תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
דרום אמריקה ארבע המדינות

טיול מאורגן לדרום אמריקה -ארבע מדינות: ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל ופרו - 25 ימים

דרום אמריקה היא ללא ספק, אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר בעולם. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל- 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות וקרחונים אדירים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.

חלקו הראשון של טיולנו יהיה בברזיל, ארץ הסמבה והלמבאדה. זוהי הארץ החמישית בגודלה בעולם וכור היתוך מופלא לבני אדם מכל קצות תבל וממגוון תרבויות: שחורים שהובאו מאפריקה, אינדיאנים ילידי היבשת האמריקאית, אירופאים שהיגרו מכל ארצות העולם הישן. הודות למורשת עתיקה, מוסיקה, שמחת חיים וגאווה לאומית נוצרה כאן תרבות ייחודית ברזילאית. נתחיל את המסע בריו דה ז'נירו, מהיפות בערי תבל, עיר ציורית הבנויה על חוף האוקיאנוס כשמעליה מתנשאים צוקי גרניט גבוהים ויערות למרגלותיהם. נמשיך אל מפלי האיגואסו, על גבול ארגנטינה-ברזיל, מהמראות המופלאים בעולם, שם נצא לשייט חוויתי מתחת למלי "גרון השטן". 
חלקו השני של המסע ביבשת הדרומית יהיה בנופים הפראיים של ארגנטינה וצ'ילה, ארץ האגמים וערבות פטגוניה. נצא בטיסה לבואנוס איירס התוססת, פריז של דרום אמריקה ולא בכדי... שם נטעם סטייק בקר עסיסי ונהנה ממופע טנגו מרהיב. נמשיך בטיסה דרומה לברילוצ'ה בירת אזור האגמים והרי הגעש (חלקם מעשנים) הארגנטינאי, המכונה גם עיירת השוקולדים... משם נחצה את הגבול לצ'ילה הישר אל עיר הנמל האינדיאנית, פונטה ארנס. בהמשך נצא בטיסה דרומה אל פארק הקרחונים "לוס גלסיארס", נבקר בפארק הלאומי "טורס דל פיינה" ונגיע לקלפטה, ארץ הקרחונים, ששיאו הוא התצפית אל הקרחון המתנפץ פריטו מורנו. משם נצא אל בירת צ'ילה סנטיאגו.
מסנטיאגו דה צ'ילה נמשיך אל חלקו האחרון של הטיול, פרו ארץ האינקה, ננחת בעיר הבירה הקולוניאלית לימה משם נצא בטיסה אל לב הג'ונגל האמזוני, לחוויה מיוחדת ביערות הגשם, משם נחצה את רכס האנדים הגבוה הישר לקוסקו, בירת האינקה, ומאצ'ו פיצ'ו, שנחשבה זמן רב ל"עיר האבודה של האינקה". נמשיך לאתרים נוספים ב"עמק הקדוש". נחזור ללימה בטיסה ונצא משם חזרה הביתה. 
הביקור בדרום אמריקה הוא חווית חיים אפילו להרפתקנים שראו כבר הכול...

היתרון של דרכים

 • הג'ונגל האמזוני
 • קוסקו, ארץ האינקה
 • העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו
 • איי באיסטאס – גלפגוס הקטנה
 • שמורת הטורס דל פיינה
 • קלאפטה, שייט לקרחונים
 • אופסלה, אונלי וספגציני
 • סירות מהירות מתחת למפלים
 • ברילוצ'ה וארץ האגמים
 • הפארק הלאומי נהואל הופי
 • הקרחון השחור

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – לימה

נצא בטיסת בוקר מת"א ללימה (דרך יעד ביניים), הגעה בערב. עם ההגעה, ביקורת דרכונים, העברה למלון, לאחר ארוחת ערב בהתאם לזמן ההגעה אפשרות לסיור רגלי בשכונת מירפלורס התוססת. לינה לימה.

יום 2לימה – קוסקו

בבוקר נצא בטיסה לעבר קוסקו, קוסקו - הבירה ההיסטורית של ממלכת האינקה המפוארת. הממלכה שהשתרעה מקולומביה בצפון ועד מדבר פטגוניה בדרום היבשת, נכבשה במאה ה- 15 ע"י הספרדים. בעיר נוכל לראות שילוב ארכיטקטוני בין סגנון הבנייה הקולוניאלי הספרדי לבין הסגנון האינקה העתיק. סמטאותיה של קוסקו צרות וישרות ומשמרות את צביון העבר. נבחין בחלקי קירות ויסודות אינקאיים עליהם בנו הספרדים את מבניהם המפוארים. לאחר התארגנות ומנוחה קצרה נצא לסיור הכרות ראשוני במרכז העיר. 

יום 3 קוסקו - העמק הקדוש

בבוקר נצא לסיור בעמק הקדוש של האינקה, וביקור בחורבות אוינטאיטמבו  ((Ollantaytambo, בעיר העתיקה אורובמבה (Urubamba), במלחות מאראס (Maras), בשווקים הצבעוניים של צ'ינצ'רו ופיסאק (Pisac). אחר הצהריים נחזור לקוסקו ונצא לסיור באתרים ולמקדשים המשקיפים על העיר, המצודה שמעל לקוסקו, סאקסאיומאן (Sacsayhuaman), ולאתרים אחרים באזור.לינה בעמק הקדוש.

יום 4קוסקו-מאצ'ו פיצ'ו

עם שחר, נצא ברכבת המקומית לעבר ה"עיר האבודה" מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), אחד האתרים המרשימים ביותר שהשאירו בני האינקה. הדרך למאצ'ו פיצ'ו עוברת בערוץ "הנהר הקדוש" אורובמבה. נרד מהרכבת בתחנה שליד הכפר אגוואס קליינטס (Aguas Calientes) ונעלה ברכב לאתר. שם נשוטט בין חורבות העיר שהילה של מסתורין אופפת אותה. הביקור יפתח לנו צוהר לתרבות האינקה ולפולחניה הדתיים. אחה"צ נרד לאגוואס קליינטס. שם ננוח בהפסקת צהריים, נעניק תרומה לכלכלת פרו בשוק הססגוני של הכפר. לקראת ערב נשוב לקוסקו. לינה קוסקו.

 יום 5 קוסקו  

קוסקו - הממלכה שהשתרעה מקולומביה בצפון ועד מדבר פטגוניה בדרום היבשת, נכבשה במאה ה- 15 ע"י הספרדים. בעיר נוכל לראות שילוב ארכיטקטוני בין סגנון הבנייה הקולוניאלי הספרדי לבין הסגנון האינקאי העתיק. סמטאותיה של קוסקו צרות וישרות, ומשמרות את צביון העבר. נבחין בחלקי קירות ויסודות אינקאיים עליהם בנו הספרדים את מבניהם המפוארים. 
את היומיים הבאים נבלה בעיר הקסומה. היום נצא לסיור מודרך בקוסקו הכיכר המרכזית (פלאזה דה ארמאס), מקדש השמש, הקתדראלה ובעוד אתרים מרשימים המאפיינים את העיר. אחר הצהריים נצא לאתרים ולמקדשים המשקיפים על העיר, המצודה שמעל לקוסקו, סאקסאיאומאן (Sacsayhuaman), ולאתרים אחרים באזור. בערב נצא ביחד לבילוי - ארוחה משולבת עם הופעת פולקלור, אופייני להרי האנדים. לינה בקוסקו. 

ימים 6+7קוסקו – פורטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסה מקוסקו לפוארטו מלדונדו אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם.
יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.      
הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת.                                                         
האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.

יום 8פוארטו מלדונדו- מדבר החוף הפרואני – פארקאס.

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מהאנדים ונעלה על טיסה ללימה. עם הנחיתה, נתארגן ונעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה לאורך מדבר חוף האוקיינוס השקט, אחד מהמדבריות הצחיחים בעולם. הדרך עוברת לאורך החוף הפסיפי, על שפת הים נוכל לראות ציפורי מים, אלבטרוסים, שחפים, חמסנים ועוד שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. ניסע לחוף המדברי לסיור באזור. כולל ארוחת ערב, לינה פארקאס.

יום 9שייט לאיי באיסטס – גלפגוס הקטנה – לימה

מוקדם בבוקר נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של אריות ים המלמדים את הגורים-לצלול, אלפי בעלי כנף נדירים ועוד בעלי חיים ייחודיים. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה ללימה. לינה בלימה. 

יום 10לימה 

בבוקר נצא לסיור בלימה. לימה, בירת פרו, היא כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון, נבקר במוזיאון הזהב המרתק, ככל שיותיר לנו הזמן. לאחר ארוחת ערב העברה לשדה התעופה בלימה. לינה בלימה.  

יום 11סנטיאגו דה צ'ילה  – פונטה ארנס 

יום ארוך לפנינו השכם בבוקר נפרד מפרו ונעלה על טיסה לעבר סנטיאגו דה צ'ילה ונצא בטיסת המשך לפונטה ארנס (Punta Arenas), העיר הגדולה בדרום, העיר היושבת על שפת מיצר מגלאן. עיר זו הייתה נמל חשוב ובסיס הצטיידות לכל הספינות שרצו להקיף את יבשת אמריקה, אך לאחר פתיחת תעלת פנמה פחתו מאוד הספינות הפוקדות את הנמל והוא ירד מגדולתו. כיום רק הספינות היוצאות לדייג ב"ים דרייק" ומפליגות לאנטרקטיקה משתמשות בשירותיו. לאחרונה, עם גילוי הנפט באזור, עוברת פונטה ארנס התפתחות מואצת והופכת למרכז שירותים לקידוחים ולזיקוק הנוזל השחור, ואוכלוסייתה מונה כ- 115,000 תושבים. אנחנו נצא משדה התעופה של פונטה ארנס בנסיעה אל פונטה ארנס.

יום 12טורס דל פיינה 

ביום הבא נצא לביקור באחד משיאי הטיול שמורת הטבע המופלאה הטורס דל פיינה ,(Torres Del Paine) או בתרגום מספרדית מגדלי הפיינה. השמורה היא אחת מהפארקים הלאומיים היפים ביותר בעולם. השמורה ממוקמת בצידו הדרומי של "פארק הקרחונים"  והיא משתרעת על שטח של מאות אלפי קילומטרים רבועים. הפארק הוקם בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים ומסמלים את הפארק. שלושת פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2,850 מטרים "העמוד המרכזי (Torre Central) המתנשא לגובה של 2,800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte) המתנשא לגובה של 2,600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפארק שייכת ל"הר הפיינה הגדול" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3,300 מטרים. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" Gray)). בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, קראקרות (עיטמים), פלמינגו ועוד הרבה ציפורי מים אחרות), סוגים שונים של בעלי חיים, הנפוצים מבניהם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללאמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. בשמורה נבקר באגם פהואה (Pehoe), במפל הגדול, בנהר הסראנו (Serrano), באגם גריי (Grey), בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרגה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. כולל ארוחת ערב.

יום 13החצייה לארגנטינה – פארק הקרחונים לוס גלסיירס –פריטו מורנו – קלאפטה

בבוקר נצא בנסיעה למעבר הגבול קסטילו, לארגנטינה ולמדבר פטגוניה המפורסם, ונמשיך לביקור בקרחון הגדול פריטו מורנו. הקרחון ממוקם בלב הפארק, על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 ק"מ מהעיירה קלאפטה. הקרחון שרוחבו קילומטר וגובהו כ- 40 מ' נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר, זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות. 
לקראת ערב נגיע לקלאפטה ללינה. כולל ארוחת ערב.

יום 14קלאפטה - פארק הקרחונים לוס גלסיירס – שייט אל הקרחונים אופסלה ואונלי

בבוקר נבקר בפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר הקרחונים הרחוקים הגדולים. נתחיל בקרחון אופסלה, הספינה תביא אותנו אל חזית הקרחון ממנה נוכל תצפת על הקרחון המרהיב. הקרחון הגדול בשדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה שבשבדיה שהצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה) ולכן זכתה בכבוד הגדול - חוקריה היו מהראשונים שחקרו את הקרחונים באזור. נמשיך בשייט מרהיב בין שברי קרח וקרחונים בוהקים בנמים התכולים של האגם ומשם נמשיך אל קרחון ספגצ'יני, עצירה קצרה ונפליג בחזרה לפוארטו בנדראס ומשם ניסע חזרה לקלאפטה. לינה בקלאפטה.

יום 15 ברילוצ'ה - שוויץ של ארגנטינה 

בבוקר נצא בטיסה מקלפאטה לעבר ברילוצ'ה (Bariloche). ברילוצ'ה המכונה גם עיירת השוקולדים. האזור מהיפים בארגנטינה, ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור הם מהגרים גרמנים הגרים בעיירות קטנות וירוקות, בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. אחר הצהריים נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao) וביער האדום (יער שיחי הארג'אן), שנראה כאילו הוא לקוח מיער האגדות של במבי. היער המיוחד ממוקם על שפת אגם הופי הגדול. בהמשך נטפס אל הר קמפנריו (רכבל) 2500 מטרים, לתצפית מיוחדת על האזור, ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם הופי ורכס האנדים שמעליו. בערב נקנח, איך לא… בשוקולדים מדהימים פאר ברילוצ'ה. כולל ארוחת ערב. 

יום 16ברילוצ'ה – הקרחון השחור והר הטרונדור

בבוקר נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה. נרד בנסיעה דרומה (בוואנים), אל שמורת הר הגעש טרונדור. ללא ספק אחד משמורות הטבע היפות האזור האגמים, מאופיינת ביער גשם, אגמים אלפינים נהרות זורמים וחיי טבע עשירים. הביקור כולל תצפית מרהיבה על הקרחון השחור, נהר קרח מרשים הצבוע בשחור – חום, סימן למפולות הבוץ שצבעו את הקרח הלבן. אתרים כמו האגם השחור, פמפה לינדה יוסיפו לקסם וליופי של הביקור. במהלך היום נשלב הליכות רגליות קלות, תצפיות נוף מדהימות והרבה כיף. אחר הצהרים נחזור לברילוצ'ה. בערב נקנח, איך לא… בשוקולדים מדהימים פאר ברילוצ'ה. כולל ארוחת ערב.

יום 17ברילוצ'ה – בואנוס איירס

נצא בטיסה מברילוצ'ה לעבר הבירה בואנוס איירס. עם הנחיתה נצא לסיור במרכז העיר. כולל השדרות המרכזיות, פלאזה (כיכר) דה מאיו, בניין הקונגרס, בית העירייה, הבית הורוד קתדראלת מטרופולין ועוד. בהמשך ניסע לשכונה הצבעונית לה בוקה, הממוקמת "בקצה העיר", אחת השכונות המעוצבות והמיוחדות ביותר. בעברה הייתה שכונת עוני וכפר דייגים וכיום היא אחת מהאופנתיות והתוססות בעיר. בערב נצא לביקור במדרחוב המקסים של אבנידה פלורידה. כולל ארוחת ערב. לינה בבואנוס איירס

יום 18בואנוס איירס

בואנוס איירס בירת ארגנטינה - אחת מהערים התוססות והמרתקות בדרום אמריקה. העיר מונה כ 9 מיליון תושבים, היא בעלת חזות מערבית ומפותחת. בעיר קניונים, רחובות סואנים, אתרים מהתקופה הקולוניאלית, מסעדות ומוקדי בילוי לילי ועוד. למרות גודלה, בואנוס היא עיר נעימה למדי, יש בה כמה מהשדרות הרחבות בעולם, ותושביה חמים ומסבירי פנים. נמשיך לסייר ככל שיותיר לנו הזמן. בערב נצא ביחד לארוחת ערב ומופע טנגו בואנוס איירס.

יום 19בואנוס איירס

בבוקר נצא לסיור בבית הקברות לה ריקולטה, ככל הנראה המפורסם ביותר בעולם. בית הקברות קבורים אישים חשובים ומפורסמים אשר קבריהם אותרו במגוון סגנונות שמושכים תיירים רבים מרחבי העולם (בניהם אווה פרון, המכונה אוויטה, רעייתו השנייה של חואן פרון) . לאחר הביקור נמשיך לגן הוורדים המרשים בו מגוון רחב של וורדים ועצים מכל רחבי העולם, תחתיהם יהיה ניתן לעצור למנוחה קלה ולשמוע הסברים על העיר המרתקת. אחר צהריים נמשיך אל טיילת פוארטו מדרו (אזור הנמל הישן) העמוסה בביתי קפה ומסעדות ונמשיך בסיור במרכז העיר.. לינה בבואנוס איירס.

יום 20מפלי האיגואסו (צד ברזילאי) – פארק הציפורים – סכר אטייפו

בבוקר נצא בטיסה מבואנוס איירס - לאיגוואסו. לאחר הנחיתה נצא לסיור בצד בצד הברזילאי של המפלים נבצע תצפיות מרתקות על המפלים כולל סיורים רגלים קצרים. מפלי האיגואסו הם שרשרת המפלים מהגדולות והיפות בעולם. רוחב המפלים מעל לשלושה קילומטרים וגובהם כ- 80 מטרים, לאורך המפלים יש יותר מ 250 מפלונים ואשדים הנופלים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר האיגואסו. המפלים רחבים ממפלי ויקטוריה וגבוהים ממפלי הניאגרה. בעבר שמשו המפלים כאתר קבורה הקדוש של שבטי גוארני והפראגואס. כיום האתר מוכרז כאתר לאומי של אונסקו ונחשב כאחד מהאתרים היפים בעולם. המפלים נמצאים על משולש הגבול ברזיל, ארגנטינה, פרגוואי כשחלקם הגדול הוא בארגנטינה. כדי להתרשם מהמפלים צריך לבקר בשני הצדדים. לאחר הביקור בצד הברזילאי של המפלים נצא לסיור בסכר איטייפו, אחד הסכרים הגדולים בעולם, לקראת סיום נבקר בפארק הציפורים. לינה באיגואסו.

יום 21מפלי האיגואסו (צד ארגנטינאי)– שייט בסירות מהירות מתחת למפלים 

היום נסייר בצד הארגנטינאי של המפלים. נצא לסיור בתוך יער הגשם, נרד לתחתית המפלים ונראה את העוצמה מלמטה, נעלה למפל לוע השטן Garganta del Diablo ועוד נקודות תצפית על המפלים ככל שהזמן יספיק לנו. הביקור בצד הארגנטינאי כולל שייט בסירות מהירות אל תחתית המפלים. כולל ארוחת ערב משולבת במופע פולקלור במסעדת רפאין. לינה באיגואסו.

יום 22ריו דה ז'נירו – העיר העתיקה - סיור חופים

נצא בטיסת בוקר מאיגואסו לריו. עם ההגעה, ביקורת דרכונים ונמשיך לסיור מודרך במרכז העיר ריו, נעבור בסמבדורו, בקתדראלת מטרופולין המתנשאת לגובה אדיר של 80 מטר. נתוודע לרובע סינרלנדיה עם מבניהם ההיסטוריים, נחלוף על פני התיאטרון העירוני ונמשיך בסיורים ככל שיותיר לנו הזמן.
ריו דה ז'ינרו היא אחת הערים היפות והתוססות בעולם, שזכתה לכינוי "העיר המופלאה", היא יושבת לאורך החוף באוקיאנוס האטלנטי, בין צוקי גרניט, יערות טרופיים וחופים יפהפיים. משולבות בה שכונות יפיפיות עם שכונות עוני הפרושות על מדרונות הגבעות. תושבי העיר המכונים "קריוקה", לבביים, חביבים ונהנתנים. למרות העוני וקשיי החיים, כל דבר בעיר נגמר בסמבה. הברזילאים אוהבי מסיבות וריקודים ששיאם הוא, כמובן, הקרנבל. לינה בריו.

יום 23ריו דה ז'נירו – ג'יפים אל יער טיג'וקה - פסגת הקורקבדו והר הסוכר 

את הבוקר נתחיל עם חצי יום בג'יפים שיוקדש ליער טיג'וקה – היער האורבאני העתיק ביותר בעולם, לפסגת הקורקובדו וביקור בפאוולות – שכונות העוני המרתקות של ריו. אחר הצהריים נצא לעבר  שכונת פלמנגו, הנמצאת בכניסה להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'נירו ועל פסגה קסומה נוספת פסגת הקורקובדו. כולל ארוחת ערב. לינה בריו דה ז'ניירו.

ימים 24-25 ריו דה ז'נירו – תל אביב

בבוקר המשך סיור בריו, אחר הצהריים העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה חזרה מריו דה ז'ינרו (דרך יעד ביניים) לתל אביב.

תוספת ליחיד:   1,789$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאוגוסט 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון בריו ע.ב א. בוקר). 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מערכות שמע
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר אינו כולל:
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-40$ לאדם)
* ארוחות נוספות.
* כרטיס למצעד המנצחות
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.