תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לספרד וצרפת

טיול מאורגן לרכס הפירנאים - צפון ספרד, דרום צרפת - 12 ימים

רכס הרי הפירנאים מהווה את הגבול הטבעי בין שתיים מהמדינות הגדולות והמרכזיות ביותר באירופה: ספרד וצרפת. ההרים המתרוממים לגבהים של מעל ל 3,000 מטר נחשבים כהרים צעירים יחסית (הקימוט האלפיני) והעמקים המוריקים הפזורים ביניהם נחשבים מהיפים ביבשת. טיול לשתי המדינות הנו שילוב מרתק של תרבויות ונופים, דרכים מפותלות ושמורות מרתקות, ערים ישנות ומרכזים מודרניים, עיירות ציוריות, נהרות שוצפים, שווקים ססגוניים וכפריים מאירי פנים ב"משולש הפרינאי" הידוע באוכל משובח מהמטבח הקטלוני, יינות ספרדים ובקתות הרים מה"אגדות", לטיול שהוא חוויה מסעירה באחת הפסגות היפות באירופה.

היתרון של דרכים

  • הריביירה הבאסקית
  • כולל הפירנאים הצרפתים וחבל הבאסקים
  • רכבי שטח בשמורת אגוואס טורטס
  • שייט במערת הנטיפים לה גרוטס דה מודס
  • מוזיאון הגוגנהיים בבילבאו

מסלול הטיול

יום 1ת"א –  ברצלונה – מונסראט – ג'ירונה

נצא בטיסת בוקר מת"א לברצלונה. עם הנחיתה נצא בנסיעה בדרך אל מנזר מונטסראט בשמו המלא (Monestir de Santa María de Montserrat) שמהווה מרכז דתי ותרבותי חשוב החבל קטלוניה, והוא ככל הנראה אחד מהמנזרים הבנדיקטינים החשובים ביותר בעולם. עברו עליו תהפוכות רבות עד שהפך למה שהוא היום. המבנה הוקם במאה ה 11 ובהמשך נהרס, ננטש ושוקם מספר פעמים. השינויים שעבר תרמו לכך שהיום הוא בעצם שילוב של סגנונות בנייה מתקופות שונות. נטייל בשבילים שבסביב למנזר. נגיע אל פסגת ההר עם רכבת קלה משם תצפית מדהימה לכל עבר. בהמשך נסיעה לג'ירונה, אחד ממרכזי היצירה היהודית בימי הביניים וערש הקבלה היהודי. עם ההגעה ובהתאם לשעה נצא לסיור בעיר, נטייל בעיר העתיקה, בסמטאות הרובע היהודי, ממנו נותרו רק שמות של רחובות ואווירה מיוחדת. נבקר במוזיאון בו מוצגות מצבות קבורה של יהודים. לינה בג'ירונה.


יום 2ג'ירונה – בסלו – ריפול

בבוקר המשך סיור בג'ירונה, לאחר נמשיך בנסיעה לבסלו – עיר עתיקה מתקופת ימי הביניים, שמורה להפליא. גם כאן נסייר בעיר העתיקה, כולל ה"מקווה" העתיק – העדויות מספרות שהוא נבנה לפני ה"גירוש" בשנת 1264. בהמשך נטפס אל רכס הפירנאים לעיירה ריפול שם נבלה את הלילה. 

יום 3הפירנאים הספרדים – עמק נוריה – ווילה/ סורט 

בבוקר נטפס אל רכס הפירנאים לעיירה Ribes De Fserer, המשמשת, יחד עם הכפרים שסביבה, כבסיס לטיולים באזור. הכפר נמצא בפתחו של עמק נוריה עמק קסום ביותר עם נופים משגעים. בכפר נעלה על רכבת הרים מיוחדת הנעה על גבי מסילה משוננת ונטפס כ 12 קילומטרים לאגם אלפני מרהיב ביופיו. עם ההגעה נצא לסיור מסביב לאגם ונהנה משכרון גבהים... בחלקו השני של היום בנסיעה לעיירה ווילה שנמצאת בסמוך לשמורת אגוואס טורטס, שם נבלה את הלילה. לינה ווילה/ סורט.


 
יום 4 הפירנאים הספרדים – ג'יפים אל שמורת אגיאס טורטס 

היום מחכה לנו אחד משיאי הטיול, לאחר ארוחת הבוקר (מוקדמת) נצא בנסיעה לכפר אספוט Espot, המשמש כשער כניסה לשמורת הטבע המפורסמת אגוואס טורטס Agues Tortes שפרושה בקטלונית "המים הסוערים". אחד הפארקים היפים ביותר בפירנאים. יופי פראי עוצר נשימה. פסגות הרים גבוהות, עמקי U, אזור עתיר מים, שופע מפלים, פלגים שוצפים וקלדרות אגמים אלפינים. בפארק גדלים מספר סוגי עצי מחט, אורנים, ליבנה, אשור הנצבעים בסתיו בגווני שלכת, עדרי סוסי פרא, פרות חומות, עיזי בר נודדות וציפורים. את הכניסה לפארק נעשה בג'יפים של השמורה. הנקודה הראשונה תהייה אגם מארוציוס, המפורסם שבאגמי השמורה. מהאגם נצא בטיול רגלי לאורך ערוץ קניוני שופע צמחיה ומפלי מים, נחצה עמקים, נעבור בערוצי נחלים, מפלים מים, יערות גשם, נצא לטיולים וסיורים רגליים דרך נופים מרהיבים של צמחייה וצורות טבע נפלאות, אכן זהו החלק היפה, המיוחד וקצת הלא נודע, וזוהי הזדמנות לחוות את היופי הפראי של האזור. לאחר הסיור נחזור למלון. לינה ווילה/ סורט.

יום 5הפירנאים הצרפתיים - העמק הקרחוני של גוורני

יום שכולו טבע ונופים מרהיבים. נעלה בנסיעה אל הפירנאים הצרפתיים, שפסגותיהם נישאות לגבהים של מעל ל- 3000 מטרים. נצא לביקור בעמק הקרחוני של גוורני. נוף הררי מרהיב ביופיו. פסגות הרים מושלגות, נחלים, מפלים, אגמים, שפע של יערות ארזים ואשורים. נבקר בכפר קוטרה, כפר ציור בליבו של עמק גוורני, המשמש כנקודת התחלה לטיולים באזור. נצא במסלול הליכה קל  אל "הקרקס הקרחוני"- Cirque de Gavarnie  כעין אמפיתיאטרון טבעי. את ההליכה מלווה צמחיה נהדרת, נחל קטן ולבסוף- הקרקס עצמו, מפלי מים מרשימים ונוף משגע. בקצה המסלול יש מסעדה קטנה שמשקיפה על הנוף ואין טוב מלשבת שם ולנוח לרגלי ההרים עם כוס קפה חם. בערב נגיע למלון הרים באזור.


יום 6 הפירנאים הצרפתיים – פונט דה אספן – אגם גוב

בבוקר נמשיך את ההרפתקה בהרי הפירנאים ונצא לפונט דה אספן (Pont d'Espagne), אחד מהמקומות היפים באלפים, לביקור באגם גוב כולל טיולים רגליים. נגיע לאזור קוטרה, כפר ציור בליבו של עמק גאוורי, המשמש כנקודת התחלה לטיולים באזור. נעפיל באמצעות רכבלים למרומי השמורה. נגיע עד אגם גוב, נטייל ברגל ונהנה משפעת המים והפריחה הפסטורליים. לאחר טיול רגלי בנופים המרהיבים של העמק נרד לעיר עולי הרגל לורדס. מאמינים נוצריים אדוקים המייחסים סגולות מרפא מופלאות לדמות המדונה המקודשת עולים לעיר לבקשות, סגולות וניסים. בערב נצא לראות את תהלוכת הנרות המיסטית של המאמינים... לינה בלורדס.

יום 7הריביירה הבסקית – ביאריץ – סאן ז'אן דה לוץ– בילבאו (ספרד)

בשעות בוקר נבקר בקתדראלה של בראדט, לאחר נצא לביקור במערת הנטיפים לה גרוטס דה מודס, נכנס אל המערה ונשוט בתוכה בתעלות המיוחדות. בהמשך נגיע לאזור הבסקי, אל  ביאריץ, אחת מערי הנופש המפורסמות ביותר שלחופי המפרץ הבסקי. את עיר הנופש הקימה הקיסרית יוג'ין – אשתו של נפוליון השלישי, לאחר שהתאהבה במקום והפכה אותו למקום הנופש המועדף על המלכים, השליטים והרוזנים. נמשיך את מסענו בריביירה הבסקית, נסיעה מדהימה לאורף חופים קסומים הנושקים למפרץ ויזקאיה. נחלוף על פני העיירה סאן ז'אן דה לוץ ומשם נחצה את הגבול לספרד לבילבאו. בילבאו עיר נמל ותעשייה בחופה הצפוני של ספרד בה חיים  כ 400 אלף, הייתה עיר תעשייה אפורה ואלמונית יחסית עד סוף שנות ה-90, אז נחנך בעיר מוזיאון גוגנהיים לאמנויות. המוזיאון בעל העיצוב החדשני תוכנן על ידי האדריכל האמריקאי פרנק גרי ועם פתיחתו העלה את בילבאו על מפת התיירות העולמית. עם ההגעה ובהתאם לזמן נשוטט בין בנינה ורחובותיה העתיקים לינה בבילבאו.

יום 8סאן-סבאסטיאן – בילבאו – מוזיאון גוגנהיים

נתחיל את היום בביקור בסאן-סבאסטיאן - פנינת החוף של חבל הבסקים, עיר ציורית ומוקפת הרים. נבקר בחלק העתיק, נשוטט בין סמטאות העיר העתיקה ורובע הנמל הציורי, באזור הקתדראלה הממוקמת בקצה המדרחוב המחבר את המפרץ עם המרכז ההיסטורי ונעלה ברכבל לתצפית מרהיבה על העיר מפסגת הר איגאלדו. אחר הצהרים נחזור לבילבאו לביקור מפעים במוזיאון הגוגנהיים. לינה בבילבאו.

יום 9גרניקה – מערת אלטמירה – פיקוס דה אירופה

נצא בנסיעה לגרניקה, בירתם העתיקה של הבסקים, שהופצצה על ידי הגרמנים ונהרסה עד היסוד. ההרס והפלצות שימשו לפיקסו מודל לציורו המפורסם. נמשיך לביקור במערת אלטמירה (ספרדית: Altamira - הנוף הגבוה). זוהי מערת אבן גיר המפורסמת בשל ציורי המערות המתוארכים לתקופת האבן הקדומה העליונה, הכוללים שרטוטים וציורי סלע מרובי צבעים של יונקי בר וידי אדם. בשנת 1985 העניק אונסק“ו למערה מעמד של אתר מורשת עולמית. אורכה של המערה הוא 296 מטרים, והיא מורכבת מסדרה של מעברים וחדרים מפותלים. גובהו של המעבר הראשי הוא בין שניים לשישה מטרים. המערה נוצרה באמצעות קריסות שהתרחשו בגלל המאפיינים הקארסטיים של הסביבה הסלעית בהר ויספיירס. במהלך שנות ה-60 ושנות ה-70 הציורים נפגעו כתוצאה מחבלות של מספר תיירים. אלטאמירה נסגרה לכניסת הציבור. בסמוך למערה נבנו העתק של המערה ומוזיאון המייצגים את המערה והאמנות שבה. העתק המערה מאפשר לצפות בצורה יותר נוחה על הציורים מרובי הצבעים של החדר הראשי במערה המקורית, כמו גם בעבודות קטנות נוספות. במוזיאון יש גם תגליפים של פני אדם שלא ניתן לצפות בהם במערה האמיתית. לאחר הביקור במערה נצא אל אחד האזורים היפים בספרד ואולי גם בכלל... "פיקוס דה אירופה". הפארק נמצא בלב רכס האלפים הקנטבריים, באחד המקומות היפים והמרתקים בעולם. לינה פיקוס דה אירופה.

יום 10 פיקוס דה אירופה – סנטיאגו דה קומפוסטלה

יום ארוך במיוחד! בבוקר נמשיך לטייל בשמורת "פיקוס דה אירופה". בלב רכס האלפים הקנטבריים, רכס החצוי על ידי קניונים צרים ועמוקים שנוצרו כתוצאה של תהליכים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים, הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו על ידי זרמי מים. ניסע לאורך נהר הקארס בקטע הצפון מזרחי של הרכס, נצפה על הנוף המרהיב ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים וציוריים במהלך היום נעלה ברכבל על אחת הפסגות לתצפית על הנוף המרהיב. אחר הצהריים נרד אל חבל גליסיה ונגיע לסנטיאגו דה קומפוסטלה פנינת אזור גליסיה שבצפון ספרד. 

יום 11סנטיאגו דה קומפוסטלה – לוגו - ליאון

העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה, היא נקודת סיום למסע הצליינים המפורסם לאורך מאות הקילומטרים בהרי הפירנאים, בדרך המפורסמת "קמינו דה סנטיאגו". הצליינים מגיעים אל הקתדרלה הראשית של העיר לקבל את ברכת סיום המסע. לא רק צליינים נמשכים אל סנטיאגו דה קומפוסטלה – העיר היפהפייה תוססת כל ימות השנה עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר. נבקר בקתדרלה המפורסמת ובמוזיאון, אשר חותמים רשמית את "דרך סאנטיאגו". נראה את כיכרות העיר, בית העירייה, מקום מושבה של האוטונומיה בגליסיה ומבנים מיוחדים אשר נשמרו לאורך מאות שנים בעיר היסטורית זו ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בשעות צהריים נצא לעבר העיר לוגו לסיור מרהיב בו נראה את החומות העתיקות של העיר. זוהי עיר מתקופת ימי הביניים ועוד לפני אשר מוקפת חומה רומית שלמה סביבה. לאחר מכן, נצא לכיוון ליאון שם נבלה את הלילה. לינה ליאון.

יום 12ליאון - סגוביה – מדריד – תל אביב

בבוקר נצא לסיור בליאון, נסייר בעיר, נבקר בקתדרלה הגותית המפורסמת ובמוזיאון לצידה ונקנח בביקור בכנסייה סן איסודורו, הידועה בשם ה"קאפלה הסיסטינית", שבה ממוקמים קברי מלכי לאון בעבר. על קירות ותקרת הכנסייה ציורי קיר ופסיפסים. לאחר נצא בנסיעה לסגוביה, הנחשבת ל"עיר המבוצרת היפה בספרד". נראה את האקוודוקט הרומי בן אלפיים השנים, את מצודת האלקאזאר המרשימה, נטייל בסמטאות העתיקות של העיר ונחפש את בית הכנסת האבוד של האנוסים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות העברה לשדה התעופה במדריד ומשם נצא בטיסה חזרה לישראל.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד €459

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2019).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר/ערב במלונות – לא כולל ארוחת ערב במדריד). 
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לסיורים והעברות, רכבי שטח במידת הצורך.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* אטרקציות, ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות צהריים וארוחות נוספות.
* ביטוח רפואי מטיילים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.