תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן למרכז אמריקה

טיול מאורגן למרכז אמריקה - 23 ימים

במרכז אמריקה נוכל להתחקות אחר האצטקים והמאיה - שתי תרבויות מפוארות שנעלמו מן העולם והשאירו אחריהן ערים מסתוריות, מונומנטים אדירים, פירמידות, ופסלים מפוארים. מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית שבה חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים. טיול תרבותי במרכז אמריקה עובר במקסיקו, גואטמלה וקוסטה ריקה ומשלב בין תרבות המאיה, תרבות קתולית עכשווית ומגוון עשיר של נופים עוצרי נשימה ונוף אנושי צבעוני.

היתרון של דרכים

 • ערבי פולקלור ומוזיקה
 • שייט בקניון סומידרו
 • שייט באגם אטיטלן
 • עיר המאיה פלנקה
 • שמורות הטבע של קוסטה ריקה

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – מקסיקו סיטי

נצא בטיסה מת"א למקסיקו סיטי (דרך יעד ביניים). עם ההגעה נעבור את ביקורת הדרכונים, העברה למלון. לינה מקסיקו סיטי.

יום 2 מקסיקו סיטי 

בבוקר נצא לסיור בעיר. נתחיל ב בסוקאלו, העיר העתיקה, נבקר בארמון הלאומי (במידה ותותר הכניסה לארמון) שנבנה ע"י שרידי ארמון מונטזומה בתחילת שנות ה- 60 וכיום משמש כארמון הנשיאות. לא נוותר על הציורים המרשימים של הצייר דייגו ריברה, נמשיך למוזיאון האנטרופולוגי המציג את התפתחות התרבות במסו-אמריקה. בערב נצא למופע פולקלור מקסיקני. לינה מקסיקו סיטי.

יום 3 מקסיקו סיטי - טאוטיוואקאן

בבוקר למחרת לאחר הביקור בכנסיית הבתולה מגואדאלופה נצא לטאוטיוואקאן, אחת מהערים הקדומות הקדושות של התרבויות הפרה קולומביאניות הקדומות. נבקר בשדרת המתים, בפירמידות השמש והירח, במקדש קצלקואטל (נחש הנוצות), בארמון קצלפאפאלוטל (פרפר הנוצות) בהמשך היום נחזור למקסיקו סיטי, ונסיים בשייט תעלות סוצ'ימילקו. לינה מקסיקו סיטי.

יום 4 קניון סומידרו – צ'מולה

בבוקר נצא בטיסה ממקסיקו סיטי לטוקסטלה גוטיירז בירת מחוז צ'אפס. חבל צ'יפאס היה מנותק מהעולם החיצון, לפיכך השתמרה בו התרבות האינדיאנית יותר מכל מקום אחר במקסיקו. בבוקר נשוט בקניון סומידרו ) המתחתר לעומק של מעל 1000 מטרים וקירותיו מתנשאים לגובה של מאות מטרים. אחרי השיט הקסום נעפיל אל העיר הציורית סן קריסטובל דה לאס קאסאס. נערוך סיור ראשוני בסימטאותיה ושווקיה, ארוחה ולינה בסן קריסטובל.

יום 5 סאן קריסטובל וכפרי האינדיאנים

יום מרתק בחבל הצ'יאפס חבל ארץ קשה ומרדני בו פועלים הזאפטיסטים עד היום. נתחיל בסאן חואן צ'מולה כפר אינדיאני עם שוק ענק במרכזו וכנסייה מיוחדת על רצפת הכנסייה מפוזרים מחטי אורן שפע של נרות בגדלים שונים וצבעים שונים המאירים את פניהם המיוסרות של המאמינים. הכנסייה צופה על העיירה כולה כך שנוכל ליהנות כאן מתצפית מרשימה. לאחר מכן נחזור אל סאן קריסטובל, לביקור במוזיאון המקומי המוקדש לטיפול הרוחני של צאצאי המאיה בחוליהם. כמו כן נבקר בשוק האינדיאני של סן קריסטובל.  לינה בסאן קריסטובל.

יום 6 המפלים הכחולים – פלנקה עיר המאיה

נצא השכם בבוקר בנסיעה ארוכה אל העיר פלנקה אחת מערי המאיה החשובות. בדרך נעצור במפלי אקווה אזול (המים הכחולים), סידרת מפלים מדורגים עם שאון מים אדיר בצבעי כחול וטורקיז מיוחדים ומרהיבים ביופיים. נצא במסלול הליכה קל אל התצפית ממנה נשקף הדרו של האתר המיוחד ולגדותיו פריחת הברומליה כאפיפיט על ענפי העצים. אחה"צ נגיע לפלנקה, עירו של פאקאל. נעלה למתחם שלשת המקדשים לראות את פאקאל הקטן וצ'אם באלום (בנו) הגדול. נבקר גם במקדש הצלב, מימנו ניתן להשקיף על הארמון ועל כל העיר החרבה. לינה בפלנקה או באחד מהכפרים בסביבה.

יום 7 המעבר לגואטמלה - נהר האוסומסינטה - פלורס

יום נסיעה ארוך וממושך בתוך ארץ המאיה, הדרך מרהיבה ביופייה. עם ההגעה אל מעבר הגבול יפגשו אותנו סבלים שייקחו את הציוד ויעבירו אותו ביחד איתנו על סירות לכוון גואטמלה. לאחר חציית הגבול נמשיך בנסיעה בדרך כבושה(לא סלולה) וצרה החוצה ישובים קטנים עם שמות מוכרים ומעניינים. לפני ההגעה לפלורס נבקר בעיירה סאן פרנציסקו ובית הקברות הצבעוני המאפיין את תושבי המדינה. לינה פלורס.

יום 8 טיקאל

היום נבקר בטיקאל - הגדול באתרי המאיה השוכן בלב הג'ונגל על פני שטח גדול, שבו למעלה מ-3,000 שרידים ועתיקות. נקדיש את היום לסיור באתר, נטפס על פירמידות, נבקר במקדשים ונהנה מסביבת הג'ונגל הייחודית. בתום הסיור נשוב לפלורס. לינה בפלורס.

יום 9 שייט על ריו דולסה

בבוקר נצא מטיקאל ונדרים לעיירה פרונטרה, ממנה נצא לשייט על הריו דולסה, נהר שגדותיו עטורות צמחייה עבותה ובעלי כנף רבים. עם סיום נגיע אל שפך הים הקאריבי והעיר ליבינגסטון. לינה בפוארטו בריוס

יום 10 אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה

מפוארטו באריוס נצא בנסיעה מזרחה לעבר אנטיגואה הממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו.  אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1,773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. לינה אנטיגואה.

יום 11 אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה/ יום השישי הטוב

היום נצא לסיור ברחובות אנטיגואה היפה. נסייר בכיכר "פלסה דה ארמס", בכנסיית אנטיגואה, ובארמון הקפיטנים. נבקר במוזיאון המוזיקה שבקאסה קוחום, בחוות קפה (בגלל חגיגות השבוע הקדוש יתכן ומוזיאון המוסיקה וחוות הקפה יהיו סגורים)  ועוד. לינה באנטיגואה.

יום 12 הר געש פאקיה (על סוסים) - אנטיגואה

בבוקר נמשיך לצפות בשטיחים המרהיבים ובתהלוכות הדתיות המיוחדות. לקראת הצהריים נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק לא גדול מלוע הר הגעש. לינה אנטיגואה.

יום 13 השוק של סולולה - אגם אטיטלן

בבוקר נמשיך את הסיור באנטיגואה, במהלך היום נצא לביקור בשוק סולולה, ללא ספק אחד מהשווקים היפים ביותר בגואטמלה. בהמשך נגיע לאגם אטיטלן שם נבלה את הלילה. לינה אגם אטיטלן

יום 14 אגם אטיטלן - פנצ'חל

בבוקר נבקר בעיירה פנצ'חל שעל שפת האגם.. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. בבוקר נשוט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, בהמשך נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה מישימון – הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי. בהמשך נצא לבקור בעוד כפרים הממוקמים לגדות אגם אטיטלן, לינה אגם אטיטלן

יום 15 השוק של צ'יצ'יקסטנאגו – גואטמלה סיטי

בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו, המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים. לאחר הביקור נצא בנסיעה לגואטמלה סיטי, בירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נכיר את מורשתה האינדיאנית, את מרכז העיר ואזוריה המודרניים. לינה גואטמאלה סיטי.

הערה: יתכן והטיסה לסאן חוסה תצא בערב יום 14 במקרה כזה נעשה את הלילה בסאן חוסה.

יום 16 גואטמאלה סיטי – סאן חוזה (קוסטה ריקה) – שמורת טורטוגרו

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל סאן חוזה בירת קוסטה ריקה. עם הנחיתה (בוקר) נצא בנסיעה מזרחה אל שמורת הטבע טורטוגרו. את הכניסה לשמורה נעשה בדרך ייחודית נגיע עד לנמל מאטינה/ קאניו בלאנקו וממנו נצא בשייט מרתק בנהר ובתעלות המים הביצתיות המקבילות לו עד להגעה לפארק הלאומי טורטוגו שם נצפה מקרוב בחיי הבר העשירים המאפיינים את השמורה.   אחר הצהרים נצא לסיור בכפר הציורי טורטוגרו, בו החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. את הלילה נעשה בלודג' באזור השמורה.

יום 17 שמורת הר הגעש ארנל

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכוון גוואפילס. בדרך נעצור ב"גשר האיגואנות" שם נוכל לראות איגואנות מקרוב ובסביבה הטבעית שלהם. נמשיך לאזור  שמורת הר הגעש ארנל. עם ההגעה נצא לסיור להר הגעש כולל הליכה קלה ביער עד למקום זרימת הלבה, בדרך נצפה בצמחיה, בבעלי החיים ובאגם ארנל,. השיא של היום יהיה הקולות הרועמים של ההר, הלבה הרותחת והסלעים המתגלגלים מראש ההר. עם סיום היום נצא אל מעיינות מים חמים טבעיים לרחצה, פינוק ומרפא. לינה באזור ארנל.

יום 18 הכפר לה קאסונה – מפל לה פורטונה – שמורת מונטה ורדה

בבוקר נצא לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. התחנה הבאה של היום היא מפל לה פורטונה, כולל רחצה אפשרית בבריכות המים והנקבות. נמשיך למונטה ורדה. שמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד.  לינה באזור שמורת מונטה ורדה

יום 19 שמורת מונטה ורדה

היום נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר בשמורה. נתחיל בסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים כך שנוכל לצפות על עולם החיי והצומח מבסיסו ועד צמרותיהם.  נמשיך ל"גן הקוליברי" השוכן ליד, שם נצפה מקרוב בציפורי יונקיי הדבש המדהימות. בהמשך נעלה על רכבל עננים - גלישת עננים בחשמלית/רכבל. מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. חוויה ייחודית ומרתקת. בין ערביים ביקור במוזיאון הצפרדעים. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 20 נהר הקרוקודילים  – שמורת מנואל אנטוניו – שייט קטמרן

נשכים קום וניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש  לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. לאחר הסיור עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו. 

יום 21 מנואל אנטוניו – סיור בפארק לאומי – סאן חוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בפארק. בשמורה חופי ים יפים, ארכיפלג, יער גשם טרופי ומגוון רב של בעלי חיים. בהמשך היום בדרך נעצור לצפייה בנהר הקרוקודילים טארקולס - נפלאות הטבע של קוסטה ריקה, צמחייה עשירה, בעלי חיים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. אחר הצהריים נצא בנסיעה לסאן חוסה. לינה סאן חוסה

ימים 22-23 הר הגעש פואס – סאן חוסה – תל אביב

בבוקר נצא בנסיעה לכיוון של שמורת הר הגעש פואס. עם ההגעה נעפיל אל רכס פואס ונבקר בפסגתו של הר הגעש הפעיל. משם נמשיך למפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. בערב נצא אל שדה התעופה הבינל"מ של סן חוזה ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים), לתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד: 1,439$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
 • טיסות פנים.
 • מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2017).
 • מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה בערים לודג'ים בג'ונגל.
 • כלכלה: ע.ב חצי פנסיון + 8 ארוחות צהריים נוספות
 • מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
 • כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
 • מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית.
 • שירותי סבלות.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
 • דמי רישום ע"ס $250.

המחיר אינו כולל:

 • מיסי נמל (מעבר) ביציאה מגואטמאלה וקוסטה ריקה כ- 90$לאדם
 • ביטוח נוסעים.
 • ארוחות נוספות.
 • שתייה בארוחות.
 • הוצאות ושירותים אישיים.
 • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.