיאון בו הממצאים נחשבים "לתגלית המאה" ביוון. אחה"צ בהתאם לזמן נצא לעיר המים אדסה, בתוך העיר העתיקה יש את מפלי המים הסואנים הנשפכים בתוך העיר. נצא במסלול הליכה תחת מפלי המים ונחזה בהם ממספר נקודות לאורך מסלול ההליכה. בשעות הערב נגיע ללינה בסלוניקי. לינה סלוניקי.

יום 7 סלוניקי – סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את סלוניקי: העיר השנייה בגודלה ביוון, עיר המשלבת מראה מערב אירופאי באווירה יונית וחיי לילה תוססים שכבר הספקנו לחוות. עובדות אלו ובנוסף המורשת היהודית, אלו הסיבות שעושות את סלוניקי למקום מגוון ביותר מבחינת התייר בנוסף לכך, משלבת העיר מבנים חדשים בצל מבנים מן התקופות השונות שידעה , מתקופת מלכי מקדוניה ועד לתקופת התורכים. 
נערוך סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי, הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, בית הכנסת הגדול ששופץ לאחרונה. המגדל הלבן, שער גלריוס, הרוטונדה וממגדל הקסטרה נצפה על העיר ממעל. נסייר לאורך הטיילת שעל במזח, השווקים הצבעוניים וסמטאות העיר העתיקה. בערב נצא לחגיגה בטברנה מקומית. לינה בסלוניקי.

יום 8חצי האי פיליון

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל חצי האי פיליון. ללא ספק אחד מהמקומות היפים והמיוחדים ביוון עקב יופיו הרב, חופי הים הנהדרים, הכפרים הציוריים והאופי הנינוח והלבבי של התושבים והכפרים המקומיים. עם ההגעה נצא לסיור כולל הליכות קלות, נהנה מהנופים ונסייר בין הכפרים המקסימים והאזור ההררי של הפיליון העומד בסתירה מרהיבה אל מול חופי ונופי הים האגאי המקיף את חצי האי משני עבריו, כולל החופים הקסומים והיפים של האי. לינה בחצי האי פיליון.

יום 9אתונה 

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לאורך החופים המקסימים לכיוון אתונה. עם ההגעה, בצהריים נתחיל את ביקורנו באתונה באתר המפורסם של האקרופוליס, נשקיף על גבעת הזאבים, נעבור דרך שרידי מקדש זאוס ושער אדריאנוס. נצפה בארמון המלוכה ושומריו הלבושים במדים ססגוניים, נראה את האצטדיון השיש האולימפי, נסייר במרכז העיר וכיכרותיה, מדרחוב "ארמו" ורובע הפלקה הציורי. את הלילה נחגוג במסיבת ביום הטיול בטברנה יוונית. לינה באתונה.

יום 10אתונה – השווקים - תל אביב

ביום האחרון נצא לסיור עירוני שיכלול את כמה מהאתרים "הנחבאים" יותר: מדוכן הסופלאקי הראשון של אתונה (הטוען לזכות ראשונים על ההמצאה הקולינרית החשובה ביותר של יוון...), דרך תחנות המטרו המפוארות, ששופצו עד לבלי הכר לקראת אולימפיאדת 2004. לאחר נחזור לשווקים הצבעוניים והתוססים נטייל ברובע הבילויים פסירי, בשוק הפשפשים של מונסטיראקי, שוק הבשר המעוניינים יוכלו, לטעום ממעדני הבשר של טנסיס... לא נוותר על שווקי הזיתים הידועים ואל שאר אזורי הקניות שממלאים את העיר. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  10/05/2020

  מחיר

  1,789 €

  מדריך

  הערות

  אורי רעי - מקומות אחרונים

 • תאריך

  21/05/2020

  מחיר

  1,689 €

  מדריך

  הערות

  שבועות - ירון אלקלעי

 • תאריך

  01/09/2020

  מחיר

  1,689 €

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  01/10/2020

  מחיר

  1,689 €

  מדריך

  הערות

  סוכות

 • תוספת ליחיד: €389

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום).
* צ'ופארים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.