תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לקוסטה ריקה

טיול מאורגן לקוסטה ריקה - מסלול מיוחד 12 ימים

מרכז אמריקה מהווה גשר בין צפון היבשת לדרומה, והינו יחידת נוף ייחודית. זהו ללא ספק אחד מהאזורים היפים והמרתקים ביותר. חופי טורקיז, יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, רמות וולקניות גבוהות ואגמים ציוריים הכול בנגיעות של קסם מן העבר ומסתורין מעורר צמרמורות...

קוסטה ריקה מהמדינות המרתקות הצבעוניות והמיוחדות במרכז אמריקה, בירת התיירות האקולוגית, מציאה את שמורות הטבע מהמרהיבות והמרתקות בעולם. נמצאת בגשר היבשתי הצר שבין דרום אמריקה לצפונה. הרי געש פעילים, יערות גשם טרופיים, ג'ונגלים, ביצות מנגרובים וחיי טבע מופלאים כל זאת בשילוב כפרים אינדיאנים ותרבויות אינדיאניות עתיקות שהזמן עמד בהם מלכת.
 

היתרון של דרכים

  • שמורת החוף טורטוגרו
  • הר הגעש פואס
  • מפלי לה פאס
  • הליכה ביער הגשם
  • שייט קטמרן
  • מעיינות חמים

מסלול הטיול

יום 1ת"א - סן חוזה 

נצא מתל אביב בטיסה דרך יעד ביניים אל סן חוזה בירת קוסטה ריקה. עם הנחיתה (ערב) מעבר אל מלון בסאן חוזה ללינה וארוחת ערב 

יום 2 שמורת טורטוגרו 

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה אל שמורת החוף הקאריבית טורטוגרו לשמורת הטבע טורטוגרו. את הכניסה לשמורה נעשה בדרך ייחודית נגיע עד לנמל מאטינה/ קאניו בלאנקו וממנו נצא בשייט מרתק בנהר ובתעלות המים הביצתיות המקבילות לו עד להגעה לפארק הלאומי טורטוגרו. זה הזמן לצפות מקרוב בחיי הבר העשירים המאפיינים את השמורה (צבי ים, קופים, חתוליים, טפירים, תנינים (אליגטורים וקיימנים), איגואנות וציפורים מכל הסוגים והמינים שיפליאו בתצורות אוויר מרשימות...) 
אחר הצהרים נצא לסיור בכפר טורטוגרו הנמצא בשולי הפארק ברצועת אדמה צרה שבין הים והתעלה הראשית. בכפר ציורי זה החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. את הלילה נעשה בלודג' באזור השמורה. 

יום 3שמורת טורטוגרו 

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורים בפארק טורטוגרו הוא שמורת חוף קריבית, בעומק השמורה מתחלף יער הגשם הסבוך בשטחים ביצתיים גדולים. הפארק מורכב מרשת תעלות ואגמים בהם נשוט ונסייר מספר פעמים במהלך היום כדי להצליח ולראות כמה שיותר מבעלי החיים הרבים שביניהם קרוקודילים, איגואנות, קופים ולמעלה מ-300 סוגי ציפורים. את הלילה נעשה בלודג' באזור השמורה. 

 יום 4שמורת טורטוגרו – מפלי לה פאס 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט ונסיעה חזרה מזרחה לכיוון סאן חוזה חזרה לסאן חוסה שם נעלה אל אוטובוס ונצא בנסיעה לכיוון צפון לכיוון לסיור במפלי לה פאס והגנים המרהיבים שבשטחם שוכן מצפה פרפרים ויונקי דבש מהגדולים בעולם, גני סחלבים ושבילי הליכה מעוצבים בדקדקנות. לינה באזור הר הגעש פואס.

יום 5הר הגעש פואס - סארצ'י - ארנל

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור שמורת הר הגעש פואס (Puas Volcano). נחלוף על פני אזורי מרעה הרריים וירוקים, בהם רועות פרות, צמחיה טרופית סבוכה ובעיקר מטעי קפה בהם נעצור לסיור בחוות קפה . עם ההגעה נעפיל אל רכס פואס ונבקר בפסגתו של הר הגעש הפעיל. נצא לסיור בלוע העצום של ההר המשתרע על פני 1.5 ק"מ ובו גייזרים מהגדולים בעולם. זהו הר געש פעיל אך בטוח לתצפית. משם נצא לאזור ארנל הממוקם בחלקו הצפוני של מחוז אלחוואלה (Alajuela) קרוב לגבול עם ניקארגוואה. הר הגעש ארנל הוא אתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים. בדרכנו נעצור לביקור בעיר האמנים סארצ'י לסיור קצר. לאחר מכן נערוך סיור בגן הבוטני ע"ש Else Kientzler  שמהווים חלק ממפעל חיים שהחל עוד בגרמניה בשלהי מלחמת העולם השניה. לינה באזור ארנל.

יום 6חווה החקלאית טרפיצ'ה – סיור בלא פורטונה - ארנל 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחווה החקלאית טרפיצ'ה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות (לפני כ- 100 שנים), כולל הפסקת הקפה המסורתית של הפועלים הכוללת הכנת טורטיות במילוי שמנת חמוצה וגבינה (מי שירצה יוכל להיות משתתף פעיל בהכנת המרכיבים וכמובן ליהנות מהמטעמים). בהמשך נעלה על טרקטור ועגלה למסע חוויתי במסורת הקוסטריקנית בה נראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים. תחנה הבאה של היום היא סיור צפייה בציפורים וחיות עם ג'ובאני, מדריך יוצא דופן שהוא תופעה ושם דבר באזור לה פורטונה, יליד המקום המכיר את האזור כמו את כף ידו. ג'ובאני ישתף אתכם אתכם בסוד השבילים של לה פורטונה, יאתר עבורכם חיות נדירות וציפורים רבות מספור. הוא מכיר ומסוגל לחקות את שריקותיהן של למעלה מ-100 ציפורים וזוכר בעל פה את מיקומן ומספרן. בין יתר בעלי החיים שנראה ניתן למנות את הקיימן , העצלן , הקוף השאגן ועוד רבים. סיור מרתק של שעתיים עם אינציקלופדיה מהלכת לחי ולצומח של האזור. לינה ארנל.

יום 7 קניו נגרו – טאבקון - ארנל

הבוקר, נצא לכיוון לוס צ'ילס, עיירת גבול הנמצאת כ- 5 ק"מ מהגבול עם ניקארגוואה, ממנה שטים בספינה בנהר ריו פריו לשמורת קניו נגרו. השמורה מהווה מקלט למגוון רב של ציפורים וחיות שמצאו בה מקלט כגון קופים, לטאות תנינים, עטלפים זוחלים ועוד, השוכנים בין הצמחיה השופעת. הסיור מלווה במדריך מקצועי המסביר על החי והצומח שבאיזור. בדרך חזרה ביקור בעץ האיגואנות לצפייה בחיה מיוחדת זאת. ..  עם סיום היום נצא אל מעיינות מים חמים טבעיים לרחצה (טאבקון), פינוק ומרפא. לינה באזור ארנל.

יום 8שמורת מונטה ורדה (Monte Verde) קנופי - גשרים תלויים ורכבל עננים

בבוקר נצא לאזור סנטה הלנה. הדרך מרהיבה ביופייה, נוף של מפרץ ניקויה ואיי האזור בואך דרך מכוסה יער עבות (יער ענן – יער גשם) המכונה "ההר הירוק" - מונטה ורדה. משנת 1,951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווייקרים) מבודדת בגובה של 1,400 מטר ושמרה על האזור מכל פולש. בעזרת ארגונים פרטיים מונטה ורדה הפכה לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגית בהן המבקרים נפגשים עם כל בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. עם ההגעה נצא לסיורים ברכב, ברגל ובאוויר... ביער הגשם. בשמורה. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נתחיל בסיור כולל קנופי (אומגה) אל תוך צמרות העצים, לאחר מכן נמשיך בהליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים כך שנוכל לצפות על עולם החיי והצומח מבסיסו ועד צמרותיהם.. בהמשך נעלה על רכבל עננים - גלישת עננים בחשמלית/ רכבל. מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ועל מפרץ ניקוייה. ניתן לעצור בכל נקודה לצילום הנוף עוצר הנשימה. חוויה ייחודית ומרתקת. מי שיחפוץ יכול לעשות קנופי (אומגה) לאחר ארוחת הערב נצא לסיור לילי בשביליו של יער עננים וצפייה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, בלטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

יום 9נהר הקרוקודילים (טארקולס) – שמורת מנואל אנטוניו (Manuel Antonio)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה מההרים אל חופי האוקיאנוס השקט ואל שמורת מנואל אנטוניו שהינו אחד הפארקים הלאומיים המפוארים והייחודיים בקוסטה ריקה על חופיו הלבנים המוקפים גבעות יער ירוקות. בדרך נעצור לצפייה בנהר הקרוקודילים טארקולס (Tarcoles), עם ההגעה נצא לסיור לצפייה בקרוקודילים - נפלאות הטבע של קוסטה ריקה, צמחייה עשירה, בעלי חיים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה מזרחה אל שמורת מנואל אנטוניו. לינה באזור מנואל אנטוניו.

יום 10 מנואל אנטוניו – סיור בפארק לאומי – שייט קטאמרן

סיור רגלי מודרך בפארק שהינו המפורסם ביותר בקוסטה ריקה. השמורה כוללת חופי ים יפים, מנגרובים, ארכיפלג איים, יער גשם טרופי ואת קתדראלת פונטה בעלת המבנה הייחודי. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. בשמורה מספר בעלי חיים הייחודיים לאזור ובראשם לטאת האיגואנה וקוף השאגן עם הקול המפחיד, קוף הקפוצ'ין וקוף הסנאי שהוא הקטן והייחודי במרכז אמריקה. בהמשך היום נצא לשייט בספינת מפרש (קטמרן) לאורך החופים והאיים היפהפיים של הפארק. תחילת המסע בנמל קאפוס במימיו הצלולים של הים הפתוח לאורך חופיו הציוריים של הפארק. בהפלגה נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בתצורות ייחודיות המהווים בית גידול לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, שחפים, מגלנים ועוד. נעגון במפרץ המוגן והקדום Biesanz Bay (אפשרות לשחייה ושנירקול). לינה באזור מנואל אנטוניו.

ימים 11-12מנואל אנטוניו – סאן חוזה – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא חזרה אל סאן חוזה, עם ההגעה נצא לסיור עיר הכולל את "אסיפת המחוקקים" (בית הנבחרים), הפארק הלאומי, מרכז התרבות הלאומי, התיאטרון הלאומי, הקתדרלה העירונית ועוד... נמשיך למרכז העיר לשוק האמנים בו נוכל לקנות מזכרות מהחוויה המדהימה שחווינו במהלך הטיול. מי שירצה יוכל להסתובב גם בקניון המולטיפלאזה, בהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה הבינ"ל של סן חוזה ונצא בטיסה חזרה הביתה.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 869 $ 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות. (דרך יעד בנים)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לספטמבר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה 
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.
* שירותי סבלות.
* רופא מלווה 
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר אינו כולל:
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* אגרת יציאה מקוסטה ריקה כ 30$
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.