תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול לאלסקה והרי הרוקיס

טיול מאורגן לאלסקה והרי הרוקיס - כולל שמורת דנאלי - 20 ימים

מערב קנדה ואלסקה משופעות בנופים אשר נחשבים בקרב רבים ליפים ביותר בעולם. הרי הרוקי המושלגים, הקרחונים, המפרצים התלולים, הפיורדים והיערות המאכלסים מגוון בעלי חיים מרשים ובעל ערך אקולוגי עצום הם המאפיינים את חבלי הארץ הללו. הם, ומזג האוויר הקיצוני המכסה במעטה לבן את האדמה חודשים רבים בשנה ומאפשר טיול נינוח לתקופות קצרות בלבד. מערב קנדה היא ארץ בראשית קסומה ושוממה מאנשים מלאה באגמי טורקיז, בעלי חיים מופלאים ומרחבי אין קץ. אלסקה, אולי יותר מכל מקום אחר, היא מקום של עימות בין שוחרי הטבע ובין חברות הנפט והתעשייה הגדולות. עימות שיש עדיין סיכוי שיסתיים לטובת הדובים והאיילים ולא לטובת משאבות הנפט הענקיות. פרטים נוספים אודות טיול מאורגן לאלסקה והרוקיס הקנדים קיימים בתוכנית הטיול המלאה.

SOLD OUT

מסלול הטיול המעודכן 17 יום

היתרון של דרכים

•    הרוקיס הקנדים
•    קלגרי
•    באנף
•    שדה הקרח קולומביה
•    פארק ג'אספר
•    קאמלופס
•    ונקובר איילנד
•    ונקובר

אלסקה - שייט
•    המעבר הפנימי
•    נמל קטצ'יקן
•    קרחון האברד
•    ג'ונו
•    עיירת הכורים סקאגווי
•    אייסי סטרייט פוינט

אלסקה – יבשתי
•    סווארד
•    דנאלי
•    אנקורג'

מסלול הטיול

יום 1תל אביב –  טורונטו- קלגרי – באנף

נצא בטיסה מת"א לטורונטו ממנה נמשיך בטיסה לקלגרי, העיר הגדולה ביותר במחוז אלברטה בקנדה. מקלגרי נצא בנסיעה לכיוון צפון מערב לעבר הרי הרוקי ונבלה את הלילה בעיירת הנופש ההררית – באנף.

יום 2 באנף

מעבר למישורי אלברטה, בדרך מערבה אל קולומביה הבריטית והאוקיינוס השקט, מתרומם לו מחסום אדיר באורך של מעל 4,800 ק"מ ובגובה של מעל 3,000 מטרים ומהווה את קו פרשת המים של אמריקה הצפונית, מחופי אלסקה בצפון ועד ניו-מקסיקו בדרום. האינדיאנים שחיו למרגלותיהם כינו אותם "ההרים הנוצצים" בשל יופיים, וצפונותיהם נשארו במשך מאות שנים סמויות מעין האדם הלבן עד שהגיעו הסיירים ומשרטטי המפות, אחריהם הסוחרים, ציידי הפרוות והחוקרים, ולבסוף אנשי היוזמה והפיתוח שהביאו את התיירים. 
למרות שהם מהווים שרשרת הרים המשכית, שונים הרי הרוקי הקנדיים מהאמריקניים.
השוני מתבטא בסוגי המסלע השונים מהם בנויים ההרים, שוני המשפיע על התבליט ועל חדות הנוף ולכן גם על הצמחייה המכסה אותו. הצד הקנדי הוא הצד המרשים והפוטוגני ביותר בכל רכס ההרים. הרוקי'ס הקנדיים מורכבים מארבע שמורות, בהן שתיים גדולות ומפורסמות: באנף בדרום, וג'אספר בצפון. בין שתי השמורות מפרידה ערבת-הקרח הידועה בשם ערבת קולומביה. העיירה הציורית באנף שוכנת בגובה של 1,463 מ' מעל פני הים והיא המרכז השוקק של השמורה. ביום זה נצא בנסיעה לאגם לואיז  – כפי הנראה האגם היפה ביותר בכל צפון אמריקה. נבקר באגם מוריין שצבע מימיו הוא כחול זך במיוחד, בקניון ג'ונסטון על מפליו המרשימים, ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות איילים קנדיים (מסוג אלק) מוגנים מציד המסתובבים חופשי, ואולי אף דב גריזלי או דב שחור. 

יום 3שדה הקרח קולומביה – ג'אספר

בבוקר נצא בנסיעה דרומה על אחד מהכבישים המרהיבים ביותר בצפון אמריקה, ויש כאלו שאומרים – בעולם כולו – "דרך הקרחונים", העוברת בין פסגות הרים משוננים, קרחוני עד וכמובן אגמים בכל הצורות הגוונים והגדלים האפשריים... נעצור ליד קרחון האטבסקה, נטפס על רכב השלג המיוחד ונצא לטיול על הקרחון, נקבל הסברים ונוכל להתרשם בצורה בלתי אמצעית בהשפעת התחממות כדור הארץ על שטח הקרחונים ועל עתיד מאגרי המים הלכודים בהם. נמשיך בדרך המרהיבה לג'אספר. לינה בג'אספר.

יום 4יום מלא בשמורת הטבע ג'אספר

ביום זה נשלים את ביקורנו בג'אספר. שמורת הטבע הלאומית, בזכות רבגוניותה, הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו והיא השמורה הגדולה ביותר ברוקיס הקנדיים. שטח השמורה כמעט כחצי מדינת ישראל (מעל 10,000 קמ"ר) ובתוכו יש עמקים תלולים, הרים נישאים, קרחונים, יערות, אחו אלפיני ונהרות שוצפים. בשמורה העצומה ישנם יותר מ 1,200 ק"מ של שבילי הליכה... נצא ונתרשם מההוד וההדר של הטבע הצפון אמריקאי, נבקר באגם מלין, בקניון מלין, נתצפת על אגם פירמיד ואגם פטרישיה. לינה בג'אספר.

יום 5ג'אספר - קאמלופס 

נצא ביום זה בנסיעה לקמלופס. כולל עצירות בהר רובסון, הנהר הכחול, וכמובן בפארק וול-גריי ובמפלי ספהט. לינה בקמלופס.  

יום 6 קאמלופס – ונקובר איילנד

עם בוקר נצא בנסיעה לונקובר, נעבור עם המעבורת לונקובר איילנד ונגיע לעיר הגדולה באי – ויקטוריה.
נבקר בגני בוצ'ארד המפורסמים הנחשבים בקרב רבים לגנים היפים בעולם!
את היום נקדיש לטיול בעיר ויקטוריה היפה - בירתה של בריטיש קולומביה (אוכלוסייה של 150,000 תושבים). לינה בויקטוריה היפה. 

יום 7ונקובר

בבוקר נעבור בחזרה עם מעבורת לונקובר - את שארית היום נקדיש לטיול בעיר השלישית בגודלה בקנדה וכנראה גם למרשימה שבהן – ונקובר, עיר הבירה של בריטיש קולומביה. נצפה  בבניין דמוי הספינה המציין את הארכיטקטורה החדשה בוונקובר ובצידו נראה גם את הרובע הישן של העיר, "גונדולת הרים" תובילנו לתצפית מהר GROUSE. לא נפסח כמובן על ביקור בפארק סטנלי עם עמודי הטוטם. לינה – ונקובר.

יום 8ונקובר

את היום ננצל להמשך סיורנו בונקובר. כולל צ'ינה טאון, גז טאון, בניין קנדה ועוד. לינה בונקובר.

יום 9 ונקובר – תחילת השיט

בבוקר נעלה על האונייה היפה בה נבלה את הימים הקרובים. האונייה גדולה ומרווחת ומאפשרת מבט לא אמצעי ומרתק על נופי אלסקה. באנייה מסעדות, ברים, ספא ומרכז כושר מודרניים, סיפון שיזוף ועוד... נתיב השייט ייחודי ויוצא דופן, ועובר בין חופים מיוערים, ארכיפלג איים, קרחונים... אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דובי גריזלי, לווייתנים, דולפינים, אריות ים וציפורי ים שיפליאו בתצוגות אוויר מרשימות. בדרך נעצור בעיירות שיזכירו לנו את תקופת הבהלה לזהב והמערב הפרוע, כולל שייט מדהים אל מפרץ הקרחונים - אחד המקומות היפים בעולם. כל מהלך השייט ילווה בהסברים על הטבע ובעלי חיים שנפגוש בדרכנו. 

יום 10אזור המעבר הפנימי

ביום שייט זה נכנס לאזור הקרוי 'המעבר הפנימי' של אלסקה שעוצב לפני מיליוני שנים על ידי קרחונים. זהו אזור מופלא של יערות גשם ופיורדים דוממים, איים רבים ויערות עד. במעבר הפנימי נשוט מספר ימים, אם יתמזל מזלנו נוכל לראות דובי גריזלי, דולפינים ואפילו לווייתנים עצומי ממדים. לינה באוניה.

יום 11: עגינה בנמל קטצ'יקן

הכפר הציורי והצבעוני קטצ'יקן, הוא המקום בו נמצא אוסף הטוטם הגדול בעולם, אין דרך טובה מזו להכיר את תושביה הראשונים של אלסקה, ואת הסימביוזה המוזרה לעיתים בין התרבויות העתיקות לבין החיים המודרניים. גם אזור זה היה מהמרכזיים בזמן הבהלה המפורסמת לזהב. לינה באוניה.

יום 12עגינה בנמל אייסי סטרייט פוינט

ICY STRAIT POINT ממוקמת בסמוך לעיירה הונה, היישוב הגדול ביותר של ילידי אלסקה - בני שבט הטלינגיט האינדיאנים ובקרבת הפארק הלאומי גלשיאר ביי. למטיילים ניתנת כאן הזדמנות ייחודית להכיר את ההיסטוריה והתרבות העשירה של בני המקום, החופים היפהפיים והטבע העשיר בחיות בר. לינה באוניה.

יום 13עגינה בנמל ג'ונו

הבהלה לזהב בשנת 1880 הפכה את ג'ונו לעיר כורים משגשגת ובשנת 1900 היא אף הוכתרה כבירת אלסקה. עם העגינה בנמל ג'ונו נצא לסיור רגלי בעיר הצבעונית באזור המזח השוקק, בניין הקפיטול ועוד. את הלילה נבלה על האוניה. 

יום 14סקאגוואי

ההפלגה מג`ונו לסקגוואי היא יפיפייה ונמשכת 5 שעות ובמהלכה נחלוף על פני מספר קרחונים גדולים ונשוט במעלה פיורד שנקרא Lynn Canal. סקאגוואי מילאה מקום חשוב בבהלה לזהב של אלסקה וצפון קנדה ועד היום העיירה כולה משומרת ברוח תקופת המערב הפרוע. את הלילה נבלה באניה. 

יום 15: תצפיות בקרחון האברד

קרחון האברד הוא נהר הקרח הארוך ביותר בצפון אמריקה והוא גם אחד הקרחונים הפעילים מסוגו באלסקה. רוחבו עולה על 10 ק"מ והוא ממוקם בקצה הצפוני של מפרץ יוקטאט. האוניה תשוט סמוך לקרחון במים מלאים גושי קרח צפים. זהו גם מקום מעולה לראות בעלי חיים כמו  לווייתנים גדולי-סנפיר, כלבי-ים, דולפינים ולוטרות. לינה באוניה.

יום 16סאוורד - אנקורג'

ניפרד מהאוניה (ב 04:00 בבוקר...) ונמשיך לטייל באלסקה. נבקר בעיירה הציורית סאוורד ובמרכז הימי שבה, ניסע לכיוון אנקורג' ולאחר ההתארגנות נצא לסיור עיר ראשון. נערוך ביקור במוזיאון אנקורג' להיסטוריה ולאומנות, מרכז מרשים לתערוכות המוקדשות לתולדות אלסקה ולתרבות המקומית, ונמשיך לביקור באקלוטנה, פארק מרשים המציג את התרבות האת'בסקית. היות ואנקורג' ממוקמת בקרבת קו רוחב 60, הימים ארוכים מאוד והשמש שוקעת בסביבות 23:00 בלילה. ייתכן ונוכל לראות את ה"זוהר צפוני", הדומה למופע לייזר בשמיים ומלא בקווים ונקודות אור, בצורות שונות ובגוונים ירקרקים בוהקים. לינה באנקורג'.

יום 17 אנקורג' – שמורת דנאלי

בבוקר נשלים את הסיור באנקורג' ונצא לביקור באגם הוד - את הסיור בעיר נעשה הן ברכב והן ברגל. בשעות הצהרים ניסע צפונה לשמורת דנאלי אשר על מדרונותיו הצפוניים והדרומיים של רכס אלסקה, זהו ללא ספק אחד הפארקים החשובים והיפים באלסקה. נעבור דרך העיירה טלקיטנה, דרך מרחבי הטונדרה, ונופי הגריגה, ונעצור לתצפית על פסגת הר מק'נלי ונראה את מפל הסנדרברד המרשים. את הלילה נבלה באזור דנאלי. 

יום 18 דנאלי 

מוקדם בבוקר נצא לסיור בשמורת דנאלי ברכב שטח מיוחד של רשות הפארקים האמריקאית. משך הסיור כ- 10 שעות. הסיור חוצה את מרחבי הטונדרה הצפונית ובמהלכו נוכל להתרשם מבעלי החיים בשמורה כדוגמת  איילים ועיזי הרים ונקוה גם  לפגוש דובים. לינה באזור דנאלי.

יום 19-20דנאלי – אנקורג'

נחזור לאנקורג', העיר הגדולה באלסקה, ובהתאם לשעת הטיסה נעבור לשדה התעופה ונתחיל בטיסתנו הארוכה הביתה.

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לנובמבר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / לינה בבקתות תיירות בחלק מהלילות ברוקיס הקנדיים
* שייט בספינות Celebrity Cruse / Holland America  או דומה להן. – חדרים פנימיים
http://www.celebritycruises.com/explore/ships/detail.do?shipCode=CN
* כלכלה: ארוחות בוקר / פנסיון מלא במהלך השיט.  
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית בהרי הרוקיס.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/ רכבי שטח בהתאם לתוכנית
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס  500$.

המחיר אינו כולל:
* טיפים לצוות האונייה כ- 90$ לאדם (משולם מראש).
* ויזה לקנדה 
* ויזה לארה"ב
* סיורי חוף במהלך השייט ופעילויות המוגדרות כאקסטרה שמוצאים באונייה לבודדים. 
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

1