אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל - בעקבות קהילות האנוסים וסיפורי מגלי עולם מסלול מיוחד - 9 ימים

 

פורטוגל, המדינה הכי מערבית ביבשת אירופה, אשר מעט נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. מדינה מקסימה זו הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן לצד חדש, קידמה ואותנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. לנו, כישראלים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף בהיכרותנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות. טיול מאורגן לפורטוגל מעלה זיכרונות מרתקים מהעבר, מסלולנו משלב ארמונות ומבצרים בני מאות שנים, אתרים מודרניים, כפרים קסומים, נופים מרהיבים ותושבים מכניסי אורחים.

SOLD OUT

היתרון של דרכים

  • ארמון מאפרה
  • מבצר בטליה
  • שייט על נהר הדואורו
  • כפרי האנוסים
  • מופע פאדו
  • העיר העתיקה ברגה

מסלול הטיול

יום 1 3 ספטמבר - תל אביב – ליסבון (פורטוגל)

טיסה בוקר מתל אביב לליסבון (בירת פורטוגל – דרך יעד ביניים) נחיתה בשעות הצהריים. לאחר מעבר ביקורת דרכונים נצא לסיור ראשוני בעיר על כיכרותיה ורבעיה. ליסבון - זוהי עיר יפיפייה המתרפקת על עברה המפואר, וגאה בנמל העיר שעל שפך ימת נהר הטאז'ו, ממנו הפליגו ספינותיהם של מגלי עולם כמו ואסקו דה גמה, מגלן ועוד. את הסיור נתחיל עם תצפית מגני אדוארדו השביעי ולאחר מכן נמשיך בביקורים באלפמה (Alfama), הרובע העתיק ביותר בליסבון, ששרד את רעידת האדמה והצונאמי של שנת 1755 שהרסו את העיר כמעט לחלוטין, כיכר רוסיו שבעיר התחתית, שדרות העצמאות בכיכר פומבל, בהתאם לזמן נבקר ברובע הגבוה – ביירו אלטו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. העברה למלון ללינה. לינה ליסבון.

 יום 2 4 ספטמבר – רובע בלם – סינטרה - קאבו דה רוקה – קשקייש – אשטוריל – ליסבון

בבוקר נצא לביקור ברובע בלם ("בית לחם") ובכנסיית סאן ג'רונימו עם "קברי הפילים" שבה. נראה את אנדרטת המגלים ובראשם אנריקה הספן המפורסם. בהמשך נצא מחוץ לליסבון, נבקר במרכז העיירה המקסימה סינטרה המפורסמת בזכות ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות, ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי שלהכאתר מורשת עולמית בשנת 1995. נשוטט בין סמטאות קסומות ונצפה על ארמונות ובתי מידות מפוארים. בהמשך נצא לנקודה המערבית ביותר באירופה: "כף הסלע"Cabo De Roca. המקומיים יודעים לספר על סגולות מסתוריות בסלע זה. נחלוף על פני עיירות הדייגים קאשקאיל ואשטוריל, שהפכו במהלך השנים למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. בהמשך נחזור לליסבון להשלמת סיור בעיר כולל סיור בחלק החדש של ליסבון ה"אקספו" ונכיר את הצדדים המודרניים של העיר. לינה בליסבון.

יום 35 ספטמבר – ליסבון – ארמון מאפרה - עיירות החוף האטלנטי אובידוס – מנזר בטליה – תומר 

בבוקר נצא לדרך... נתחיל את היום בביקור בארמון מאפרה, אחד הגדולים והמפוארים באירופה. הארמון נבנה על ידי המלך ג'וארו ה- 5 בתחילת המאה ה-18 מעודפי הזהב שהיגיע מברזיל. נמשיך בנסיעה לעירה אובידוס, "הפנינה שבכתר", כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים, מוקף חומה ושער אריכי קרמיקה תכולים. העיר הידועה בכינוייה "עיר המלכות" משום שמלכי פורטוגל העניקו אותה באופן מסורתי כמתנת כלולות לרעיותיהם. נמשיך לתצפית על מנזר בטליה, שפירושו "הניצחון" ונראה את המבנה הנחשב מהיפים במדינה, בנוי בסגנון גותי מנואלי שהינו ייחודי לפורטוגל של המאה ה-16. נסיים את היום בעיירה תומר Tomar. לינה תומר.

יום 4 6 ספטמבר - תומר – קסטלו דה ויד – מרוואו

את הבוקר נקדיש לעיירה תומר Tomar, נבקר בשרידים היהודיים: בית כנסת העתיק מהמאה ה-15 קרוי על שמו של ר' אברהם זכות, שמלבד גדולתו בתורה התמחה באסטרונומיה ופיתח מכשירי נווט ששימשו את מסעותיהם של גדולי המגלים. לאחר נעלה אל המצודה הטמפלרית הנחשבת כגדולה במצודות פורטוגל שכנסייתה נבנתה לפי מודל כנסיית הקבר בירושלים והמפורסמת בעיקר במיגון סגנונות הבנייה שבה. בשעות הצהריים נצא בנסיעה מזרחה לאל קסטלו דה ויד  (Castelo da Vide)עיירה שמרבית תושביה הם צאצאי היהודים. שם נצא לסיור מרתק בעקבות האנוסים והשרידים שהשאירו בכפר. נעבור על  הגשר בו חצו מגורשי ספרד בדרכם לפורטוגל ונצפה על העיר ציורית המוקפת חומה מרוואו(Marvao) , בהתאם לזמן נמשיך לסיור בעיר. בערב חזרה ללינה בתומר. לינה תומר.

יום 5 7 ספטמבר - כפרי האנוסים – בלמונטה וטרנקוזו – רכס הכוכב (סיירה דה אסטרלה)

בשעות הבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל אזור כפרי האנוסים, בהם התגוררו היהודים (עד גירושם ב 1496) שנמלטו למקום מבודד זה מספרד. נגיע לכפר האנוסים הייחודי בלמונטה שם נמשיך לעסוק בסיפור יהדות ספרד ופורטוגל אשר ההיסטוריה שלהם שזורה עם מקום עתיק זה. נראה את בית הכנסת המשוחזר ונשמע סיפורים מרתקים על היהודים שחיו במקום בימי הביניים. נכיר את העבר המיוחד של יהודי ספרד ופורטוגל שנאלצו להתנצר וששמרו בסתר על יהדותם. קבוצות אחדות חזרו ליהדות כמעט בגלוי. משם נטפס אל מרומי "רכס הכוכב" שפסגתו ה Torre היא הגבוהה בפורטוגל כ 1,993 מטרים... נהנה מנופי הגרניט המרתקים והכפרים היפים חלקם עיירות ציוריות הבנויות על גבעות גרניט. בתוכם פזורים בולדרים (סלעים) ענקיים ומתוכם מציצים בתיה הלבנים של העיירות – בהחלט נוף יוצא דופן ומיוחד. בסוף היום נגיע אל כפר האנוסים טרנקוזו - כפר עתיק וקטן שבעברו שזורים צאצאי האנוסים. לינה טרנקוזו.

יום 68 ספטמבר – הטרסות בפיניאו - לאורך נהר הדוארו – העיר העתיקה בראגה

בבוקר מוקדם נצא בנסיעה צפונה לכוון עמק הנהר הדוארו הנסיעה בדרך ציורית מרהיבה, בינות לכרמי ענבים ומטעי זיתים המכסים את הגבעות הרבות שמסביב. נעצור בעירה פיניאו Pinhao הנמצאת בצומת דרכים חשוב בדרך היין הפורטוגלית ובה נוף משכר של עמק נהר הדוארו והטרסות המרהיבות. בהמשך נעבור דרך עיירות עתיקות וכפרים ציוריים מיוחדים, ונעצור לתצפיות נוף יפות. הנוף הנשקף מרהיב ביופיו, שטיח אין סופי של טרסות המשתפלות על מורדות הגבעות שבאופק. הטרסות בנויות אבני צפחה אוגרות את חום השמש וממזגות את הטמפרטורה בלילות הקרים. מאפשרות תנאים אידיאלים לגידול גפנים ועצי זית. אין פלא שאונסק"ו הכריזה על המקום כאתר מורשת עולמית. בהמשך נצא צפונה אל העיר העתיקה פאסו דה רג'ואה בירת העמק היושבת על הגדות הצפוניות של נהר הדוארו. משם נמשיך נסיעה של כשעה לעיירת ימי הביניים אמארנטה – כפר האוהבים. העיירה הציורית, בה סמטאות צרות ועתיקות הינה פינת חמד ואותה חוצה נהר הזורם לאיטו, לאחר שנטעם ליקר דובדבנים נמשיך בנסיעה צפונה לכיוון העיר בראגה, המכונה גם: "רומא של פורטוגל". העיר המרתקת זכתה לכינוי בזכות המבנים המרשימים בה שנבנו בסגנון הבארוק והאדיקות הקתולית של תושביה. לינה בראגה.

יום 7 9 ספטמבר – כנסיית בום ז'יז'וס – פורטו

בבוקר נצא בנסיעה לביקור בבום ז'יז'וס, כנסייה מרשימה שצופה על ברגה כולל המדרגות הברוקיות המרשימות שלה. משם נסיעה לפורטו בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ועיר היסטורית חשובה היושבת לאורך גדת נהר הדוארו שאותו חוצים ארבעה גשרים. שמה של העיר מציין את הדבר החשוב שהיה בבסיס קיומה הנמל. על שמה של העיר קרוי היין המיוחד יין הפורט. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל יצוא ליינות המשובחים של האזור וכמוקד כלכלי וחברתי תוסס. נהר הדוארו מחלק את העיר לשניים. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר העתיק, ובגדה הדרומית העיר החדשה. במהלך היום נבקר בכיכרות העיר, רובע ריביירה הצבעוני אשר בסמוך לגשר פונט דו לואיש. נצפה בפלאסיו דה בולסה (היכל הבורסה), ניכנס לתחנת הרכבת "סאו בנטו" המתהדרת בציורי האלוז'וש– ציורים מיוחדים על גבי קרמיקה, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נבקר גם בכיכרות העיר, רובע ריביירה הצבעוני אשר בסמוך לגשר פונט דו לואיש, שוק בולייאו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. אחרי ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך גדות נהר הדואורו ותצפית מרשימה על הגשרים המוארים של העיר. לינה פורטו.

יום 8 10 ספטמבר – שייט על נהר הדוארו - יער בוסאקו – קואימברה 

היום נתחיל בשייט מרהיב על נהר הדוארו החוצה את פורטו. בהמששך נסיעה לשמורת הטבע המקסימה של יער בוסקו, במהלך הביקור נשלב סיור רגלי (קצר – ולא קשה...) בגנים המעוצבים ובשבילי היער כולל קטע מ"הויה סאקרה" אותה הקימו הנזירים שהתגוררו במקום בסוף המאה ה-16. בחלקו השני של היום נצא לעיר קואימברה, עם ההגעה נערוך סיור היכרות בעיר האוניברסיטאית העתיקה (כולל כנסה לספריה). נתחיל בתצפית על העיר ועל נהר מונדגו, נרד אל סמטאותיה הציוריות, כולל ביקור באוניברסיטה העתיקה של העיר ובספרייה המיוחדת שבתוכה. בערב נצא למופע שירת הגורל (פאדו) ללינה בקואימברה.

יום 911 ספטמבר - עיירת הדייגים העתיקה נאזארה – ליסבון – תל אביב

בבוקר נצא אל החוף האטלנטי לביקור בעיירת הדייגים העתיקה נאזארה (נצרת). נעלה לתצפית מעל הצוקים המזדקרים מהחוף, נשלב סיור בכפר ונהנה מקו החוף היפה. לקראת צהריים בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים).

* תוספת ליחיד: 449 € אירו

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – ליסבון – ת"א (דרך יעד ביניים).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן ליוני 2019).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה. 
* כלכלה: חצי פנסיון (לא כולל ארוחת ערב ביום הראשון).
* צ'ופארים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה לרבות מופע פולקלור פאדו, ביקור ביקב טיפוסי, הפלגה (כשעה) על נהר Douro, מפגשים עם אנשי רוח מקומיים ועוד.
* ערכת אוזניות שמע לכל מטייל.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* שרותי סבלות במלונות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.