תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ליוון

טיול מאורגן ליוון - לשומרי מסורת - 10 ימים- בדגש טבע ונופים

אתונה, עתיקות דלפי, מנזרי טאורה, הרי הצפון, חבל אפירוס,

כפרי הזגוריה, סלוניקי וחצי האי פיליון

יוון היא ארץ הררית מבותרת בעלת נוף הרים פראי, מצוקים תלולים וחופי ים מפורצים. זוהי ארצם של אלי האולימפוס ואלות האהבה. גדולי הפילוסופים של ימינו סבורים כי טיול ליוון הוא שיבה הביתה, משום שהמורשת וההיסטוריה של יוון העתיקה חדרה אל מודעות כל האומות המערביות. מסע ג'יפים בהרי יוון הוא מפגש מרתק עם התרבות וההיסטוריה היוונית המפוארת, ובכל מקום נמצא שרידים מהעבר והנוף הררי הזרוע עמודים קורינתיים ושברים מתפוררים של חומות עתיקות.

במהלך הדרך לא נוכל למצוא נהר, אגם או פסגת הר שאינם קדושים, משום שרובם ככולם מקושרים לאל מסוים; היוונים  מאמינים עד היום שרוחות הרפאים והאלים של העבר עדיין ממשיכים לרחף ברחבי המדינה.

המסע ליוון הוא מסע לעולם אחר, עולם קסום ומרתק. פסגות הרים גבוהות, מצוקים תלולים, ואפיקי נהרות צלולים. נרגיש את אווירת הכפרים והעיירות בדרכי העפר, נפגוש כפריים לבביים ומכניסי אורחים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות יומין ונתארח בטברנות מקומיות המציעות את הארוחות הטובות והטעימות ביותר בעולם - גבינת עזים טרייה המתובלת בשמן זית זך, סלט ירקות ענקי, לחם חם וכל זה בתוספת של כוס אוזו משכר תוצרת בית.

 

 

היתרון של דרכים

  • מבשלת דתית בכל ימי הטיול
  • ערב מוסיקלי בטברנה מקומית
  • סיור באתונה כולל האקרופוליס
  • סיור בסלוניקי
  • ביקור בבית הכנסת ביואנינה

מסלול הטיול

יום 1 יום ג': ת"א – אתונה – תעלת קורינתוס – עיירת רוקמות התחרה ארחובה

נפגש בשדה התעופה ונטוס לאתונה בירת יוון. מיד לאחר הנחיתה נתחיל בסיורנו, התחנה הראשונה שלנו תהייה תעלת קורינתוס מפרידה בין "היבשת" לחצי אי פלפונס.  בהמשך נבקר בעיירת רוקמות התחרה ארחובה, עיירת הנופש הציורית לרגלי הר הפארנסוס. את הלילה נעשה בכפר הדייגים גלאקסידי. לינה וארוחת ערב בלאקסידי או באחד מכפרים באזור.

יום 2 יום ד': עתיקות דלפי – קלמבקה – המנזרים התלויים במטאורה

בבוקר נצא לעיירה הציורית דלפי השוכנת בנוף הררי למרגלות הרי הפרנאסוס והיא עירו של אל הנבואה אפולו. עתיקות דלפי הם ללא ספק האתר עם "רוח המקום" החזקה ביותר. נסייר בעיירה הציורית, שהייתה מקום מושב האורקל מדלפי, נכיר את הנשים הפיתיות ופועלן, נבקר באתר העתיקות בו מצויים התיאטרון, האצטדיון, בתי האוצרות ומקדש אפולו וכן במוזיאון בו, בין היתר, מוצג פסל הברונזה של הרכב מדלפי. בהמשך היום נסיעה דרך רכסי הרים על שלל הכפרים והעיירות האוטנטיות שבאזור לכיוון עיר המחוז קלמבקה והאתר המדהים של המנזרים התלויים במטאורה הנמצא בסמוך. המנזרים התלויים במטאורה הם ללא ספק אחד מפלאי עולם ואחד מהאתרים המעניינים ביותר ביוון.הנזירים עלו אל המנזר באמצעות רשתות וחבלים אותם ניתן לראות עד היום וניהלו אורח חיים סגפן מתבודד. עם ההגעה נצא לביקור באחד המנזרים, כולל מסלול רגלי קצר בין צוקי הקונגלומרט השחורים. בערב חגיגה בטברנה מקומית. לינה בקלמבקה.

יום 3 יום ה': חבל צומרקה – יואנינה בירת חבל אפירוס

בבוקר נסיעה לחבל צומרקה, אחד האזורים היפים ביוון, ביקור במנזר קיפינס, כולל סיור במערת הנטיפים שבתוכו. משם נמשיך אל הכפר סיראקו (כפר ציורי שהבתים שלו בנויי צפחה). לאחר נצא לעיירה פרמנדה כולל טיול רגלי לכפר מליסורגי. משם נמשיך צפונה לעבר העיר– יואנינה העיר הגדולה בצפון מערב המדינה ובירת חבל אפירוס ההררי. העיר קרויה על שם יוחנן הקדוש, שוכנת לחופו של אגם פאמאווטיס. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. מצודת העיר, העיר העתיקה מוקפת החומה, רחוב היהודים, אם יתאפשר, נבקר בבית הכנסת הייחודי של העיר, נטייל בטיילת עצי הדולב היפה ובהתאם לזמן נשוט לאי שבמרכז אגם פאמאווטיס בו מצוי מבצר ביזנטי ומוזיאון עלי פאשה שמשל על חבל אפירוס בעת השלטון העות'מאני על יוון. לינה ביואנינה.

יום 4 יום שישי: יואנינה – כפרי הזגוריה

מיואנינה נעלה לאזור כפרי הזגוריה המפורסמים בייחודם הארכיטקטוני ובחומר הבנייה העיקרי שלהם – הצפחות. נתחיל את היום בטיול אל הכפר מונודנדרי שיושב על המצוק האדיר של קניון הויקוס, שזכה להיכנס לספר הג'ינס בשל עומקו הרב. כולל סיור רגלי קצר למנזר ממנו תצפית מרהיבה על הקניון המרהיב. נמשיך בין הכפרים אל הצד השני של הקניון, לנהר הוידומאטיס לתצפית יפה על מעיינות הנהר כולל סיור רגלי לאורך הקניון עם המים הצלולים הבוהקים בתוכו. אם יתאפשר לנו ובהתאם לזמן נעלה לכפר קיפי ונראה את הגשרים המיוחדים החוצים את הנהר. אחה"צ נחזור ליואנינה להתארגנות לשבת. קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה ביואנינה.

יום 5 יום שבת: יואנינה

לאחר תפילות שבת וסעודת שבת נצא לסיר רגלי לאורך האגם והעיר העתיקה. לינה ביואנינה.

יום 6 יום א': עמק מקדוניה – ווריה העתיקה, קבר פיליפוס הקדוש בוורגינה - סלוניקי

יום נפלא של טבע ונופים לפנינו – בצד מפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לחבל אפירוס. נחצה את העמק החם – עמק מרהיב בו יער הנחשב לאחד היפים בחצי האי הבלקני, נגיע אל הכפר מצובו – שתושביו הם רומנים ולאכים המתעסקים בעבודות עץ ואריגה. נמשיך בנסיעה צפון מערב לחבל מקדוניה, אחד האזורים היפים והמרתקים ביוון ונצא לעמק מקדוניה למפגש בלתי אמצעי עם שרידי התרבות הביזאנטית האופיינית לצפון יוון. המשך נסיעה בכבישי ההרים מקסימים לעמק מקדוניה הפורה אל ווריה, השנייה בגודלה בערי מקדוניה, אחרי סלוניקי – ווריה העיר בנויה על מורדות הר וורמיון ובה פעלה לפני מלחמת העולם השנייה קהילה יהודית שהתיישבה בעיר לאחר גרוש יהודי ספרד. נבקר ברובע היהודי ובשרידי בית הכנסת שפעל במקום. המשך לביקור באחד המקומות המעניינים ביותר ביוון בוורגינה השוכנת בלב העמק הירוק ושופע המים ובה נמצא אתר הקבורה של פיליפוס השני מלך מקדוניה אביו של אלכסנדר מוקדון. נבקר במוזיאון בו הממצאים נחשבים "לתגלית המאה" ביוון. אחה"צ בהתאם לזמן נצא לעיר המים אדסה, בתוך העיר העתיקה יש את מפלי המים הסואנים הנשפכים בתוך העיר. נצא במסלול הליכה תחת מפלי המים ונחזה בהם ממספר נקודות לאורך מסלול ההליכה. בשעות הערב נגיע ללינה בסלוניקי. לינה סלוניקי.

יום 7 יום ב': סלוניקי – סיור עיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את סלוניקי: העיר השנייה בגודלה ביוון, עיר המשלבת מראה מערב אירופאי באווירה יונית וחיי לילה תוססים שכבר הספקנו לחוות. עובדות אלו ובנוסף המורשת היהודית, אלו הסיבות שעושות את סלוניקי למקום מגוון ביותר מבחינת התייר בנוסף לכך, משלבת העיר מבנים חדשים בצל מבנים מן התקופות השונות שידעה , מתקופת מלכי מקדוניה ועד לתקופת התורכים. 
נערוך סיור מודרך בין אתריה החשובים של סלוניקי, הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, בית הכנסת הגדול ששופץ לאחרונה. המגדל הלבן, שער גלריוס, הרוטונדה וממגדל הקסטרה נצפה על העיר ממעל. נסייר לאורך הטיילת שעל במזח, השווקים הצבעוניים וסמטאות העיר העתיקה. בערב נצא לחגיגה בטברנה מקומית. לינה בסלוניקי.

יום 8 יום ג': חצי האי פיליון

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל חצי האי פיליון. ללא ספק אחד מהמקומות היפים והמיוחדים ביוון עקב יופיו הרב, חופי הים הנהדרים, הכפרים הציוריים והאופי הנינוח והלבבי של התושבים והכפרים המקומיים. עם ההגעה נצא לסיור כולל הליכות קלות, נהנה מהנופים ונסייר בין הכפרים המקסימים והאזור ההררי של הפיליון העומד בסתירה מרהיבה אל מול חופי ונופי הים האגאי המקיף את חצי האי משני עבריו, כולל החופים הקסומים והיפים של האי. לינה בחצי האי פיליון.

יום 9 יום ד': אתונה 

בבוקר נצא בנסיעה דרומה לאורך החופים המקסימים לכיוון אתונה. עם ההגעה, בצהריים נתחיל את ביקורנו באתונה באתר המפורסם של האקרופוליס, נשקיף על גבעת הזאבים, נעבור דרך שרידי מקדש זאוס ושער אדריאנוס. נצפה בארמון המלוכה ושומריו הלבושים במדים ססגוניים, נראה את האצטדיון השיש האולימפי, נסייר במרכז העיר וכיכרותיה, מדרחוב "ארמו" ורובע הפלקה הציורי. את הלילה נחגוג במסיבת ביום הטיול בטברנה יוונית. לינה באתונה.

יום 10 יום ה': אתונה – השווקים ופיראוס - תל אביב

ביום האחרון נצא לסיור עירוני שיכלול את כמה מהאתרים "הנחבאים" יותר. תחנות המטרו המפוארות, ששופצו עד לבלי הכר לקראת אולימפיאדת 2004. רובע הבילויים פסירי, השווקים הצבעוניים והתוססים, שוק הפשפשים של מונסטיראקי, לא נוותר על שווקי הזיתים הידועים ואל שאר אזורי הקניות שממלאים את העיר. מאתונה נצא אל עיר הנמל פיראוס, על שלושת נמליה וכמובן בשוק המרכזי הגדול. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה של אתונה ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד €389

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2017).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (שתי ארוחות ביום, ארוחת צהריים כריכים בהכנה עצמית).
* מבשלת/ תומכת דתית להכנת הארוחות.
* צ'ופארים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג להעברות וסיורים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים,
ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.
 

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 € ליום לאדם.