תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לפרו ובוליביה

טיול מאורגן לפרו ובוליביה - לנוסע העצמאי - 20 ימים

ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו  עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד.  יצאתם – שכחתם....יש מי שדואג לכם.

דרום אמריקה היא ללא ספק אחת מהיבשות היפות והמרתקות ביותר. רכס האנדים הגבוה המתנשא לגבהים של מעל ל 6000 מטרים, אגן האמזונס הפראי והמסתורי, אזורי הפאמפאס הירוקים, מדבריות פטגוניה, רצועות חוף בתוליות, קרחונים אדירים, הם רק חלק קטן מהמראות המרתקים באזור. אולם מה שבעיקר מאפיין את דרום אמריקה, זו תערובת אנושית מגוונת של שבטים אינדיאנים ומתיישבים אירופאים שהופכים כל מפגש איתם לחם ולבבי.

את המסע בממלכת האינקה, נתחיל בבירה המודרנית והמתפתחת של פרו– לימה, העיר ששימשה במשך מאות בשנים כשער הכניסה של אירופה אל העולם החדש. משם נצא בטיסה אל הג'ונגל האמאזוני באזור המערבי של האמזונס הפראי. נשוטט בין עצי העד הרבים המפוזרים ביערות הגשם ואולי אף נזכה לצפות בחיות בר בסביבתם הטבעית. 
מהג'ונגלים נמשיך בטיסה דרומה אל קוסקו – בירתה הקדומה של ממלכת האינקה. נשוטט בין רחובותיה וכיכרותיה הקסומות ונבקר במקדשים המרתקים שברחבי העיר. משם נצא לסיור בעמק הקדוש – העמק ששימש במשך שנות האימפריה כאתר תפילה קדוש וחשוב למלכי האימפריה. 
את אחד משיאי הטיול נשמור ל"אינקה טרייל" ולמאצ'ו פיצ'ו עיירת האינקה הנסתרת בהרים – נשוטט בין יערות העד המרתקים בנוף הררי קסום – נשוב לקוסקו ממנה נצא בדרך החוצה את רמת האלטיפלנו לכיוון העיר פונו, זו אחת הנסיעות היפות ביותר בהרי האנדים, חוצה כפרים נידחים כשברקע הפסגות המושלגות של הרי האנדים. 
בפונו, נתמקם במלון על גדות הטיטיקקה, האגם המשוייט הגבוהה בעולם (כ- 3,600 מטרים), שם נכיר את תרבות בני שבט האורוס המנהלים את חייהם על איים מלאכותיים, אותם יצרו מצמחי הטוטורה הגדלים פרא באזור, לאחר הביקור נחצה את הגבול הגבוה לבוליביה אל עיר הבירה לה פאס, נסתובב בין שווקיה המרתקים ונפגוש את בני המקום הלבביים. בהמשך נצא אל ההרפתקה הגדולה של הטיול, מסע אל מלחת אויוני, אל מדבר המלח נגיע על גבי ג'יפים, כשבדרך נחלוף באזורים המרתקים, המעניינים והנידחים ביותר בבוליביה כולל ביקור באגמים הגבוהים. בדרך חזרה נעבור דרך עיר המכרות המרתקת פוטוסי, משם נשוב אל לה פאס ונצא בטיסה חזרה אל בירת פרו לימה ממנה נפרד מהיבשת הבלתי נשכחת. 

היתרון של דרכים

  • תדרוך ומפות לפני היציאה
  • שייט על אגם הטיטיקקה
  • לינה באי השמש
  • ג'יפים בסלאר דה אויוני
  • לינה בלודג' אקולוגי בגונגל האמזוני

מסלול הטיול

יום 1ת"א – לימה 

נצא בטיסת בוקר מת"א (דרך יעד ביניים) ללימה נחיתה בערב. עם הנחיתה העברה למלון בשכונת מירפלורס (נמצאת על שפת האוקיאנוס). לאלו שלא יהיו עייפים נמליץ על סיור רגלי בטיילת התוססת של העיר. מלון בלימה: La Hacienda Hotel/ או דומה לו 4****
www.bwlahacienda.com

ימים 2-3פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני

בבוקר העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה  מלימה לפוארטו מלדונדו, אל לב ג'ונגל האמאזונס הפרואני. הטיסה חוצה את רכס האנדים הגבוה והמושלג הישר אל המרחבים הירוקים המיוערים של אגן האמזונס העליון. העיירה פוארטו מלדונדו שוכנת במפגש הנהרות טמבופטה ומדרה דה דיוס (Madre De Dios), והיא בירתו הבלתי רשמית של הג'ונגל הפרואני. העיירה ממוקמת בגובה של 250 מטרים מעל פני הים ומשמשת כמרכז האורבאני למחפשי הזהב וחקלאים הנמצאים באזור. לאחר הנחיתה נשוט בקאנו אינדיאני ממונע במורד הנהר אל הלודג' האקולוגי שלנו הנמצא בלב יער הגשם (סיורים עם מטיילים נוספים). יער הגשם האמאזוני ההררי, ירוק-עד מאופיין בעצים גבוהים ובצמחיה טרופית סבוכה. הוא מצטיין במגוון עשיר של בעלי חיים, צמחים וציפורים צבעוניות, אולם בגלל צפיפות היער ושטחו העצום נדרש הרבה מזל לראותם. אולי נראה את תנין האמזונס (קיימן שחור או לבן) רובץ על הגדה החולית או שוחה במימי הנהר, יתכן ונראה קופים (קופי סנאי, קוף העכביש), בטוח נשמע את הקולות המפחידים של השאגנים מהדהדים ביער. אפשרות לראות טפיר, קפיברה, ארמדיל או מיני חיות נוספים הייחודיים לאזור... אולם גולת הכותרת של הביקור באזור הם הציפורים, או תוכי הארה מקאו הצבעוניים. המקאו הם התוכים הגדולים והמהודרים ביותר בטבע. הם אהובים ומוכרים לנו זה עשרות ואפילו מאות בשנים, בעולם יש כ- 16 סוגי תוכי מקאו, שמונה מהם בסכנת הכחדה. בטמבופטה חיים 7 מינים של מקאו, וכולם מבקרים בגדות הנהר החשופות, בקירות הטיט הרווים במינרלים, הנקראים גם "אתרי הליקוק". מהטבע לאדם – נבקר בבית תושבים מקומיים המוצאים מחייתם ביער ובנהר, כפי שנהגו אבות אבותיהם לעשות מימים ימימה, או שנראה אותם יושבים על גדת הנהר, לועסים עלי קוקה ושותים צ'יצה (הבירה המקומית העשויה מגרגירי תירס מותסס) או מנסים מזלם בדייג בנהר.      
הביקור בלודג' כולל פעילות (עם מטיילים נוספים) מבוקר עד ערב, לרבות פעילות לילה, ננצל את שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחה"צ לסיורים בג'ונגל. הליכות במעבה יער הגשם, שיט אל אתרים מרתקים לאורך הנהר, אגמים נסתרים, מפלי מים, לא נוותר על ביקור מרתק בחופת יער הגשם התוססת המתנשאת לגבהים של מעל 50 מטרים חוויה בלתי נשכחת. האירוח בג'ונגל כולל ארוחות צהריים וערב – פנסיון מלא.
לודג' בג'ונגל: Corto Maltes Amazonia/ או דומה לו 4****
http://cortomaltes-amazonia.com/

יום 4פוארטו מלדונדו – קוסקו

בבוקר נחזור בשייט לפוארטו מלדונדו ומשם נטוס בצהריים לקוסקו, קוסקו - הבירה ההיסטורית של ממלכת האינקה המפוארת. הממלכה שהשתרעה מקולומביה בצפון ועד מדבר פטגוניה בדרום היבשת, נכבשה במאה ה- 15 ע"י הספרדים. בעיר נוכל לראות שילוב ארכיטקטוני בין סגנון הבנייה הקולוניאלי הספרדי לבין הסגנון האינקאי העתיק. סמטאותיה של קוסקו צרות וישרות, ומשמרות את צביון העבר. נבחין בחלקי קירות ויסודות אינקאיים עליהם בנו הספרדים את מבניהם המפוארים. לאחר התארגנות ומנוחה קצרה נצא לסיור הכרות (סיור עצמאי) ראשוני במרכז העיר. 
הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3400 מ' מעפה"י), והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.
מלון בקוסקו: Jose Antonio Cusco/ או דומה לו 4****
www.hotelesjoseantonio.com

ימים 5-6/ קוסקו ממלכת האינקה  

קוסקו - הממלכה שהשתרעה מקולומביה בצפון ועד מדבר פטגוניה בדרום היבשת, נכבשה במאה ה- 15 ע"י הספרדים. בעיר נוכל לראות שילוב ארכיטקטוני בין סגנון הבנייה הקולוניאלי הספרדי לבין הסגנון האינקאי העתיק. סמטאותיה של קוסקו צרות וישרות, ומשמרות את צביון העבר. נבחין בחלקי קירות ויסודות אינקאיים עליהם בנו הספרדים את מבניהם המפוארים. 
את היומיים הבאים נבלה בעיר הקסומה. היום נצא לסיור מודרך בקוסקו הכיכר המרכזית (פלאזה דה ארמאס), מקדש השמש, הקתדראלה ובעוד אתרים מרשימים המאפיינים את העיר. אחר הצהריים נצא לאתרים ולמקדשים המשקיפים על העיר, המצודה שמעל לקוסקו, סאקסאיאומאן (Sacsayhuaman), ולאתרים אחרים באזור. 
ארוחה משולבת עם הופעת פולקלור, אופייני להרי האנדים (לא כולל העברה – מרחק הליכה מהמלון). 
הערה: בגלל בעיית הגובה בקוסקו (3,400 מ' מעפה"י) והצורך להסתגל אליו, חשוב לאכול בעת שהותנו כאן ארוחות קלות, ולהימנע מעישון ומאלכוהול.

יום 7מאצו פיצ'ו 

עם שחר, נצא ברכבת המקומית לעבר ה"עיר האבודה" מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), אחד האתרים המרשימים ביותר שהשאירו בני האינקה. הדרך למאצ'ו פיצ'ו עוברת בערוץ "הנהר הקדוש" אורובמבה. נרד מהרכבת בתחנה שליד הכפר אגוואס קליינטס (Aguas Calientes) ונעלה ברכב לאתר. שם נשוטט בין חורבות העיר שהילה של מסתורין אופפת אותה. הביקור יפתח לנו צוהר לתרבות האינקה ולפולחניה הדתיים. אחה"צ נרד לאגוואס קליינטס. שם ננוח בהפסקת צהריים, נעניק תרומה לכלכלת פרו בשוק הססגוני של הכפר ולקראת ערב נצא בנסיעת רכבת לעמק הקדוש, שם נבלה את הלילה. כולל ארוחת ערב ביוקאי.
מלון ביוקאי:  Posada Del Inca Yucay Hotel/ או דומה לו 3***
www.sonesta.com

יום 8 העמק הקדוש והשווקים האינדיאנים

היום נצא לסיור (עם מאיילים נוספים) בדגש השווקים האינדיאנים הצבעוניים והאתרי האינקה המרתקים שבעמק הקדוש. נסייר בחורבות אויינטטאמבו ((Ollantaytambo, בעיר העתיקה אורובמבה (Urubamba), במלחות מאראס (Maras), בשווקים הצבעוניים של צ'ינצ'רו ופיסאק (Pisac). לאחר נצא בנסיעה חזרה לקוסקו שם נבלה את הלילה. לינה בקוסקו.

יום 9הר 7 הצבעים/ אזנגטה (סוסים/ רגל)

פסגות הרי האנדים הפרואניים סמוך להר אוסנגייט, 100 ק"מ בלבד מקוסקו, מתהדרות בצבעוניות קסומה הנעה בין גווני כתום בוהק, סגול לילך וטורקיז מהפנט, אבל אף אחת מהן לא משתווה בססגוניותה להר ויניקונקה, "גבעות צבעוניות" בלשון המקומיים, הידוע גם כ"הר שבעת הצבעים" ו"הר הקשת". 
הר ויניקונקה (Vinicunca Mountain) שוכן באזור הרי האנדים הפרואניים, מתנשא לגובה של כ-5,200 מטר ומתפאר בסקלת צבעים נדירה שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם. למרות שהאזור סביב ההר מיושב על ידי תושבי הכפרים הקטנים בסמוך, התיירים גילו את הפלא הזה רק בשנת 2015, ורק החל מינואר 2016 החלו סיורים מודרכים באזור, אך אל תטעו, האזור כבר בדרכו להיות אטרקציה תיירותית פופולרית בקרב מטיילים מרחבי העולם. כדי להגיע לשם, תצטרכו להתאמץ קצת ולחפש אחר הר הקשת בעומק רכס ההרים המרשים, אך המראה שתגלו יהיה שווה את המאמץ. בפעם הראשונה שנחשפים לגבעות הצבעוניות, עולה הדימוי של בקבוקוני הזכוכית ובהם שורות סדורות של חול בצבעים שונים, הנמכרים בשווקים השונים בארץ ובעולם. המראה הנגלה לנגד עינינו נראה כאילו נעשה בידי אדם – אך בפועל הגוונים הפסטלים המקשטים את הגבעות הם פאר יצירתה של אימא טבע, שהחליטה להשתעשע מעט במכחולה.
נסיעה (עם מטיילים נוספים) כ 3 שעות לנקודת תחילת המסלול (3 שעות) גובה 4,400 מטרים (עם מטיילים נוספים). הליכה/ רכיבה על סוסים לנק' תצפית על ההר – 5,150 מטרים – כ 7 ק''מ לכוון.
נסיעה חזרה לקוסקו. לינה בקוסקו.

יום 10המישור הגבוה/ קוסקו – פונו

בבוקר נצא בנסיעה (עם מטיילים נוספים) לפונו (Puno), מרחק 380 ק"מ, כשאנו עוברים במישור הגבוהה - האלטיפלאנו, הרמה הגבוהה של פרו. בדרך נבקר בכפרים אינדיאנים ציוריים ובאתרים מגוונים מתקופת האינקה, הדרך עוברת בנופים ערבתיים צחיחים, שברקע הפסגות הגבוהות של הרי האנדים, חוצה מעברי הרים ועולה לגובהים של כ- 4,500 מטרים מעפה"י. במידת האפשר נבקר בקברים העתיקים של סילואסטני (בני יותר מ 4000 שנים), לקראת ערב נגיע לפונו. 
פונו, עיר קטנה במושגים פרואנים, ממוקמת על שפת אגם טיטיקקה, בגובה של 3,800 מטרים. בעיר כ- 110,000 תושבים, רובם ממוצא אינדיאני, החיים בפשטות ובלבביות. בעיר נראה צ'ולות (אינדיאניות כפריות) המוכרות סוודרים העשויים מצמר אלפקה, או "קס'ו קון צ'וקלו" - תירס חם עם גבינה, מאכל עממי מקומי. השוק המקומי צבעוני, מעניין ומוכרים בו "כמעט הכל" - משרוך נעל ועד תכשיטי כסף וזהב בעיצוב מקומי, ועלי קוקה לכל דכפין.
הערה: למרות שבשלב הזה כולנו כבר הסתגלנו לגובה, כללי ההתנהגות בגבהים עדיין תקפים גם בפונו, ולאחריה בלה-פאס: ארוחות קלות, והימנעות מעישון ואלכוהול.
מלון בפונו: Posada Del Inca Puno Hotel/ או דומה לו 4****
www.sonesta.com

יום 11אגם הטיטיקקה –  האיים הצפים – חציית הגבול לבוליביה – אי השמש

בבוקר נשוט אל האיים הצפים שבאגם טיטיקקה (שרות פרטי), ונכיר את סגנון החיים המיוחד של בני שבט האורוס (Uros) המקומיים. הם חיים על גומא הטוטורה, ומשתמשים בו לכל צורכיהם: ממנו הם בונים את קרקעית האי, את בתיהם ואת סירותיהם המסורתיות, ואת שורשיו הם אוכלים.  בני שבט האורוס חיים בסגנון חיים מיוחד, חיי שיתוף ושוויון, המבוססים על עזרה הדדית וחלוקה שווה בהכנסות. אולי זה הסוציאליזם העתיק ביותר בעולם? בצהריים נצא מפונו בנסיעה (שרות עם מטיילים נוספים) לאורך אגם הטיטיקקה לכיוון בוליביה. לאחר מעבר הגבול נגיע לעיירה הבוליביאנית קופקבנה. בהמשך נצא בשייט (שרות עם מטיילים נוספים) אל אי השמש, מקום הולדתם של אבות האינקה, מאנקו קפאק ומאמא אוקלו, ועל כן נחשב האי לאחד המקומות המקודשים לבני התרבות העתיקה. לינה באי השמש. כולל ארוחת ערב.
מלון באי השמש:Eco Lodge –La Estancia / או דומה לו 3***
www.ecolodge-laketiticaca.com

יום 12 אי השמש – אי הירח –  לה-פאס

בבוקר נעשה סיור רגלי למזח יומאני ונבקר במעיין הקדוש וגני האינקה המדורגים. שייט לאי הירח (שרות עם מטיילים נוספים) יביאנו לביקור ב"אקייה וואסי", מתחם אינקאי בו חיו בתולות השמש, הנשים ששירתו את מקדשי האינקה ושימשו גם כפילגשות אצילי האינקה. נבקר בעתיקות של אי הירח ונשוב בשיט לקופקבנה. לאחר סיור קצר ומנוחה מהדרך נמשיך ללה-פאס (שרות עם מטיילים נוספים), כשבדרך נחצה במעבורת את מיצר טיקינה (Tiquina). לה-פאס, העיר הגדולה  בבוליביה, שוכנת בעמק מדהים שגובהו כ- 3,640 מטרים מעל פני הים והרים סוגרים עליה מסביב. 
מלון בלה-פאס: Europa Hotel/ או דומה לו 4****
https://www.hoteleuropa.com.bo/en-gb

יום 13לה-פז

היום נסתובב בלה פאס (סיור מודרך פרטי). נתחיל בשדרות המרכזיות, נראה את קתדרלת סאן פרנסיסקו ומשם נשוטט ברחבי השוק הצבעוני המכסה כמעט את כל העיר. אחד השווקים המעניינים הוא "שוק המכשפות", בו נוכל לראות צ'ולות המוכרות עוברי לאמה או אבנים טובות כנגד עין רעה, קללות, וקמעות למען עתיד טוב יותר. מנגד נראה כנסיות ומבנים מפוארים מימי הכיבוש הספרדי. נבקר בכיכר המרכזית- פלאזה מורילו, שסביבה מבנים קולוניאליים, אחר הצהריים נצא לביקור בעמק הירח (Valle De Luna). את החזרה למלון נעשה במערכת רכבלים שהם כלי התחבורה העכשבי והנגיש בלה פאס. כולל ארוחת ערב משולבת במופע פולקלור מקומי. לינה לה פאס.

יום 14טיסה לה פאס - אוויוני – תחילת סיור ג'יפים במלחת אויוני (ג'יפים) (לינה באזור אויוני)

עם הנחיתה נתחיל סיור קצר בעיירה הקולוניאלית אויוני. נמשיך לביקור בבית הקברות של הרכבות הידוע באויוני. משם ניכנס לסלאר הגדול... סלאר דה אויוני. 
הסלאר דה אויוני – הוא אגם מלח ענק בגובה של 3,653 מטר, המשתרע על שטח הגדול ממחצית שטחה של מדינת ישראל כ- 12,000 קמ"ר. בעבר היה הסלאר חלק מאגם מלח פרה-היסטורי (ימת Minchin), אשר כיסה את רוב החלק הדרום מערבי של בוליביה. כיום מהימה נותרו מספר אגמונים (שלוליות) וכמה אגמי מלח, בינהם הסלאר דה אויוני – הגדול מבניהם. הסלאר הגדול מכיל יותר מ 10 מליארד טון של מלח. המקומיים הם הנהנים היחידים מכמויות המלח העצומות וכורים את המשאב הזמין בשיטות פרימיטיביות (מכושים ועטים). לאורך חופי האגם יש מספר כפרים, שהגדולים והחשובים מבינם הם Colchani ו Llica. את הסלאר חוצים רשת של שבילים המחברת את הכפרים והישובים הקטנים. במרכז האגם יש כמה איים שהמפורסם שבהם הוא אי הדגים (Pescado), הוא מפורסם בגלל צמחיית הקקטוסים המדהימה שלו.
מלון באויוני: Jardines de Uyuni/ או דומה לו 3***. 
http://www.jardinesdeuyuni.com.bo/

יום 15 אויוני – אלוטה - וילה מאר (ג'יפים) (לינה וילה מאר)

נצא אל הכפרים סאן קריסטובל ואלוטה בדרכנו לעמק הסלעים, סלעים וולקניים שהתגבשו בצורות ייחודיות ומרתקות ונחשפו בתהליך הארוזיה של הרוח. אחר הצהריים נגיע אל העיירה ווילה מאר. עם ההגעה נבקר במערות עם ציורי הסלע.
מלון בווילה מאר: Jardines de Mallku Cueva Lodge/ / או דומה לו 3***. 
www.salardeuyuni.com

יום 16 וילה מאר, לגונה ורדה – לגונה קולורדה (האגמים הגבוהים) – וילה מאר (ג'יפים) (לינה וילה מאר)

נדרים עד לגבול עם צ'ילה וארגנטינה, נטפס אל מעברי הרים בגבהים של מעל 4500 מטרים במעלה האנדים ללגונה קולרדה (האגם האדום) שמימיו אדומים בעקבות פריחת האצות האדומות המשתלבות עם הקרקע ויוצרות את הצבע הייחודי לאגם. אגם זה משמש כאזור הקינון החשוב ביותר לפלמינגו בכול רמת האלטיפלנו. נמשיך דרך הגייזרים "שמש הבוקר", המעיינות החמים של הסאלאר, בדרכנו אל "מדבר דאלי", בו סלעים וולקנים עצומים עולים מהאדמה ומתערבבים בהרים אדומים, ירוקים וצהובים, היוצרים מחזה סוריאליסטי שנדמה ולקוח מציוריו של הצייר הקטלוני, סלבאדור דאלי. לאחר מכן נבקר בלגונה ורדה למרגלות הוולקנו ליקנקאור, שמימיה בצבע הטורקיז הופכות אותה לאחת מהיפות באזור. לינה וילה מאר.

יום 17 וילה מאר – אויוני (ג'יפים) (לינה אויוני)

היום נסיעה במגמה דרומה, דרך אגמים קסומים, קניונים ותצורות סלע מרהיבות, אחר צהריים/ ערב נגיע לאויוני ללינה. לינה אויוני.

יום 18 אויוני - לה-פז

בבוקר נצא בטיסה אל העיר הגדולה לה פאס. עם הנחיתה המשך סיור בעיר (עצמי). לינה בלה פז.

ימים 19-20לה פאס – תל אביב

בבוקר נצא בטיסה ללימה, עם ההגעה ובהתאם לשעת ההגעה, נצא לסיור מודרך (פרטי) בעיר בסיורנו נבקר במרכז הקולוניאלי של העיר, בפלאזה דה ארמס (הכיכר המרכזית), נראה את מרכז השלטון המקומי, נבקר במוזיאון הזהב המרתק, אם יישאר זמן נמשיך לפארק רבין שבשכונת מירפלורס, נסייר בלימה ככל שיותיר לנו הזמן. לימה, בירת פרו, היא כרך סואן, תוסס המשמש כמרכז החיים של המדינה. היא נוסדה בשנת 1535 ע"י המצביא הספרדי פרנציסקו פיזארו. חיים בה אנשים ממוצא מגוון - אינדיאנים בני ההרים, אירופים, סינים, יפנים ועוד. בערב בהתאם לשעת ההמראה העברה לנמל התעופה משם נצא בטיסה חזרה לתל אביב (דרך יעד ביניים). 

עונה מומלצת: אפריל - נובמבר
הערה: בהתאם ללוח הטיסות הבינל"מ יתכן ונטוס מלה פאס ישירות דרך אירופה לישראל ואז נוותר על הסיור בלימה.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים) מישראל.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (פברואר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ מלונות כפריים (כמפורט בתוכנית או דומה להם). 
* טיסות פנים (כמפורט בתוכנית הטיול).
* כלכלה: ע.ב ארוחת בוקר וארוחות נוספות.  
* כניסות לאתרים/ שמורות כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: ואן/מיניבוס תיירים, רכבי שטח, מעבורות, סירות וכו'.
* דמי רישום ע"ס 250$.
* תדרוך ומפות לפני היציאה.

המחיר אינו כולל:
* חלק מהכניסות לאתרים.
* מיסי מעבר המשולמים ישירות ע"י הנוסעים בחלק משדות התעופה ובמעברי הגבול (כ-40$ לאדם).
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.