תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן ללפלנד

לפלנד Extreme - מסע אופנועי שלג אל הים הצפוני 7 ימים

 

לפלנד היא חבל ארץ ציורית ויפה הממוקמת בקצה הצפוני של אירופה, המשתרע משני צידיו של קו הקוטב ועל פני ארבע ארצות: רוסיה, פינלנד, שוודיה ונורבגיה. חיים בה פחות משני מיליון תושבים, רובם נמנים על העם הסאמי (שהיו נודעים בעבר כלאפים), עם של נוודים צפוניים שפרנסתם, תרבותם ואורח חייהם התבססו באופן מסורתי על דייג בים הצפוני וגידול איילי צפון.
לפלנד Extreme/ מסע אופנועי שלג אל הים הצפוני, אחד המסעות המרגשים והמיוחדים ביותר... הרפתקת חיים, 3 ימים של נסיעה על אופנועי שלג, כ 540 קלומטרים כשהכיוון הכללי הוא צפונה לעבר נורבגיה והים הצפוני; נעבור עם אופנועי השלג אגמים קפואים, שטחי טונדרה ארקטית נרחבים, יערות עצי מחט, כפרים וחוות מבודדות כמו גם ערוצי נחלים מבהיקים ולבנים – והכל בנוף ארקטי מדהים ומרתק.
את ההרפתקאות שלנו נתחיל בעיר הציורית רובניימי בירת החבל. נתחיל בהפלגה מיוחדת על שוברת קרח, כולל טבילה במים הקפואים של הים הצפוני, נמשיך לביקור בטירת הקרח המפורסמת בקאמי. נצא מסע נהיגה עצמית מזחלות הרתומות ללהקת כלבי הסקי, שבויתו ע"י הלאפים כדי לשמור על עדרי האיילים. להקות הכלבים שמושכות את המזחלות מהירות להפליא ומתואמות להפליא. שיא הטיול הוא מסע שטח על אופנועי שלג אל הים הצפוני שנותן הצצה לחיים ולחוויה הארקטית. הנסיעה מתבצעת על אופנועי שלג, שמסוגלים להגיע גם למהירות של 90 קמ"ש, איתם מגיעים לתחנות השונות במסע.
חווית חיים גם להרפתקנים שבינינו...

היתרון של דרכים

  • רובניימי
  • הנהר הקפוא - נהר הקמיוקי
  • שייט בפיורד גיירנגר
  • טירת הקרח
  • שוברת קרח (SAMPO)
  • מזחלות כלבי האסקי
  • 3 ימי ספארי אופנועי שלג
  • הפיורדים של צפון נורבגיה

מסלול הטיול

יום 1ת"א – רובנימי

מפגש בנתב"ג וטיסה דרך יעד ביניים לרובנימי, בירת לפלנד הפינית, העיר רובניימי; העיר שוכנת על החוג הארקטי והיא המרכז לכל סיורי הספארי בחורף. נסיעה קצרה משדה התעופה והעברה למלון; בשעות הערב נצא לסיור רגלי במרכזה של העיר ולאורך הנהר הקפוא – נהר הקמיוקי. לינה רובניימי. 

יום 2 קמי - שוברת הקרח Sampo - טירת הקרח

בבוקר נצא למרכז הציוד, נקבל ציוד חופר מתאים שכולל חליפת שלג, נעליים, גרביים מיוחדים וכפפות. משם נמשיך לעיר הנמל קמי ((KEMI אשר בצפון המפרץ הבוטני. לפני מספר שנים הובאה לנמל שוברת קרח (SAMPO) אשר  נועדה למטרות תיירות בלבד. ההפלגה ייחודית זו תלמד אותנו על יכולה של הספינה לבקע גושי קרח עצומים. במהלך ההפלגה נחווה בצורה בלתי אמצעית את תנאי המחייה הקשים באזור קפוא זה.   
נדומם מנועים ונוכל לרדת לשחייה במים הקפואים (את החליפות המיוחדות האטומות למים נקבל מצוות הספינה). ארוחת צהרים תוגש על האנייה. בתום ההפלגה נחזור אל העיר קמי וניסע לאחר נצא בנסיעה לביקור ב"טירת הקרח" המפורסמת הנבנית במקום מידי חורף מחדש. הארמון מצויד בבר מסעדה, חדרי שינה... חוויה ייחודית ומרתקת. לינה רובניימי. 

יום 3מזחלות כלבי האסקי – טרק שלג - סאריסלקה

בבוקר נצא לביקור בחווה מיוחדת לגידול כלבי האסקי, נקבל הדרכה קצרה על שליטה במזחלות ונצא לדהירה חוויית (נהיגה עצמית) במזחלות בתוך היער הפראי. לאחר נצא באוטובוס לעבר הגבול הרוסי העיירה פוסיו ואזור קורומה; עם ההגעה, נקבל  ציוד הליכה בשלג ונצא לטרק שלג של כמה שעות... הדרך עוברת בנופים מושלגים וקפואים באזור של ערבות קרח, יערות עד מחטניים, כפרים נידחים ועיירות קטנות (מסלול ההליכה מותנה במזג האוויר ובמצב המדרון), הטרק יסתיים במפלי קורומה המרהיבים אשר קופאים בעונת החורף (יתכן ונוכל ללכת בתוך הקניון ונוכל לעבור במבוכים ומערות קרח כשנטיפי הקרח יזדקאו ממש מעלינו. לאחר נמשיך צפונה אל עיירת הסקי סאריסלקה שם נפגוש את אופנועי השלג, נקבל הדרכה לקראת ההרפתקה הגדולה ותה נתחיל למחרת. לינה סאריסלקה.

יום 4מסע אופנועי שלג (יום רכיבה 1) - האגם הקפוא אינארי - סווטיארויי 

לאחר ארוחת הבוקר. נעבור תדריך מקיף ונלמד להכיר את אופנועי השלג, כלי התחבורה שלנו בשלושה ימים הקרובים. שיעור נהיגה קצר ואנחנו יוצאים לשטח! רכובים על אופנועי השלג. לפנינו אל הים הצפוני סה"כ כ 540 קילומטרים כשהכיוון צפונה לעבר נורבגיה והים הצפוני.
ביום הראשון מתוכננים כ 170 קילומטרים לעבר הטונדרה הארקטית בינות ליערות מחטניים ושבילים צדדיים באזור מקסים זה. הנוף מרהיב, לבן ובוהק, הרכיבה על אופנועי השלג תביא אותנו למקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב או ברגל. במהלך היום נדהר על פני האגם הקפוא אינארי, אחד האגמים הגדולים בלפלנד, על אחד ה"איים" באגם נעצור לארוחת צהריים קלה, בשעות אר הצהריים המאוחרות נגיע למתחם הבקתות בסווטיארווי, שם נלון ביומיים הקרובים בבקתות עץ מיוחדות. ארוחת ערב לאפית... נסיים בסאונה פינית. בסווטיארווי הוא אחד המקומות הטובים בעולם לראות את הזוהר הצפוני בזכות זה שהוא מבודד חשוך עם נוף פתוח מרהיב ביופיו. לינה סווטיארווי.

יום 5אופנועי שלג (יום רכיבה 2) – הפיורדים של צפון נורבגיה - סווטיארויי

הבוקר שוב נלבש את בגדי הסערה המיוחדים המתאימים ונצא ליום רכיבה שני, נסיעה הרפתקנית של כ 190 קלומטרים בנופיה המושלגים של צפון לפלנד. לאחר הניסיון של אתמול נמשיך בהרפתקה ונצא לאורך הנהר הגדול עד לגבול נורבגיה. משם ניכנס אל אזור פראי יותר נסיעה דרך יערות עצי מחט, כפרים וחוות מבודדות כמו גם ערוצי נחלים מבהיקים ולבנים – והכל בנוף ארקטי מדהים ומרתק. בצהריים נגיע אל הנקודה הצפונית ביותר במסענו אל הים הצפוני בתחום נורבגיה. ים חם יחסית אשר אינו קופא לעולם, שם נעבור טקס סאמי מסורתי ומיוחד במינו. בדרך חזרה נעצור לארוחת צהריים חמה ומהבילה, נחצה את הגבול חזרה לפינלנד ומשם אל הבקתות החמימות שלנו לסאונה וארוחת ערב. לינה סווטיארווי.

יום 6: אופנועי שלג (יום רכיבה 3) – האגם הקפוא אינאריארווי - סאריסלקה

אנחנו כבר נהגים ותיקים ונצא ליום רכיבה אחרון כ 180 קלומטרים עם אופנועי השלג. נצא ברכיבה לאורך המישורים והאגמים  הקפואים של האזור. נטפס אל אזור הגבהות נחצה את אגם אינאריארווי המרהיב... אם יתמזל מזלנו נוכל לראות עדרים של אילי צפון השועטים במרחבי השלג הלבן. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיירה הציורית סאריסלקה, שם ניפרד מאופנועי השלג. עייפים ומאושרים נחגוג עמוסי חוויות לילה אחרון בלפלנד. לינה סאריסלקה.

יום 7הכפר של סנטה קלאוס – הלסינקי – ת"א

בבוקר נבקר את כפרו הציורי של סנטה קלאוס הממוקם על החוג הארקטי (קו רוחב 66 מעלות צפון). בהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה של רובניימי; בטיסה חזרה לת"א (דרך יעד ביניים).

  • תוספת ליחיד: €569

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לנובמבר 2019).
* בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה. 
* כלכלה: פנסיון מלא – ארוחות בוקר וערב במלונות/ צהריים – פיקניק בשטח/ מסעדות קטנות.  
   הערה: חלק מארוחות הצהרים הנן טיפוסיות ויערכו בשטח תוך כדי פעילות וסיורים.  
* תחבורה: אוטובוס תיירים/ לסיורים העברות.
* 3 ימי רכיבה על אופנוע שלג/ כולל דלק וקסדת מגן/ 2 רוכבים על אופנוע
* סיורים, ביקורים וכניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול.
* פעילויות מיוחדות והדרכה מתאימה - כמפורט בתכנית הטיול כולל שייט בשוברת קרח, בקור בארמון הקרח, רכיבה עצמית על מזחלות כלבי האסקי, מפלי קורומה, הכפר של סנטה קלאוס.
* ביגוד סערה מיוחד המסופק לנוסעים בשעות הפעילויות המיוחדות.
* מדריכים מקומיים מקצועיים בזמן ביצוע הפעילויות המיוחדות.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות מזוודות במלונות ובשדות התעופה).
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* תוספת לשימוש יחיד באופנוע השלג (390 אירו לאדם)/ מותנה בהזמנה מראש
* ארוחות נוספות.
* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.