אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לפרו ובוליביה

טיול מאורגן לדרום אמריקה - פרו ובוליביה - 19 ימים - ממלכת האינקה

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.
את המסע ביבשת הדרומית נתחיל בפרו, בעיר הבירה הקולוניאלית לימה משם נצא בנסיעה לאורף החוף המדברי ונבקר באיי באיסטאס או כמו שהם מכונים על ידי המטיילים ה"גלאפגוס לעניים", המעוניינים יוכלו לצאת לטיסה מעל קווי נסקה וציורי הענק הענקיים והמסתוריים. בחלקו הבא של הטיול נטוס לאריקיפה העיר הלבנה. שם נבקר במנזר סנטה קטלינה ומשם נטפס במרומי האנדים לקניון קולקה, "העמוק ביותר בעולם", שם נוכל לראות את הקונדור הדרום אמריקאי. נמשיך לטפס במומי האנדים לכיוון העיר פונו, זו אחת הנסיעות היפות ביותר בהרי האנדים, חוצה כפרים נידחים כשברקע הפסגות המושלגות של הרי האנדים. בפונו, נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, לאחר הביקור נחצה את הגבול הגבוה לבוליביה אל עיר הבירה לה פאס, נסתובב בין שווקיה המרתקים ונפגוש את בני המקום הלבביים. בהמשך נצא אל ההרפתקה הגדולה של הטיול, מסע אל מלחת אויוני, אל מדבר המלח נגיע על גבי ג'יפים, כשבדרך נחלוף באזורים המרתקים, המעניינים והנידחים ביותר בבוליביה כולל ביקור באגמים הגבוהים. משם נשוב אל לה פז ונצא בטיסה הישר לקוסקו, בירת האינקה, ולמאצ'ו פיצ'ו, שנחשבה זמן רב ל"עיר האבודה של האינקה". נמשיך לאתרים נוספים ב"עמק הקדוש". בסיום הטיול חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת. 

היתרון של דרכים

 • לימה
 • איי באייסטאס 
 • פוארטו מלדונדו
 • קוסקו 
 • העמק הקדוש
 • מאצ'ו פיצ'ו
 • הר הקשת
 • האיים הצפים 
 • האי טקילה
 • סלאר דה אויוני. 
 • עמק הירח 

מסלול הטיול

יום 1 ת"א- לימה 

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה נחיתה בערב. עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה ללימה ללינה.
San Agustín Exclusive/ או דומה
Site Web:www.hotelessanagustin.com.pe

יום 2לימה סיור עיר

בבוקר נצא לסיור בלימה בירת פרו, כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר במוזיאון הזהב המרתק, אם יישאר זמן נמשיך לפארק רבין שבשכונת מירפלורס, נסייר בלימה ככל שיותיר לנו הזמן. לינה לימה.

יום 3לימה – פראקס- שייט לאיי באיסטאס - קווי נאסקה – לימה

בבוקר נצא בנסיעה לאורך מדבר חוף האוקיינוס השקט, נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של אריות ים המלמדים את הגורים-לצלול, אלפי בעלי כנף נדירים ואם מזג האוויר לא יאפשר שייט, ניסע לחוף המדברי לסיור באזור. לאחר מכן נגיע לעיר איקה. עם ההגעה נצא לטיסה מעל קווי נאסקה. בסמוך לעיר נאסקה, הנמצאת בלב מדבר החוף, נמצאים ציורי ענק על משטחי החול האין סופיים. הציורים נעשו ע"י תרבות מסתורית, במאה השביעית לספירה ורב הנסתר בהם על הגלוי. אין ספק כי יוצרי הציורים הוכיחו ידע רב בגיאומטריה, אסטרונומיה ומתמטיקה (אלא אם היו חייזרים). לחוקרים אין שום מושג מי עשה אותם ולאיזה צורך. הציורים כיכבו בספרו של אריק פון-דניקן – מרכבות האלים. את הציורים המדהימים אפשר לראות מהאוויר בטיסה או ממגדלים גבוהים הפזורים בשטח. נצא בנסיעה חזרה ללימה. לינה לימה.

ימים 4-5 פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסת בוקר מלימה לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם.

יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.      
הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת.                                                 
האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.
Corto Maltes / או דומה 
Site Web:www.cortomaltes-amazonia.com

יום 6פוארטו מלדונדו – קוסקו 

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס לקוסקו  בירת ממלכת האינקה בגובה 3400 מ' בהרים. נסתגל לאוויר הדליל באמצעות סיור רגלי בבירת האינקה והעיר המעניינת ביותר בפרו. נבקר במקדש קוריקנצ'ה אשר בו סגדו לאל השמש. נמשיך ונטייל ברחובות הקולוניאליים שבנויים על שרידי רחובות האינקה. אבני הבזלת הענקיות מותאמות כאן באופן מושלם האחת לשנייה והכול בבנייה יבשה.נכנס לקתדרלה הממוקמת בכיכר המרכזית של העיר הפלאזה דה ארמאס שם נמצא ציורי קיר המתארים את ההיסטוריה בזמן הכיבוש הספרדי בעיקר במרכז העיר סביב הכיכר המרכזית והרחובות השוקקים העתיקים הסובבים אותה. לינה קוסקו.
הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3,400 מ' מעפה"י) והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.

יום 7 מאצו פיצ'ו 

עם שחר, נצא ברכבת המקומית לעבר ה"עיר האבודה" מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), אחד האתרים המרשימים ביותר שהשאירו בני האינקה. הדרך למאצ'ו פיצ'ו עוברת בערוץ "הנהר הקדוש" אורובמבה. נרד מהרכבת בתחנה שליד הכפר אגוואס קליינטס (Aguas Calientes) ונעלה ברכב לאתר. שם נשוטט בין חורבות העיר שהילה של מסתורין אופפת אותה. הביקור יפתח לנו צוהר לתרבות האינקה ולפולחניה הדתיים. אחה"צ נרד לאגוואס קליינטס. שם ננוח בהפסקת צהריים, נעניק תרומה לכלכלת פרו בשוק הססגוני של הכפר ולקראת ערב נצא בנסיעת רכבת לעמק הקדוש, שם נבלה את הלילה. לינה ביוקאי.
Sonesta Posada del Inca Yucay / או דומה
Site Web:www.sonestaperu.com

יום 8העמק הקדוש

בבוקר נצא לסיור בעמק הקדוש של האינקא, וביקור בחורבות אויינטטאמבו  ((Ollantaytambo, בעיר העתיקה אורובמבה (Urubamba), במלחות מאראס (Maras), בשווקים הצבעוניים של צ'ינצ'רו ופיסאק (Pisac). אחר הצהריים נחזור לקוסקו שם נבלה את הלילה. ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ארוחת ערב - חופשי. לינה בקוסקו.

יום 9 מקוסקו להר הקשת

"הר הקשת" ויניקונקה (Vinicunca Mountain) שוכן באזור הרי האנדים הפרואניים, מתנשא לגובה של כ-5,200 מטר ומתפאר בסקלת צבעים נדירה שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם. למרות שהאזור סביב ההר מיושב על ידי תושבי הכפרים הקטנים בסמוך, התיירים גילו את הפלא הזה רק בשנת 2015, ורק החל מינואר 2016 החלו סיורים מודרכים באזור, אך אל תטעו, האזור כבר בדרכו להיות אטרקציה תיירותית פופולרית בקרב מטיילים מרחבי העולם. כדי להגיע לשם, תצטרכו להתאמץ קצת ולחפש אחר הר הקשת בעומק רכס ההרים המרשים, אך המראה שתגלו יהיה שווה את המאמץ. נסיעה  של כ 3 שעות לנקודת תחילת המסלול (3 שעות) גובה 4,400 מטרים. רכיבה על סוסים של כ 7 ק''מ לכוון ולאחר מכן עלייה רגלית של כ 800 מ' אל נקודת התצפית.
לאחר הביקור בהר הקשת אנו נעשה את דרכנו אל העיירה סיקואני אליה נגיע בשעות הערב ושם נעביר את הלילה במלון מקומי
*מפאת הקושי של המסלול תתקיים חבירה אל שאר הקבוצה בשעות הצהריים בעבור אלו הנשארים בקוסקו ולא מטפסים אל הר הקשת מסיבותיהם השונות

יום 10 סיקואני אל פונו

הבוקר נעזוב את סיקואני ונצא בנסיעה דרך מעבר ההרים לה ראיה, ליד רכס הקורדיליירה ריאל שיוביל אותנו לרמות העליונות של האנדים, בגובה 3,800 מטר בדרכנו נעצור ונבקר באתר הקבורה של תרבות פרה-אינקה סילוסטאני על רקע אגם אומאיו. לקראת ערב נגיע לעיר פונו, היושבת לחופו של אגם טיטיקקה. לינה וארוחת ערב בפונו.
הערות: בגלל בעיית הגובה בפונו (כ- 3,800 מ' מעפה"י), והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.
Sonesta Posadas del Inca Puno/ או דומה 
Site Web:www.sonestaperu.com

יום 11אגם הטיטיקקה –  האיים הצפים – אורוס - לקיניה

בבוקר נשוט אל האיים הצפים שבאגם טיטיקקה ונכיר את סגנון החיים המיוחד של בני שבט האורוס (Uros) המקומיים. הם חיים על גומא הטוטורה, ומשתמשים בו לכל צורכיהם: ממנו הם בונים את קרקעית האי, את בתיהם ואת סירותיהם המסורתיות, ואת שורשיו הם אוכלים. בהתאם לזמן נמשיך בהפלגה לאי של בני שבט הלקיניה - בני שבט הלקיניה חיים על אי מבודד בלב האגם, בסגנון חיים מיוחד, חיי שיתוף ושוויון, המבוססים על עזרה הדדית וחלוקה שווה בהכנסות. אולי זה הסוציאליזם העתיק ביותר בעולם? לינה פונו.

יום 12פונו- לה פאז 

ביום זה נעזוב את פונו ונצא בנסיעה אל עבר הגבול עם בוליביה,לאחר חציית מעבר הגבול נעבור דרך העיירה קובקבנה בה נמצאת הכנסייה "גבירתנו של קופקבנה" ולאחר מכן נמשיך בנסיעה ארוכה דרך מיצר טיקנה והעיר אל אלטו אל עבר העיר הגדולה לה פאז הממוקמת ברום של 3,800 מטרים אליה נגיע בשעות הערב,. לינה בלה פאז
Europa Hotel/ או דומה 
https://www.hoteleuropa.com.bo/en-gb Site Web:

יום 13לה פאס – הסלאר דה אויוני – הכפרים סאן קריסטובל – אלוטה – וילה מאר (ג'יפים)

בבוקר נעזוב את לה פאס ונצא בטיסה לאויוני. העיירה המכונה "בית קברות" הינה נק' המוצא לטיולים במדבר המלח הבוליביאני – הסלאר. עם הנחיתה נעלה על רכבי השטח, נצא לביקור בבית הקברות של הרכבות הידוע באויוני ונצא בנסיעה לסיור בצידו המזרחי של הסלאר דה אויוני. בהמשך נצא אל לב הסלאר כולל ביקור בכפרים סאן קריסטובל ואלוטה בדרכנו לעמק הסלעים, סלעים וולקניים שהתגבשו בצורות ייחודיות ומרתקות ונחשפו בתהליך הארוזיה של הרוח. אחר הצהריים נגיע אל העיירה ווילה מאר. עם ההגעה נבקר במערות עם ציורי הסלע. כולל ארוחת צהריים ארוזה וארוחת ערב.

הסלאר דה אויוני – הוא אגם מלח ענק בגובה של 3,653 מטר, המשתרע על שטח הגדול ממחצית שטחה של מדינת ישראל כ- 12,000 קמ"ר. בעבר היה הסלאר חלק מאגם מלח פרה-היסטורי (ימת Minchin), אשר כיסה את רוב החלק הדרום מערבי של בוליביה. כיום מהימה נותרו מספר אגמונים (שלוליות) וכמה אגמי מלח, בינהם הסלאר דה אויוני – הגדול מבניהם. הסלאר הגדול מכיל יותר מ 10 מליארד טון של מלח. המקומיים הם הנהנים היחידים מכמויות המלח העצומות וכורים את המשאב הזמין בשיטות פרימיטיביות (מכושים ועטים). לאורך חופי האגם יש מספר כפרים, שהגדולים והחשובים מבינם הם Colchani ו Llica. את הסלאר חוצים רשת של שבילים המחברת את הכפרים והישובים הקטנים. 
מלון בווילה מאר: Jardines de Mallku Cueva Lodge/ או דומה לו 3***. 
www.salardeuyuni.com

יום 14האגמים הגבוהים - לגונה ורדה – לגונה קולורדה – וילה מאר (ג'יפים)

נדרים עד לגבול עם צ'ילה וארגנטינה, נטפס אל מעברי הרים בגבהים של מעל 4500 מטרים במעלה האנדים ללגונה קולרדה (האגם האדום) שמימיו אדומים בעקבות פריחת האצות האדומות המשתלבות עם הקרקע ויוצרות את הצבע הייחודי לאגם. אגם זה משמש כאזור הקינון החשוב ביותר לפלמינגו בכול רמת האלטיפלנו. נמשיך דרך הגייזרים "שמש הבוקר", המעיינות החמים של הסאלאר, בדרכנו אל "מדבר דאלי", בו סלעים וולקנים עצומים עולים מהאדמה ומתערבבים בהרים אדומים, ירוקים וצהובים, היוצרים מחזה סוריאליסטי שנדמה ולקוח מציוריו של הצייר הקטלוני, סלבאדור דאלי. לאחר מכן נבקר בלגונה ורדה למרגלות הוולקנו ליקנקאור, שמימיה בצבע הטורקיז הופכות אותה לאחת מהיפות באזור. בערב נשוב ללינה וארוחת ערב בווילה מאר.

יום 15וילה מאר – סלאר דה אויוני – אויוני (ג'יפים)

בבוקר נצא לסיור בצידו הצפון מערבי של הסלאר כולל ביקור בכמה איים מעניינים שנפגוש בדרך כשהמפורסם שבהם הוא אי הדגים (Pescado), המפורסם בגלל צמחיית הקקטוסים המדהימה שלו. 
כולל ארוחת צהריים ארוזה וארוחת ערב לינה באויוני.
מלון באויוני: Jardines de Uyuni/ או דומה לו 3***. 
http://www.jardinesdeuyuni.com.bo/

יום 16אויוני – לה-פאס


בבוקר נצא בטיסה אל העיר הגדולה לה פאס. עם הנחיתה נסתובב ברחבי השוק הצבעוני המכסה כמעט את כל העיר. אחד השווקים המעניינים הוא "שוק המכשפות", בו נוכל לראות צ'ולות המוכרות עוברי לאמה או אבנים טובות כנגד עין רעה, קללות, וקמעות למען עתיד טוב יותר. מנגד נראה כנסיות ומבנים מפוארים מימי הכיבוש הספרדי. נבקר בכיכר המרכזית- פלאזה מורילו, שסביבה מבנים קולוניאליים. בערב ארוחה משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה בלה פאס.

יום 17לה פאז – לימה


ניפרד בבוקר מלה פאז ונמריא ללימה. נסיים את ביקורנו בארצות האנדים בביקור בשכונת מיראפלורס עם הגנים היפים שלה על קו החוף, בשכונת בארנקו היושבת על צוק ומשמשת כשכונה בוהמיינית לאמנים רבים ובה גלריות ושכיות חמדה .נסיים את הערב האחרון שלנו בלימה בא.ערב של פרידה באחת ממסעדות העיר.

ימים 18-19 לימה – אירופה -  ת"א

יציאה השכם בבוקר לשדה התעופה בלימה ומשם לאחר המתנה לא ארוכה באחת מבירות אירופה נמריא ארצה. נחיתה בארץ ביום ה19 לטיול.

תוספת ליחיד: 1,049$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ספטמבר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה (כמפורט בתוכנית או דומה להם). 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון ע.ב א. בוקר). 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250$.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה לבוליביה כ 120$ (כולל דמי טיפול)
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-60$ לאדם).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
 

1