תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
אינדונזיה

טיול מאורגן לאינדונזיה - מסע אל הארכיפלג -לשומרי מסורת - 19 ימים

אינדונזיה היא מדינת איים ענקית וקסומה בחלק בו יבשת אסיה נפגשת עם האוקיאנוס השקט. ניתוק בין אלפי שנים של האוכלוסיות המקומיות בארכיפלג היוו קרקע פורה להתפתחויות של דתות, שבטים ואמונות מרתקות. את טיולנו נתחיל בג'אווה, אי געשי עשיר ופורה שתושביו משלבים את האמונה המוסלמית אותה אימצו במאה שעברה לבין פולחני רוחות וכישופי טראנס. נמשיך לביקור באי סולאווסי – בו נחזה בבני שבט הטורג'ה הנוצרים –אנימיסטיים מקיימים את טקסי המוות המסורתיים שלהם ונסיים באי באלי - גן העדן הקסום, בו נשלב את החופים המרשימים, התרבות הצבעונית של בני האי ואפילו נחווה שייט רפטינג מענג על נהר האיונג – המרכזי בנהרות האי. 

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202
 

היתרון של דרכים

•    סינגפור
•    האי ג'אווה
•    לגוגג'קרטה
•    ארמון הסולטאן
•    מקדש בורובודור 
•    אוג'ונג פדאנג  בירת האי סולאווסי 
•    ארץ הטורג'ה
•    עיירת האמנים אובוד
•    הכפר בטובלן 
•    הלטאות של קומודו
•    אגם ברטאן
•    שבטי אובוד
•    חופי קוטה
•    טיול כפרים ברכב שטח

 

מסלול הטיול

ימים 1-2 ימים א'-ב': תל אביב –סינגפור

נצא בטיסת צהריים, דרך יעד ביניים, לסינגפור. לסינגפור נגיע אחר הצהריים של היום השני. עם נחיתה נעבור ביקורת דרכונים וניסע ישירות אל בית המלון הנמצא במרכז העיר. לאחר ארוחת הערב נצא לאזור המזחים שעל נהר סינגפור, שבו שפע מסעדות ובארים. לינה – סינגפור.

יום 3 יום ג': סינגפור

נתחיל את היום בביקור בפארק הציפורים ג'ורונג, שם ניפגש עם עולם עשיר של ציפורים, נחזה במופע הציפורים וניסע ברכבת העילית מעל הפארק הטרופי. נצא לסיור ברחבי העיר הקטנה והמתועשת. סינגפור, עיר/מדינה, עם הכלכלה מהחזקות בעולם, אחת הערים היפות, הנקיות והמטופחות בעולם. בעיר חיים יחד בני עמים ותרבויות שונים (סינים, הודים, יפנים, ואירופאים) אשר כל אחד הטביע את חותמו על מסתרות התרבות המקומית. כולל ביקור בהודו הקטנה על המקדשים והשווקים שבה. לעת ערב ניסע אל דרך אורצ'ארד המפורסמת, ליבה הכלכלי של סינגפור ומרכזם של מרכזי הקניות העצומים. נצא לאי סנטוזה שם נחזה בין היתר במופע המזרקות המנגנות. לינה – סינגפור.

יום 4 יום ד': סינגפור – באלי

בבוקר נמשיך את סיורנו בעיר כולל: תצפית מהר פאבר, הגנים הבוטאניים ורובע צ'אינה טאון. בשעות הצהריים נטוס לאינדונזיה. ננחת בבאלי שבה נבצע את סידורי הכניסה. לינה וארוחת ערב בבאלי.

יום 5יום ה': ג'וג'קרטה: מקדש בורובודור 

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על טיסת בוקר מוקדמת לג'וגג'קרטה, ליבו ההומה, הגדוש ואחד המרכזים התרבותיים החשובים ביותר של האי ג'אווה. העיר שימשה כבירת הסולטנות ההינדו-מוסלמית ושימשה כפטרונית האומנויות הג'אווזית. נסייר בריקשות ברחבי העיר, נבקר בארמון הסולטאן, בשוק הציפורים ונתחיל את היכרותנו עם התרבות העשירה ומרקם החיים הסבוך של העם האינדונזי, שאימץ באופן כללי את הדת המוסלמית, אבל אורחות חייו, תרבותו ואמונתו האמיתיים נטועים היטב בעברו הססגוני והמלא ברוחות ושדים, מכשפים כוהני וודו וכמובן טקסי מוות וחיים מרתקים. נמשיך לפרמבנאן ההינדוהי מן המאות 8-10, המאופיין, ביחד עם מקדשי האלים סביבו, בארכיטקטורה ותבליטים מיוחדים המתארים את היצירות האפיות של הראמאינה והמהבהרטה. בערב נצא למופע רמיאנה בלט עם ארוחת ערב. לינה בג'וגג'קרטה

יום 6יום שישי: ג'וג'קרטה – ג'אווה: מקדשי פרמבנאן 

הבוקר נצא לביקור באחד המקדשים החשובים ביותר באינדונזיה: מקדש ברובודור הבודהיסטי – המקדש החשוב ביותר באינדונזיה ואתר מורשת עולמי עפ"י אונסק''ו. המבנה האדיר המסמל את התפיסה הקוסמית הבודהיסטית נבנה במאות 8-9. בדרך חזרה נכנס לאחד המקדשים לצפות במופע ריקודי ג'טילן להשלמת סיורנו בעיר הצפופה. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה בג'וגג'קרטה

יום 7 יום שבת/ ג'וג'קרטה

יום שמוקדש ל"שבת המלכה", לאחר התפילה וסעודת שבת, אילו מכם שירצו, יוכלו להצטרף לסיור רגלי בעיר (בתחום שבת). לינה בג'וגג'קרטה


יום 8 יום א': ג'וג'קרטה – אוג'ונג פדאנג.

לאחר ארוחת בוקר,נשמיך סיורים בערי  ובהתאם לשעת הטיסה נחזור לשדה התעופה נעלה על טיסות למקאסאר.עם הנחיתה נעבור ללינה וארוחת ערב. לינה אוג'ונג פדאנג.

יום 9 יום ב': אוגו'נג פדאנג – טאנה טורג'ה

האי סולאווסי הוא אי פוטוגני מאוד שזכה כבר לכינויים כמו "זרועות התמנון" או "עלי הכותרת של הסחלב". את היום הזה נקדיש לנסיעה לאורך חופי האי, שדות האורז המרשימים וכפרי הדייגים של הבוגים (שהם מוסלמים באופן כללי אבל במורכבות השבטית של האי הם קודם כל כפופים למרות ה"אדת" - המועצה של זקני השבט) ונגיע, דרך נופי הרים תמירים, למחוז חפצנו, רנטפאו – עיירת מחוז בלב ארץ הטורג'ה. 

ימים 10-11ימים ג'-ד': סולאווסי: טאנה טורג'ה

שבט הטורג'ה הוא שבט שקיבל עליו את הנצרות בשנת 1965, עת הכריזה הממשלה שכל אדם חייב להיות משויך לאחת מהדתות המקובלות על ידה: איסלאם, נצרות, הינדואיזם או בודהיזם (אבל זהו פחות או יותר כל הקשר שלהם לנצרות). בני השבט התפרסמו בעולם בזכות המסורת העתיקה והמורכבת שלהם, שבאה לידי ביטוי בפולחנים וטקסי הקבורה. בימים הקרובים נסייר בכפרים המשמרים את בתי הטורג'ה שצורתם כסירה המוגבהת על גבי כלונסאות. נמשיך לביקור באתרי הקבורה של בני השבט ונלמד עוד על תרבותם העתיקה. מעבר לעושר התרבותי ולשונות הרבה, אזור המחייה של בני הטורג'ה מתאפיין בנוף מרהיב ומגוון. כולל תצפית מרהיבה מבאטוטומונגה על ארץ הטוראג'ה. ננצל את הזמן ככל שנוכל לטיולים באזור. את הלינות נעשה ברנטפאו.

יום 12 יום חמישי: באלי: טורג'ה – אוג'ונג פדאנג – באלי

בבוקר נצא בנסיעה הארוכה חזרה לאוג'ונג פדאנג ממנו נצא בטיסה לבאלי. עם ההגעה נעבור ללינה בדנפסר  - עיר הבירה של האי הנחשב בקרב רבים כאי המרתק ביותר בעולם. את הלילה נעשה בקוטה המפורסמת, בקרבה לאחד מהחופים היפים ביותר בעולם. 

יום 13יום שישי - באלי: קוטה

אחרי ארוחת הבוקר נצא לצפות במופע 'קריס' מסורתי ואחריו נצא לבקר בעיירה מנגווי בה נבקר במקדש המרכזי המרשים המשויך למשפחת מלוכה עתיקה ונחזור לקבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה קוטה

יום 14יום שבת - באלי: קוטה

יום שמוקדש ל"שבת המלכה", לאחר התפילה וסעודת שבת נהנה מהחופים המקסימים של קוטה. לינה קוטה.

 
יום 15יום א': האי פלורס ודרקוני הקומודו

השכם בבוקר נחזור לשדה התעופה ונמריא בטיסה קצרה אל האי פלורס. נצא בנסיעה קצרה אל המעגן המקומי ממנו נשוט לאי רינקה – אחד מאיי קבוצת קומודו (וזהו כמובן מקור שמם של לטאות הענק). האי הוא המקום היחיד בעולם בו ניתן לצפות בבטחה בלטאות הגדולות ביותר על פני כדור הארץ. כי למרות שעיקר מזונן נסמך על מיני האיילים החיים על האי  - הן לא בוחלות גם בבשר כלבים, עיזים, בני אדם וכל מה שהן מצליחות לצוד. דרך הצייד שלהן פשוטה בתכלית: הן אורבות לטרף ליד מקורות מים או ליד נתיבי התנועה ועם הגעתו הן מזנקות ונושכות בחוזקה. רוק הלטאה רעיל ביותר ואחרי יומיים לכל היותר הטרף מוכרע מהנשיכה המזוהמת ומת. אז שבות הלטאות לסיים את הארוחה הדשנה. לאחר הביקור המרתק, ולאחר שנתחקה אחר אורח חייהן של הלטאות, הנמצאות בסכנת הכחדה, בגלל צמצום אזורי המחייה בשל כריתת יערות והתפשטות ההתיישבות האנושית באי, נעבור לכפר הקטן אבואן באג'ו ללינה.  

יום 16יום ב': באלי: אזור אובוד

נשוט בחזרה לאי פלורס, נחזור לבאלי בטיסה ונמשיך בנסיעה לעיירת האמנים אובוד להיכרות ראשונה עם האי הקסום הנמצא בלב הארכיפלג האינדונזי. ניסע לכפר בטובלן ונצפה במופע מסורתי המוקדש למאבק של הטוב ברע (מופע ברונג-רנגדה). נמשיך לכוון הר הגעש באטור, שם נשלב תצפית מרהיבה על אגם באטור מקינטאמני. נבקר במקדש גונונג קאווי, החצוב בסלע בתחתית ערוץ נהר. נמשיך את ביקורנו באזור ונבקר במקדש המעיין המקודש בטירטה אמפול, מערת העטלפים ועוד. לינה באובוד.

יום 17יום ג':  באלי: קוטה

היום נצא לטיול ברכבי שטח עם גג נפתח, נצא אל הכפרים הרחוקים, אל הדרכים הצדדיות הנסתרות, נכיר את אנשי באלי המקומיים. נבקר בשווקים צבעוניים ובכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת. כולל השוק הססגוני של העיירה טבנאן ומקדש היער בבטקארו השוכן בליבו של יער עבות. נמשיך לטיול רגלי קצר אל טראסות האורז היפות, של ג'אטילאווי, נראה את  ריקוד המסכות בחזית ביתו של כהן מקומי ונשתתף בטקס טיהור. 

ימים 18-19 ימים ד' – ה': קוטה – סניגפור – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נחזור חזרה את קוטה בהתאם לשעת הטיסה נטוס חזרה הביתה דרך סינגפור ויעד ביניים נוסף.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

* תוספת ליחיד: 1,089$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות: ת"א (דרך יעד ביניים) סינגפור  – אינדונזיה וחזרה.
* טיסות פנימיות: טיסות כמפורט בתוכנית הטיול. – משקל כבודה מקסימלי של 15 ק"ג לאדם
* מיסי נמל, דלק וביטחון (נכון לינואר 2020) 
* אוטובוס תיירים ממוזג להעברות ונסיעות כנהוג באינדונזיה. 
* כניסה סיורים וביקורים, שייט, ג'יפים, רכבי שטח באתרים השונים - כמפורט בתכנית הטיול.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ אפשרו להכנת כריכים לצהריים.  
* לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה. 
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
* דמי רישום  בסך 200$ שלא יוחזרו. 
* מדריך ישראלי מצוות "דרכים".

המחיר אינו כולל:
* ארוחות מעבר למפורט.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* ביטוח מטיילים אישי. 
* אשרת כניסה לאינדונזיה לבעלי דרכון ישראלי 
(סך של 425$ שלא יוחזרו במקרה של ביטול מעבר לתנאי הביטול הרגילים).
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.