תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לאקוודור

טיול מאורגן לדרום אמריקה - אקוודור ואיי גלפאגוס

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.

ארכיפלג הגלפאגוס שוכן באוקיינוס השקט, באזור קו המשווה. הארכיפלג בנוי מ- 13 איים מרכזיים וכמה עשרות איים קטנים. האיים מפורסמים בזכות חיות הבר הייחודיות שלהם, שאינן יודעות פחד (בגלל מחסור בטורפים ואיסור על ציד). שחיה לצד אריות ים, לצוף ליד פינגווין, לעמוד ליד סולה כחולה או ליד צב ים ענק (200 ק"ג) ולהיזהר לא לדרוך על איגוואנה הם חלק קטן מהחוויות של הביקור בגלפאגוס. איי הגלפאגוס נתגלו לראשונה ע"י הספרדים בשנת 1,535, הם היו איים בלתי מיושבים, המבקר המפורסם ביותר באיים היה צ'רלס דרווין בשנת 1,835. כדי לשמור על המאזן האקולוגי השברירי ועל הטבע הבתולי, מגבילים שירותי הפרקים הלאומיים את הכניסה ל- 45 אתרי מבקרים בלבד. הדרך היחידה לטייל בגלפאגוס היא באמצעות ספינה המשייטת בין האיים. מהספינה מגיעים לסיורים מרתקים בחוף בעזרת סירות גומי.

לטיולים נוספים לדרום אמריקה

היתרון של דרכים

  • שייט באיי גלפאגוס - חדרים זוגיים עם שירותים צמודים
  • שייט בנהר הנפו ופונטה אהואנו
  • העיירה טרופית בניוס
  • יערות גשם ומעיינות חמים 
  • הר הגעש קוטופקסי

מסלול הטיול

יום 1/ ת"א – קיטו

בבוקר נצא בטיסה מתל אביב (דרך יעד ביניים) לקיטו. עם ההגעה (בערב) העברה למלון לאלו שיישאר להם כוח... נציע לצאת לסיור ראשוני בבירה. לינה בקיטו.
מלון בקיטו: Dann Carlton Hotel/ או דומה לו
www.danncarltonquito.com
קיטו בירת אקוודור - מונה כ1.25 מיליון תושבים וממוקמת על רכס הרים גבוה כ- 2,850 מטר מעל פני הים. קיטו היא עיר גדולה, מפותחת ומתקדמת ביותר ומזכירה יותר את אירופה מאשר את דרום אמריקה. העיר נעימה למטייל ומלאה בפארקים ומקומות בילוי שונים. היא ממוקמת בתוך עמק לרגלי הר הגעש פיצ`נצ`ה Pichancha  המתנשא לגובה של מעל 4800 מטרים, זוהי עיר מקסימה ביופייה, משלבת בין ישן וחדש. העיר העתיקה, בה  מפוזרים בתים וכנסיות קולוניאליות, גבעת הבתולה, הבולטת מכל מקום בעיר, ממרומיה נשקף נוף יפהפה של כל העיר וההרים סביב, ושדרות האמזונס, החלק המודרני והתוסס של העיר. 

יום 2קיטו - מיטאד דל מונדו (מרכז העולם – קו המשווה)

נתחיל את הסיור בקיטו בביקור בעיר העתיקה שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. נראה את בנין הפרלמנט המיוחד שנבנה במאה ה 17, כנסיית סן פרנסיסקו, הכנסייה הראשונה בקיטו שבנייתה התחילה בשנת 1536 והסתיימה רק אחרי 70 שנה! הכנסייה היא העתק מדויק של ארמון אסקוריאל במדריד. נמשיך אל הקתדראלה הגדולה, שנבנתה בין השנים 1550-1562 עם Porticos אבן אפורים וכיפות אריחים ירוקים. על הקירות החיצונים שלו ישנן לוחיות עליהן רשימת שמות של האבות המייסדים של קיטו ובפנים נמצא הקבר של המצביא הגיבור  והמשחרר הגנרל סוקרה. נראה את "הירידה המפורסמת של הצלב" שאותו צייר הצייר Caspicara ההודי. ישנם ציורים רבים אחרים מהמאה 17 ומאה 18. עיצוב הפנים, במיוחד את הגג, מראה השפעה מורית מיוחדת. בהמשך נצא לתצפית פנוראמית מגבעת הבתולה. לאחר נצא לקו המשווה אל מוזיאון "מרכז העולם"Mitad Del Mundo" , זהו מוזיאון שעוסק בנושא קו המשווה ומראה מספר עובדות מדעיות וניסויים המוכיחים את קיומו של קו משווה ואת השפעותיו. המוזיאון לא נמצא באמת על קו המשווה... אלא על מה שהמתיישבים הצרפתים חשבו שזה קו המשווה. כמובן שכל אחד יקבל חותמת בדרכון המראה שהייתם על קו המשווה. לינה בקיטו.

יום 3מינדו – שמורת הציפורים והפרפרים

נצא בנסיעה מערבה אל בירת התוכים העולמית. שמורת בלב יער גשם מושכת אליה מבקרים בזכות מגוון העופות, ומהווה למרכז עבור חובבי הטבע לצפייה בציפורים טרופיות שונות. באזור, כפר קטן המארח את המטיילים. בנוסף לעופות במקום ניתן ליהנות מחוות פרפרים וסחלבים. לינה בקיטו.

יום 4-8שייט בגלפאגוס (5 ימי שייט/ 4 לילות)

בבוקר העברה לשדה התעופה של קיטו,  ומשם נצא בטיסה לגלפאגוס. עם הגעה העברה לנמל ותחילת השייט. 
לאיי גלפאגוס הוענקו ברבות השנים שמות רבים, ובהם "האיים הקסומים", שניתן להם בשל השילוב בין מגוון ביולוגי, יופי פראי וזרמים ימיים חזקים שמקשים על הניווט למקום וממנו. אחד התרשימים הראשונים בהם נכללו האיים שורטט ב-1684 על ידי פיראט אנגלי בשם אמברוז קאולי (Ambrose Cowley). הוא קרא לאיים בשמותיהם של חבריו הפיראטיים, או על שמו של אציל אנגלי שסייע לפיראטים. לאחרונה העניקה ממשלת אקוודור שמות ספרדיים למרבית האיים. שמות אלו הם שמותיהם הרשמיים של האיים, אולם רבים ממשיכים להשתמש בשמות האנגליים שהעניק קאולי. "גלאפגו" היא מילה נושנה בספרדית שמשמעותה "אוכף". צבי הענק שחיים בחלק מן האיים, הם בעלי שריון שמזכיר בצורתו אוכף ספרדי עתיק, ומכאן שמם. 

ארכיפלג הגלפאגוס שוכנים באוקיאנוס השקט, באזור קו המשווה. הארכיפלג בנוי מ- 13 איים מרכזיים וכמה עשרות איים קטנים. האיים מפורסמים בזכות חיות הבר הייחודיות שלהם, שאינן יודעות פחד (בגלל מחסור בטורפים ואיסור ציד). שחיה לצד אריות ים, לצוף ליד פינגווין, לעמוד ליד סולה כחולה או ליד צב ים ענק (200 ק"ג) ולהיזהר לא לדרוך על איגוואנה הם חלק קטן מהחוויות של הביקור בגלפאגוס. איי הגלפאגוס נתגלו לראשונה ע"י הספרדים בשנת 1535, הם היו איים בלתי מיושבים, המבקר המפורסם ביותר בקבוצה היה צ'רלס דרווין השנת 1835. כדי לשמור על המאזן האקולוגי השברירי ועל הטבע הבתולי, מגבילים שירותי הפרקים הלאומיים את הכניסה ל- 45 אתרי מבקרים בלבד. הדרך היחידה לטייל בגלפאגוס היא באמצאות ספינה המשייטת בין האיים. מן הספינה מגיעים לסיורים מרתקים בחוף בעזרת סירות גומי. 
במסגרת השייט (בהתאם למסלול הספינה נבקר באיים הבאים)
האי סנטה קרוס (Santa Cruz): מהווה את בסיס היציאה לטיול אי די גדול ויש בו נמל ומרכז עירוני פורטו איורה, בנוסף האי נמצאת חוות המחקר ע"ש צ'ארלס דרווין, ובו מסיירים ביום הראשון לטיול. האי הגדול בקבוצה הוא האי איסבלה (Isabella) ועליו נמצא הר הגעש הגבוה, הר הגעש וולף, שגובהה 1,707 מטרים.
סנטיאגו (Santiago): האי שופע בעלי חיים כגון: איגואנות ימיות, כלבי ים, צבי ים, אריות ים, סרטנים בצבעי כתום אדום במאות, כרישים קטנים ויש הנכנסים לים לשחות עימם (משוגעים).
חנובסה (Genovesa): אי קטן המכונה "אי הציפורים", ייחודו במגוון הציפורים המקננות בו. וביניהן  סולות כחולות רגליים, פריגטות שלזר ישנה שקית אדומה על צווארו והוא מנפח אותה, שחפיות ועוד, הסיור באי הוא חוויה מיוחדת, ניתן להתקרב לקיני הציפורים וצלמם ממרחק קטן ביותר, מדהים.
סן כריסטובל (San Cristóbal): ייחודו של האי במגוון בעלי החיים בו ,בסיור בחופי האי ניתן לראות מקרוב אריות ים הרובצים ומתחממים על החוף, דולפינים השוחים בקרבת מקום, איגואנות במספרים עצומים, צבי ענק, בעלי כנף כגון: פריגטות, סולות כחולות רגליים, ועוד.
האי אספניולה (Española): נמצא בדרום הקבוצה ייחודו  בבעלי החיים המתגוררים בו ובמיוחד קינון ציפורי האלבטרוס.
הערה: לקראת שנת 2012 מדיניות ההפלגות בין איי גלפאגוס השתנתה, ונכון להיום רשאית כל ספינה לבקר בכל אי רק אחת לשבועיים. הרעיון בשינוי זה, הוא להקטין את מספר המבקרים בכל אי בו-זמנית, ולשפר את השמירה על בעלי-החיים והנוף. כתוצאה מכך, שינו כל הספינות את מסלולי ההפלגה שלהן, וכיום כל ספינה מציעה מסלולים שונים. בתום השייט נשוב בטיסה לאקוודור.
הלינה בסירה בחדרים זוגיים נוחים כולל שירותים ומקלחת צמודים.
שייט לאיי גלפאגוס 5 ימים/4 לילות:Galapagos Legend / או דומה לה
www.gogalapagos.com

יום 9ג'יפים אל הר הגעש קיימבה – לינה באוטבלו

בבוקר נעלה על הג'יפים ונצא ליום נסיעת שטח אל הנקודה הגבוהה ביותר על קו המשווה - הר הגעש קיימבה Cayambe. הר הגעש קיימבה הכבוי מכוסה קרחון עד והינו ההר השלישי בגובהו באקוודור הוא ממתנשא לגובה של כ- 5,790 מטרים.  ההר נכבש לראשונה בשנת 1880 ע"י מטפסי הרים ועד היום נחשב לאחד היפים באקוודור. נטפס עם הג'יפים עד לגובה של כ- 4,600 מטרים, שם באפן רשמי עובר קו המשווה והנק' מהווה שיא הגובה של קו המשווה לאורך כול אורכו. אלו שירצו יוכלו להמשיך בהליכה רגלית לעבר הקרחון העצום היורד מין הפסגה. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה אל העיירה הצבעונית אוטבלו המפורסמת בשוקיה הצבעוניים ובשלל מלאכות היד המרהיבות של תושביה. לינה באוטבלו.
מלון באוטבלו:  Hacienda Pinsaqui/ או דומה לו
www.haciendapinsaqui.com

יום 10 השוק של העיירה האינדיאנית – אוטבלו והכפרים קוטאקצ'י וסן אנטוניו דה איברה

בבוקר נצא לשוק המרכזי של אוטבלו ללא ספק מדובר באחד מהשווקים הצבעוניים, הססגוניים והריחניים בדרום אמריקה. תושבי כל האזור מגיעים למכור בו את מרכולם: דברי מזון, מוצרי בית, תכשיטים, מכל וכול אבל בעיקר עבודות יד מדהימות בעיצובם וביופיים. העיירה עצמה מונה כ 17,000 נפש היא מפורסמת בזכות אנשיה הידידותיים ושוק סוף השבוע שלהם. ראשיתו של השוק עוד בתקופה הטרום אינקאית, כאשר מוצרים מין הג'ונגל ומן השפלות שבמזרח היו מובאים ומוחלפים בסחורה מן ההר. אחד הסממנים הבולטים בתרבות של שוק אוטאוולו הוא הבגדים הססגוניים והתלבושות המסורתיות של בני האינקה, הבאים לראות ולהראות... לא נוותר על הכפר קוטאקצ’י - המפורסם בעבודות העור שבו, המטיילים לעתים נוהגים לקרוא למקום "כפר העור" ,שם תוכלו למצוא כמעט כל דבר שעשוי מעור והכפר סן אנטוניו דה איברה - שנקרא ע"י מטיילים גם "כפר העץ", וכשמו כן הוא, שם תוכלו למצוא מגוון עבודות עץ. בערב נחזור ללינה באוטבלו.

יום 11 אוטבלו – שמורת הקונדורים הר הגעש אנטיסנה

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו באוטבלו והכפרים הסמוכים ונצא בנסיעה לעבר הר הגעש אנטיסנה ושמורת הטבע הקרויה על שמו ומקיפה אותו. נטפס בנסיעה לעבר הפסגה כאשר נופים עוצרי נשימה מלווים אותנו וחושפים את הקרחון המרשים בן עשרות אלפי שנים הממוקם בשיא. השמורה מפורסמת בזכות נקודות הקינון של העוף הדורס הגדול בעולם ואנדמי להרי האנדים - הקונדור. במידה ויתמזל מזלנו נצפה בעוף המרשים ועופות שונים אחרים החיים בשמורה. נצא להליכה רגלית בשמורה. לינה באזור.

יום 12הג'ונגל האמזוני – נהר הנאפו – פונטה אהואנו

היום בבוקר נחצה את הרכס במעבר הרים של מעל 4,000 מטרים ונרד בנסיעה אל נהר הנאפו הזורם בלב יער הגשם האמזוני. הדרך מסתיימת בפונטה אהואנו Ahuano Punta הנמצאת על הגדה הצפונית של הריו נפו Rio Napo. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר ההגעה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם.
לודג' באמזונס: La Casa Del Suizo/ או דומה לו 
http://www.casadelsuizo.com/

ימים 13-14 הג'ונגל האמזוני

יער הגשם האמזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של הקופים השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל, דב נמלים או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים. מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה קרה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.      
הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת. פנסיון מלא כולל ארוחות צהריים וערב.                                                        

ימים 15-16 העיירה פויו – שבט האוריאנטה – קניון "אף השטן" – העיירה הטרופית בניוס, יערות ומעיינות חמים

בבוקר, נעזוב את הלודג' ונצא בנסיעה לעיירה פויו Puyo, המרכז החשוב ביותר של שבט האוריאנטה. זהו שבט ילידים החי באזור עוד התקופה הפרה קולומביאנית. השבט עדיין חי על טהרת המסורת כולל טקסיות פגאנית מיוחדת, שימוש בצמחי מרפא, מזון המבוסס על יער הגשם ובתים/ סוכות מסורתיות. בהמשך נטפס דרך קניון  מרהיב ביופיו העושה דרכו בקניון "אף השטן", הדרך חוצה כפרים אינדיאניים ציוריים, אל העיירה בניוס Ban'os עיירה ציורית הממוקמת בגובה של 1,800 מטר, נמצאת בשולי ובצילו של הר הגעש הפעיל טונגוראוהה Tungurahua. חוויה מרגשת לראות את התפרצות הר הגעש בלילה. העיירה קיבלה את שמה בזכות המעיינות החמים הטבעיים שיש בה. עם ההגעה ולמחרת נשלב סיורים באזור המדהים כולל רחצה והתפנקות במעיינות החמים שבה. לינה בבניוס.
מלון בבניוס: /Sangay Hotel או דומה לו
www.sangayspahotel.com 

יום 17בניוס – הר הגעש קוטופקסי - קיטו

בבוקר ניסע דרומה אל עבר השמורה הלאומית של הר הגעש קוטופקסי Cotopaxi . קוטופקסי הינו ההר השני בגובהו באקוודור. הינו הר געש בצורת חרוט מושלם ובו קרחון - הקרחון היחיד על קו המשווה. ההר נמצא בשמורה המושכת אליה מטיילים רבים ומטפסים רבים. השמורה הינה בית גידול לסוגים רבים של צמחיה וציפורים. לאחר הביקור בשמורה נצא בנסיעה חזרה לבירה קיטו. לינה בקיטו.

יום 18-19קיטו – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא להשלים את סיורינו בעיר העתיקה של קיטו. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה בינלאומית חזרה לארץ.

  • תוספת ליחיד: $1,089 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לדצמבר 2019).
* מלונות מדרגה ראשונה/ תיירות טובה/ בהתאם לרשימה או דומים. 
* שייט לאיי גלפאגוס 5 ימים/4 לילות:Galapagos Legend / www.gogalapagos.com או דומה לה
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול וארוחות נוספות/ בגלפאגוס פנסיון מלא, כפי שמפורט בתכנית.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות בחלק ממקומות הלינה
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250$.

 

המחיר אינו כולל:

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.
* תשר למדריך הישראלי (נהוג לתת 4-5 דולר לאדם ליום)