תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול לפורטוגל כולל מדירה - לנוסע העצמאי - 12 ימים

ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד.  יצאתם – שכחתם... יש מי שדואג לכם.

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר מעט נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. המדינה המקסימה הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן לצד חדש, קידמה ואותנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. לנו, כישראלים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף בהיכרותנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים, נטייל באתרים מודרניים בני זמננו, נראה כפרים מקסימים, נופים מרהיבים ונחוש את קסמה המיוחד של המדינה הנהדרת ותושביה מכניסי האורחים.

היתרון של דרכים

 • כולל סנטיאגו דה קומפוסטלה
 • מופע פאדו
 • שייט על נהר הדואורו
 • תכנון המסלול ותדרוך מפורט
 • סיור עיר בליסבון

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – ליסבון (פורטוגל) - עיירות החוף האטלנטי אובידוס – מנזר בטליה – תומר 

טיסה דרך יעד ביניים לליסבון (בירת פורטוגל) נחיתה בבוקר. לאחר מעבר ביקורת דרכונים נצא לדרך... נתחיל את היום בביקור בארמון מנזר מאפרה נחשיו לאחד הגדולים והמפוארים באירופה. שנבנה על ידי המלך ג'וארו ה- 5 בתחילת המאה ה-18 מעודפי הזהב שהיגיע מברזיל. נמשיך בנסיעה לעירה אובידוס, "הפנינה שבכתר", כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים, מוקף חומה ושער אריכי קרמיקה תכולים. העיר הידועה בכינוייה "עיר המלכות" משום שמלכי פורטוגל העניקו אותה באופן מסורתי כמתנת כלולות לרעיותיהם. נמשיך לתצפית על מנזר בטליה, שפירושו "הניצחון" ונראה את המבנה הנחשב מהיפים במדינה, בנוי בסגנון גותי מנואלי שהינו ייחודי לפורטוגל של המאה ה-16. נסיים את היום בעיירה תומר Tomar. לינה תומר.

יום 2 תומר – קסטלו דה ויד – מרוואו


את הבוקר נקדיש לעיירה תומר Tomar, נבקר בשרידים היהודיים: בית כנסת העתיק מהמאה ה-15 קרוי על שמו של ר' אברהם זכות, שמלבד גדולתו בתורה התמחה באסטרונומיה ופיתח מכשירי נווט ששימשו את מסעותיהם של גדולי המגלים. לאחר נעלה אל המצודה הטמפלרית הנחשבת כגדולה במצודות פורטוגל שכנסייתה נבנתה לפי מודל כנסיית הקבר בירושלים והמפורסמת בעיקר במיגון סגנונות הבנייה שבה. בשעות הצהריים נצא בנסיעה מזרחה ל אל קסטלו דה ויד  (Castelo da Vide)עיירה שמרבית תושביה הם צאצאי היהודים. שם נצא לסיור מרתק בעקבות האנוסים והשרידים שהשאירו בכפר. נעבור על  הגשר בו חצו מגורשי ספרד בדרכם לפורטוגל ונצפה על העיר ציורית המוקפת חומה מרוואו(Marvao) , בהתאם לזמן נמשיך לסיור בעיר. בערב חזרה ללינה בתומר. לינה תומר.

יום 3 כפרי האנוסים – בלמונטה וטרנקוזו


בשעות הבוקר נצא בנסיעה דרך הנופים היפים של גבעות של ריבט'ג'ו אל אזור כפרי האנוסים, בהם התגוררו היהודים (עד גירושם ב 1496) שנמלטו למקום מבודד זה מספרד. נגיע לכפר האנוסים הייחודי בלמונטה שם נמשיך לעסוק בסיפור יהדות ספרד ופורטוגל אשר ההיסטוריה שלהם שזורה עם מקום עתיק זה. נראה את בית הכנסת המשוחזר ונשמע סיפורים מרתקים על היהודים שחיו במקום בימי הביניים. נכיר את העבר המיוחד של יהודי ספרד ופורטוגל שנאלצו להתנצר וששמרו בסתר על יהדותם. קבוצות אחדות חזרו ליהדות כמעט בגלוי. בסוף היום נגיע אל כפר האנוסים טרנקוזו - כפר עתיק וקטן שבעברו שזורים צאצאי האנוסים. לינה טרנקוזו.


יום 4 לאורך נהר הדוארו - פורטו


בבוקר מוקדם נצא בנסיעה צפונה לכוון עמק הנהר הדוארו הנסיעה בדרך ציורית מרהיבה, בינות לכרמי ענבים ומטעי זיתים המכסים את הגבעות הרבות שמסביב. נעבור דרך עיירות עתיקות וכפרים ציוריים מיוחדים, נעצור לתצפיות נוף משגעות ונשלב הליכות קלות. הנוף הנשקף מרהיב ביופיו, שטיח אין סופי של טרסות המשתפלות על מורדות הגבעות שבאופק. הטרסות בנויות אבן צפחה אוגרות את חום השמש וממזגות את הטמפרטורה בלילות הקרים. מאפשרות תנאים אידיאלים לגידול גפנים ועצי זית. אין פלא שאנשי אונסקו הכריזו על המקום כאתר מורשת עולמית. לאחר סיור בחווה נצא למסלול קל וקסום בין הטראסות החקלאיות על רקע הנוף המשכר. הנקודה הראשונה שלנו תהייה בעיר העתיקה למגו הנמצאת בצומת דרכים חשוב בדרך היין אל פורטו. עם ההגעה נצא לסיור בעיר בה השתמרו כנסיות מרשימות ובתים מפוארים רבים מן המאה ה-16. לא נוותר על טיפוס במדרגות הבארוקיות הייחודיות המובילות לכנסיית "גבירת הדמעות". בהמשך נחצה את נהר הדוארו צפונה אל העיר העתיקה פאסו דה רג'ואה בירת העמק היושבת על הגדות הצפוניות של נהר הדוארו. משם נמשיך נסיעה של כשעה לעיירת ימי הביניים אמארנטה – כפר האוהבים. העיירה הציורית, בה סמטאות צרות ועתיקות הינה פינת חמד ואותה חוצה נהר הזורם לאיטו, לאחר שנטעם ליקר דובדבנים נמשיך בנסיעה לפורטו בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ועיר היסטורית חשובה היושבת לאורך גדת נהר הדוארו שאותו חוצים ארבעה גשרים. שמה של העיר מציין את הדבר החשוב שהיה בבסיס קיומה הנמל. על שמה של העיר קרוי היין המיוחד יין הפורט. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל יצוא ליינות המשובחים של האזור וכמוקד כלכלי וחברתי תוסס. נהר הדוארו מחלק את העיר לשניים. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר העתיק, ובגדה הדרומית העיר החדשה. עם הנחיתה נצא לסיור ראשוני בעיר נבקר בכיכרות העיר, רובע ריביירה הצבעוני אשר בסמוך לגשר פונט דו לואיש ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה פורטו.

יום 5 הערים העתיקות בראגה וגימאריש – פורטו


בבוקר נצא בנסיעה צפונה לכיוון העיר בראגה, המכונה גם: "רומא של פורטוגל". העיר המרתקת זכתה לכינוי בזכות המבנים המרשימים בה שנבנו בסגנון הבארוק והאדיקות הקתולית של תושביה. עם ההגעה נצא לביקור בבום ז'יז'וס, כנסייה מרשימה שצופה על העיר. נסייר במרכז העיר, בכיכר המרכזית, בין סמטאות ציוריות ומבנים מרשימים הבנויים בסגנון בארוקי. נמשיך ונסייר וממנה נצא בנסיעה דרומה אל גימאריש, העיירה בה נוסדה ממלכת פורטוגל. נשוטט ברובע הציורי מימי הביניים ונראה את  ארמון הדוכסים והמבצר על שבעת מגדליו. לקראת אחר צהריים נחזור לפורטו להמשך סיור בעיר. אחרי ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך גדות נהר הדואורו ותצפית מרשימה על הגשרים המוארים של העיר. לינה בפורטו.

יום 6 יער בוסאקו – הביצות של אביירו כולל שייט בתעלות - קואימברה 


היום נתחיל בנסיעה לשמורת הטבע המקסימה של יער בוסקו, במהלך הביקור נשלב סיור רגלי (קצר – ולא קשה...) בגנים המעוצבים ובשבילי היער כולל קטע מ"הויה סאקרה" אותה הקימו הנזירים שהתגוררו במקום בסוף המאה ה-16. בחלקו השני של היום נצא לאביירו (Aveiroo) העיר זכתה לכינוי "ונציה הקטנה" בזכות הלגונה היפה שלצדה היא בנויה ותעלות המים הרבות החוצות אותה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר לאורך הגדה הצפונית של התעלה הגדולה, בתים יפים הבנויים בסגנון אר-נובו המשתקפים במים, נמשיך לשוק הדגים הססגוני והריחני ומשם נחצה לגדה שמנגד, נשוטט בין הבתים הצבעוניים, לנשום את אוויר הים וליהנות מהאווירה המשכרת. נסיים את הסיקור בשייט בתעלות העיר ובלגונה. בהמשך נגיע לקואימברה עם ההגעה נערוך סיור היכרות בעיר האוניברסיטאית העתיקה. נתחיל בתצפית על העיר ועל נהר מונדגו, נרד אל סמטאותיה הציוריות, כולל ביקור באוניברסיטה העתיקה של העיר ובספרייה המיוחדת שבתוכה. בערב נצא למופע שירת הגורל (פאדו) ללינה בקואימברה.

יום 7 עיירת הדייגים העתיקה נאזארה – ליסבון 


בבוקר נצא אל החוף האטלנטי לביקור בעיירת הדייגים העתיקה נאזארה (נצרת). נעלה לתצפית מעל הצוקים המזדקרים מהחוף, נשלב סיור בכפר ונהנה מקו החוף היפה. בצהריים נגיע לליסבון זוהי עיר יפיפייה המתרפקת על עברה המפואר, וגאה בנמל העיר שעל שפך ימת נהר הטאז'ו, ממנו הפליגו ספינותיהם של מגלי עולם כמו ואסקו דה גמה, מגלן ועוד. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, ונבקר ברובע אלפמה בו גרו יהודים עד הגירוש מפורטוגל. נבקר בכיכר רוסיו שבעיר התחתית, שדרות העצמאות ובכיכר פומבל, נערוך תצפית מגני אדוארד  ה –7. בהתאם לזמן נבקר ברובע הגבוה – ביירו אלטו. לסיור בחלק החדש של ליסבון ה"אקספו" ונכיר את הצדדים המודרניים של העיר. בהתאם לזמן נצא לסיור בחלק החדש של ליסבון ה"אקספו", שנבנה ושופץ לקראת התערוכה העולמית שהתקיימה בליסבון ב 1998. ונכיר את הצדדים המודרניים של העיר. לינה בליסבון.

יום 8 ליסבון – רובע בלם – קאבו דה רוקה – קשקייש – אשטוריל - פושנל (האי מדירה)


בבוקר נצא לביקור ברובע בלם ("בית לחם") ובכנסיית סאן ג'רונימו עם "קברי הפילים" שבה. נראה את אנדרטת המגלים ובראשם אנריקה הספן המפורסם. בהמשך נצא מחוץ לליסבון, לנקודה המערבית ביותר באירופה: "כף הסלע"Cabo De Roca . המקומיים יודעים לספר על סגולות מסתוריות בסלע זה. נחלוף על פני עיירות הדייגים קאשקאיל ואשטוריל, שהפכו במהלך השנים למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. בצהריים העברה לשדה התעופה וטיסה (כשעה וחצי) לעבר האי מדירה. עם ההגעה נעלה על האוטובוס ונצא לסיור בעיר הבירה הצבעונית פונשל; נבקר בשוק הפירות והפרחים וכן את שוק הדגים המיוחד שבצדו. נטייל בסמטאות העיר ובמדרחוב, נערוך ביקור מיוחד בבית החרושת המייצר את יין המדירה המפורסם וכן בחנויות המתמחות בייצור בדי הרקמה והתחרה המפורסמים של האי. בשעות הערב נצא למופע פולקלור. 

יום 9 הרמה המרכזית ומערב האי - פורטו מוניז 


היום נצא לטייל  ברמה המרכזית וצפון מערב האי מדירה. האי הירוק ושופע מים שנוצר מפעילות וולקנית אשר התרחשה כאן לפני מיליוני שנים, נמצא כ860 ק"מ מליסבון. תחילה נבקר בכפר הדייגים הציורי קמרה דה-לובוס ונראה מקרוב את דייגי האי בשגרתם היומיומית. נעלה גם לתצפית מרהיבה על נופים עוצרי הנשימה של האי. נמשיך לעבר העיירה הססגונית ריביירה ברבה ונטפס דרך מעבר ההרים בוקה  דה אנקומדה שברכס ההרים המרכזי של האי באזור "רבאקאל". נערוך סיור רגלי באזור ונמשיך אל פורטו מוניז. 
פורטו מוניז ידועה בזכות בריכות הטבעיות באוקיינוס שנוצרו כתוצאה מפעילות געשית. בהמשך נצא חזרה בכבישים מתפתלים, בדרכינו, בהתאם לזמן נעצור בעיירות מקומיות בדרך לביקור והיכרות עם התרבות והבתים הטיפוסיים למדירה. לעת ערב הגעה לפונשל ללינה.

יום 10 פסגת פיקו דה איירו - קאבו ג'יראו – מרכז ומזרח מדירה


לאחר ארוחת הבוקר נתחיל עם ביקור בעיירה קאמשה, שם נתוודע לעבודות המלאכה המקומית מקש ועץ, קרמיקה ורקמות, ואולי אף נזכה במפגש עם האמנים. נמשיך בנסיעה דרך נופים וולקניים מרהיבים לעבר הפסגה פיקו דה איירו המתנשאת לגובה של 1818 מ'. מהפסגה נתצפת על הנוף המרהיב אל מזרח האי. נמשיך צפונה דרך העיירה רביירו פריו לעבר העיירה סנטנה בה השתמרה הבנייה העתיקה והמסורתית של האי. נמשיך בנסיעה לעבר צוק הגרניט השני בגובהו בעולם - קאבו ג'יראו המתנשא לגובה של 580 מטר אנכית למי האוקיינוס. לאחר הביקור והתצפית נחזור אל פונשל.

יום 11 סיור בתעלות הלבדאס


לאורכו ולרוחבו של האי מדירה, נבנו לאורך מאות בשנים אלפי קילומטרים של תעלות לבדאס אשר משמשות להשקיית השדות הפוריים ברחבי האי. אנו יוצאים מפונשל ליום סיור מרתק משולב בהליכה קלה ונינוחה לאורך כמה מהתעלות הללו באזור המכונה Fanakl- במסלול מרהיב של טרסות, מים, צמחייה מגוונת וייחודית, ציפורים ועוד. יום של טבע וחוויות. ארוחת צהרים חוויתית תינתן בשטח - במהלך הטיול. חזרה לפונשל בשעות אחה"צ המאוחרות. 

יום 12 פונשל (מדירה) – ליסבון – תל אביב 

בוקר חופשי בפושנל ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה וטיסה לליסבון ומשם טיסה דרך יעד ביניים חזרה לישראל.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • מחיר

  החל מ- 2,479€

תוספת ליחיד: 589€

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

 • טיסה פורטו – מדירה – פורטו.
 • מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2014).
 • תחבורה: רכב מסוג רנו מגאן/ או דומה לו לפי 4 נוסעים ברכב/ GPS לרכב.
 • בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה.
 • כלכלה: ארוחת בוקר בלבד.
 • דמי רישום.
 • תכנון המסלול, תדרוך מפורט ומפות על המסלול.

המחיר אינו כולל:

 • טיסות בינלאומיות
 • דלק לרכב (הערכה כ 300 € יורו לרכב לכל המסלול).
 • כניסות לאתרים, אטרקציות.
 • הדרכה.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • ביטוח נוסעים.
 • הוצאות ושירותים אישיים.
 • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.