אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לפרו ובוליביה

טיול מאורגן לדרום אמריקה - פרו ובוליביה - 19 ימים-ממלכת האינקה כולל מלחת אויוני

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.
את המסע ביבשת הדרומית נתחיל בפרו, בעיר הבירה הקולוניאלית לימה משם נצא בנסיעה לאורף החוף המדברי ונבקר באיי באיסטאס או כמו שהם מכונים על ידי המטיילים ה"גלאפגוס לעניים", המעוניינים יוכלו לצאת לטיסה מעל קווי נסקה וציורי הענק הענקיים והמסתוריים. בחלקו הבא של הטיול נטוס לאריקיפה העיר הלבנה. שם נבקר במנזר סנטה קטלינה ומשם נטפס במרומי האנדים לקניון קולקה, "העמוק ביותר בעולם", שם נוכל לראות את הקונדור הדרום אמריקאי. נמשיך לטפס במומי האנדים לכיוון העיר פונו, זו אחת הנסיעות היפות ביותר בהרי האנדים, חוצה כפרים נידחים כשברקע הפסגות המושלגות של הרי האנדים. בפונו, נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, לאחר הביקור נחצה את הגבול הגבוה לבוליביה אל עיר הבירה לה פאס, נסתובב בין שווקיה המרתקים ונפגוש את בני המקום הלבביים. בהמשך נצא אל ההרפתקה הגדולה של הטיול, מסע אל מלחת אויוני, אל מדבר המלח נגיע על גבי ג'יפים, כשבדרך נחלוף באזורים המרתקים, המעניינים והנידחים ביותר בבוליביה כולל ביקור באגמים הגבוהים. משם נשוב אל לה פז ונצא בטיסה הישר לקוסקו, בירת האינקה, ולמאצ'ו פיצ'ו, שנחשבה זמן רב ל"עיר האבודה של האינקה". נמשיך לאתרים נוספים ב"עמק הקדוש". בסיום הטיול חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת. 

היתרון של דרכים

 • שייט באגם הטיטיקקה
 • שייט אל איי באיסטאס
 • שני מופעי פולקלור
 • יום סיור במאצ'ו פיצ'ו
 • ג'יפים בסלאר דה אויוני

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - לימה

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה.נחיתה בערב. עם הנחיתה, מעבר ביקורת דרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה ללימה ללינה וארוחת ערב.

יום 2 לימה סיור עיר - פיסקו

בבוקר נצא לסיור בלימה בירת פרו, כרך סואן, תוסס, המשמש כמרכז החיים של המדינה. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר, נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר במוזיאון הזהב המרתק. אם יישאר זמן נמשיך לפארק רבין שבשכונת מירפלורס. אחר הצהריים נצא בנסיעה לאורך מדבר חוף האוקיינוס השקט, אחד מהמדבריות הצחיחים בעולם. בערב נגיע לעיר הדייגים פיסקו שם נבלה את הלילה.

יום 3 פרקס – שייט לאיי באיסטאס – טיסה מעל קווי נאסקה

השכם בבוקר נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה". בצהריים נצא בנסיעה לעיר איקה, ונטוס מעל קווי נאסקה, שם נמצאים ציורי ענק על משטחי החול האין סופיים. את הציורים המדהימים אפשר לראות מהאוויר בטיסה או ממגדלים גבוהים הפזורים בשטח. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה ללימה.

יום 4 ארקיפה – העיר הלבנה מנזר סנטה קטלינה

בבוקר העברה לנמל התעופה של לימה וטיסה לארקיפה אשר רחובותיה מלאים בבתים קולוניאליים, והכיכר המרכזית היא וודאי אחת היפות בערי פרו. את הבוקר נפתח בסיור מודרך (פרטי) ב"עיר הלבנה", נבקר במפעל לייצור צמר ואריגים מצמר אלפקות. לא נוותר על ביקור במוזיאון שהוקדש לחואניטה, אחת המומיות הוותיקות, נמשיך למוזיאון מונדו אלפקה. נבקר בכיכר המרכזית, הקתדראלה והמנזר הגדול והמיוחד סנטה קטלינה. לינה בארקיפה.

יום 5 ארקיפה – אל הרי האנדים – קניון קולקה – הכפר העתיק צ'יוואי

הבוקר נצא בנסיעה (עם מטיילים נוספים) בדרך החוצה את הרי האנדים ומגיעה אל הכפר צ'יוואי, משם נצא בנסיעה אל קניון קולקה הנחשב לעמוק ביותר בעולם, דרך מעבר הקונדור. נשלב הליכה רגלית בין הכפרים המיוחדים של האנדים עם תצפיות משכרות של קניון קולקה. אחר הצהריים נצא לרחצה במעיינות החמים של La Calera, לינה בכפר צ'יוואי.

יום 6 קניון קולקה – תצפית הקונדורים – פונו

בבוקר יציאה לנקודת תצפית מרהיבה על הקניון ועם קצת מזל - לתצפית גם  בקונדור – העוף הדרום אמריקאי הגדול ביותרבצהריים נצא בנסיעה ארוכה חוצת הרי האנדים הישר אל המישורים הגבוהים "האלטיפלנו" שם נמצאת העיר פונו הממוקמת על שפת אגם טיטיקקה, בגובה של 3,800 מטרים. לינה בפונו

יום 7 אגם הטיטיקקה –  האיים הצפים – חציית הגבול לבוליביה – לה פאס

בבוקר נשוט אל האיים הצפים שבאגם טיטיקקה ונכיר את סגנון החיים המיוחד של בני שבט האורוס המקומיים. בצהריים נצא מפונו בנסיעה לאורך אגם הטיטיקקה לכיוון בוליביה. לאחר מעבר הגבול נגיע לעיירה הבוליביאנית קופקבנה. כולל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ללה-פאס, השוכנת בעמק מדהים שגובהו כ- 3640 מטרים מעל פני הים, כשבדרך נחצה במעבורת את מיצר טיקינה. לינה בלה פאס.

יום 8 לה פאס - הסלאר דה אויוני - הכפרים סאן קריסטובל - אלוטה - וילה מאר (ג'יפים)

בבוקר נעזוב את לה פאס ונצא בטיסה לאויוני. שהיא נקודת המוצא לטיולים במדבר המלח הבוליביאני – הסלאר. עם הנחיתה נעלה על רכבי השטח, נצא לביקור בבית הקברות של הרכבות הידוע באויוני ונצא בנסיעה לסיור בצידו המזרחי של הסלאר דה אויוני. בהמשך נצא אל לב הסלאר כולל ביקור בכפרים סאן קריסטובל ואלוטה. אחר הצהריים נגיע אל העיירה ווילה מאר. עם ההגעה נבקר במערות עם ציורי הסלע. לינה בוילה מאר. בערב נשוב לוילה מאר.

יום 9 האגמים הגבוהים - לגונה ורדה - לגונה קולורדה - וילה מאר (ג'יפים)

נדרים עד לגבול עם צ'ילה וארגנטינה, נטפס אל מעברי הרים בגבהים של מעל 4500 מטרים במעלה האנדים ללגונה קולרדה (האגם האדום) שמימיו אדומים בעקבות פריחת האצות האדומות המשתלבות עם הקרקע ויוצרות את הצבע הייחודי לאגם. נמשיך דרך הגייזרים "שמש הבוקר", המעיינות החמים של הסאלאר, בדרכנו אל "מדבר דאלי", בו סלעים וולקנים עצומים עולים מהאדמה ומתערבבים בהרים אדומים, ירוקים וצהובים. לאחר מכן נבקר בלגונה ורדה למרגלות הוולקנו ליקנקאור. לינה בוילה מאר

יום 10 וילה מאר – סלאר דה אויוני – אויוני (ג'יפים)

בבוקר נצא לסיור בצידו הצפון מערבי של הסלאר כולל ביקור בכמה איים מעניינים שנפגוש בדרך כשהמפורסם שבהם הוא אי הדגים. לינה באויוני.

יום 11 אויוני – לה-פאס

בבוקר נצא בטיסה אל העיר הגדולה לה פאס. עם הנחיתה נסתובב ברחבי השוק הצבעוני המכסה כמעט את כל העיר. מנגד נראה כנסיות ומבנים מפוארים מימי הכיבוש הספרדי, נבקר בכיכר המרכזית - פלאזה מורילו, שסביבה מבנים קולוניאליים. בערב ארוחה משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה בלה פאס.

יום 12 לה-פאס - עמק הירח - העיר המסתורית טיואנקו - פונו

בבוקר נצא לביקור בעמק הירח. העמק מלא תצורות סלע, האמורות להזכיר את הנוף של הירח. בהמשך נצא לסיור בעיר המסתורית טיוואנקו אשר החלה ככפר קטן בשנת 1,200 לפנה"ס על גדות נהר הטיוואנאקו הנשפך לאגם טיטיקקה, ובסביבות שנת 550 לספירה הפכה לעיר גדולה והייתה בירתה של מעצמה אזורית בדרום הרי האנדים. אחר הצהריים נחצה את הגבול לפרו ונמשיך בנסיעה לפונו (שם כבר ביקרנו). לינה פונו.

יום 13 פונו - המישור הגבוה - קוסקו

בבוקר נצא בנסיעה לקוסקו, כשאנו עוברים במישור הגבוה - האלטיפלאנו, הרמה הגבוה של פרו. במהלך הנסיעה בדרך נבקר בכפרים אינדיאנים ציוריים ובאתרים מגוונים מתקופת האינקה, כולל במתחם הקברים העתיקים של סילואסטני בני יותר מ4,000 שנים. הדרך עוברת בנופים ערבתיים צחיחים, כשברקע הפסגות הגבוהות של הרי האנדים, חוצה מעברי הרים ועולה לגבהים של כ- 4,500 מטרים מעל פני הים. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לקוסקו - הבירה ההיסטורית של ממלכת האינקה המפוארת. לינה בקוסקו

יום 14 מאצו פיצ'ו

עם שחר, נצא ברכבת המקומית לעבר ה"עיר האבודה" מאצ'ו פיצ'ו, שם נשוטט בין חורבות העיר שהילה של מסתורין אופפת אותה. הביקור יפתח לנו צוהר לתרבות האינקה ולפולחניה הדתיים. אחה"צ נרד לאגוואס קליינטס. שם ננוח בהפסקת צהריים, ולקראת ערב נצא בנסיעת רכבת לעמק הקדוש, שם נבלה את הלילה. לינה ביוקאי

יום 15 העמק הקדוש

בבוקר נצא לסיור בעמק הקדוש של האינקא, וביקור בחורבות אויינטטאמבו, בעיר העתיקה אורובמבה, במלחות מאראס, בשווקים הצבעוניים של צ'ינצ'רו ופיסאק. אחר הצהריים נחזור לקוסקו שם נבלה את הלילה.

ימים 16-17 קוסקו ממלכת האינקה 

את הימים הבאים נבלה בעיר הקסומה. נצא לסיורים מודרכים בקוסקו בכיכר המרכזית, מקדש השמש, הקתדראלה ובעוד אתרים מרשימים המאפיינים את העיר. נצא גם לאתרים ולמקדשים המשקיפים על העיר, המצודה שמעל לקוסקו, סאקסאיאומאן, ולאתרים אחרים באזור. בערב נצא ביחד לבילוי - ארוחה משולבת עם הופעת פולקלור, אופייני להרי האנדים.

ימים 18-19 פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסת בוקר מקוסקו לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם. הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת. האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.

ימים 20-21 פוארטו מלדונדו – לימה – תל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק סיור אחרון בג'ונגל. בהמשך נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס בצהריים ללימה, עם הנחיתה ובהתאם לזמן המשך סיור בעיר (אתרים שלא הספקנו) משם העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  08/06/2018

  מחיר

  6,549$

  מדריך

  הערות

  כולל חגיגות חג השמש בקוסקו

 • תאריך

  14/08/2018

  מחיר

  6,549$

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: 1,149 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון אפריל 2018).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה (כמפורט בתוכנית או דומה להם). 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון בלה פז ע.ב א. בוקר). 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר אינו כולל:
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-95$ לאדם).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.