תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לבהוטן והודו

בהוטן – ממלכת דרקון הרעם ודלהי והטאג' מאהל – 15 ימים

בהוטן הינה מדינה קטנה בדרום מזרח אסיה בהימלאיה המזרחית אשר גובלת בהודו, טיבט וסין. זו מדינה בודהיסטית עם אוכלוסייה מעטה ושלטונה הוא מונרכיה חוקתית. המדינה הררית ונופיה הדרמטיים הן של פסגות הימלאיה מושלגות, עמקים מבותרים על ידי נהרות שוצפים, יערות מחטניים וחורש במבוק....כל אלה מהווים ריאה ירוקה מוקפת מדינות בעלות תרומה גבוהה להתחממות כדור הארץ.... בהוטן היא מוקד ניקוז של פחמן דו חמצני. מדיניות ייחודית הרואה באושר האזרחים כמטרה נעלה, אף יותר מעושר כלכלי, דואגת לתושביה בכל תחומי החיים החל מחינוך, בריאות ואיכות הסביבה, ומגבילה כל תחום אשר יכול לתרום לתרבות הצריכה, פגיעה בטבע וזיהום סביבתי. בהוטן זוכה לתואר "המדינה היחידה בעולם" במספר תחומים כגון: אסור לעשן בגבולות המדינה, אין כניסה לרשתות למדינה, אושר לאומי גולמי הוא השאיפה הלאומית ועוד.....

הודו הנה מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם, כמעט מיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד. הודו היא מדינה של ניגודים אין ספור. נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות היי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, שכונות יוקרתיות לצד פרברי עוני ומקבצי-נדבות רעבים ללחם. גם המטיילים מחלקים אתה לאלו השונאים אותה ולאלו האוהבים אותה. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים, אולם אלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה, ישבו בקסמיו לעד.
הטיול המסוים הזה בהוטן והודו הוא טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי מסוגו. דרך הטיול מאפשרת לראות את המדינות בצורה מעמיקה, רצינית ומקיפה. התחבורה בין הערים והכפרים מבוססת אוטובוס צמוד. המלונות הם שילוב בין מלונות פשוטים באזורים נידחים בבהוטן ומלונות טובים יותר בדלהי ואגרה.

היתרון של דרכים

  • קבוצה קטנה
  • מקדש קורג' לאנקנג
  • פסטיבל האל המגן
  • הבירה טהימפו
  • המנזר טקסאנג - קן הטיגריס 
  • דלהי
  • מקדש אקשרדם
  • אגרה והטאג' מאהל

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א –דלהי - גווהטי

נצא בטיסה בינלאומית מת"א לדלהי, עם הנחיתה נמשיך בטיסה לעבר בירת מדינת אסאם (הודו) גוואהטי. עם הנחיתה העברה לעבר הגבול הבהוטני לעיירת הגבול סמדרופ ג'ונקר Samdrup Jongkhar העיר העתיקה ביותר בבהוטן ושער הכניסה למזרח המדינה. שם נסעד ארוחת ערב ונעביר את הלילה.

יום 3כפרים מקומיים – טשיגנג

היום נתחיל את מסענו בבהוטן, בחלקה המזרחי של המדינה והמרוחק יחסית מהציביליזציה. מזרח בהוטן הוא אזור מרהיב מבחינת נוף בלתי נגוע, ירוק ומיוער, כפרים מבודדים, מגוון אתני עשיר ושפה ייחודית, מנזרים ומצודות ובעלי מלאכה העוסקים במשי, רקמה וכלי נגינה, כמו גם בעבודות עץ ותעשיית נייר. לאחר שנשוטט ברחובות העיר סמדרופ ג'ונקר נצא צפונה לעבר מחוז טרשיגנג Trashigang. בדרכינו נתרשם מנופים בתוליים ומקומיים מכניסי אורחים. נתוודע למלאכות המקומיות ונשלב הליכות רגליות. אחר הצהריים נגיע אל העיירה טרשיגנג, אשר היוותה מרכז מסחר חשוב עם טיבט. לינה בטרשיגנג.

יום 4 טשיאנגצה - מונגר

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה לעבר מחוז טשיאנגצה Tashiyangtse. באזור זה חיים בני קבוצות אתניות רבות בהם ינגספים, בני הטשנגלה, בני הברמיס ועוד רבים. בדרך נבקר בChorten Kora – סטופה חשובה שנבנתה במאה ה-18 במטרה לגרש רוח רעה שנכחה במקום. המקום מושך אליו מגוון אתני אדיר לחגוג בפסטיבל השנתי שנערך כאן בחודש מרץ. נמשיך לביקור באחד הכפרים להתרשם מאורח החיים המקומי. לאחר מכן נתקדם מערבה לעבר העיר מונגר Mongar. הדרך למונגר עוברת במרחבי מרעה עצומים ומצוקים מרשימים, כמו כן חולפת על פני גן הרודדנרון – הפרח האלפיני היפה. ביום בהיר נוכל לראות את פסגת הגאנגק'אר פואנסום Gangkhar Puensum ההר הגבוה בבהוטן והגבוה בעולם שעדין לא העפילו אליו וגובהו מגיע ל7,570 מ'. לעת ערב נגיע אל העיר מונגר ללינה.

יום 5 מונגר - לונטסה

לאחר ארוחת הבוקר נקדיש זמן לעיר מונגר הממוקמת על פסגת הר, ורחובותיה מקושתים בבנייה מסורתית מצוירת. העיר ידועה בתוצרת הטקסטיל ומלאכת האריגה, הבדים היפים ביותר במדינה מגיעים מאזור זה. לאחר מכן נמשיך צפונה אל לונטסה Lhuntse  ביתם של אבותיהם הקדמונים של מלכי בהוטן. אחד האזורים הנידחים במדינה עם נופים עוצרי נשימה. כאן נתוודע לנשות הקורטואפ האורגות את בד הקישוטרה Kishuthara הנחשב. בערב נשוב למלונינו במונגר.

ימים 6-7 בומטאנג

הבוקר נעזוב את מונגר ונצא מערבה לעבר עמק מרהיב בומטאנג Bumthang בתרגום מילולי – השדה היפה. המחוז מורכב מארבעה עמקים: אורה, צ'ומה, צ'וקור וטנג. באזור שטחים רבים מוכרזים כשמורות טבע וביניהם "מסדרונות" מעבר לבעלי חיים המאפשרים נדידה ברחבי המדינה. המחוז נחשב כבעל מספר המקדשים העתיקים הרב במדינה. נערוך ביקור במקדש קורג' לאנקנג, הידוע בזכות הגורו רינפוצ'ה שהתבודד בו ועליו מסופרות אגדות. כמו כן נטייל רגלית באזור ונבקר באחד הכפרים, שם נתרשם מאורחות חיי המקומיים. נערוך היכרות עם הבודהיזם הבהוטני תוך ביקור באחד המקדשים העתיקים של בהוטן – ג'מביי – שעל פי המסורת היה אחד מ-108 מקדשים שנבנו ביום אחד מטיבט ועד בהוטן. במהלך ביקורינו נתנסה בספורט הלאומי של הבהוטנים – ירי בחץ וקשת. לינה בבומטאנג

יום 8טרונגסה – פסטיבל ישיי גואנפו

הבוקר נעזוב את עמק בומטאנג ונצא בנסיעה טרונגסה. נטפס בעלייה תלולה אל מעבר הרים יוטונג לה (3,425 מטר).  הדרך עוברת שינוי נוף מיערות מחטניים לחורש במבוק, שטחים חקלאיים במדרונות הרים מרוצפים כפרים נידחים. נגיע לביקור בעיירה טרונגסה Trongsa, שהייתה מרכז שליטה בשנות ה20 של המאה הקודמת. נבקר שם בארמון Thru Epang Palace שנראה יותר כבית מאשר מארמון. הביקור כולל השתתפות בפסטיבל ישיי פואנפו Yeshey Goenpoi Drupchen המוקדש לאל המגן של בהוטן. לינה בטרונגסה

יום 9טרונגסה - פונהקה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך טיול רגלי בעיירה ונמשיך לעבר פונקה  Punakha דרך מעבר דוצ'ולה 3,088 מ' המעוטר בדגלי תפילה. מכאן נוכל ליהנות מהנוף עוצר הנשימה של פסגות ההימליה המזרחית. פונקה, שעד 1955 הייתה מרכז השליטה ובירת בהוטן, מהווה היום עיירת מפלט של הנזירים. העיר ממוקמת בגובה של 1,200 מטר מעל פני הים ויחסית חמה בחורף. גידולי האורז המרצפים את גדות הנהרות הגדולים במדינה הינם העיקריים באזור.  נבקר כאן במנזר החולש על מפגש נהרות פונקה ודזונג, כמו כן נבקר גם בצ'ימי לאקאנג  Chimi Lhakhang מקדש הפוריות של הקדוש המשוגע ונשמע אגדות עליו. לינה בפונקה

יום 10 טהימפו

הבוקר נשלים את סיורינו בפונקה ונצא בנסיעה מערבה לעבר הבירה הנוכחית טהימפו Thimphu. הבירה טהימפו הוכרזה כבירה ב1955, והינה המרכז התרבותי, הכלכלי והפוליטי של בהוטן. העיר הינה אחת מ-4 הבירות הגבוהות בעולם וממוקמת בגובה של מעל 2,200 מטר. העיר מרכזת בה את המבנים החשובים ביותר במדינה ועם זאת לא ניתן לזהות זאת מהמראה החיצוני שלהם שכן כל מבנה מחויב לשמור על חזות מסורתית, כנ"ל גם קודי הלבוש המקומי. למרות היותה בירת בהוטן והעיר הגדולה, המדיניות האנטי צרכנית משפיעה וברחובותיה לא ניתן למצוא אף סניף של רשת עולמית. כאן נערוך ביקור בספריה הלאומית האוצרת בתוכה כתבים בודהיסטים רבים, כמו כן ביקור בבית הספר לאמנויות המסורתיות שלהן ביקוש רב. במסגרת הסיור בעיר נגיע אל סטופת הזיכרון הלאומית למלך השלישי. נצא לתצפית מרהיבה על עמק טהימפו ולא נוותר על שיטוט בשוק המקומי שנפרס על גדת הנהר. לינה בטהימפו

יום 11 טהימפו – פארו

הבוקר נשלים את סיורינו בבירה טהימפו ולאחר מכן נעזוב את הבירה ונמשיך מערבה לעבר פארו Paro. פארו, כפר היסטורי ושער הכניסה והיציאה לארץ הייחודית והקטנה בהוטן. רחובות העיר , בניינים מעוטרים בציורים מסורתיים, מקומיים מחויכים לבושים בגדים מסורתיים במסגרת החוק....כל אלה יקבלו את פניניו. נערוך סיורים ברחובות היפים, וניפרד  מהארץ הירוקה. לינה בפארו.

יום 12 פארו – קן הטיגריס

את היום נקדיש לעמק המשובץ כפרים מקומיים, שדות אורז והרבה ירוק. נטפס אל המנזר טקסאנג  Taktshang Monastery המכונה גם קן הטיגריסים. מסופר כי הגורו רינפוצ'ה הגיע על גבי טיגריס למקום וכך הביא את בשורת הבודהיזם לבהוטן. הטיפוס עורך מספר שעות וניתן לעשות אותו על גבי פרדות. זהו אתר חובה עבור המקומיים ועל כן תמיד הומה. לעת ערב נגיע למלון ללינה.

יום 13 פארו – דלהי

היום נשלים את הסיורים בפארו ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה לעבר דלהי.
עם ההגעה נצא בנסיעה לעבר אגרה. בצהריים נצא אל אגרה. בהתאם לשעת ההמראה נערוך ביקור שקיעה בטאג' מאהל. לינה באגרה. 

יום 14 אגרה דלהי

ביקור (זריחה) בטאג' מאהל – המונומנט הגדול בעולם לאהבה וגם מבנה ארכיטקטוני מהחשובים בהודו. נבין מדוע בנייתו במחצית המאה ה-17 נמשכה 16 שנה ונעשתה  ע"י אומנים מכל העולם.  נצא בנסיעה ארוכה לכיוון דלהי. עם ההגעה נערוך ביקור מקדש אקשרדם הנחשב לאחד מפלאי התרבות הגדולים של הודו שנבנו בה אי פעם. המקדש הנו מבנה מודרני עכשווי יוצא דופן הממזג תערובת של סגנונות אדריכלים ואלמנטים מהודו כולה ומציג אלפי שנות תרבות הודו בכל הדרה. הביקור במקדש הנו סיום מרהיב  להכרות עם התרבות והאומנות ההודית. הביקור באתר כולל סרט ומופע מזרקות לילי. לינה בדלהי

יום 15 דלהי – שוק צ'נדי צ'וק – תל אביב

את הבוקר נקדיש לסיור בדלהי. נצא עם ריקשות מקומיות אל צ'אנדי צ'וק הבזאר הססגוני והצבעוני. ובהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחיר

תוספת ליחיד: 989 $ 

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* טיסות פנים.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן יולי 2019).
* לינה: במלונות מדרגה ראשונה / תיירות טובה.  
* כלכלה: פנסיון מלא בבהוטן וחצי פנסיון בהודו 
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג/ כו'.
* אשרת כניסה ומס תיירים מקומי בבהוטן
* הדרכה: מדריך ישראלי מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה להודו: כ 120 $ כולל דמי טיפול
* תשר למדריך ישראלי מקובל לתת כ 5$ לאדם ליום
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

1