תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לפרו ובוליביה

טיול מאורגן לדרום אמריקה - פרו ובוליביה - 19 ימים - ממלכת האינקה

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.
את המסע ביבשת הדרומית נתחיל בפרו, בעיר הבירה הקולוניאלית לימה משם נצא בנסיעה לאורף החוף המדברי ונבקר באיי באיסטאס או כמו שהם מכונים על ידי המטיילים ה"גלאפגוס לעניים", המעוניינים יוכלו לצאת לטיסה מעל קווי נסקה וציורי הענק הענקיים והמסתוריים. בחלקו הבא של הטיול נטוס לאריקיפה העיר הלבנה. שם נבקר במנזר סנטה קטלינה ומשם נטפס במרומי האנדים לקניון קולקה, "העמוק ביותר בעולם", שם נוכל לראות את הקונדור הדרום אמריקאי. נמשיך לטפס במומי האנדים לכיוון העיר פונו, זו אחת הנסיעות היפות ביותר בהרי האנדים, חוצה כפרים נידחים כשברקע הפסגות המושלגות של הרי האנדים. בפונו, נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, לאחר הביקור נחצה את הגבול הגבוה לבוליביה אל עיר הבירה לה פאס, נסתובב בין שווקיה המרתקים ונפגוש את בני המקום הלבביים. בהמשך נצא אל ההרפתקה הגדולה של הטיול, מסע אל מלחת אויוני, אל מדבר המלח נגיע על גבי ג'יפים, כשבדרך נחלוף באזורים המרתקים, המעניינים והנידחים ביותר בבוליביה כולל ביקור באגמים הגבוהים. משם נשוב אל לה פז ונצא בטיסה הישר לקוסקו, בירת האינקה, ולמאצ'ו פיצ'ו, שנחשבה זמן רב ל"עיר האבודה של האינקה". נמשיך לאתרים נוספים ב"עמק הקדוש". בסיום הטיול חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת. 

היתרון של דרכים

 • לימה
 • איי באייסטאס 
 • קווי נאסקה
 • פוארטו מלדונדו
 • קוסקו 
 • העמק הקדוש
 • מאצ'ו פיצ'ו
 • הר הקשת
 • האיים הצפים 
 • האי טקילה
 • סלאר דה אויוני. 
 • עמק הירח 

מסלול הטיול

יום 1 ת"א- לימה 

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה נחיתה בערב. עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה ללימה ללינה.
Antara Hotel / או דומה
Site Web:www.antarahotel.com.pe 

יום 2לימה סיור עיר

בבוקר נצא לסיור בלימה בירת פרו, כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר ברובע הקולוניאלי של העיר בכיכר המרכזית, הקתדראלה העירונית כיכר סן מרטין, מנזר סאן פרנסיסקו ובמוזיאון לארקו … אחה"צ נצא מלימה בנסיעה דרומה לאורך חופי האוקיינוס השקט בנוף מדברי קסום. לעת ערב נגיע לחצי האי פאראקאס, לינה באזור פאראקאס.
San Agustin Paracas/ או דומה
Site Web: http://www.hotelessanagustin.com.pe/es/hoteles/paracas 

יום 3 פראקס- שייט לאיי באיסטאס - קווי נאסקה – לימה

בבוקר נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של אריות ים המלמדים את הגורים-לצלול, אלפי בעלי כנף נדירים ואם מזג האוויר לא יאפשר שייט, ניסע לחוף המדברי לסיור באזור. לאחר מכן נגיע לעיר איקה. עם ההגעה נצא לטיסה מעל קווי נאסקה. בסמוך לעיר נאסקה, הנמצאת בלב מדבר החוף, נמצאים ציורי ענק על משטחי החול האין סופיים. הציורים נעשו ע"י תרבות מסתורית, במאה השביעית לספירה ורב הנסתר בהם על הגלוי. אין ספק כי יוצרי הציורים הוכיחו ידע רב בגיאומטריה, אסטרונומיה ומתמטיקה (אלא אם היו חייזרים). לחוקרים אין שום מושג מי עשה אותם ולאיזה צורך. הציורים כיכבו בספרו של אריק פון-דניקן – מרכבות האלים. את הציורים המדהימים אפשר לראות מהאוויר בטיסה או ממגדלים גבוהים הפזורים בשטח. נצא בנסיעה חזרה ללימה. לינה לימה.

ימים 4-5 פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסת בוקר מלימה לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם.
יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.     
הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת.  האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.
Corto Maltes/ או דומה 
Site Web:www.cortomaltes-amazonia.com

יום 6 פוארטו מלדונדו – קוסקו 

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס לקוסקו בירת ממלכת האינקה בגובה 3400 מ' בהרים. נסתגל לאוויר הדליל באמצעות סיור רגלי בבירת האינקה והעיר המעניינת ביותר בפרו. נבקר במקדש קוריקנצ'ה אשר בו סגדו לאל השמש. נמשיך ונטייל ברחובות הקולוניאליים שבנויים על שרידי רחובות האינקה. אבני הבזלת הענקיות מותאמות כאן באופן מושלם האחת לשנייה והכול בבנייה יבשה.נכנס לקתדרלה הממוקמת בכיכר המרכזית של העיר הפלאזה דה ארמאס שם נמצא ציורי קיר המתארים את ההיסטוריה בזמן הכיבוש הספרדי בעיקר במרכז העיר סביב הכיכר המרכזית והרחובות השוקקים העתיקים הסובבים אותה. לינה קוסקו.
הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3,400 מ' מעפה"י) והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.
Siete Ventanas/ או דומה
Web Site: wwww.hotelsieteventanas.com 

יום 7 קוסקו – העמק הקדוש

הבוקר נצא בנסיעה מקוסקו, תוך שאנו עוברים בנקודות חשובות מתקופת האינקה. נצא לעבר עמק נהר האורובמבה, שהיה מרכז גידול התירס של מלכי האינקה, ובשל כך הפך למקודש. נעצור בשוק האינדיאני של פיסאק ונבקר באתרי המרשימים מאראס ומוראי, בסוף היום נבקר במצודת האינקה הידועה אולנטייטמבו. נמשיך מכאן ברכבת ערב לאגואס קאליינטס אשר על נהר האורובמבה מתחת לעיר האבודה שם נלון. לינה באזור.
Sonesta Posadas Del Inca Yucay/ או דומה
Site Web: https://www.sonestapiyucay.com

יום 8העיר האבודה מאצ'ו פיצ'ו– חזרה לקוסקו

השכם בבוקר נצא מהמלון ובעזרת רכבים קטנים ונעלה בזיגזג לחורבות העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, שכונתה בעבר ה"עיר האבודה" של האינקה. נטייל בשרידי העיר המסתורית, במקדשים וברחובות העתיקים ונצפה אל נוף הפסגות העטור ביערות ונחלי מים. אחר הצהריים נשוב לקוסקו, שם נלון. לינה וארוחת ערב בקוסקו

יום 9קוסקו חגיגות האינטי ריימי

היום נצפה ונשתתף בחגיגות אינטי ריימי, פסטיבל השמש המתקיים מדי שנה ב-24 ביוני במבצר סקסאיוומאן שבעיר קוסקו. פסטיבל זה הוא החשוב מבין פסטיבלי האנדים והוא השני בגודלו באמריקה הדרומית (הראשון הוא הקרנבל הברזילאי בריו דה ז'ניירו). הפסטיבל, ששורשיו בתקופת האינקה, מביא מאות אלפי מבקרים לעיר. הוא נחוג לכבוד היום הקצר ביותר בשנה המסמן את היום הראשון של ראש השנה בלוח השנה של האינקה.. בערב נצא לארוחה ומופע פולקלור במסעדה מקומית. לינה בקוסקו.
הערה: בטיול שלא על חגיגות השמש נקדיש את היום לשווקים הצבעוניים ולאתרים הנחבאים של קוסקו. לינה בקוסקו. 
Hotel Jose Antonio Cusco/ או דומה
Web Site: https://www.hotelesjoseantonio.com

יום 10מקוסקו להר הקשת

"הר הקשת" ויניקונקה (Vinicunca Mountain) שוכן באזור הרי האנדים הפרואניים, מתנשא לגובה של כ-5,200 מטר ומתפאר בסקלת צבעים נדירה שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם. למרות שהאזור סביב ההר מיושב על ידי תושבי הכפרים הקטנים בסמוך, התיירים גילו את הפלא הזה רק בשנת 2015, ורק החל מינואר 2016 החלו סיורים מודרכים באזור, אך אל תטעו, האזור כבר בדרכו להיות אטרקציה תיירותית פופולרית בקרב מטיילים מרחבי העולם. כדי להגיע לשם, תצטרכו להתאמץ קצת ולחפש אחר הר הקשת בעומק רכס ההרים המרשים, אך המראה שתגלו יהיה שווה את המאמץ. נסיעה  של כ 3 שעות לנקודת תחילת המסלול (3 שעות) גובה 4,400 מטרים. רכיבה על סוסים של כ 7 ק''מ לכוון ולאחר מכן עלייה רגלית של כ 800 מ' אל נקודת התצפית.
לאחר הביקור בהר הקשת אנו נעשה את דרכנו אל העיירה סיקואני אליה נגיע בשעות הערב ושם נעביר את הלילה במלון מקומי
*מפאת הקושי של המסלול תתקיים חבירה אל שאר הקבוצה בשעות הצהריים בעבור אלו הנשארים בקוסקו ולא מטפסים אל הר הקשת מסיבותיהם השונות

יום 11 סיקואני אל פונו

הבוקר נעזוב את סיקואני ונצא בנסיעה דרך מעבר ההרים לה ראיה, ליד רכס הקורדיליירה ריאל שיוביל אותנו לרמות העליונות של האנדים, בגובה 3,800 מטר בדרכנו נעצור ונבקר באתר הקבורה של תרבות פרה-אינקה סילוסטאני על רקע אגם אומאיו. לקראת ערב נגיע לעיר פונו, היושבת לחופו של אגם טיטיקקה. לינה וארוחת ערב בפונו.
הערות: בגלל בעיית הגובה בפונו (כ- 3,800 מ' מעפה"י), והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.
Sonesta Posadas del Inca Puno/ או דומה 
Site Web:www.sonestaperu.com

 יום 12 פונו האיים הצפים והאי טקילה

בבוקר זה נצא בשייט לאיים הצפים, נצפה באורך חייהם של תושבי האיים המתגוררים בבקתות עשויות קנה סוף. נחזור לחוף ונצא בנסיעה לאורך חופי האגם הענק הגבוה ביותר בעולם (3,821 מטר). כמו כן נבקר באי טקילה המשמר מסורת ארוכת שנים של אריגה ססגונית וחיי קהילה המשמרת קודים חברתיים עוד מימי האינקה. נחזור אל מלוננו. לינה פונו.

יום 13  פונו- לה פאז 

ביום זה נעזוב את פונו ונצא בנסיעה אל עבר הגבול עם בוליביה,לאחר חציית מעבר הגבול נעבור דרך העיירה קובקבנה בה נמצאת הכנסייה "גבירתנו של קופקבנה" ולאחר מכן נמשיך בנסיעה ארוכה דרך מיצר טיקנה והעיר אל אלטו אל עבר העיר הגדולה לה פאז הממוקמת ברום של 3,800 מטרים אליה נגיע בשעות הערב,. לינה בלה פאז
Hotel Europa / או דומה 
Web Site: https://www.hoteleuropa.com.bo/en-gb

יום 14 לה פאז – אויוני

בבוקר נטוס מלה פאז כשעתיים דרומה לאויוני הנמצאת על גדתו המזרחית של אגם המלח – סלאר דה אויוני. נפגוש את רכבי השטח ואיתם נצא לסיור. נראה את "בית הקברות לקטרי רכבות ישנים". נמשיך דרך מדבר המלח הגדול בעולם שגודלו כחצייה של מדינת ישראל,נבקר באי הדגים בו גדלים קקטוסים גבוהי קומה ונמשיך אל אזור האגמים שבלב הסלאר בו נמצא המלון בו נלון הלילה.
 Hotel Jardines de Uyuni/ או דומה 
Web Site: www.jardinesdeuyuni.com 

יום 15 המשך המסע בסלאר

נצא השכם בבוקר אל עבר הלגונה קולוראדה- האדומה. זהו מקום מושבן של אלפי פלמינגו. צבע המים האדום של האגם נגזר ממציאותן של אצות מיוחדות שהסתגלו למחייה במים המלוחים בגבהים העצומים של ההרים,נבקר באתר הגייזרים SOL DE MANANA ואם הזמן יותיר אף נטבול במעיין מים חמים תחת כיפת השמים. לאחר ארוחת הצהריים נצא בדרכנו הארוכה דרך נקודת היישוב סאן קריסטובל אל עבר מלון המלח הממתין לנו בקולצ'אני. א.ערב במלון ולינה במלון עשוי מלח.
Tayka del Desierto/ או דומה
Web Site: http://taykahoteles.com/es/historia.html 

יום 16אויוני – טיסה ללה פאז– עמק הירח והשלמת ביקור בלה פאז

היום נצא בטיסה אל לה פאז, נסייר בכיכר סאן פרנסיסקו ובשוק המכשפות ששמו יצא למרחקים בו נוכל לקנות פסלונים, שיקויים ,שאר תרופות ומזכרות תיירות רבות לאחר מכן נמשיך לבקעת הירח שם נטייל במסלול מעגלי של נוף ירחי קסום ביופיו . לאחר הסיור נמשיך אל בית המלון וא.ערב

יום 17לה פאז – לימה

ניפרד בבוקר מלה פאז ונמריא ללימה. נסיים את ביקורנו בארצות האנדים בביקור בשכונת מיראפלורס עם הגנים היפים שלה על קו החוף, בשכונת בארנקו היושבת על צוק ומשמשת כשכונה בוהמיינית לאמנים רבים ובה גלריות ושכיות חמדה .נסיים את הערב האחרון שלנו בלימה בא.ערב של פרידה באחת ממסעדות העיר.

ימים 18-19לימה – אירופה -  ת"א

יציאה השכם בבוקר לשדה התעופה בלימה ומשם לאחר המתנה לא ארוכה באחת מבירות אירופה נמריא ארצה. נחיתה בארץ ביום ה18 לטיול.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  16/06/2021

  מחיר

  6,489 $

  מדריך

  הערות

  משה דורנשטראך

 • תאריך

  17/09/2021

  מחיר

  6,489 $

  מדריך

  הערות

  יואב חרמוני

תוספת ליחיד: 890 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2020).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה (כמפורט בתוכנית או דומה להם). 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון ע.ב א. בוקר). 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250$.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לבוליביה (נכון למרץ 2020 אין צורך באשרת כניסה לבוליביה)
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-60$ לאדם).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.

1