תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול ג'יפים לפורטוגל

טיול ג'יפים לפורטוגל - נהיגה עצמית - צפון פורטוגל – ישן מול חדש - 10 ימים

 

פורטוגל, המדינה הכי מערבית ביבשת אירופה, אשר מעט נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. מדינה מקסימה זו הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן לצד חדש, קידמה ואותנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. לנו, כישראלים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף בהיכרותנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות. טיול מאורגן לפורטוגל מעלה זיכרונות מרתקים מהעבר, מסלולנו משלב ארמונות ומבצרים בני מאות שנים, אתרים מודרניים, כפרים קסומים, נופים מרהיבים ותושבים מכניסי אורחים.

היתרון של דרכים

  • מפל אראדו
  • רכס סיירה דה אסור
  • שייט על נהר הדואורו
  • כפר האנוסים בלמונטה
  • מופע פאדו
  • עיירת ימי הביניים אמרנטה
  • הטרסות בפינאו

מסלול הטיול

יום 104.06 - תל אביב – ליסבון (פורטוגל) – אובידוס – קואימברה

טיסת בוקר ישירה מתל אביב לליסבון (בירת פורטוגל) 
TP1604T 04JUN TLVLIS 0505 0900
עם הנחיתה נצא בנסיעה לעירה אובידוס, "הפנינה שבכתר", כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים, מוקף חומה ושער אריחי קרמיקה תכולים. העיר הידועה בכינוייה "עיר המלכות" משום שמלכי פורטוגל העניקו אותה באופן מסורתי כמתנת כלולות לרעיותיהם. לעת ערב נגיע לקואימברה שם נבלה את הלילה. ארוחת ערב ולינה בקואימברה.

יום 2 05.06 - רכס סיירה דה אסור – כפר הצפחה פיודאו (ג'יפים) – רכס סיירה דה אסטרלה

בבוקר נקבל את הג'יפים ונצא לדרך... 
נסיעה מזרחה אל רכס אסור "סיירה דה אסור" (Serra Do Acor). הגבעות הציוריות של הרכס משובצות בטרסות ומנוקדות בכפאי צפחה קטנים וציוריים. הגדול והיפה מכולם הוא כפר הצפחה פיודאו (Piodao). נצא לסיור בין סמטאות הכפר מרוצפי האבן, בין בתים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. ארוחת צהריים נעצור לאירוח מקומי באחד הכפרים אצל משפחה מקומית... שם נתענג על מנת הדגל "מרק הרים" בתוכו התבשלו בשר, תפוחי אדמה ושאר ירקות... משם נצא בנסיעת שטח בדרכי הרים שעל קו הרכס... נעצור לתצפית מרהיבה בקולקורינו "על גג העולם" האמיצים יוכלו לטבילה אחרונה במפל פרגה דה פנה שמימיו נופלים בשאון מים אדיר מגובה של כ 20 מטרים לבריכה צלולה. משם נרד לדרך המלך בדרך עוד מבט אחרון לתחנות רוח עתיקות... לקראת סוף נגיע לפאתי רכס הסיירה דה אסטרלה (רכס הכוכב) הגבוהה בהרי פורטוגל.
לינה וארוחת ערב באזור סיירה דה אסטרלה.

יום 3 06.06 - רכס סיירה דה אסטרלה (הכוכב) (ג'יפים) 

בשעות הבוקר נצא להכיר את רכס סיירה דה אסטרלה (הכוכב). את הטיול ברכס הכוכב נתחיל בעמק זזרה (Zezere) עמק U קרחוני מרהיב שנהר הזזרה זורם בליבו. נסיעה בתוך העמק אל העיירה מנטייגאש... עוד לפני נסטה מהדרך לביקור במפל פוסו דו אינפרנו "הבאר של הגיהינום" המפל מסתתר בנקיק סלע צר ופורץ ברעש גדול ומפחיד. נמשיך במעלה הרכס לתצפית מרהיבה בשם קובאו דה פונטה (Covao de Ponte). משם נצא אל הקצה הצפוני של השמורה נעצור בשני כפרים ציוריים ליניארז דה ביירה והכפר פולגוזיניו. שני הכפרים בנויים מאבן גרניט מקומית ומעל כל אחד מהם שרידי מבצר עתיק. מהכפרים תצפית מרהיבה של עמק נהר המונדגו... משם נטפס אל הטורה Torre – מגדל... הנקודה הגבוהה ביותר ברכס. לקראת סוף היום נגלוש לעיירה קוהבילה ללינה. לינה קוהבילה.

יום 4 07.06 - עמק הקואה - הכפר העתיק מריאלבה – כפר האנוסים בלמונטה (ג'יפים) 

בבוקר נצא צפונה בדרכים צדדיות אל אזור כפרי האנוסים, בהם התגוררו היהודים (עד גירושם ב 1496) שנמלטו למקום מבודד זה מספרד. נגיע לכפר האנוסים הייחודי בלמונטה שם נעסוק בסיפור יהדות ספרד ופורטוגל אשר ההיסטוריה שלהם שזורה עם מקום עתיק זה. נראה את בית הכנסת המשוחזר ונשמע סיפורים מרתקים על היהודים שחיו במקום בימי הביניים. נכיר את העבר המיוחד של יהודי ספרד ופורטוגל שנאלצו להתנצר וששמרו בסתר על יהדותם. קבוצות אחדות חזרו ליהדות כמעט בגלוי. בהמשך נצא אל הכפר העתיק מריאלבה (Marialva), הנמצא בראש גבעה. בכפר שרידי מבצר (נועד להגן על דרכי הסחר). משם נצא אל עמק הקואה (Vale do Coa) בעמק אתר ארכיאולוגי של ציורי סלע עתיקים (תקופת האבן) ומרשימים שנחשפו בסוף שנות ה-80. לאורך 15 קילומטרים פזורים מספר אתרים עם ציורי סלע של בעלי חיים ובני אנוש שנחרטו באבן לפני יותר מ 20,000 שנים. בהתאם לזמן נצא לתצפית סנט ברברה שתאפשר לנו עוד מבט על עמק הדוארו המרהיב. לינה וארוחת ערב במלון בעמק הדואורו.

יום 5 08.06 - עמק נהר הדוארו – שייט בנהר הדוארו - הטרסות בפינאו – חוות יין (ג'יפים)

בבוקר נגיע אל העיירה פאסו דה רגואה בירת העמק היושבת על הגדה הצפונית של הנהר. משם נצא בשייט על הנהר אל העיירה פיניאו Pinhao הנמצאת בצומת דרכים חשוב בדרך היין הפורטוגלית ובה נוף משכר של עמק נהר הדוארו והטרסות המרהיבות. את הנסיעה חזרה נעשה ברכבת מקומית העושה דרכה לאורך הנהר. בעבר השתמשו המקומיים ברכבת להעברת היין מהעמק הפורה לנמל פורטו ומשם יצאו את המשקה לאנגליה שהייתה הצרכנית העיקרית של היין. בהמשך נצא לביקור באחת החוות  בה מייצרים את היין (Quinta da Pacheca). כאן עדיין דורכים את הענבים ברגליים ומאחסנים אותם בחביות עץ ענקיות. נקבל הסבר על התהליך שעוברים הענבים מרגע הבציר ועד לקבלת יין מתוק וטעים. נשלב מסלול הליכה מקסים בין הכרמים והטרסות המדורגות. לינה וארוחת ערב במלון בעמק הדואורו.

יום 6 09.06 - עמק נהר הדוארו - עיירת ימי הביניים אמרנטה - מפל ארמלו – ג'רש (ג'יפים)

נפתח את היום בביקור בעיירת ימי הביניים אמארנטה – כפר האוהבים. העיירה הציורית, בה סמטאות צרות ועתיקות הינה פינת חמד ואותה חוצה נהר הזורם לאיטו, לאחר שנטעם ליקר דובדבנים נמשיך בנסיעה למפל ארמלו Fisgas do Ermelo. המפל נופל בסדרת מפלים מגובה של 200 מטרים. בריכה קטנה למרגלותיו תאפשר למכורים לקפוץ לטבילה מרעננת. משם נצא בנסיעה בדרך ציורית מרהיבה בכבישים צרים המתפתלים בין כפרים, שדות וכרמי ענבים המכסים את הגבעות הרבות שמסביב. נעבור דרך עיירות עתיקות וכפרים ציוריים מיוחדים, ונעצור לתצפיות נוף יפות. הנוף הנשקף מרהיב ביופיו, שטיח אין סופי של שדות חקלאים וטרסות המשתפלות על מורדות הגבעות שבאופק. אחר צהרים נצא לכוון שמורת הטבע פנדה ג'רש. לינה וארוחת ערב במלון כפרי בשמורת ג'רש.

יום 710.06 - שמורת הטבע פנדה ג'רש (ג'יפים)

בשעות הבוקר נצא ליום שטח בשמורת הטבע פנדה ג'רשPeneda-Gerês . ללא ספק אחד מהפארקים היפים בפורטוגל, יערות, אגמים, מפלים שוצפים, נחלים... בלב השמורה נמצא יער אלברגריה Albergaria, יער ערמונים ואלונים זכר ליערות העבותים שכיסו את פורטוגל לפני אלפי שנים. שמורה מוריקה, ובה מסתתרים נחלים, אגמים קטנים, בריכות ופלגי מים צלולים. נשלב מסלולי הליכה קצרים, נסיעות שטח בדרכים רומיות עתיקות בין הכפרים הציוריים ברוף, גרמיל, ארמידה שהזמן קפא בהם מלכת, שם נחוש את התרבות הכפרית והמסורת המקומית. נחצה יערות ארמונים, נחצה אגמים, נחלים שוצפים, נבקר במפל אראדו Arado הנופל בסדרה של מדרגות לבריכות צלולות, נשלב מסלול הליכה לטירת קסטרו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה וארוחת ערב במלון כפרי בשמורת ג'רש.

יום 811.06 - פורטו – שייט בנהר הדוארו – קואימברה (ג'יפים) 

בבוקר ניפרד משמורת ג'רש... נרד לפורטו בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ועיר היסטורית חשובה היושבת לאורך גדת נהר הדוארו שאותו חוצים ארבעה גשרים. שמה של העיר מציין את הדבר החשוב שהיה בבסיס קיומה הנמל. על שמה של העיר קרוי היין המיוחד יין הפורט. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל יצוא ליינות המשובחים של האזור וכמוקד כלכלי וחברתי תוסס. נהר הדוארו מחלק את העיר לשניים. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר העתיק, ובגדה הדרומית העיר החדשה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר נבקר בכיכרות העיר, רובע ריביירה הצבעוני אשר בסמוך לגשר פונט דו לואיש. נצפה בפלאסיו דה בולסה (היכל הבורסה), ניכנס לתחנת הרכבת "סאו בנטו" המתהדרת בציורי האלוז'וש – ציורים מיוחדים על גבי קרמיקה, שוק בולייאו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. במהלך הסיור נשלב שייט על נהר הדוארו. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה אל העיר האוניברסיטאית העתיקה קואימברה. 
עם ההגעה נחזיר את הג'יפים. בערב נצא למופע שירת הגורל (פאדו) ארוחת ערב ולינה בקואימברה.

יום 912.06 - עיירת הדייגים העתיקה נאזארה – סינטרה – ליסבון 

בבוקר נצא אל החוף האטלנטי לביקור בעיירת הדייגים העתיקה נאזארה (נצרת). נעלה לתצפית מעל הצוקים המזדקרים מהחוף, נשלב סיור בכפר ונהנה מקו החוף היפה. בהמשך נסיעה לביקור בעיירה המקסימה סינטרה המפורסמת בזכות ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות, ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי של האתר כמורשת עולמית בשנת 1995. נשוטט בין סמטאות קסומות ונצפה על ארמונות ובתי מידות מפוארים. אחר צהריים נגיע לליסבון זוהי עיר יפיפייה המתרפקת על עברה המפואר, וגאה בנמל העיר שעל שפך ימת נהר הטאז'ו, ממנו הפליגו ספינותיהם של מגלי עולם כמו ואסקו דה גמה, מגלן ועוד. עם ההגעה נצא לסיור בליסבון על כיכרותיה ורבעיה. נבקר באזור בלם (Belem= בית לחם), שם נראה את המגדל המפורסם - אחד מסמליה של פורטוגל, מנזר ז'רונימוש ואת אנדרטת המגלים של "העולם החדש". נמשיך לתצפית מגני אדוארדו השביעי ולאחר מכן נמשיך בביקורים באלפמה (Alfama), הרובע העתיק ביותר בליסבון, ששרד את רעידת האדמה והצונאמי של שנת 1755 שהרסו את העיר כמעט לחלוטין, כיכר רוסיו שבעיר התחתית, שדרות העצמאות בכיכר פומבל, ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. ארוחת ערב ולינה בליסבון.

יום 10 13.06 - ליסבון 

בבוקר בהתאם לזמן נבקר ברובע הגבוה – ביירו אלטו. בהתאם לזמן נצא לביקור בחלק החדש של ליסבון ה"אקספו", שנבנה ושופץ לקראת התערוכה העולמית שהתקיימה בליסבון ב 1998. ונכיר את הצדדים המודרניים של העיר. נמשיך לסייר בליסבון ככל שהזמן יותיר לנו. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.
TP1603E 13JUN LISTLV 1440 2150

תאריכי יציאה ומחיר

* תוספת ליחיד: 349 € אירו

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליוני 2020).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון + 3 ארוחות צהריים/ פיקניק בשטח.
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* תחבורה: ג'יפ למהלך ימי המסע ג'יפ מקטגוריהMercedes GLE / או דומה לו
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר (מכשיר לכל ג'יפ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ביטוח ביטול השתתפות עצמית.
* ארוחות נוספות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

<-iframe src="https://mapsengine.google.com/map/embed?mid=zoI9QpBd2S3s.kpjI2WAi64N4" width="420" height="300">