תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לגרמניה וצרפת

טיול מאורגן לגרמניה וצרפת - היער השחור ואלזס לורן-טיול משפחות - לשומרי מסורת

אזור היער השחור שבגרמניה ואזור אלזס לורן שבצרפת הם ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרהיבים באירופה. נהר הריין, הזורם על גבול גרמניה, צרפת ושוויץ, משמש כגבול בין היער השחור בגרמניה לחבל אלזס לורן בצרפת. לאורך הנהר נבנתה תרבות רב גונית ומיוחדת שהשפיעה על העולם כולו. עיירות ימי ביניים מנומנמות לצד ערים גדולות ומפוארות, כפרים ציוריים בצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים משקיפים מהעבר האחד לעמק הריין, מצדו השני היער השחור ובתווך כרמים המכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין".

זהו טיול יפה ומעניין, שמשלב סיורים באזורים המרהיבים ביותר של אירופה. נסייר ביער השחור, נטייל באגמים הקטנים והפסטורליים, נבקר בעיירות הציוריות כולל שעוני הקוקייה המאפיינים אזור מיוחד זה. מעברו השני של נהר הריין נמצא חבל אלזס לורן שבצרפת. שם נבקר בעיר היפה שטרסבורג החצויה בתעלות רבות, בעיר היפה והעתיקה היידלברג וכמובן שלא נוותר על ביקור בדרך היין המפורסמת העושה דרכה על מדרונות הרי הווז' המזרחיים, המכוסים בכרמי גפנים אין סופיים. טיול קסום מארץ האגדות...

 

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202
 

היתרון של דרכים

  • פנסיון מלא וכשר
  • פארק אירופה
  • מגלשת ההרים בטודנאו
  • פארק המים גלקסי
  • האגם הקסום טיטי

מסלול הטיול

יום 1: יום ג' תל-אביב – שטרסבורג/ סיור עיר


נצא בטיסת בוקר מתל אביב לגרמניה איזור היער השחור (פרנקפורט/ שטוטגרט/ מינכן – בהתאם לתאריך היציאה). עם הנחיתה בשעות הבוקר, נצא בנסיעה לסיור בעיר הקסומה שטרסבורג. בירת חבל אלזס, המארחת את הפרלמנט האירופאי וחלק ממוסדות מועצת אירופה. את העיר חוצה נהר האיל שהוא יובל של נהר הריין, וכן תעלות קטנות ורבות. נטייל בלב העיר העתיקה הבנוי על אי, נראה את הקתדראלה הגותית היפה והגדולה עם הצריח המרשים המתנשא לגובה של 142 מטרים (אחד הגבוהים בעולם), אשר ויקטור הוגו תאר אותה כ"פלא ענק ועדין" והיא נראית למרחוק מאזורי אלזס והיער השחור. נראה גם את רחוב היהודים ואת בעת הכנסת הגדול והמרשים של העיר. נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הרחבות ובגנים הנעימים. נספוג את האווירה המיוחדת  ברובע "צרפת הקטנה" ועוד ככול שהזמן יותיר לנו. לינה בשטרסבורג.

יום 2: יום ד': האגם הקסום טיטי - פרייבורג 


בבוקר נתחיל בנסיעה בנופים הקסומים של היער השחור לאגם "טיטי" המרהיב ביופיו. עם ההגעה נצא לסיור לאורך הטיילת התוססת שסביבו. לאחר נצא לביקור קצר בעיר הציורית פרייבורג Freiburg הנחשבת בירת היער השחור, שמרכזה הוא העיר העתיקה, הבנויה סביב כיכר הקתדרלה הנחשבת לאחת היפות בגרמניה ואולי אף באירופה. בעיר העתיקה, כיכרות, פסלים, גנים, סמטאות יפות, בתים עטורי ירק, תעלות מים, שווקים ועוד. עם ההגעה נשוטט במדרחוב קייזרשטראסה, נראה את כנסיית מרטין המדהימה מהמאה ה-12, את בית העירייה ובו השעון הגדול, נראה את פסלו של ברטולד שוורץ - ממציא אבק השריפה וכמובן שלא נוותר על הנקודה היהודית - בית הכנסת הגדול עם הסיפור המיוחד שלו... 

יום 3: יום ה': היער השחור – מגלשת הרים הטורנדו – הליכה רגלית קלה


היום נצא אל לב היער השחור (בגרמנית שוורצוואלד, Schwarzwald) ללא ספק אחד האזורים היפים ביותר באירופה לטיול ולנופש. היער השחור הוכרז כשמורת הטבע הגדולה ביותר בגרמניה. ביער השחור כתבו "האחים גרים" את אגדות הילדים המפורסמות "הנזל וגרטל", כאן נולדה עוגת הדובדבנים והקצפת המפורסמת black forest וכאן הומצא במאה ה-18 שעון הקוקייה הראשון שעד היום נמכר בכמעט כל חנות מזכרות באזור. לאחר נצא להרפתקה הבאה גלישה על מגלשת הרים הגדולה בגרמניה מגלשת טודנאו. ללא ספק אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר ביער השחור – מדובר במסלול מגלשות ההרים, הנמתח לאורך של כשלושה קילומטרים ומבטיח נסיעה מפותלת והרפתקנית אל תוך העמק הירוק. מגיעים אל נקודת המוצא ברכבל ואת הדרך למטה עושים במהירות ועם רמות אדרנלין גבוהות. בהתאם לזמן נשלב גם מסלולי הליכה המתאימים לכל המשפחה. בערב נשוב למלוננו.

יום 4: יום שישי/ קולמר בירת חבל היין - ארץ שעוני הקוקיה – מפלי המים של טריברג


עם בוקר נחצה את נהר הריין, שהוא גם קו הגבול לצרפת. נצא לביקור בדרך היין, על מדרונות הרי הווז' המזרחיים, המכוסים בכרמי גפנים. נצא לביקור בעיירה קולמר, בירת חבל היין, מהערים המקסימות ביותר של חבל אלזאס. רחובות עתיקים מתפתלים מסביב לבניינים ישנים בין כיכרות יפיפיות המובילות אל הרובע העתיק והקסום. נשוטט בין הבניינים העתיקים הניצבים לגדות תעלות המים הרבות, שהעניקו לעיר את כינויה "ונציה הקטנה". נמשיך בכביש צר ומתפתל לאורך פלגי מים לעבר מפלי המים של טריברג שנשפכים מנהר הגוטאך ונטפס בשבילי הליכה מעל גשרי עץ המובילים אל פסגת המפלים. נבקר בעיירה טריברג, על בתיה העתיקים והמצוירים - מרכז תעשיית השעונים ביער השחור, אזור המכונה גם "ארץ שעוני הקוקיה". בערב הכנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת.

יום 5: שבת/ שטרסבורג


לאחר התפילה וסעודת שבת, נצא לסיור רגלי בעיר המקסימה שטרסבורג (תחום שבת). 

 
יום 6: יום א': פארק אירופה


בבוקר נצא אל פארק אירופה, ללא ספק נחשב לאחד מפארקי השעשועים הגדולים והמוצלחים ביותר באירופה. כל חלק בפארק משחזר את נופיה של ארץ אירופית אחרת, על מאכליה, הארכיטקטורה, המוזיקה והעיקר: שלל מתקני שעשועים חדישים כולל רכבות הרים אדירות וייחודיות. בפארק מעל ל-100 אטרקציות בהן רכבת ההרים הגבוהה והגדולה ביותר בכל אירופה, גלישה במזחלות, שיט רפסודות בג'ונגל אפריקני ודגם בגודל אמיתי של תחנת החלל "מיר". יש גם מתחם לקטנטנים ממש, שם תפגשו פיות ודינוזאורים. בפארק מתקיימים גם מופעים שונים ותחרויות. בסיומו של יום נחזור למלוננו. 

יום 7: יום ב': רוטנבורג העתיקה – חזרה לת"א


בבוקר נסיעה אל העיר רוטנבורג. תוססת, מלאה בסמטאות ציוריות, בתים ציוריים ועתיקים, חומות, מצודות, גשרי אבן, גבעות מוריקות ונהרות הם חלק מהנופים המרהיבים והיפים שנראה במהלך הסיורים ולאורך הדרך. לא נוותר על כיכר השוק ובו בית העירייה הגדול והמיוחד. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 389€

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לדצמבר 2017).
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* בתי מלון מדרגת תיירות טובה. 
* כלכלה: פנסיון מלא/ כריכים לצהריים.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי לרבות: היער השחור כולל פרייבורג, אגם טיטי, מפלי המים של טריברג, וורמס וקהילת ורמיזא שייט על הריין, עיירות דרך היין, קולמר, שטרסבורג קלן ועוד.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* שירותי סבלות
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 € ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 € ליום לאדם.