תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן למרכז אמריקה

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה - אפשרות המשך לקוסטה ריקה - 16 ימים

טיול במרכז אמריקה הוא מסע אל תרבויות עבר מפוארות. האצטקים והמאיה הן תרבויות מפוארות שנעלמו מן העולם והשאירו אחריהן ערים מסתוריות, מונומנטים אדירים, פירמידות, ופסלים מפוארים. מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית, זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות...

את המסע במרכז היבשת נתחיל במקסיקו סיטי, בירתה של מקסיקו, נסייר במטרופולין הענק נתרשם מבנייתה המיוחדת, נבקר בעיר הקדומה טאוטיוואקאן ונטפס למרומם של פירמידות השמש והירח המפורסמות.זהו המפגש הראשון שלנו עם התרבות המקומית וראשית הכרת סיפוריהם המופלאים של העמים הפרה-קולומביאניות שצמחו ופרחו כאן באזור ונעלמו מעולמנו. נבקר בחבל צ'אפס העשיר בתרבות אינדיאנית מרתקת ובנופים עוצרי נשימה. נשוט בקניון סומידרו ונבקר בעיירה הציורית סן קריסטובל בה נלמד מקרוב על אורח חייהם המיוחד של המקומיים. הדרכים בהם ניסע יהיו שופעי צמחייה טרופית ובע"ח צבעוניים, נבקר בלגונות חלומיות ונביט כל הזמן אל עבר אופק ציורי. נמשיך בארץ המאיה לביקור במפלים הכחולים, ומשם לעיר העתיקה פלנקה.

בחלקו השני של הטיול נחצה את הגבול לעבר גואטמלה. החצייה תהייה במעבר על סירה בנהר האוסימניטטה, המפריד בין המדינות. משם בנסיעה דרך מרחבי הביצות והעשב לפלורס, נבקר בעיר המאיה החשובה ומסתורית טיקאל הנודעת בזכות עתיקותיה. מהופנטים מיופייה האינסופי נמשיך אל החוף הקריבי בשייט על נהר ריו דולסה. את אנטיגואה, שהייתה בירתה של גואטמלה בעבר, נכיר מקרוב בשיטוט ברחובות העתיקים של העיר ונשווה בין עוצמות הטבע ליכולות האדם.

נבקר גם באגם אטיטלן שהינו ללא ספק אחד מהאגמים היפים ביותר במרכז אמריקה כולה. בצ'יצ'יקסטנאנגו נפגוש אינדיאנים צבעוניים מכל האזור, נשוטט בשוק המקומי, נבקר בכנסיית סנטו תומא ונלמד להגות את שם הכפר... נסיים את הטיול בבירתה העכשווית של גואטמלה – גואטמלה סיטי.

היתרון של דרכים

  • טיקאל - אתר המאיה הגדול
  • יום סיור במקסיקו סיטי
  • שייט בריו דולסה
  • שייט באגם אטיטלן
  • עיר המאיה פלנקה

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – מקסיקו סיטי

נצא בטיסת בוקר מת"א למקסיקו סיטי (דרך יעד ביניים). עם ההגעה בערב, נעבור את ביקורת הדרכונים ונצא למלון. לאחר ארוחת ערב נצא לסיור רגלי בסביבת המון להתרשמות ראשונית. לינה מקסיקו סיטי.

יום 2מקסיקו סיטי

בבוקר נצא לסיור בעיר. מקסיקו סיטי, הבירה, היא אחת מהערים הגבוהות ביותר בעולם. ממוקמת בלב הרמה התיכונה, אזור הליבה של מקסיקו, המשובצת בהרי געש פעילים. לפני הכיבוש הספרדי, פרחו באזור התרבויות של האצטקים, הטאוטיוואקים והטולקטים. הספרדים בחרו במקום כמרכז הפוליטי והדתי של "ספרד החדשה". העיר החדשה (עתיקה), נבנתה על חורבותיה של טנוצ'טיטלן (Tenochititilan), בירת האצטקים. כיום מקסיקו סיטי היא עיר ענקית עם למעלה מ- 25 מיליון נפש. שרדו בה המקדש האצטקי הגדול, עשרות כנסיות עתיקות ומוזיאונים מרתקים. בסוצ'ימילקו השתמרה רשת תעלות ששימשה לחקלאות אגמית. נתחיל בסוקאלו, העיר העתיקה, ארמונות, כנסיות ,הבתים והמונומנטים המפוארים שנבנו בתרופה הקולוניאלית, נבקר בארמון הלאומי שנבנה ע"י שרידי ארמון מונטזומה בתחילת שנות ה- 60 וכיום משמש כארמון הנשיאות. לא נוותר על הציורים המרשימים של הצייר דייגו ריברה, על הקטדרלה המטרופוליטנית, מהבזיליקה של גואדלופה ועוד. לינה מקסיקו סיטי.

יום 3מקסיקו סיטי - טאוטיוואקאן

נצא לטאוטיוואקאן (Teothiuakan), אחת מהערים הקדומות הקדושות של התרבויות הפרה קולומביאניות הקדומות,פירוש שמה "עיר האלים". העיר מרתקת ובנויה בצורה גיאומטרית, נחשבת לאחת מההישגים הבולטים של האנושות. נבקר בשדרת המתים, בפירמידות השמש והירח, במקדש קצלקואטל (נחש הנוצות), בארמון קצלפאפאלוטל (פרפר הנוצות) ובסמטאות העתיקות. בהמשך היום נחזור למקסיקו סיטי, נבקר במוזיאון האנטרופולוגי, ונסיים בשייט בתעלות של סוצ'ימילקו. לינה מקסיקו סיטי.

יום 4חבל צ'יאפס – שייט בקניון הסומידרו – סן קריסטובל

נצא בטיסת בוקר ממקסיקו סיטי לטוקסטלה גוטיירז בירת מחוז צ'יאפס. חבל צ'יפאס היה מנותק מהעולם החיצון, לפיכך השתמרה בו התרבות האינדיאנית יותר מכל מקום אחר במקסיקו. עם ההגעה נצא לשייט על נהר הגריגאלבה, בתוכו קניון הסומידרו (Sumidero) המאיים..., לפרקים לעומקו של הקניון מעל 1,000 מטרים וקירותיו מתנשאים לגובה של מאות מטרים. בשל גובהם הרב ומבנם הגיאולוגי הייחודי הדרך הטובה ביותר להתרשם מהדרו של הקניון היא דרך שייט בנהר. אחרי השייט המרגיע, נמשיך לצ'יאפה דה קורזו שבלב עמק נהר הגריגאלבה. לעת ערב נמשיך לעיירה הקולוניאלית סן קריסטובל הממוקמת במרומי רכס הסיירה מאדרה. סן קריסטובל הינה עיירה ציורית בה המיזוג בין הישן לחדש מורגש בכל פינה. התרבות העתיקה עדיין מהווה חלק חשוב בחיי המקומיים אך העיסוק בנושאים הפוליטיים היומיומיים תוך מאבק קיומי הוא עניין של מה בכך. בערב נצא לשוטט בסמטאותיה של העיר הציורית, כולל האוניברסיטה הקתדרלה והמוני אינדיאנים מעורבים צוצילים וצלטלים על שלל תלבושותיהם הססגוניות. לינה סאן קריסטובל.

 
יום 5 סן קריסטובל וכפרי האינדיאנים

יום מרתק בחבל הצ'יאפס חבל ארץ קשה ומרדני בו פועלים הזאפטיסטים עד היום. נתחיל בסאן חואן צ'מולה כפר אינדיאני עם שוק ענק במרכזו וכנסייה מיוחדת על רצפת הכנסייה מפוזרים מחטי אורן שפע של נרות בגדלים שונים וצבעים שונים המאירים את פניהם המיוסרות של המאמינים. משפחות מדליקות בחרדת קודש את הנרות ומאזינות דרוכות למלמוליו של האילול (שמאן), תוך שתית פוש (משקה אלכוהולי) ועריפת ראשי תרנגולות כדי לגרש את הרוע. הסינקרטיזם הזה הוא שלוב של נצרות ואמונות פגאניות. מחוץ לכנסיה נערכים טקסים שונים אפופי עשן הזייתי. הכנסייה צופה על העיירה כולה כך שנוכל ליהנות כאן מתצפית מרשימה על העיירה כולה. לאחר נחזור אל הכפר סאן קריסטובל, לביקור בשוק האינדיאני של סן קריסטובל.  אינדיאנים מכל כפרי הסביבה מגיעים למכור את מרכולם, הכול משרוך נעל ועש מטילי זהב והמראות צבעוניים להפליא. לינה סן קריסטובל.

יום 6המפלים הכחולים – פלנקה עיר המאיה

נצא בנסיעה ארוכה אל העיר פלנקה אחת מערי המאיה החשובות. הדרך עושה דרכה באריכות ולאט לאט נרד מרום ההרים אל החום והלחות של יערות הגשם. בדרך נעצור במפלי אקווה אזול (המים הכחולים), סידרת מפלים מדורגים עם שאון מים אדיר בצבעי כחול וטורקיז מיוחדים ומרהיבים ביופיים. נצא במסלול הליכה קל אל התצפית ממנה נשקף הדרו של האתר המיוחד ולגדותיו פריחת הברומליה כאפיפיט על ענפי העצים. אחה"צ נגיע לפלנקה, עירו של פאקאל. במרכז העיר מבנה פירמידלי שלמרגלותיו מגולפות מסיכות מות, זהו השיבאלבה ו 13 מדורי השאול ולידו קברו של פאקאל. נעלה למתחם שלשת המבנים לראות את פאקאל הקטן וצ'אם באלום (בנו) הגדול. נבקר גם במקדש הצלב, ממנו ניתן להשקיף על הארמון ועל כל העיר החרבה. נכנס אל הארמון לחזות בדמויות השבויים בני המעמדות העליונים עיניהם פוזלות ראשם מוארך ואפם נשרי אך מבטם אומר הכול... הם מבינים כי גורלם נחרץ. 
לינה בפלנקה או באחד מהכפרים בסביבה.

יום 7מעבר לגואטמלה – חציית נהר האוסומסינטה – פלורס

יום נסיעה ארוך וממושך בתוך ארץ המאיה, הדרך מרהיבה ביופייה. עם ההגעה אל מעבר הגבול על גדת נהר האוסומסינטה, יפגשו אותנו סבלים שייקחו את הציוד ויעבירו אותו ביחד איתנו על סירות לכוון גואטמלה. לאחר החצייה נמשיך בנסיעה בדרך כבושה וצרה החוצה ישובים עלובים שריד לכריתת הג'ונגלים שהייתה באזור. לפני ההגעה לפלורס נבקר בעיירה סאן פרנציסקו ובית הקברות הצבעוני המאפיין את תושבי המדינה. בערב נצא לסיור רגלי בפלורס. לינה פלורס.

  
יום 8טיקאל

נבקר בטיקאל – הגדול באתרי המאיה וממוקם בלב ליבה של הג'ונגל הגוואטמלי. באתר ישנם למעלה מ- 3,000 עתיקות פזורות על גבי שטח של כ- 5 קמ"ר ביניהם מקדשים, אתרי פולחן, בתי מרחץ, שדרות ועוד רבים. האתר ננטש במאה ה- 10, אך האתר עדיין מעיד במלא פאר על עוצמתה של ממלכת טיקאל האגדית. נטפס על הפירמידות, נבקר במקדשים, בארמונות ונכיר את יער הגשם. 

ההתיישבות הראשונה של בני אדם בטיקאל החלה בשנת 600 לפנה"ס. השבטים שישבו שם בתקופה זו היו פרימיטיביים ולכן המבנים העתיקים ביותר מתוארכים לשנת 300 לפנה"ס. העיר נבנתה ככפר קטן בהתחלה, ואט אט גדלה והתפתחה. רק בשנת 300 לספירה הפכה העיר למרכז חשוב של בני המאיה. הסברה המוכרת כיום היא שהעיר ננטשה במאה ה-10.
המבנים החשובים של העיר נבנו בין השנים 550-850 לספירה וכוללים את המקדשים הרבים והמרשימים שמהווים חלק ממנה וכן האטרקציה התיירותית המרכזית שבה,הם מכסים שטח של כ-2.5 קמ"ר. המבנים הושפעו רבות מסגנונות בנייה של תרבויות מקסיקניות שכנות. ארכיאולוגים רואים בתרבות שחיה בטאוטיהואקן היום בפאתי מקסיקו סיטי, כאחת המשפיעות והמרכזיות על האדריכלות של רוב המבנים החשובים בעיר. קיומה של העיר דווח לראשונה על ידי נזיר ספרדי בשם אנדרס דה אוונדאניו, אך גילויה הרשמי של העיר מיוחס למושל פטן ב-1,848 מודסטו מנדס. בתחילה הייתה העיר חבויה היטב בתוך הג'ונגל, אך עם גילוי המבנה הראשון שבה התבצעה חפירה ארכיאולוגית רחבת היקף שחשפה את המקום כולו. חלק מהמבנים מכוסים עדיין בתלים חוליים ובצמחיה עבותה המאפיינת את הג'ונגל. לא כל המקדשים נחשפו לחלוטין על ידי הארכיאולוגים שחפרו במקום ועדיין ניתן לראות ראיות לכך שהעיר הייתה נטושה והסתתרה במעמקי הג'ונגל כמעט 1,000 שנה. לינה פלורס.

יום 9שייט על ריו דולסה – פוארטו בריוס / לווינגסטון


בבוקר נעזוב את טיקאל ונדרים לעיירה פרונטיירה, נעלה על סירות ונצא לשיט על ה"ריו דולסה", גדות הנהר עטורות צמחיה עבותה, בנהר צמחיית מים ועליה מטופפות ציפורים, פריגאטות אלגנטיות, שקנאים כבדי מקור, אנפות לבנות נחרדות ופורשות כנף. בקתות מקומיים מסתתרות ומציצות בין העצים... לקראת סיום השייט נגיע אל שפך הים הקאריבי והעיר ליווינגסטון. בעיר אוכלוסיה רבגונית ומיוחדת תושביה הם הגאריפונאס צאצאי עבדים שחורים מאפריקה ולהם שפה משלהם. לינה פוארטו בריוס/ לוינגסטון.

יום 10 קיריגואה – גואטמלה סיטי

מפוארטו באריוס נמשיך בנסיעה מזרחה לעבר שרידי העיר קיריגואה (Quirigua) אתר ארכיאולוגי של בני השבט מאיה, אתר קטן יחסית אך זכה לתהודה רבה הודות לתבליטי ההנצחה המרשימים במקום. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת החשובות ביותר בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. באתר תשעה לוחות אבן כתובים המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הלוח הגדול הוא 11 מטרים. אחרי הצהריים נחל בנסיעה אל בירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה ובהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור בבירת גואטמלה העיר המודרנית ביותר במרכז אמריקה כולה. נכיר את מורשתה האינדיאנית, את מרכז העיר ואזוריה המודרניים. לינה גואטמלה סיטי.

יום 11פנצ'חל – אגם אטיטלן

לאחר ארוחת הבוקר נצא  אל אחד האגמים היפים ביותר במרכז אמריקה. אגם אטיטלן שוכן ברום של 1,188 כשסביבו הרי געש נישאים. האגם נחשב בעיני רבים ליפה ביותר בגואטמלה כולה. עם ההגעה נצא לשייט על פני האגם ונהנה מיופיו הייחודי, בהמשך נבקר בשוק היפה של סנטיאגו דה אטיטלן, הנמצא בצידו האחר של האגם, נבקר בכנסייה המקומית ובמקדש ביתי בו שוהה מישימון – הידוע בתור ה"גאנגסטר" המקומי. לינה אגם אטיטלן 

יום 12השוק של צ'יצ'יקסטנאגו - אגם אטיטלן 

בבוקר נסיעה לצ'יצ'יקסטנאגו ( Chichicastenago), המרכז של בני המאיה – קיצ'ה, יום שוק צבעוני בו נזכה לראות אינדיאנים מכל האזור. נשוטט בשוק ,נשוחח מעט עם הרוכלים ונכיר את אנשי המקום. נבקר בכנסיית סנטו תומא, המשמשת מרכז לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים, השאמנים עדיין משתמשים בו לצורכי פולחן ותפילה. אחר הצהריים נצא לביקור בעיירה פנצ'חל (Panajachel) שעל שפת האגם. בפנצ'חל נוכל ליהנות מעיירה מסורתית עתיקה לצד עיירת נופש בה מרבים לבקר. לינה אגם אטיטלן 

יום 13אנטיגואה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל  אנטיגואה "עיר השושנים הנצחיות" המרשימה והמיוחדת, העיר ממוקמת בין הרי געש פואגו, אגואה ואקטננגו. אנטיגואה הייתה בירתה הקולונאלית של גואטמלה עד שבשנת 1,773 נפגעה העיר מרעידת אדמה קטלנית. רוב אוצרותיה הארכיטקטוריות נהרסו ועד היום משקיעה המדינה מאמצים רבים לשקם ולשפץ את הריסות העיר העתיקה, מעניין לראות את תוצאותיהם של מאמצים בני למעלה מ- 200 שנה. עם ההגעה נסייר ברחובות העיר היפה שנבנתה בהשפעת הברוק, נתכבד מכל הטוב בה כולל הכיכר הקולוניאלית "הפלסה דה ארמס", בכנסיה היפה של אנטיגואה, בארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל עד 1773. כולל ביקור במוזיאון המוסיקה במרכז לאמנות עממית קאסה קוחום, בחוות קפה ועוד. לינה אנטיגואה.

יום  14 הר געש פאקאיה - הכפרים של אנטיגואה

בבוקר נצא בנסיעה לעבר הר הגעש פאקאיה, שהוא אחד מארבעת הרי הגעש הפועלים בגואטמלה. עם ההגעה נעלה על סוסים ונצא בטיפוס של כשעה לעבר פסגת ההר, נגיע למרחק של 100 מטרים מלוע הר הגעש. בדרך נשקף נוף מרהיב ביופיו של העמקים מסביב לאחר מכן נצא בנסיעה לעבר הכפרים הסובבים את אנטיגואה בניהם הכפר "סאן פליפה אגוואה קלייאנטה" בה יש שוק המתמחה באריגים ומלאכות אחרות. נמשיך אל "סאן חואן דל אוביספו" המפורסם בזכות אחת הכנסיות הקתוליות הראשונות בגואטמלה, בה התגורר הבישוף הראשון של גואטמלה. כמו כן נסייר בכפרים "סואדד ויאחה" ו"סאן פליפה". במידה והזמן מאפשר נצא לביקור בחוות קפה "לה קאזוטה" בה נלמד את תהליך הכנת הקפה באופן המסורתי. לינה אנטיגואה.

יום 15-16 גואטמלה סיטי - תל אביב


לאחר ארוחת הבוקר  ובהתאם לשעת הטיסה נמשיך את סיורנו באנטיגואה לאחר מכן נצא אל שדה התעופה הבינל"מ בגואטמלה סיטי ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים), לתל אביב.

אפשרות המשך לקוסטה ריקה

יום 15גואטמאלה סיטי – סאן חוזה (קוסטה ריקה)


לפנות בוקר, בהתאם לשעת ההמראה, נצא אל שדה התעופה הבינל"א של גואטמלה ונצא בטיסה לסאן חוזה בירת קוסטה ריקה ולעולם פראי אחר. עם הנחיתה סיור ראשוני בעיר והעברה למלון. לינה בסאן-חוזה.

יום 16הר הגעש פואס – מפלי לה פאס – לודג' אקולוגי


בבוקר נצא לסיור בהר הגעש פואס, שם נצפה בלועו העצום המשתרע על פני 1.5 ק"מ. באתר גייזרים מהגדולים בעולם, הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית. בהמשך, נסיעה לביקור במפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה הפרפרים הגדול בעולם, שפע יונקי דבש, תצוגת נחשים, קופים, חתולי בר וגני אורכידאות. נצא במסלול הליכה קל לאורך שבילי נהר לה- פאס ולאורכו מספר מפלים גדולים. אחר הצהרים נגיע ללינה בלודג' אקולוגי.

יום 17הרפתקאות בג'ונגל – הליכות, קנופי (גלישת צמרות) 

בבוקר נצא להרפתקאות בג'ונגל נתחיל בלסיור הליכה ונכיר את עולם החי והצומח. גולת הכותרת של הטיול היא "קנופי" ו"סופרמן". "קנופי" - סיור מיוחד שנעשה בחופת היער בגובה של עשרות מטרים מעל האדמה, סיור צמרות עוצר נשימה. נעבור דרך תחנות המחוברות בכבלי מתכת, עליהם גולשים באומגות מעל חופת היער. חווית "סופרמן" על כבל באורך 750 מטר, מגדלי  פלדה, גשרים תלויים, במהירות תנועה של כ- 80 קמ"ש  ו 250 מטרים מעל לעמק הנסתר. אחר הצהריים נצא בנסיעה אל שמורת הר הגעש ארנל Arenal, הר הגעש ארנל, מתנשא לגובה של 1633 מטרים, הוא הר געש פעיל שהתפרץ לאחרונה ב 1968 לאחר שהיה רדום יותר מ 400 שנים. גם כיום פולט ההר מלועו לבה רותחת. עם קצת מזל ואמונה נוכל לראות התפרצות בערב עם חשכה. כולל רחצה במעיינות מים החמים של טבאקון. לינה בארנל.

יום 18שמורת מונטה ורדה

בבוקר נצא לסיור להר הגעש כולל הליכה קלה ביער עד למקום זרימת הלבה, בדרך צפייה בצמחיה, בבעלי החיים ובאגם ארנל, השיא של היום יהיה הקולות הרועמים של ההר, הלבה הרותחת והסלעים המתגלגלים מראש ההר. בהמשך היום נסיעה דרך אגם ארנל לשמורת יער הגשם מונטה ורדה (Monte Verde) – ההר הירוק. השמורה, מהיפות והמקסימות בטיול, נקראת גם שמורת "יער העננים". השמורה, כשמה, ממוקמת בתוך יער ענן (גשם) במרומי ההרים. בשמורה ניתן לפגוש מגוון רחב של חי וצומח המאפיין יער גשם טרופי. במהלך היומיים הבאים נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... בשמורה. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. בערב סיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות , צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה מונטה ורדה.

יום 19שמורת מונטה ורדה

היום נצא לסיור הליכה ונכיר את עולם החי והצומח, נשלב סיור לילה, גולת הכותרת של הסיור יהיה בסיור המיוחד שנעשה בחופת היער לסקאי טרק - סיורי הליכה על גשרי עץ תלויים ביער-עד טרופי לח. הסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים ונותנים אפשרות למבט על הצומח והחי ביערות השמורה. בהמשך היום נצא לסיור מודרך בבריכת צפרדעים ותצוגת פרפרים ללימוד סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה. יותר מ- 40 מיני פרפרים ו- 30 מיני צפרדעים ביניהם מיוחדים במינם כמו צפרדע "החץ המורעל" הצבעונית, קרפד הים הענק וצפרדע העץ אדומת העין. לאחר הגעה לחוות העטלפים של דר' ריצ'רד, זאולג בכיר בתחום העטלפים. הכרות עם העולם המיוחד במינו של היונקים המעופפים. לינה מונטה ורדה.

יום 20מונטה ורדה – נהר הקרוקודילים (טארקולס) – שמורת מנואל אנטוניו (Manuel Antonio)

ניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך נעצור לצפייה בנהר הקרוקודילים טארקולס (Tarcoles), עם ההגעה נצא לסיור לצפייה בקרוקודילים - נפלאות הטבע של קוסטה ריקה, צמחייה עשירה, בעלי חיים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 21 מנואל אנטוניו – שייט קטאמרן

היום נצא לסיור מודרך בפארק שהינו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה. השמורה כוללת חופי ים יפים, מנגרובים, ארכיפלג איים, יער גשם טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. בשמורה מספר בעלי חיים הייחודיים לאזור ובראשם לטאת האיגואנה וקוף השאגן עם הקול המפחיד, קוף הקפוצ'ין. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. במהלך השייט אפשרות לראות דולפינים השוחים סמוך לחרטום, לווייתנים (בעונה), צבי ים, קופים ועוד. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. לאחר הסיור עגינה במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

ימים 22-23חוות וואנילה – סאן חוזה – תל אביב.

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה עוד נספיק לצאת לסיור בגני התבלין ובשדות של חוות ווילה וואנילה. סיור שהוא חוויה ייחודית, הנותן למבקר הזדמנות ללמוד על יער הגשם וסוגי הצמחים שבו. החווה היא מעבדה חקלאית טרופית, במהלך הסיור נחשף לסוגי תבלינים, למראות לריחות, נראה תהליכים כמו: ייבוש צמחי תבלין, הפקת תמציות שמן ומרקחות למניעת מחלות, הזנת צמחים, זיבול ודישון, גידול חיות ועוד. בהמשך נצא בנסיעה לבירה סאן חוזה, ועם ההגעה נצא לסיור בעיר. בהתאם לשעת ההמראה נצא אל שדה התעופה הבינל"מ ונתחיל את דרכנו חזרה הביתה (דרך יעד ביניים).
 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד $1,089 / $1,589
  • המשך לקוסטה ריקה $1,789

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – מרכז אמריקה – ת"א (דרך יעד ביניים).
* טיסות פנים. 
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2020).
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון + ארוחות נוספות.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* מס מעבר כ- 30$ לאדם בן מקסיקו לגואטמלה 
* מס יציאה מקוסטה ריקה בעלות של כ- 29$ לאדם.
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.