תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

המסע לפטגוניה

המסע לפטגוניה - ארגנטינה וצ'ילה - 24 ימים

 

דרום אמריקה היא ללא ספק, אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר בעולם. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל- 6,000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות וקרחונים אדירים הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.


פטגוניה, מקום יפיפה ובתול שהכינוי "סוף העולם" הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לפטגוניה יש קסם מיוחד שמשך את גדולי מגלי עולם בעקבותיו. מאגלן חיפש את המיצר הנכסף, דארווין פגש תושבים מוזרים, פרנסיס דרייק הגיע לקצה היבשת והרשימה עוד ארוכה מכדי להכיל את כולם. במשך מאות בשנים נחשבה פטגוניה למרוחקת וצחיחה מכדי להצדיק התיישבות או השקעה כלכלית. גם כיום עם גילוי הנפט והמחצבים הרבים, חיים בפטגוניה עשרות אלפי אנשים בלבד, למרות ששיטחה כשליש משטחן של צ'ילה וארגנטינה גם יחד. בגלל תנאי האקלים הקשה השורר בפטגוניה והתנאים הגיאוגרפים מרעה הצאן הוא עדיין התעשייה העיקרית. חוות ענק, המשתרעות על שטחים של אלפי קילומטרים מרובעים בהם רועים מיליוני בעלי חיים. 

היתרון של דרכים

  • סנטיאגו דה צ'ילה
  • פוקון
  • דרך 7 האגמים
  • ברילוצ'ה – עיירת השוקולדים
  • הקרטארה אוסטרל
  • שמורת הפיץ רוי
  • פארק טורס דל פיינה

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה

נצא בטיסה טרנס אטלנטית מת"א לסנטיאגו דה צ'ילה (דרך יעד ביניים) נחיתה בסטיאגו בשעות הבוקר. לאחר שנעבור את ביקורת המכס והדרכונים, נעבור לטרמינל הפנים ארצי, ונצא בטיסת המשך לעיירה טמוקו (Temuco) הנמצאת בלב אזור האגמים של צ'ילה. עם ההגעה (בהתאם לשעה) נצא לסיור בעיר האינדיאנית. תושבי העיר ברובם שריד לאינדיאנים בני שבט המאפוצ'ו שמהווים רוב תושביה. העיר נמצאת במחוז אראוקניה (Araucania) בלב התרבות האינדיאנית הנושאת אותו שם, שנהרסה למדי על ידי הספרדים וההתמכרות לטיפה המרה. את מה שנשאר מהתרבות המרתקת ניתן לראות בשווקים, בטוטם שמתנשא מעל העיר, ברודיאו או בחוות החקלאיות בסביבה. לאחר נצא בנסיעה (כשעתיים) לעיירה פוקון הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. לאחר שנתמקם במלון. נצא להסתובב בעיר וננסה לספוג מעט מהאווירה השובבה שבה ומהנוף המקסים שמסביב. לינה פוקון. כולל ארוחת ערב.  
פוקון (Pucon) היא עיירת נופש ציורית וקסומה, הממוקמת על שפת אגם וייאריקה. העיירה הקטנה (8,000 תושבים) חיה ונושמת את הר הגעש הגבוה שנמצא מעליה, את ההר המושלג ניתן לראות מכל מקום. העיירה מרכזת את כל הפעילויות והאטרקציות באזור: רפטינג, אופני הרים, טיפוס הרים, סוסים, סקי, טרקים, רכיבה על סוסים, דייג ועוד'. 

יום 3 פוקון והסביבה 

בבוקר נצא לתצפית על הר הגעש הפעיל וייאריקה. ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,984 ואיים למחוק ולהרוס את העיירה פוקון כולה. נטפס ברכבל, אל נקודת תצפית מההר. משם נשקף נוף מדהים (בראות טובה) של אזור האגמים הצ'ילאני. בהמשך נצא לביקור בשמורת הטבע הורקוהיו (Huerquehue). שמורת הטבע נמצאת דרום מזרחית לפוקון. שטחה עומד על יותר מ- 20,000 דונם של טבע פראי: מפלים, אגמים, יערות גשם, ונופים מדהימים. בתוך הפארק יש עשרות סוגי ציפורים נזכיר רק את הקונדור הדרום אמריקאי ואת הנקרים הגדולים בעולם. הדרך הטובה ביותר לבקר בשמורה הוא סיור רגלי בתוך יער הגשם בין האגמים המדהימים החבויים בו. לינה פוקון.  

יום 4פוקון – חציית האנדים – סאן חונין דה לוס אנדס

יום ארוך לפנינו, בבוקר נסיעה לעיירה קורארוי (Curarrehue). נמשיך לטפס במעלה הרי האנדים עד מפגש הגבול עם ארגנטינה (1,207 מטרים) מעבר מלל (Malal). לאחר מעבר הגבול הראשון נמשיך עוד כמה קילומטרים עד אגם טרומן (Truman), הנמצא למרגלות הר לנין הגבוה. נרד מפארק האגמים לנין (Lenin) שהוא ללא ספק מהיפים והמיוחדים בארגנטינה לעבר העיירות הציוריות סאן מרטין (San Martin de Los Andes) וסאן חונין דה לוס אנדס (San Junin de Los Andes). העיירות השלוות בנויות בסגנון אלפיני שוויצרי, עם בתי עץ חביבים הפזורים בין הרחובות. לינה בסאן חונין.

יום 5 דרך שבעת האגמים – ברילוצ'ה - שוויץ של ארגנטינה ואזור האגמים

בבוקר נצא לדרך שבעת האגמים המפורסמת. הדרך מהיפות ביותר בעולם עוברת בתוך שמורת נאוול הואפי, בין שבעה אגמים מופלאים, כל אגם מאופיין בצבע אחר כשהפסגות הגעשיות המושלגות של רכס האנדים מתנשא מעליהם. לקראת ערב נגיע לעיירת השוקולדים ברילוצ'ה (Bariloche). את היומיים הבאים נבלה בטיולים בסביבה. לינה ברילוצ'ה.

יום 6ברילוצ'ה והאיזור

ברילוצ'ה (Bariloche), המכונה גם עיירת השוקולדים. נמצאת באחד מהאזורים היפים בארגנטינה, איזור ירוק עד, מלא באגמים, נהרות ופסגות הרים מושלגות. רוב תושבי האזור הם מהגרים גרמנים הגרים בעיירות קטנות וירוקות, בבתי עץ ציוריים הנותנים לאזור חזות שוויצרית. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בסביבת ברילוצ'ה, נבקר ביאו יאו (Llao Llao) וביער האדום (יער שיחי הארג'אן), שנראה כאילו הוא לקוח מיער האגדות של במבי. היער המיוחד ממוקם על שפת אגם הופי הגדול. בהמשך נטפס אל הר קמפניירו (כולל רכבל), לתצפית מיוחדת על האזור, ממרומי ההר נשקף נוף פנוראמי מרהיב של כל אגם נהואל הואפי ורכס האנדים שמעליו. לינה בברילוצ'ה.  

יום 7ברילוצ'ה - חציית האנדים – אגם כל הקדושים – פוארטו מונט 

בבוקר נעזוב את ברילוצ'ה נחצה את רכס האנדים בחזרה לצ'ילה (מעבר ההרים פיהו Puyehue 1,306 מטרים). ניסע למרגלות הר הגעש המושלג אוסורנו (Osorno), בהמשך נטפס אל שמורת מפלי פטרואה (Petrohue) ואל אגם כל הקדושים המפורסם. לקראת ערב, נגיע אל העיירה פוארטו מונט.
פורטו מונט היא עיר שנוסדה ע"י מהגרים גרמנים ומשמשת כמרכז לחקלאות ודייג של הערים הסמוכות. רבים מ- 100,000 תושביה מתפרנסים מהים מהשירותים והמסחר שהם נותנים לאנשי האזור. העיר למעשה תוחמת את הרצף ההתיישבותי של צ'ילה, שכן מדרום לה משתרעים מאות קילומטרים של ארכיפלגו כמעט בלתי מיושב. כעיר נמל טיפוסית מפורסמת פורטו-מונט במאכלי הים המיוחדים שלה. אפילו אכלני דגים אניני טעם יופתעו לנוכח השפע והיחוד של מסעדות הדגים בעיר. תושבי פורטו-מונט חייכניים ומסבירי פנים. תורמים לאווירה הנינוחה שבעיר נוף פסטורלי, בתי עץ קטנים, מרחבי הים שמסביב ושוק קטן ותוסס הנמצא סמוך לנמל. בשוק נוכל למצוא עבודות יד מקומיות (ארטסניה) בעיקר סוודרים העשויים צמר אלפקה איכותי.כמו כן מעניינת  תופעת הגיאות והשפל במקום, בהותירה את ספינות הדיג רובצות בשלווה על קרקעית הנמל הלחה. 
לינה פוארטו מונט.

יום 8פוארטו מונט – הפלגה לצ'ייטן 

בבוקר נצא מפורטו מונט אל נמל המעבורות, נעלה על מעבורת ונצא בהפלגה לצ'ייטן. השייט עובר בין הפיורדים לאורך החוף המפורץ הנושק שלשפת האוקיאנוס. אם יתמזל מזלנו לאורך נתיב ההפלגה נוכל לראות דולפינים, פינגווינים וציפורי מים נדירות. את הלילה נעשה באזור הכפרי של העיירה צ'ייטן.

יום 9הקראטרה אוסטראל – קרחון פורטוזאלו מורגה

היום נתחיל את מסענו "בקראטרה אוסטראל", זו הדרך הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה ובעולם כולו ומקשרת בין פורטו-מונט ועד אושוואיה (העיר הדרומית בעולם הנמצאת בארגנטינה). אורכה של "הקרטרה כ- 1,500 קילומטרים! רק ב- 1988 גמרו לכבוש את הדרך, העוברת בין נופים נפלאים, יערות, אגמים, חופי ים, קרחונים ופסגות הרים מושלגות. את ימי הנסיעה הבאים נעביר בין צ'ייטן לעיר קוייקה (Coihaique), שהיא בירת פטגוניה הצ'יליאנית. נצא בדרך נופית מרהיבה ביופייה לחופו של אגם ילצ'ו (Yelcho), בסמוך לאגם נפגוש את הקרחון הראשון "קרחון פורטוזאלו מורגה", נשלב הליכה רגלית לתצפית על הקרחון. משם נמשיך בדרך הקסומה כשבדרך תצפיות נוף מרהיבות וביקורים בכפרים ציוריים עד העיירה פויואפי הממוקמת על שפת פיורד ציורי. לינה פויואפי.

יום 10הקראטרה אוסטראל – שמורת הקרחון התלוי – ריו סימפסון – קוייקה

בבוקר נמשיך בדרכנו "בקראטרה" היום נרד דרומה ונעצור לביקור בשמורת "הקרחון התלוי" גוש קרח ענקי התלוי בין שמים וארץ, נשלב הליכות רגליות, ותצפיות על הפסגות הקסומות של שמורת "קלאט". לאחר נמשיך בנסיעה בדרך מרהיבה ביופייה, העוברת בין עיירות קטנות ומיוחדות, אשר רוב תושביהן עוסקים בגידולי בקר וכבשים, או בדייג. לאורך הדרך נעבור במקומות מהיפים בעולם... לקראת ערב, נגיע אל העיירה קוייקה דרך שמורת "ריו סימפסון". לינה בקוייקה.

יום 11הקראטרה אוסטראל – הר המבצר – יער המוות - אגם בואנוס איירס

ביום הבא נמשיך בנסיעה לעבר פארק הקרחונים. נראה את "הר המבצר" שמראהו דומה כשתי טיפות מים לטירת סינדרלה מוולט דיסני, נחצה את "יער המוות" עשרות קילומטרים של עצים ערומים שנכחדו עקב מחלה מסתורית- מהמראות המרתקים והקשים של פטגוניה. לקראת סוף יום הנסיעה כשאנו נוסעים לאורך אגם קארארה (Carera) שמימיו צבועים בשלל צבעי הקשת, נגיע לעיירת הרפאים פורטו טרנקילו (Puerto Tranqilo) שם נבלה את הלילה הבא. 

יום 12אל קרחון סאן רפאל

היום נצא לביקור באחד האתרים המרשימים של המסע כולו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר שמורת הטבע של לגונה סאן רפאל. האגם העגול נוצר כתוצאה של הפשרת הקרחון סאן רפאל אשר נמצא בחלקו הצפוני של שדה הקרח של פטגוניה. הקרחון הוא אחד הגדולים והיפים ביותר בשדה הקרח הפטגוני. דרך העפר המובילה אל הקרחון נכבשה לא מזמן, עד לאחרונה המבקרים הבודדים שעשו דרכם אל הקרחון היגיעו בשייט בלבד. בדרכינו אל הקרחון האדיר נחצה את הנהר בשיט קצר ונצא בהליכה קלה לתצפית מרהיבה אל לגונת הקרח והקרחון. במהלך הביקור נצא בשייט זודיאקים בין גושי הקרח הצפים. בערב נשוב ללינה בפורטו טרנקילו.

יום 13 הקראטרה אוסטראל – מערות השיש – לוס אנטיגוואס

למחרת נצא לשייט קצר אל מערת השיש המרהיבה בשלל צבעים. נמשיך בנסיעה לאורך האגם המרהיב, נחצה את הגבול הצ'יליני בעיירה צ'ילה צ'יקו (Chile Chico) בדרכנו לפטגוניה הארגנטינית המדברית. את הלילה נבלה בלוס אנטיגווס (Los Antiguos), ממוקמת בסמוך למעבר הגבול, על שפת אגם בואנוס איירס. 

יום 14מדבר פטגוניה ודרך מס 40

יום ארוך במיוחד נשכים בבוקר ליום שיוקדש אל המרחבים המדבריים של פטגוניה הארגנטינאית.  עיר "הרפאים" הראשונה שנפגוש תהייה פריטו-מורנו הקרויה על שם חוקר הקרחונים המפורסם הנמצאת לא רחוק ממנה. בפריטו מורנו עדיין נוכל לראות את הגאוצ'וס הזקנים הלבושים בבגדים מסורתיים: מכנסיים ארוכים ורחבים הנקראים בלאדרוס, עטופים בפונצ'ו ונעולים במגפי עור גבוהים. מפריטו מורנו נשעט במדבר פטגוניה הצחיח בדרך מספר 40 דרך עפר מאובקת שוממת לעבר רכס הפיץ רוי (Piz Roy) בדרך נחלוף על פני חוות מבודדות והתיישבויות רפאים קטנות. פטגוניה הארגנטינאית הוא מהאזורים הלא מיושבים ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו. האזור מאופיין בכמות משקעים קטנה וברוחות חזקות והמקשות על החיים. רוב תושבי פטגוניה הארגנטינאית עוסקים בגידול כבשים. לאורך הנסיעה נראה מיליוני כבשים הרועות במרחבי המדבר האין סופי והחד גוני. נוכל לראות גם חיות וציפורים האופייניים לאזור (יען פטגוניה- נאנדו, דורסים למינם, ארנבות פטגוניות, שועלים אדומים וגמל פטגוניה – הגואנקו). לקראת לילה (שהרי השמש תשקע באזור דרומי זה רק ב 22 נגיע לעיירת התרמילאים אל צ'ייטן ולרכס הפיץ רוי המפורסם שם נבלה את הלילה. 

יום 15שמורת הפיץ רוי ופארק 

בבוקר נתעורר לאחד מהמקומות המרשימים והיפים ביותר בפטגוניה. רכס הפיץ רוי הוא שורה של עמודי גרניט מרשימים, שהגבוה מבינם מתנוסס לגובה של מעל ל – 3,400 מטרים. השמורה מלאה באגמים, קרחונים ופינות חמד. בבוקר השכם נצא ליום סיור בפרק, נצא בהליכה לקרחון לוס 3 (LOS 3), מהקרחון יש תצפית על הר הפיץ רוי הגבוה. לינה אל צ'ייטן.
הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח. 

יום 16שמורת הפיץ רוי – קלפאטה

למחרת נמשיך את הסיור בשמורה המרהיבה, נצא לסיור רגלי נוסף אל קרחון טורה (Torre) נהר קרח היורד בתלילות אל האגם המרהיב שמתחתיו, על באגם, גושי קרח צפים לאחר שיתנפצו מהקרחון. אחה"צ נצא בנסיעה (שעתיים) לעיירה קאלפטה ((Calafate,שם נבלה את הלילה. לינה קאלפטה.
הערה: את הסיור בפארק ומסלול ההליכה הסופי יקבע המדריך השטח. 

 
יום 17פארק הקרחונים "לוס גלסיארס"– שיט אל הקרחונים אופסלה ואונלי

בבוקר נצא לפארק הקרחונים "לוס גלסייארס". ניסע עד למעגן "בנדראס" שם נעלה על קטמרן ונפליג באגם ארגנטינו לעבר קרחון אופסלה. הקרחון, הגדול בקרחונים של שדה הקרח הפטגוני, נקרא על שם אוניברסיטת אופסלה בשבדיה על ידי החוקרים הראשונים של הקרחונים באזור. אוניברסיטה זו הצטיינה בחקר הקרחונים (גלאציולוגיה), ולכן זכתה בכבוד הגדול. הספינה תביא אותנו עד לחזית הקרחון, ממנה נראה אותו אך אליו לא נבוא... לאחר מכן נפליג ללגונה אונלי  (Laguna Onelli), ואם התנאים יאפשרו זאת, נרד לסיור רגלי קצר. אחר הצהריים נפליג בחזרה לפוארטו בנדראס וניסע חזרה לקלפטה. לינה קאלפטה.

יום 18 פארק הקרחונים – הקרחון הגדול פריטו מורנו - טורס דל פיינה

עם שחר נצא לראות את הקרחון הגדול "פריטו-מורנו" הממוקם בלב "פארק נסיונל דה לוס גלסייארס" על שפת אגם "ארגנטינו", כ- 80 קלומטרים מהעיירה קלפטה. הקרחון שרוחבו קילומטר וגובהו כ- 40 מטרים נושק לאגם. מראה מדהים לראות את גושי הקרח העצומים הנשברים בקול רעם אדיר ונופלים לתוך מי האגם כשהם יוצרים גלים גבוהים. הקרחון הוא מבין הקרחונים הבודדים בעולם שעדיין מתקדמים ולא נסוגים עקב התחממות כדור הארץ. תוך כדי התקדמותו של הקרחון הוא חוצה את אגם ארגנטינו וחוסם את מוצא האגם בקיר של קרח מוצק. אחת לכמה שנים הקיר מתבקע עקב לחץ המים העצום הנוצר על הקיר, זהו אחד מהמראות המופלאים עלי אדמות.
נמשיך במסענו הרכוב בערבות פטגוניה המדברית. הדרך מאובקת ומתפתלת במעלה ההרים הצחיחים, למעבר הגבול עם צ'ילה, הנמצא סמוך לעירה סרו קסטילו (Cerro Castillo). משם נמשיך בצד הצ'יליני הפורח והמלא ביערות ואגמים, לעבר שמורת טורס דל פיינה (Torres Del Paine) או בתרגום מספרדית מגדלי הפיינה, שמורה זו נחשבת לאחת היפות בעולם, שם נבלה את שני הלילות הבאים. 
כולל ארוחת ערב בשמורה. לינה בשמורת הפינה.

ימים 19-20פארק הקרחונים טורס דל פיינה- פוארטו נטאלס

הפארק הוקם בסוף שנות החמישים ושמו ניתן לו בגלל שלושת מגדלי הגרניט הגבוהים הנראים למרחקים וכאילו מסמלים את הפארק. שלוש פסגות הסלע שהעניקו לרכס את שמו הם "העמוד הדרומי" (Torre Sur) המתנשא לגובה של 2,850 מטרים "העמוד המרכזי (Torre Central) המתנשא לגובה של 2,800 מטרים ו"העמוד הצפוני" (Torre Norte) המתנשא לגובה של 2,600 מטרים. אולם הפסגה הגבוהה ביותר בפרק שייכת ל"הר הפיינה הגדול" שפסגתו מתנשאת לגובה של 3,300 מטרים. הפארק מאופיין בקרחונים העצומים שבו והמפורסם מבניהם הוא קרחון ה"גריי" (Gray) ששמו על צבעו האפור. בפארק ניתן לראות עשרות מיני ציפורים (הקונדור הדרום אמריקאי שהוא הדורס הגדול בעולם, יענים, קרקרות, פלמינגו ועוד הרבה ציפוריי מים אחרות), הרבה סוגי בעלי חיים שהנפוצים מבניהם הם הגוואנקו (מין של אנטילופה ממשפחת הגמלים הדומה ללמה) וארנבות הבר הגדולות של פטגוניה. 
מיד לאחר ההרשמה נפרוק את הציוד ונתחיל ביום טיול רגלי לתצפית על הטורסים (עמודי הגרניט). אחת מנקודות התצפית היפות והמרשימות בפארק. לאחר הירידה נבקר במפלי סלטו גרנדה וצ'יקו. למחרת יום סיור רכוב בפארק, משולב בהליכות רגליות קצרות. נבקר באגם פהואה (Pehoe), בנהר הסרנו (Serrano), באגם האפור (Grey) – משם נצא לתצפית על הקרחון הגדול וגושי הקרח הצפים באגם, בלגונה הכחולה (Azul), באגם אמרג'ה (Amarga) ובעוד אתרים ככול שהזמן יותיר לנו. את הלילה האחרון נבלה מחוץ לפארק בעיירה פורטו נטלס, עיירת תרמילאית קסומה הממוקמת על גדות האוקיינוס השקט. כולל ארוחת ערב בשמורה. לינה 1: בשמורת הפינה/ לינה 2 פורטו נטלס.

יום 21פורטו נטלס – בואנוס אייריס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה אל קאלפטה ונעזוב את פטגוניה בטיסה שתביאנו  לבואנוס איירס, אחת הערים התוססות והמרתקות ביותר בדרום אמריקה, עם הנחיתה העברה למלון ללינה. לינה בבואנוס איירס.

יום 22בואנוס איירס

בואנוס איירס בירת ארגנטינה - אחת מהערים התוססות והמרתקות בדרום אמריקה. העיר מונה כ 9 מיליון תושבים, היא בעלת חזות מערבית ומפותחת. בעיר קניונים, רחובות סואנים, אתרים מהתקופה הקולוניאלית, מסעדות ומוקדי בילוי לילי ועוד. למרות גודלה, בואנוס היא עיר נעימה למדי, יש בה כמה מהשדרות הרחבות בעולם, ותושביה חמים ומסבירי פנים. 
בבוקר יציאה לסיור במרכז העיר. כולל השדרות המרכזיות, פלאזה (כיכר) דה מאיו, בניין הקונגרס, בית העירייה, הבית הורוד קתדראלת מטרופולין ועוד. בהמשך ניסע לשכונה הצבעונית לה בוקה, הממוקמת "בקצה העיר", אחת השכונות המעוצבות והמיוחדות ביותר. בעברה הייתה שכונת עוני וכפר דייגים וכיום היא אחת מהאופנתיות והתוססות בעיר. אחה"צ נצא לביקור במדרחוב המקסים של אבנידה פלורידה. בערב נצא ביחד לארוחת ערב ומופע טנגו.

ימים 23-24בואנוס איירס – תל אביב

את הבוקר נתחיל בסיור בבית הקברות לה ריקולטה, ככל הנראה המפורסם ביותר בעולם. בית הקברות קבורים אישים חשובים ומפורסמים אשר קבריהם אותרו במגוון סגנונות שמושכים תיירים רבים מרחבי העולם (בניהם אווה פרון, המכונה אוויטה, רעייתו השנייה של חואן פרון) . לאחר הביקור נמשיך לגן הוורדים המרשים בו מגוון רחב של וורדים ועצים מכל רחבי העולם, תחתיהם יהיה ניתן לעצור למנוחה קלה ולשמוע הסברים על העיר המרתקת. אחר צהריים נמשיך אל טיילת פוארטו מדרו (אזור הנמל הישן) העמוסה בביתי קפה ומסעדות ונמשיך בסיור במרכז העיר. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה נצא בטיסה מבואנוס איירס (דרך יעד ביניים) לת"א, 

אפשרות המשך לאיגואסו וריו דה ז'ינרו 

יום 23בואנוס איירס – איגוואסו (ארגנטינה)

בבוקר נצא בטיסה מבואנוס איירס לאיגוואסו. לאחר הנחיתה נצא לביקור בצד הארגנטינאי של המפלים. נצא לסיור בתוך יער הגשם, נרד לתחתית המפלים ונראה את העוצמה מלמטה, נעלה ל  Garganta del Diablo ("לוע השטן") ועוד נקודות תצפית על המפלים ככל שהזמן יספיק לנו. הביקור בצד הארגנטינאי כולל שייט בסירות מהירות אל תחתית המפלים.
מפלי האיגוואסו הם שרשרת המפלים מהגדולות והיפות בעולם. רוחב המפלים מעל לשלושה קילומטרים וגובהם כ- 80 מטרים, לאורך המפלים יש יותר מ- 250 מפלונים ואשדים הנופלים ממרומי השבר הגיאולוגי של נהר האיגואסו. המפלים רחבים ממפלי ויקטוריה וגבוהים ממפלי הניאגרה. בעבר שמשו המפלים כאתר קבורה הקדוש של שבטי גוארני והפראגוואס. כיום האתר מוכרז כאתר לאומי של אונסקו ונחשב כאחד מהאתרים היפים בעולם. המפלים נמצאים על משולש הגבול ברזיל, ארגנטינה, פרגוואי כשחלקם הגדול הוא בארגנטינה. כדי להתרשם מהמפלים צריך לבקר בשני הצדדים. לינה איגווסו.

יום 24מפלי האיגואסו (ברזיל)

בצד הברזילאי נבצע תצפיות מרתקות על המפלים כולל סיורים רגלים קצרים, לאחר מכן נבקר בפארק הציפורים. לינה איגווסו.

יום 25 ריו דה ז'נירו

בבוקר נצא בטיסה מאיגואסו לריו דה ז'ינרו. לאחר התמקמות במלון נצא לסיור עצמאי ראשוני, לינה בריו.
ריו היא אחת הערים היפות והתוססות בעולם, שזכתה לכינוי "העיר המופלאה". היא יושבת לחוף האוקיאנוס האטלנטי, בין צוקי גרניט, יערות טרופיים וחופים יפהפיים. משולבות בה שכונות יפיפיות עם שכונות עוני הפרושות על מדרונות הגבעות. תושבי העיר המכונים "קריוקה", לבביים, חביבים ונהנתנים. למרות העוני וקשיי החיים, כל דבר בעיר נגמר בסמבה. הברזילאים אוהבי מסיבות וריקודים ששיאם הוא, כמובן, הקרנבל. 

יום 26ריו דה ז'נירו – העיר הקולוניאלית והר הסוכר

בבוקר נצא לסיור עיר במרכז העיר ריו, נעבור בסמבדורו, בקתדראל מטרופולין המתנשאת לגובה אדיר של 80 מטר. נתוודע לרובע סינרלנדיה עם מבניהם ההיסטוריים, נחלוף על פני התיאטרון העירוני בדרכנו לשכונת פלמנגו, הנמצאת בכניסה להר הסוכר, אליו נעלה כמובן בשני הרכבלים. מהר הסוכר המתנשא לגובה של 395 מטרים נשקיף על חופיה הקסומים של ריו דה ז'ניירו ועל פסגה קסומה נוספת פסגת הקורקבדו.  אחר הצהריים נצא לסיור בחוף קופקבנה המפורסם.

יום 27-28ריו דה ז'נירו –פאוולות – ת"א

ביקור בפאוולות בדגש שכונת העוני רוסינייה – אחת המרתקות ביותר בריו: נבקר בבית מקומי, אם התנאים יאפשרו נבקר גם בבית ספר לסמבה ובשוק המקומי בשכונה. בהמשך הסיור בריו נחלוף על פני יער טיג'וקה, היער האורבני הגדול בעולם,. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה נצא בטיסה מריו דרך יעד ביניים לת"א, 

הערה: עקב עונת התיירות הצפופה והעמוסה בדרום אמריקה, יתכנו שינויים של הרגע האחרון בלוח הטיסות ובמלונות.

תאריכי יציאה ומחיר

תוספת ליחיד בחדר 1,289$ (בחלק מהלילות אין אפשרות לחדר ליחיד).

 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – סנטיאגו דה צ'ילה/ ריו – ת"א.
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* תחבורה: מיניבוס תיירים שמותאם לנסיעה בדרכים הצדדיות של פטגוניה.
* בתי מלון מדרגת תיירות טובה/ מלונות כפריים/ בתי אירוח. 
* כלכלה: על בסיס ארוחות בוקר בלבד וארוחות נוספות.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* שתייה בארוחות.
* כניסה למצעד המנצחות (לממשיכים לברזיל).
* הוצאות ושירותים אישיים.
* מיסי נמל ומעברי גבול.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.