אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לפרו ובוליביה

טיול מאורגן לדרום אמריקה - פרו ובוליביה - 19 ימים-ממלכת האינקה כולל מלחת אויוני

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.
את המסע ביבשת הדרומית נתחיל בפרו, בעיר הבירה הקולוניאלית לימה משם נצא בנסיעה לאורף החוף המדברי ונבקר באיי באיסטאס או כמו שהם מכונים על ידי המטיילים ה"גלאפגוס לעניים", המעוניינים יוכלו לצאת לטיסה מעל קווי נסקה וציורי הענק הענקיים והמסתוריים. בחלקו הבא של הטיול נטוס לאריקיפה העיר הלבנה. שם נבקר במנזר סנטה קטלינה ומשם נטפס במרומי האנדים לקניון קולקה, "העמוק ביותר בעולם", שם נוכל לראות את הקונדור הדרום אמריקאי. נמשיך לטפס במומי האנדים לכיוון העיר פונו, זו אחת הנסיעות היפות ביותר בהרי האנדים, חוצה כפרים נידחים כשברקע הפסגות המושלגות של הרי האנדים. בפונו, נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, לאחר הביקור נחצה את הגבול הגבוה לבוליביה אל עיר הבירה לה פאס, נסתובב בין שווקיה המרתקים ונפגוש את בני המקום הלבביים. בהמשך נצא אל ההרפתקה הגדולה של הטיול, מסע אל מלחת אויוני, אל מדבר המלח נגיע על גבי ג'יפים, כשבדרך נחלוף באזורים המרתקים, המעניינים והנידחים ביותר בבוליביה כולל ביקור באגמים הגבוהים. משם נשוב אל לה פז ונצא בטיסה הישר לקוסקו, בירת האינקה, ולמאצ'ו פיצ'ו, שנחשבה זמן רב ל"עיר האבודה של האינקה". נמשיך לאתרים נוספים ב"עמק הקדוש". בסיום הטיול חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת. 

היתרון של דרכים

 • שייט באגם הטיטיקקה
 • שייט אל איי באיסטאס
 • שני מופעי פולקלור
 • יום סיור במאצ'ו פיצ'ו
 • ג'יפים בסלאר דה אויוני

מסלול הטיול

יום 1ת"א- לימה 

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה נחיתה בערב. עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים, נעלה על האוטובוס ונצא בנסיעה ללימה ללינה וארוחת ערב.
לינה לימה: Hotel La Hacienda Lima/ או דומה לו 4****
http://hoteleslahacienda.com

יום 2 לימה סיור עיר - פיסקו

בבוקר נצא לסיור בלימה בירת פרו, כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר במוזיאון הזהב המרתק, אם יישאר זמן נמשיך לפארק רבין שבשכונת מירפלורס, נסייר בלימה ככל שיותיר לנו הזמן. אחר הצהריים נצא בנסיעה לאורך מדבר חוף האוקיינוס השקט, אחד מהמדבריות הצחיחים בעולם. הדרך עוברת לאורך החוף הפסיפי, על שפת הים נוכל לראות ציפורי מים, אלבטרוסים, שחפים, חמסנים ועוד שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בערב נגיע לעיר הדייגים פיסקו שם נבלה את הלילה. 
לינה פיסקו: Paracas Hotel La Hacienda/ או דומה לו 4****
http://hoteleslahacienda.com/hotel-bahia-paracas-2

יום 3פרקס – שייט לאיי באיסטאס – טיסה מעל קווי נאסקה

השקם בבוקר נצא בשייט אל איי באיסטאס, איי "גאלאפגוס הקטנה", עולם מרתק של אריות ים המלמדים את הגורים-לצלול, אלפי בעלי כנף נדירים ואם מזג האוויר לא יאפשר שייט, ניסע לחוף המדברי לסיור באזור. בצהריים נצא בנסיעה לעיר איקה. עם ההגעה נצא לטיסה מעל קווי נאסקה. בסמוך לעיר נאסקה, הנמצאת בלב מדבר החוף, נמצאים ציורי ענק על משטחי החול האין סופיים. הציורים נעשו ע"י תרבות מסתורית, במאה השביעית לספירה ורב הנסתר בהם על הגלוי. אין ספק כי יוצרי הציורים הוכיחו ידע רב בגיאומטריה, אסטרונומיה ומתמטיקה (אלא אם היו חייזרים). לחוקרים אין שום מושג מי עשה אותם ולאיזה צורך. הציורים כיכבו בספרו של אריק פון-דניקן – מרכבות האלים. את הציורים המדהימים אפשר לראות מהאוויר בטיסה או ממגדלים גבוהים הפזורים בשטח. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה ללימה. כולל ארוחת ערב.
לינה לימה: Hotel La Hacienda Lima/ או דומה לו 4****
http://hoteleslahacienda.com

יום 4ארקיפה – העיר הלבנה מנזר סנטה קטלינה

בבוקר העברה לנמל התעופה של לימה וטיסה לארקיפה אשר רחובותיה מלאים בבתים קולוניאליים, והכיכר המרכזית היא וודאי אחת היפות בערי פרו. בתים רבים מאד בעיר בנויים מאבן וולקנית לבנה, ובנייה לבנה זו נותנת לעיר את שמה. העיר נמצאת בתוך עמק יפה, לרגלי הר הגעש אל מיסטי (El Misti), הר געש שצורתו חרוט מושלם, הוא מתנשא לגובה של 5,822 מטרים, שאת פסגתו המושלגת ניתן לראות מכל רחבי העיר.  ארגון אונסק"ו הכריז בשנת 2,000 על ארקיפה כעל אתר מורשת עולמית. את הבוקר נפתח בסיור מודרך (פרטי) ב"עיר הלבנה", נבקר במפעל לייצור צמר ואריגים מצמר אלפקות. לא נוותר על ביקור בקור במוזיאון שהוקדש לחואניטה, אחת המומיות הוותיקות, נמשיך למוזיאון Mundo Alpaca. נבקר בכיכר המרכזית, הקתדראלה והמנזר הגדול והמיוחד סנטה קטלינה. 
מלון אריקיפה: Arequipa –Casona Plaza Hotel/ או דומה לו 4****
http://casonaplazahoteles.com/en/sliders/2013-09-04-13-26-30/casona-plaza-hotel-aqp

יום 5 ארקיפה – אל הרי האנדים – קניון קולקה – הכפר העתיק צ'יוואי 

הבוקר נצא בנסיעה (עם מטיילים נוספים) בדרך החוצה את הרי האנדים ומגיעה אל הכפר צ'יוואי, משם נצא בנסיעה אל קניון קולקה הנחשב לעמוק ביותר בעולם, דרך מעבר הקונדור. קניון קולקה עמוק פי שניים מהגראנד קניון בארה"ב. עומקו של הקניון כמעט שני קילומטרים, כשהכבישים משני צדדיו ממוקמים בגובה של כ-4000 מטרים מעל פני הים, ונהר קולקה זורם מתחת בגובה כ-2,200 מטרים מעל פני הים. נשלב הליכה רגלית בין הכפרים המיוחדים של האנדים עם תצפיות משכרות של קניון קולקה. אחר הצהריים נצא לרחצה במעיינות החמים של La Calera, לינה בכפר צ'יוואי. כולל ארוחת ערב.
מלון צ'יוואי: Chivay –Colca Lodge/ או דומה לו 3***
http://www.colca-lodge.com

יום 6קניון קולקה – תצפית הקונדורים – פונו

בבוקר יציאה לנקודת תצפית מרהיבה על הקניון (Cruz del Condor) ועם קצת מזל - לתצפית גם  בקונדור – העוף הדרום אמריקאי הגדול ביותר. אם הזמן יאפשר נבקר בכפרים פיצ'ולו (Picholo), מקה (Maca), אצ'ומה (Achoma) וינקה (Yanque). בצהריים נצא בנסיעה ארוכה חוצת הרי האנדים הישר אל המישורים הגבוהים "האלטיפלנו" שם נמצאת העיר פונו על שפת אגם הטיטקקה.  פונו, עיר קטנה במושגים פרואנים, ממוקמת על שפת אגם טיטיקקה, בגובה של 3,800 מטרים. בעיר כ- 110,000 תושבים, רובם ממוצא אינדיאני, החיים בפשטות ובלבביות. בעיר נראה צ'ולות (אינדיאניות כפריות) המוכרות סוודרים העשויים מצמר אלפקה, או "קס'ו קון צ'וקלו" - תירס חם עם גבינה, מאכל עממי מקומי. השוק המקומי צבעוני, מעניין ומוכרים בו "כמעט הכל" - משרוך נעל ועד תכשיטי כסף וזהב בעיצוב מקומי, ועלי קוקה לכל דכפין. עם ההגעה התמקמות במלון. כולל ארוחת ערב.
הערות: בגלל בעיית הגובה בפונו (כ- 3,800 מ' מעפה"י), והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.
מלון בפונו: Posada Del Inca Puno Hotel/ או דומה לו 3***
www.sonesta.com

יום 7אגם הטיטיקקה –  האיים הצפים – חציית הגבול לבוליביה – לה פאס

בבוקר נשוט אל האיים הצפים שבאגם טיטיקקה ונכיר את סגנון החיים המיוחד של בני שבט האורוס (Uros) המקומיים. הם חיים על גומא הטוטורה, ומשתמשים בו לכל צורכיהם: ממנו הם בונים את קרקעית האי, את בתיהם ואת סירותיהם המסורתיות, ואת שורשיו הם אוכלים.  בני שבט האורוס חיים בסגנון חיים מיוחד, חיי שיתוף ושוויון, המבוססים על עזרה הדדית וחלוקה שווה בהכנסות. אולי זה הסוציאליזם העתיק ביותר בעולם? בצהריים נצא מפונו בנסיעה לאורך אגם הטיטיקקה לכיוון בוליביה. לאחר מעבר הגבול נגיע לעיירה הבוליביאנית קופקבנה. כולל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ללה-פאס, כשבדרך נחצה במעבורת את מיצר טיקינה (Tiquina). לה-פז, העיר הגדולה  בבוליביה, שוכנת בעמק מדהים שגובהו כ- 3640 מטרים מעל פני הים והרים סוגרים עליה מסביב. כולל 
מלון בלה-פאס: Europe Hotel/ או דומה לו 4****
http://www.hoteleuropa.com.bo

יום 8לה פאס – הסלאר דה אויוני – הכפרים סאן קריסטובל – אלוטה – וילה מאר (ג'יפים)

בבוקר נעזוב את לה פאס ונצא בטיסה לאויוני. העיירה המכונה "בית קברות" הינה נק' המוצא לטיולים במדבר המלח הבוליביאני – הסלאר. עם הנחיתה נעלה על רכבי השטח, נצא לביקור בבית הקברות של הרכבות הידוע באויוני ונצא בנסיעה לסיור בצידו המזרחי של הסלאר דה אויוני. בהמשך נצא אל לב הסלאר כולל ביקור בכפרים סאן קריסטובל ואלוטה בדרכנו לעמק הסלעים, סלעים וולקניים שהתגבשו בצורות ייחודיות ומרתקות ונחשפו בתהליך הארוזיה של הרוח. אחר הצהריים נגיע אל העיירה ווילה מאר. עם ההגעה נבקר במערות עם ציורי הסלע. כולל ארוחת צהריים ארוזה וארוחת ערב.הסלאר דה אויוני – הוא אגם מלח ענק בגובה של 3,653 מטר, המשתרע על שטח הגדול ממחצית שטחה של מדינת ישראל כ- 12,000 קמ"ר. בעבר היה הסלאר חלק מאגם מלח פרה-היסטורי (ימת Minchin), אשר כיסה את רוב החלק הדרום מערבי של בוליביה. כיום מהימה נותרו מספר אגמונים (שלוליות) וכמה אגמי מלח, בינהם הסלאר דה אויוני – הגדול מבניהם. הסלאר הגדול מכיל יותר מ 10 מליארד טון של מלח. המקומיים הם הנהנים היחידים מכמויות המלח העצומות וכורים את המשאב הזמין בשיטות פרימיטיביות (מכושים ועטים). לאורך חופי האגם יש מספר כפרים, שהגדולים והחשובים מבינם הם Colchani ו Llica. את הסלאר חוצים רשת של שבילים המחברת את הכפרים והישובים הקטנים. 
מלון בווילה מאר: Jardines de Mallku Cueva Lodge/ או דומה לו 3***. 
www.salardeuyuni.com

יום 9 האגמים הגבוהים - לגונה ורדה – לגונה קולורדה – וילה מאר (ג'יפים)

נדרים עד לגבול עם צ'ילה וארגנטינה, נטפס אל מעברי הרים בגבהים של מעל 4500 מטרים במעלה האנדים ללגונה קולרדה (האגם האדום) שמימיו אדומים בעקבות פריחת האצות האדומות המשתלבות עם הקרקע ויוצרות את הצבע הייחודי לאגם. אגם זה משמש כאזור הקינון החשוב ביותר לפלמינגו בכול רמת האלטיפלנו. נמשיך דרך הגייזרים "שמש הבוקר", המעיינות החמים של הסאלאר, בדרכנו אל "מדבר דאלי", בו סלעים וולקנים עצומים עולים מהאדמה ומתערבבים בהרים אדומים, ירוקים וצהובים, היוצרים מחזה סוריאליסטי שנדמה ולקוח מציוריו של הצייר הקטלוני, סלבאדור דאלי. לאחר מכן נבקר בלגונה ורדה למרגלות הוולקנו ליקנקאור, שמימיה בצבע הטורקיז הופכות אותה לאחת מהיפות באזור. בערב נשוב ללינה וארוחת ערב בווילה מאר.

יום 10 וילה מאר – סלאר דה אויוני – אויוני (ג'יפים)

בבוקר נצא לסיור בצידו הצפון מערבי של הסלאר כולל ביקור בכמה איים מעניינים שנפגוש בדרך כשהמפורסם שבהם הוא אי הדגים (Pescado), המפורסם בגלל צמחיית הקקטוסים המדהימה שלו. 
כולל ארוחת צהריים ארוזה וארוחת ערב לינה באויוני.
מלון באויוני: Jardines de Uyuni/ או דומה לו 3***. 
http://www.jardinesdeuyuni.com.bo/

יום 11אויוני – לה-פאס

בבוקר נצא בטיסה אל העיר הגדולה לה פאס. עם הנחיתה נסתובב ברחבי השוק הצבעוני המכסה כמעט את כל העיר. אחד השווקים המעניינים הוא "שוק המכשפות", בו נוכל לראות צ'ולות המוכרות עוברי לאמה או אבנים טובות כנגד עין רעה, קללות, וקמעות למען עתיד טוב יותר. מנגד נראה כנסיות ומבנים מפוארים מימי הכיבוש הספרדי. נבקר בכיכר המרכזית- פלאזה מורילו, שסביבה מבנים קולוניאליים. בערב ארוחה משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה בלה פאס.
יום 12/ לה-פאס – עמק הירח - העיר המסתורית טיואנקו – פונו 
בבוקר נצא לביקור בעמק הירח (Valle De Luna), העמק מלא תצורות סלע, האמורות להזכיר את הנוף של הירח. בהמשך נצא לסיור בעיר המסתורית טיוואנקו. חורבות העיר העתיקה ומסתורית טיוואנקו (Tiahuanaco) נמצאות בגובה 3,845 מ' באזור הרמה הגבוהה המכונה "אלטיפלנו". את השם לאתר נתנו האינקה ופירושו בשפתם "מקום החיות". טיוואנאקו החלה ככפר קטן בשנת 1,200 לפנה"ס על גדות נהר הטיוואנאקו הנשפך לאגם טיטיקקה, פרנסת העיר התבססה על חקלאות בעל וגידול תפוחי אדמה ודגנים. המקום התרחב לעיר גדולה בסביבות שנת 550 לספירה והייתה העיר לבירתה של מעצמה אזורית בדרום הרי האנדים. תושבי העיר ה"עשירים" בנו מונומנטים, מקדשים, בנוסף החלו בבניית מערכת תעלות השקיה מתקדמת, על שטח כולל של כ-65 קמ"ר! העיר חוברה בדרכים אל היישובים השכנים, ונעשה שימוש בלאמות ששימשו כבהמות משא לשינוע סחורות. בשיא פריחתה, במאה ה-8, השתרעה העיר על פני שטח של 6 קמ"ר וכללה פירמידות, מקדשים, חצרות שקועות ואזורי מגורים עירוניים. התגוררו בה בין 70,000 ל- 125,000 תושבים. העיר ננטשה בערך בשנת 1,100. הסיבה לנטישה אינה ידועה... אך רוב החוקרים סבורים כי גרמו לכך שנות בצורת אחדות. הבצורת גרמה לאגם טיטיקקה, שהיה אז גדול יותר, להתכווץ ולהתרחק מהעיר. אחר הצהריים נחצה את הגבול לפרו ונמשיך בנסיעה לפונו (שם כבר ביקרנו). לינה פונו.
מלון בפונו: Posada Del Inca Puno Hotel/ או דומה לו 3***
www.sonesta.com


    
יום 13פונו – המישור הגבוה – קוסקו

בבוקר נצא בנסיעה לקוסקו (Puno), מרחק 380 ק"מ, כשאנו עוברים במישור הגבוה  - האלטיפלאנו, הרמה הגבוה של פרו. הדרך מרהיבה ביופייה, במהלך הנסיעה בדרך נבקר בכפרים אינדיאנים ציוריים ובאתרים מגוונים מתקופת האינקה, כולל במתחם הקברים העתיקים של סילואסטני (בני יותר מ 4,000 שנים). הדרך עוברת בנופים ערבתיים צחיחים, כשברקע הפסגות הגבוהות של הרי האנדים, חוצה מעברי הרים ועולה לגבהים של כ- 4,500 מטרים מעפה"י. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לקוסקו - הבירה ההיסטורית של ממלכת האינקה המפוארת.
מלון בקוסקו: Jose Antonio Cusco/ או דומה לו 4****
www.hotelesjoseantonio.com

יום 14מאצו פיצ'ו 

עם שחר, נצא ברכבת המקומית לעבר ה"עיר האבודה" מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), אחד האתרים המרשימים ביותר שהשאירו בני האינקה. הדרך למאצ'ו פיצ'ו עוברת בערוץ "הנהר הקדוש" אורובמבה. נרד מהרכבת בתחנה שליד הכפר אגוואס קליינטס (Aguas Calientes) ונעלה ברכב לאתר. שם נשוטט בין חורבות העיר שהילה של מסתורין אופפת אותה. הביקור יפתח לנו צוהר לתרבות האינקה ולפולחניה הדתיים. אחה"צ נרד לאגוואס קליינטס. שם ננוח בהפסקת צהריים, נעניק תרומה לכלכלת פרו בשוק הססגוני של הכפר ולקראת ערב נצא בנסיעת רכבת לעמק הקדוש, שם נבלה את הלילה. כולל ארוחת ערב ביוקאי.
מלון ביוקאי:  Posada Del Inca Yucay Hotel/ או דומה לו 3***
www.sonesta.com

יום 15העמק הקדוש

בבוקר נצא לסיור בעמק הקדוש של האינקא, וביקור בחורבות אויינטטאמבו  ((Ollantaytambo, בעיר העתיקה אורובמבה (Urubamba), במלחות מאראס (Maras), בשווקים הצבעוניים של צ'ינצ'רו ופיסאק (Pisac). אחר הצהריים נחזור לקוסקו שם נבלה את הלילה. כולל ארוחת צהריים. לינה בקוסקו.

ימים 16-17קוסקו ממלכת האינקה  

קוסקו - הממלכה שהשתרעה מקולומביה בצפון ועד מדבר פטגוניה בדרום היבשת, נכבשה במאה ה- 15 ע"י הספרדים. בעיר נוכל לראות שילוב ארכיטקטוני בין סגנון הבנייה הקולוניאלי הספרדי לבין הסגנון האינקאי העתיק. סמטאותיה של קוסקו צרות וישרות, ומשמרות את צביון העבר. נבחין בחלקי קירות ויסודות אינקאיים עליהם בנו הספרדים את מבניהם המפוארים. את הימים הבאים נבלה בעיר הקסומה. נצא לסיורים מודרכים בקוסקו הכיכר המרכזית (פלאזה דה ארמאס), מקדש השמש, הקתדראלה ובעוד אתרים מרשימים המאפיינים את העיר. נצא גם לאתרים ולמקדשים המשקיפים על העיר, המצודה שמעל לקוסקו, סאקסאיאומאן (Sacsayhuaman), ולאתרים אחרים באזור. בערב נצא ביחד לבילוי - ארוחה משולבת עם הופעת פולקלור, אופייני להרי האנדים. 
הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3,400 מ' מעפה"י) והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.

ימים 18-19קוסקו – לימה – ת"א

בבוקר המשך סיור בעיר, בצהריים נסיעה לנמל התעופה של קוסקו ונצא בטיסה ללימה. עם הנחיתה המשך סיור בעיר (אתרים שלא הספקנו ביום הראשון), נסייר בלימה ככל שיותיר לנו הזמן. משם העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

אפשרות המשך לג'ונגל האמזוני

ימים 18-19פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר נצא בטיסת בוקר מקוסקו לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם.יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.      
הביקור בלודג' כולל פעילות מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת. האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.
לודג' בג'ונגל: EcoAmzonia Lodge/ או דומה לו
www.ecoamazonia.com.pe/privates/amazon_ingles.htm

ימים 20-21 פוארטו מלדונדו – לימה – תל אביב

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק סיור אחרון בג'ונגל... בהמשך נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס בצהריים ללימה, עם הנחיתה ובהתאם לזמן המשך סיור בעיר (אתרים שלא הספקנו) משם העברה לנמל התעופה לטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  09/07/2019

  מחיר

  6,649 $

  מדריך

  הערות

  חגיגות חג השמש

 • תאריך

  04/08/2019

  מחיר

  6,649 $

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: 1,149 $
 • תוספת לחגיגות חג השמש: 139 $

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון מאי 2018).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה (כמפורט בתוכנית או דומה להם). 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון לכל אורך הטיול (למעט יום הטיול האחרון בלה פז ע.ב א. בוקר). 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר אינו כולל:
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-95$ לאדם).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.