תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
ג'יפים בגואטמלה

טיול מאורגן לגואטמלה - מסלול ג'יפים - 12 ימים

מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית, זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר בעולם. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומיסתורין.  את המסע נתחיל בגואטמלה סיטי, נמשם נצא אל שמורת הטבע ביוטופו דה קצאל, יער גשם מרהיב. שם נקבל אל הג'יפים ונצא משם אל המקומות הרחוקים והמרתקים בגואטמאלה. נבקר ב"סמוק צ'אמפי" מערות נטיפים (קארסט) גרניות ובריכות מים טבעיות מדורגות וצלולות מרהיבות ביופיים, כולל שייט אבובים הרפתקני... בהמשך נבקר בכפרים האוטנטיים ביותר של ארץ המאיה ב"משולש אישיל". לא נוותר על ביקור בצ'יצ'יקסטנאגו נפגוש אינדיאנים מכל האזור, נשוטט בשוק המקומי, נבקר בכנסיית סנטו תומא ונלמד להגות את שם הכפר... נבקר באגם ציקבאל המרהיב הנמצא בלועו של הר געש גבוה, נרחץ במעיינות החמים של פואנטס חאורחינס  משם אל שוק הירקות המקומי של אלמולונגה. נמשיך אל עבר אגם  אטיטלן שהינו ללא ספק אחד מהאגמים היפים ביותר במרכז אמריקה כולה. נטפס על גבי סוסים אל הר הגעש פאקיה ונסייר באנטיגואה, "עיר השושנים" שהייתה בעבר בירתה של גואטמלה ונסיים את הטיול בעיר המודרנית והתוססת גואטמאלה סיטי. חווית חיים אפילו להרפתקנים שבניינו.

היתרון של דרכים

  • שייט על נהר אטיטלן
  • פנסיון מלא בימי הנסיעה בג'יפים
  • סיור עיר באנטיגואה
  • המעיינות החמים פואנטס חאורחינס
  • סיור בהר הגעש פקאיה

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – גואטמלה סיטי - ביוטופו דל קצאל (אוטובוס)

נצא בטיסה לגואטמלה סיטי (דרך יעד ביניים), עם הנחיתה אחר צהריים, נפגוש את אנשי הקשר המקומיים ונצא לשמורת הטבע ביוטופו דל קצאל. לינה באיזור.

יום 2 ביוטופו דל קצאל - קובאן, בירת מחוז אלטה ורה פז - סמוק צ'אמפיי (ג'יפים)

בבוקר נקבל את הג'יפים, נבדוק שמן מים ונצא לדרך. בהתאם לזמן נצא לסיור קצר (כשעתיים) בשמורה. נצא בהליכה רגלית בתוך יער עננים בו אפשר לצפות בציפורים, קופים מגוון רחב של צמחיה מפלים קטנים ונחלים ומפלים שזורמים לבריכות מים צלולים ומדהימים. השמורה קרויה על שם ציפור הקצאל שהיא הסמל של גואטמלה... אם יתמזל מזלנו נוכל לראות אותם בין צמרות העצים. בהמשך נעלה על הג'יפים ונצא לדרך, נחלוף על פני כפרים קטנים ושדות חקלאיים. נעצור בקובאן, בירת מחוז אלטה ורה פז ומשם נמשיך בנסיעה אל אחת משמורות הטבע  היפות בגואטמלה, שמורת הטבע סמוק צ'אמפיי. לינה בלנקיין/ סמוק צ'אמפיי.

יום 3שמורת הטבע סמוק צ'אמפיי – לנקיין (ג'יפים)

היום נצא אל אחת משמורות הטבע היפות בגואטמלה, שמורת הטבע סמוק צ'אמפיי. פירוש המילה "סמוק שמפיי" הוא מים החודרים בסלע. מדובר בעמק מוקף יער גשם עתיר משקעים היושב על סדרה ערוכה ועשירה של מערות נטיפים (קארסט) גרניות ובריכות מים טבעיות מדורגות וצלולות. נצא במסלול הליכה לאורך המים הסוערים של נהר הקהבון (Kahanon). ההליכה ביער הגשם ובין הבריכות הצלולות הנשפכות זו לזו בסדרת מפלים. כל העת תחת פני הקרקע רוחש לו נהר שוצף וקוצף הזורם בעוצמה רבה מבלי שניתן להרגיש זאת בזמן הטבילה בבריכות השקטות והשלוות. הבריכות והנהר נפגשים בזרם אדיר כאשר הנהר פורץ ממעבה האדמה והבריכה האחרונה נשפכת יחד אתו לכדי מפל גדול ומרשים. במהלך הסיור נשלב שייט אבובים מטורף ומהנה בנהר לנקין. לינה בלנקיין/ סמוק צ'אמפיי.

יום 4לנקיין- נבאח (ג'יפים)

בבוקר נצא בנסיעה מערבה אל הכפרים האוטנטיים של גואטמאלה שהזמן עצר בם מלכת... נסייר בעיירות הקטנות סאן קירסטובל וירפאז (San Cristóbal Verapaz) ואוספאמטיין (Uspantan) אחר הצהריים נטפס על רכס ההרים הגבוה  Cuchumatanes ומשם אל הכפר נבאח (Nebaj) נבאח הוא כפר מרוחק ומסורתי כאן חיים ממש כמו פעם! בנבאח 12,000 תושבים והוא אחד משלושת כפרי האישיל (Ixil) בנוסף לקוצאל (Cotzal)  וקחול (Chjul). לינה בנבח.

יום 5הכפרים של משולש אישיל – צ'יצ'יקסטנאגו (ג'יפים)

את הבוקר נקדיש לסיור בין הכפריים הציוריים של משולש אישיל. הכפרים מיושבים ע"י קבוצה של ילידים בני שבט המאיה. תושבי הכפרים לבושים בבגדים רקומים צבעוניים הייחודיים לאזור זה בלבד. נשלב הליכה רגלית בסמטאות הכפרים, נפגוש ונראה את המקומיים בשדות החקלאיים מעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נשלב הליכה רגלית למפל הגבוה (כשעה הליכה), הדרך אליו מקסימה עם שדות תירס ובתוכם בתים, להקות פרפרים לבנים, נחל שזורם לאורך השביל ופרות אוכלות עשב ירוק בצידי הדרך. בחלקו השני של היום נצא לצ'יצ'יקסטנאגו ( Chichicastenago), המרכז של בני המאיה – קיצ'ה. לינה צ'יצ'יקסטנאגו.

יום 6השוק של צ'יצ'יקסטנאגו - לגונה צ’יקאבאל – המעיינות החמים של פואנטס חאורחינס (ג'יפים)

בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו ( Chichicastenago), המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נשוטט בשוק ,נשוחח מעט עם הרוכלים ונכיר את אנשי המקום. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים, השאמנים עדיין משתמשים בו לצורכי פולחן ותפילה. בהמשך היום נמשיך בנסיעה אגם צ'יקבאל (Laguna Chicabal) אגם הממוקם בלועו של הר הגעש צ'יקאבאל, בגובה הרב של 2,712 מטרים מעל פני הים. הדרך חוצה חלקות החקלאיות הן ברובן רצועות של שדות תירס העולות לעתים בזוויות בלתי מתקבלות על הדעת במעלה ההרים, מעובדות בעבודת מעדר בלבד. את היבולים המקומיים עומסים על הגב או על הראש, וכך שנראה אנשים צועדים בצד הדרך בשיירות אטיות, כשהם עמוסי משאות... לפני ההגעה נחלוף על פני הכפר סאן מרטין ובו בית קברות הבנוי ממאות מבנים בשלל צבעים ונראה כמו ערמת קוביות שפוזרה על שטיח ביד ענקים. נעצור למרגלות הר הגעש ונצא במסלול הליכה מרהיב לראות את הלוע והאגם החבוי בתוכו. המקום קדוש לבני המאיה, שם הם עורכים טקסיים פולחניים ולפי התרבות שלהם אגם זה נחשב למרכז העולם. את הלילה נעשה בכפר פואנטס חאורחינס המפורסם במעיינות החמים שבו. לינה בסיסית פואנטס חאורחינס.

יום 7הכפרים החקלאיים של אטיטלן (ג'יפים)

את הבוקר נתחיל בשוק הירקות המקומי בעיירה אלמולונגה. דוכני פירות וירקות שהמקומיים מגדלים במו ידיהם מוקמים במרכז העיירה, ובני כפרים בסביבה וכן תושביה של העיירה אלמולונגה מגיעים לעיירה על מנת לקנות ירקות למשך השבוע. זוהי הזדמנות מצוינת להתבונן על חייהם של המקומיים מקרוב, וגם לאכול כמה ירקות ופירות טריים. משם נצא אל העיירה סוניל, עיירה קטנה ואותנטית היושבת בתוך עמק עם גבעות ירוקות ויפות מסביב. מרכז העיירה הוא מעין גשר ובסמוך אליו שוק קטן. בכפר כנסייה לבנה ובתוכה ה"מאישמון" בובה בדמות אדם צעיר שהמקומיים רואים בו כאל, באים לבקש ממנו בקשות, מדליקים סביבו נרות, מלבישים אותו בבגדים מסורתיים, כפפות ומשקפי שמש, משקים אותו באלכוהול ונותנים לו סיגריות לעשן... נראה שהמקומיים מאמינים בכוחותיו. משם נמשיך בנסיעה אל אגם אטיטלן (Atitlan Lake) המרהיב ביופיו שבה נחזיר את הג'יפים. לינה אגם אטיטלן.

יום 8 שייט באגם אטיטלן (Atitlan Lake) (אוטובוס)

בבוקר נצא בשייט אל הכפרים שלחופי אגם אטיטלן. נצא לעיירה פנצ'חל (Panajachel) שעל שפת האגם. בפנצ'חל נוכל ליהנות מעיירה מסורתית עתיקה לצד עיירת נופש בה מרבים לבקר, הודות לכך שהיא שוכנת על שפתו של אחד האגמים היפים ביותר. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. בהמשך נעלה על סירה ונצא לשייט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, נבקר בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה "מישימון" (בובת אדם) הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי. נמשיך לסן מרקוס, או בשמו המלא סן מרקוס לה לגונה, כפר שקט וקסום על גדות אגם אטטילן, עם אווירה רוחניקית, לאחר סיור בכפר נמשיך לכפרים נוספים הפזורים על שפת האגם.  לינה אגם אטיטלן.  

יום 9הר הגעש פאקיה (אוטובוס)

בבוקר נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים (אפשר גם ברגל) ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק של 100 מטרים מלוע הר הגעש. בדרך נשקף נוף מרהיב ביופיו של העמקים מסביב. אחר הצהריים נצא בנסיעה לעבר אנטיגואה "עיר השושנים הנצחיות" המרשימה והמיוחדת, העיר ממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו. לינה אנטיגואה.

יום 10אנטיגואה (אוטובוס)

אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. נסייר ברחובות העיר היפה שנבנתה בהשפעת הברוק, נתכבד מכל הטוב בה כולל הכיכר הקולוניאלית "הפלזה דה ארמס", בכנסיה היפה של אנטיגואה, בארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל עד 1773. כולל ביקור במוזיאון המוסיקה במרכז לאמנות עממית קאסה ק'וחום, בחוות קפה ועוד. לינה אנטיגואה.

ימים 11-12גואטמאלה סיטי – תל אביב (אוטובוס)

לאחר ארוחת הבוקר , ובהתאם לשעת הטיסה חזרה ארצה, ניפרד מגואטמלה, ונצא בנסיעה אל שדה התעופה של גואטמלה סיטי, בירת גואטמלה.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $489

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לדצמבר 2018).
* לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה/ לינה כפרית.
* כלכלה: פנסיון מלא בימי הג'יפים, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול, ארוחות צהרים – פיקניק בשטח/מסעדות קטנות. חצי פנסיון בימי האוטובוס.
* מים מינראלים, צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/מיניבוס תיירים לסיורים, טיולים ולהעברות/ רכבי ג'יפ למהלך ימי המסע (ארבעה נוסעים בג'יפ).
* דלק לג'יפים.
* ציוד חילוץ, ערכת ע.ר, מכשירי קשר ארוכי טווח (מעל 10 ק"מ), ערכת קפה, ערכת פיקניק ועוד...
* כניסות לאתרים/ אטרקציות כמפורט בתוכנית. 
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".
* מדריך מקומי דובר אנגלית.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 250$.

המחיר אינו כולל:

* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* ביטוח נוסעים.