תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן למרכז אמריקה

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה - אפשרות המשך לקוסטה ריקה - 16 ימים - חגיגות סמנה סנטה

טיול במרכז אמריקה הוא מסע אל תרבויות עבר מפוארות. האצטקים והמאיה הן תרבויות מפוארות שנעלמו מן העולם והשאירו אחריהן ערים מסתוריות, מונומנטים אדירים, פירמידות, ופסלים מפוארים. מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית, זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות...

את המסע במרכז היבשת נתחיל במקסיקו סיטי, בירתה של מקסיקו, נסייר במטרופולין הענק נתרשם מבנייתה המיוחדת, נבקר בעיר הקדומה טאוטיוואקאן ונטפס למרומם של פירמידות השמש והירח המפורסמות.זהו המפגש הראשון שלנו עם התרבות המקומית וראשית הכרת סיפוריהם המופלאים של העמים הפרה-קולומביאניות שצמחו ופרחו כאן באזור ונעלמו מעולמנו. נבקר בחבל צ'אפס העשיר בתרבות אינדיאנית מרתקת ובנופים עוצרי נשימה. נשוט בקניון סומידרו ונבקר בעיירה הציורית סן קריסטובל בה נלמד מקרוב על אורח חייהם המיוחד של המקומיים. הדרכים בהם ניסע יהיו שופעי צמחייה טרופית ובע"ח צבעוניים, נבקר בלגונות חלומיות ונביט כל הזמן אל עבר אופק ציורי. נמשיך בארץ המאיה לביקור במפלים הכחולים, ומשם לעיר העתיקה פלנקה.

בחלקו השני של הטיול נחצה את הגבול לעבר גואטמלה. החצייה תהייה במעבר על סירה בנהר האוסימניטטה, המפריד בין המדינות. משם בנסיעה דרך מרחבי הביצות והעשב לפלורס, נבקר בעיר המאיה החשובה ומסתורית טיקאל הנודעת בזכות עתיקותיה. מהופנטים מיופייה האינסופי נמשיך אל החוף הקריבי בשייט על נהר ריו דולסה. את אנטיגואה, שהייתה בירתה של גואטמלה בעבר, נכיר מקרוב בשיטוט ברחובות העתיקים של העיר ונשווה בין עוצמות הטבע ליכולות האדם.

נבקר גם באגם אטיטלן שהינו ללא ספק אחד מהאגמים היפים ביותר במרכז אמריקה כולה. בצ'יצ'יקסטנאנגו נפגוש אינדיאנים צבעוניים מכל האזור, נשוטט בשוק המקומי, נבקר בכנסיית סנטו תומא ונלמד להגות את שם הכפר... נסיים את הטיול בבירתה העכשווית של גואטמלה – גואטמלה סיטי.

היתרון של דרכים

 • מקסיקו סיטי
 • אתר טאוטיווקאן
 • שייט בקניון סומידרו
 • סאן קריסטובל
 • עיר המאיה פלנקה
 • חציית דרך נהר האוסומסינטה
 •     פלורס
 •     האתר המדהים בטיקאל 
 •     שייט על ריו דולסה
 •     אנטיגואה
 •     שייט באגם אטיטלן
 •     גואטמלה סיטי
 •     סאן חוסה
 •     הר הגעש ארנל
 •     שמורת מונטה ורדה
 •     שמורת מנואל אנטוניו
 •     שייט קטמרן
 •     שמורת טורטוגרו
   

מסלול הטיול

יום 108/04/2019 - ת"א – מקסיקו סיטי


נצא בטיסה מת"א למקסיקו סיטי (דרך יעד ביניים). עם ההגעה נעבור את ביקורת הדרכונים, העברה למלון. לינה מקסיקו סיטי. 

יום 2/ 09/04/2019 - מקסיקו סיטי


בבוקר נצא לסיור בעיר. מקסיקו סיטי, הבירה, היא אחת מהערים הגבוהות ביותר בעולם. ממוקמת בלב הרמה התיכונה, אזור הליבה של מקסיקו, המשובצת בהרי געש פעילים. לפני הכיבוש הספרדי, פרחו באזור התרבויות של האצטקים, הטאוטיוואקים והטולקטים. הספרדים בחרו במקום כמרכז הפוליטי והדתי של "ספרד החדשה". העיר החדשה (עתיקה), נבנתה על חורבותיה של טנוצ'טיטלן (Tenochititilan), בירת האצטקים. כיום מקסיקו סיטי היא עיר ענקית עם למעלה מ- 25 מיליון נפש. שרדו בה המקדש האצטקי הגדול, עשרות כנסיות ומוזיאונים מרתקים. בסוצ'ימילקו השתמרה רשת תעלות ששימשה לחקלאות אגמית. שרידי הענק של העיר כוללים גם את "שדרת המתים" – דרך תהלוכות וטקסים, הבנויה לפי חישובים אסטרונומים ולצידה, הפירמידות של השמש והירח. בחלק אחר של השדרה ניצב מקדש קצלקואטל "נחש הנוצות" – אחד האלים החשובים בתרבויות האזור ועוד הרבה. עם ההגעה ובהתאם לזמן נתחיל בסיור בעיר. נתחיל ב בסוקאלו, העיר העתיקה, ארמונות, כנסיות והבתים והמונומנטים המפוארים שנבנו בתרופה הקולוניאלית, נבקר בארמון הלאומי ,(במידה ותותר הכניסה לארמון)שנבנה ע"י שרידי ארמון מונטזומה בתחילת שנות ה- 60 וכיום משמש כארמון הנשיאות. לא נוותר על הציורים המרשימים של הצייר דייגו ריברה,נמשיך למוזיאון האנטרופולוגי  המציג את התפתחות התרבות במסו-אמריקה. בערב נצא למופע פולקלור מקסיקני. לינה מקסיקו סיטי.

יום 3/ 10/04/2019 - מקסיקו סיטי - טאוטיוואקאן


בבוקר למחרת לאחר הביקור בכנסיית הבתולה מגואדאלופה נצא לטאוטיוואקאן (Teothiuakan), אחת מהערים הקדומות הקדושות של התרבויות הפרה קולומביאניות הקדומות, פירוש שמה "עיר האלים". העיר מרתקת בנויה בצורה גיאומטרית, נחשבת לאחד מההישגים הבולטים של האנושות. נבקר בשדרת המתים, בפירמידות השמש והירח, במקדש קצלקואטל (נחש הנוצות), בארמון קצלפאפאלוטל (פרפר הנוצות) בהמשך היום נחזור למקסיקו סיטי, ונסיים בשייט תעלות סוצ'ימילקו. לינה מקסיקו סיטי.

יום 4/ 11/04/2019 - קניון סומידרו – צ'מולה


בבוקר נצא בטיסה ממקסיקו סיטי לטוקסטלה גוטיירז בירת מחוז צ'אפס. חבל צ'יפאס היה מנותק מהעולם החיצון, לפיכך השתמרה בו התרבות האינדיאנית יותר מכל מקום אחר במקסיקו.  בבוקר נשוט בקניון סומידרו (Sumidero) המתחתר לעומק של מעל 1000 מטרים וקירותיו מתנשאים לגובה של מאות מטרים. בשל גובהם הרב ומבנם הגיאולוגי הייחודי הדרך הטובה ביותר להתרשם מהדרו של הקניון היא דרך הנהר. אחרי השיט הקסום נעפיל אל העיר הציורית סן קריסטובל דה לאס קאסאס. נערוך סיור ראשוני בסימטאותיה ושווקיה, ארוחה ולינה בסן קריסטובל.

יום 5/ 12/04/2019 - סאן קריסטובל וכפרי האינדיאנים


יום מרתק בחבל הצ'יאפס חבל ארץ קשה ומרדני בו פועלים הזאפטיסטים עד היום. נתחיל בסאן חואן צ'מולה כפר אינדיאני עם שוק ענק במרכזו וכנסייה מיוחדת על רצפת הכנסייה מפוזרים מחטי אורן שפע של נרות בגדלים שונים וצבעים שונים המאירים את פניהם המיוסרות של המאמינים. משפחות מדליקות בחרדת קודש את הנרות ומאזינות דרוכות למלמוליו של האילול (שמאן), תוך שתית פוש (משקה אלכוהולי) ועריפת ראשי תרנגולות כדי לגרש את הרוע. הסינקרטיזם הזה הוא שלוב של נצרות ואמונות פגאניות. מחוץ לכנסיה נערכים טקסים שונים אפופי עשן הזייתי. הכנסייה צופה על העיירה כולה כך שנוכל ליהנות כאן מתצפית מרשימה על העיירה כולה. לאחר נחזור אל סאן קריסטובל, לביקור במוזיאון המקומי המוקדש לטיפול הרוחני של צאצאי המאיה בחוליהם.כמו כן נבקר בשוק האינדיאני של סן קריסטובל. אל השוק ססגוני של העיר. אינדיאנים מכל כפרי הסביבה מגיעים למכור את מרכולם, הכול משרוך נעל ועש מטילי זהב והמראות צבעוניים להפליא. לינה סאן קריסטובל.

יום 6/ 13/04/2019 - המפלים הכחולים – פלנקה עיר המאיה


נצא השכם בבוקר בנסיעה ארוכה אל העיר פלנקה אחת מערי המאיה החשובות. הדרך עושה דרכה באריכות, לאט לאט נרד מרום ההרים אל החום והלחות של יערות הגשם. בדרך נעצור במפלי אקווה אזול (המים הכחולים), סידרת מפלים מדורגים עם שאון מים אדיר בצבעי כחול וטורקיז מיוחדים ומרהיבים ביופיים. נצא במסלול הליכה קל אל התצפית ממנה נשקף הדרו של האתר המיוחד ולגדותיו פריחת הברומליה כאפיפיט על ענפי העצים. אחה"צ נגיע לפלנקה, עירו של פאקאל. במרכז העיר מבנה פירמידלי שלמרגלותיו מגולפות מסיכות מות, זהו השיבאלבה ו 13 מדורי השאול ולידו קברו של פאקאל. נעלה למתחם שלשת המקדשים לראות את פאקאל הקטן וצ'אם באלום (בנו) הגדול. נבקר גם במקדש הצלב, מימנו ניתן להשקיף על הארמון ועל כל העיר החרבה. נכנס אל הארמון לחזות בדמויות השבויים בני המעמדות העליונים עיניהם פוזלות ראשם מאורך ואפם נשרי אך מבטם אומר הכול... הם מבינים כי גורלם נחרץ, עוד מעט יאפוף עשן מסמם את ראשם חזם יבתק וליבם יעקר כך יוכלו לרצות את השמש החמישית. לינה בפלנקה.

יום 7: 14/04/2019 - המעבר לגואטמלה - נהר האוסומסינטה – פלורס


יום נסיעה ארוך וממושך בתוך ארץ המאיה, הדרך מרהיבה ביופייה. עם ההגעה אל מעבר הגבול על גדת נהר האוסומסינטה, יפגשו אותנו סבלים שייקחו את הציוד ויעבירו אותו ביחד איתנו על סירות לכוון גואטמלה. לאחר חציית הגבול נמשיך בנסיעה בדרך כבושה(לא סלולה) וצרה החוצה ישובים קטנים עם שמות מוכרים ומעניינים. לפני ההגעה לפלורס נבקר בעיירה סאן פרנציסקו ובית הקברות הצבעוני המאפיין את תושבי המדינה. לינה פלורס.


  
יום 8: 15/04/2019 - טיקאל


נבקר בטיקאל – הגדול באתרי המאיה וממוקם בלב ליבה של הג'ונגל הגוואטמלי. באתר ישנם למעלה מ- 3,000 עתיקות פזורות על גבי שטח של כ- 5 קמ"ר ביניהם מקדשים, אתרי פולחן, בתי מרחץ, שדרות ועוד רבים. האתר ננטש במאה ה- 10, אך האתר עדיין מעיד במלא פאר על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. נטפס על הפירמידות, נבקר במקדשים, בארמונות ונכיר את יער הגשם. 

ההתיישבות הראשונה של בני אדם בטיקאל החלה בשנת 600 לפנה"ס. השבטים שישבו שם בתקופה זו היו פרימיטיביים ולכן המבנים העתיקים ביותר מתוארכים לשנת 300 לפנה"ס. העיר נבנתה ככפר קטן בהתחלה, ואט אט גדלה והתפתחה. רק בשנת 300 לספירה הפכה העיר למרכז חשוב של בני המאיה. הסברה המוכרת כיום היא שהעיר ננטשה במאה ה-10.
המבנים החשובים של העיר נבנו בין השנים 550-850 לספירה וכוללים את המקדשים הרבים והמרשימים שמהווים חלק ממנה וכן האטרקציה התיירותית המרכזית שבה,הם מכסים שטח של כ-2.5 קמ"ר. המבנים הושפעו רבות מסגנונות בנייה של תרבויות מקסיקניות שכנות. ארכיאולוגים רואים בתרבות שחיה בטאוטיהואקן היום בפאתי מקסיקו סיטי, כאחת המשפיעות והמרכזיות על האדריכלות של רוב המבנים החשובים בעיר. קיומה של העיר דווח לראשונה על ידי נזיר ספרדי בשם אנדרס דה אוונדאניו, אך גילויה הרשמי של העיר מיוחס למושל פטן ב-1,848 מודסטו מנדס. בתחילה הייתה העיר חבויה היטב בתוך הג'ונגל, אך עם גילוי המבנה הראשון שבה התבצעה חפירה ארכיאולוגית רחבת היקף שחשפה את המקום כולו. חלק מהמבנים מכוסים עדיין בתלים חוליים ובצמחיה עבותה המאפיינת את הג'ונגל. לא כל המקדשים נחשפו לחלוטין על ידי הארכיאולוגים שחפרו במקום ועדיין ניתן לראות ראיות לכך שהעיר הייתה נטושה והסתתרה במעמקי הג'ונגל כמעט 1,000 שנה. לינה פלורס.

יום 916/04/2019 - שייט על ריו דולסה 


בבוקר נעזוב את טיקל ונדרים לעיירה פרונטיירה, נעלה על סירות ונצא לשיט על ה"ריו דולסה", גדות הנהר עטורות צמחיה עבותה, בנהר צמחיית מים ועליה מטופפות ציפורים, פריגאטות אלגנטיות, שקנאים כבדי מקור, אנפות לבנות נחרדות ופורשות כנף. בקתות מקומיים מסתתרות ומציצות בין העצים... לקראת סיום השייט נגיע אל שפך הים הקאריבי והעיר ליבינגסטון. בעיר אוכלוסיה רבגונית ומיוחדת תושביה הם הגאריפונאס צאצאי עבדים שחורים מאפריקה ולהם שפה משלהם. לינה פוארטו באריוס/ לווינסטון.

יום 1017/04/2019- אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה

מפוארטו באריוס נצא בנסיעה מזרחה לעבר אנטיגואה "עיר השושנים הנצחיות" המרשימה והמיוחדת, העיר ממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו. אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1,773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. לינה אנטיגואה.

יום 11 18/04/2019 - אנטיגואה – חגיגות סמנה סנטה/ יום השישי הטוב


נסייר ברחובות העיר היפה שנבנתה בהשפעת הברוק, נתכבד מכל הטוב בה כולל הכיכר הקולוניאלית "הפלזה דה ארמס", בכנסיה היפה של אנטיגואה, בארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל עד 1773. כולל ביקור במוזיאון המוסיקה במרכז לאמנות עממית קאסה ק'וחום, בחוות קפה (בגלל חגיגות השבוע הקדוש יתכן ומוזיאון המוסיקה וחוות הקפה יהיו סגורים) ועוד. לינה אנטיגואה.

יום 12  19/04/2019  הר הגעש פאקיה (על סוסים) – אנטיגואה


בבוקר נמשיך לצפות בשטיחים המרהיבים ובתהלוכות הדתיות המיוחדות. לקראת הצהריים נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים (מומלץ ברגל...) ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק לא גדול מלוע הר הגעש לינה אנטיגואה.

יום 13: 20/04/2019 - השוק של צ'יצ'יקסטנאגו – אגם אטיטלן (Atitlan Lake)


בבוקר נמשיך את הסיור באנטיגואה, במהלך היום נצא בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו ( Chichicastenago), המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נשוטט בשוק ,נשוחח מעט עם הרוכלים ונכיר את אנשי המקום. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים, השאמנים עדיין משתמשים בו לצורכי פולחן ותפילה. לאחר הביקור נצא בנסיעה לגואטמלה סיטי, בירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. בהמשך נגיע לאגם אטיטלן שם נבלה את הלילה. לינה אגם אטיטלן


יום 14: 21/04/2019 - אגם אטיטלן – פנצ'חל


בבוקר נבקר בעיירה פנצ'חל (Panajachel) שעל שפת האגם. בפנצ'חל נוכל ליהנות מעיירה מסורתית עתיקה לצד עיירת נופש בה מרבים לבקר, הודות לכך שהיא שוכנת על שפתו של אחד האגמים היפים ביותר. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. האגם נחשב בעיני רבים ליפה ביותר בגואטמלה כולה. בבוקר נשוט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, בהמשך נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, נבקר בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה מישימון – הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי.נצא לבקור בעוד כפרים הממוקמים לגדות אגם אטיטלן, לינה אגם אטיטלן 

יום 15: 22/04/2019 - השוק של סולולה – גואטמלה סיטי 


לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בשוק סולולה, ללא ספק אחד מהשווקים היפים ביותר בגואטמלה. המקומיים עדיין לובשים את מלבושם המסורתי, נשים נושאות סלי קש על ראשם, השוק צבעוני ונעים וניתן ליהנות ממפגש אישי עם הרוכלים בשוק – גואטמלה סיטי. עם ההגעה נצא לסיור בבירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. נכיר את מורשתה האינדיאנית, את מרכז העיר ואזוריה המודרניים. לינה גואטמאלה סיטי. 

ימים 16-17 23-24/04/2019 - גואטמלה סיטי – תל אביב

 


לאחר ארוחת הבוקר  ובהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה הבינל"מ ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים), לתל אביב.

אפשרות המשך לקוסטה ריקה

יום 16: 23/04/2019- גואטמאלה סיטי – סאן חוזה (קוסטה ריקה)- הר הגעש פואס 


נצא בטיסה ישירה אל סאן חוזה בירת קוסטה ריקה. עם הנחיתה (בוקר) נתחיל בנסיעה לכיוון של שמורת הר הגעש פואס (Puas Volcano). נחלוף על פני אזורי מרעה הרריים וירוקים, בהם רועות פרות, צמחיה טרופית סבוכה ובעיקר מטעי קפה בהם נעצור לטעימה וביקור. עם ההגעה נעפיל אל רכס פואס ונבקר בפסגתו של הר הגעש הפעיל. נצא לסיור בלוע העצום של ההר המשתרע על פני 1.5 ק"מ ובו גייזרים מהגדולים בעולם. זהו הר געש פעיל אך בטוח לתצפית. אחר הצהריים נחזור לסן חוזה ללינה. לינה בסן חוזה 

יום 17: 24/04/2019 - סאן חוזה (קוסטה ריקה) – שמורת טורטוגרו 


בבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל שמורת החוף הקאריבית טורטוגרו לשמורת הטבע טורטוגרו. את הכניסה לשמורה נעשה בדרך ייחודית נגיע עד לנמל מאטינה/ קאניו בלאנקו וממנו נצא בשייט מרתק בנהר ובתעלות המים הביצתיות המקבילות לו עד להגעה לפארק הלאומי טורטוגרו. זה הזמן לצפות מקרוב בחיי הבר העשירים המאפיינים את השמורה (צבי ים, קופים, חתוליים, טפירים, תנינים (אליגטורים וקיימנים), איגואנות וציפורים מכל הסוגים והמינים שיפליאו בתצורות אוויר מרשימות...) אחר הצהרים נצא לסיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק ברצועת אדמה צרה שבין הים והתעלה הראשית. בכפר ציורי זה החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. את הלילה נעשה בלודג' באזור השמורה. 

יום 18: 25/04/2019- שמורת הר הגעש ארנל (Arenal)


לאחר ארוחת הבוקר יציאה לכוון גוואפילס. בדרך נעצור ב"גשר האיגואנות" שם נוכל לראות איגואנות מקרוב ובסביבה הטבעית שלהם. המשך לאזור  שמורת הר הגעש ארנל Arenal הממוקם קרוב לגבול עם ניקארגווה. בדרך מראות נוף מגוונים ומרהיבים, נהרות שוצפים, מעיינות חמים, לגונות, עמקים מלאים בצמחייה טבעית, וחיות בר בשפע. עם ההגעה נצא לסיור להר הגעש כולל הליכה קלה ביער עד למקום זרימת הלבה, בדרך צפייה בצמחיה, בבעלי החיים ובאגם ארנל, השיא של היום יהיה הקולות הרועמים של ההר, הלבה הרותחת והסלעים המתגלגלים מראש ההר. הר הגעש הפעיל ארנל, מתנשא לגובה של 1,633 מטרים, ההר התפרץ לאחרונה בשנת 1,968 לאחר שהיה רדום יותר מ 400 שנים. גם כיום פולט ההר מלועו לבה רותחת, עם קצת מזל ואמונה נוכל לראות את ההתפרצות בערב עם חשכה. עם סיום היום נצא אל מעיינות מים חמים טבעיים לרחצה, פינוק ומרפא. לינה באזור ארנל.

יום 19: 26/04/2019 - הכפר לה קאסונה – מפל לה פורטונה – שמורת מונטה ורדה


בבוקר נצא לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות (לפני כ- 100 שנים), כולל הפסקת הקפה המסורתית של הפועלים הכוללת הכנת טורטיות במילוי שמנת חמוצה וגבינה (מי שירצה יוכל להיות משתתף פעיל בהכנת המרכיבים וכמובן ליהנות מהמטעמים). בהמשך נעלה על טרקטור ועגלה למסע חוויתי במסורת הקוסטריקנית בה נראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים. נעצור לביקור בבית הספר של הכפר, שם יקבלו את פנינו התלמידים אשר בהמשך יופיעו בריקוד מסורתי. התחנה הבאה של היום היא מפל לה פורטונה, כולל רחצה אפשרית בבריכות המים והנקבות. משם נמשיך לאזור סנטה הלנה. הדרך מרהיבה ביופייה, נוף ש ל מפרץ ניקויה ואיי האזור בואך דרך מכוסה יער עבות (יער ענן – יער גשם) המכונה "ההר הירוק" - מונטה ורדה. משנת 1,951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1,400 מטר ושמרה על האזור מכל פולש. בעזרת ארגונים פרטיים מונטה ורדה הפכה לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 20: 27/04/2019 - שמורת מונטה ורדה


היום נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... ביער הגשם. בשמורה. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נתחיל בסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים כך שנוכל לצפות על עולם החיי והצומח מבסיסו ועד צמרותיהם. לאחר מכן נלך ל"גן הקוליברי" השוכן ליד, שם נצפה מקרוב בציפורי יונקיי הדבש המדהימות המגיעות בהמוניהן לשתות ממי הסוכר בגן. בהמשך נעלה על רכבל עננים - גלישת עננים בחשמלית/ רכבל. מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה. חוויה ייחודית ומרתקת. בין ערביים ביקור במוזיאון הצפרדעים. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 21: 28/04/2019 - נהר הקרוקודילים (טארקולס) – שמורת מנואל אנטוניו – שייט קטמרן


נשכים קום וניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. במהלך השייט אפשרות לראות דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים (בעונה), צבי ים, קופים ועוד. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. לאחר הסיור עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 22: 29/04/2019 - מנואל אנטוניו – סיור בפארק לאומי – סן חוזה 


לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בפארק שהינו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה. השמורה כוללת חופי ים יפים, מנגרובים, ארכיפלג איים, יער גשם טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. בשמורה מספר בעלי חיים הייחודיים לאזור ובראשם לטאת האיגואנה וקוף השאגן עם הקול המפחיד, קוף הקפוצ'ין. בהמשך היום נחזור לסן חוזה . לינה בסן חוזה .

יום 23-24: 30/04-01/05/2019 – סן חוזה- מפלי לה פאס - תל אביב


בבוקר נצא בנסיעה לכיוון מפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. משם נמשיך למפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. אחר הצהריים נחזור אל שדה התעופה ונטוס בחזרה לישראל דרך יעד ביניים.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד $1,189 / $1,589
 • אפשרות המשך לקוסטה ריקה: 1,789 $ (מינימום 22 מטיילים)

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים. 
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למאי 2018).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון 
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* מס מעבר כ- 30$ לאדם בן מקסיקו לגואטמלה 
* מס יציאה מקוסטה ריקה בעלות של כ- 29$ לאדם.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ למדריך הישראלי – נהוג כ4/5$ לאדם ליום