אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לבורמה

מיאנמר (בורמה) "ארץ הזהב" טיול גיאוגרפי מקיף (14 יום) תוכנית טיול לנוסע עצמאי

ב"דרכים" מחלקה מיוחדת המתמחה בארגון וביצוע טיולים לנוסע העצמאי ולקבוצות קטנות ביעדים שונים ברחבי העולם. הניסיון והידע הרב שרכשנו  עומדים לרשותכם! אנו נבנה עבורכם מסלול שיתאים בדיוק לצרכיכם, כולל הזמנת טיסות, מלונות, פעילויות, אטרקציות, הדרכה מקומית, תדרוך מפורט, מפות, התאמת התקציב הפרטי שלכם ועוד. יצאתם – שכחתם... יש מי שדואג לכם.

מיאנמר, ממלכה בודהיסטית בעלת מורשת תרבותית שמורה בת מאות שנים הנחשפת לאט אל העולם המערבי. מקורו של העם הבורמזי משבטים באזור סין הדרומית שהתפשטו דרומה והקימו ממלכתם באזור במאות ה- 11 וה- 12. את הדת הבודהיסטית הביאו נזירים- מיסיונרים מסרי לנקה. בבורמה חיים לפחות מאה קבוצות אתניות שונות ושליש מהאזרחים הינם נזירים בודהיסטים, החיים חיים פשוטי וצנועים. על פי המסורת, כל משפחה שולחת לפחות בן אחד לשמש כנזיר לזמן מה. 
בבורמה שולט משנת 1988 משטר צבאי הדואג לדכא בכוח את התושבים ומונע מהן זכויות אלמנטאריות, ביניהן צנזור דואר אלקטרוני וגישה כללית לאינטרנט, שיחות הטלפון יקרות מאוד ואזרחי המדינה אינם מורשים לעזוב אותה. בתגובה למחאות לא אלימות של סטודנטים ואזרחים על המצב הכלכלי במדינה הגיב המשטר במעשי טבח בהם נהרגו יותר מ- 10,000 אזרחים, מרביתם סטודנטים ונזירים. 
אונג סן סי קי, מנהיגת האופוזיציה וראש המאבק הדמוקרטי שזכתה בבחירות 1990 הושמה במעצר בית, מבודדת ומנותקת ממשפחתה עד שנת 2010. עם ביטול הבחירות בהן זכתה, ניתנה לה האפשרות לעזוב את המדינה אך היא סירבה. הנהגתה ודביקותה במחאות לא אלימות הפכו אותה לסמל המאבק לדמוקרטיה ועל כך זכתה בפרס נובל בשנת 1991.

הנוף הפראי והמגוון בבורמה בתולי ועוצר נשימה השטחים הרבים שעדיין שמורים ולא מתויירים, מחזקים את תחושת הזמן שעמד בה מלכת. האוצר הגדול של בורמה הינו העם הבורמזי, רוחני ומעורר כבוד, נדיב, כנוע ומסביר פנים השואף לחיות חיים צנועים ושלווים. 
בהרים חיים שבטים אותנטיים המשלבים בין מסורת עתיקה וערכי קולוניאליזם בריטי שנשארו לאחר הכיבוש. באגאן, עיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית אוצרת בחובה 40 קמ"ר של פגודות, סטופות ומקדשים עתיקים מימי המלך אנווארטה ב- 1057. שני שליש מהתושבים מתקיימים מחקלאות התופסת כשישית משטחי המדינה כולה ואורז הינו הגידול המרכזי. בבורמה קיימים מחצבים רבים, עתודות נפט גדולות ובריכות דגים רבות.
 


 
 

היתרון של דרכים

  • שייט על הנהר האירוודי
  • שייט בסירות לונג טייל
  • ביקור במערת הנטיפים פינדאה
  • סיור באזור באגאן
  • ביקור במנזר הארמון המוזהב

מסלול הטיול

ימים 1-2 טיסה תל-אביב – בנגקוק – יאנגון (מיאנמר)

יציאה מתל-אביב בטיסה לבנגקוק ומשם בטיסת המשך ליאנגון הבירה הלא רשמית של מיאנמר (בורמה). אחרי הנחיתה נעבור למלוננו להתרעננות ובהמשך נצא לסיור היכרות ראשוני ביאנגון. לינה ביאנגון.

יום 3 יאנגון –  באגאן 


נטוס הבוקר לעבר העיר באגאןBAGAN  (ארץ המקדשים) אשר בה היו (בשיא פריחתה) כ- 13,000 מקדשים, פגודות, ושאר מבני דת שנבנו על שפת נהר האירוואדי במשך כ- 400 שנים מאז הקמתה בשנת 849. כיום נותרו באזור כ- 2,000 מקדשים ועוד אלפי הריסות.  נתחיל בביקור בשוק המקומי ההומה, בהמשך נסייר בין אלפי המקדשים העתיקים המקשטים את המישורים רחבי הידיים שעל גדת הנהר ונעמוד מקרוב על מספר דוגמאות לארכיטקטורה, אמונה ומאורעות העבר בעת ביקורינו במבנים הייחודים בהם מקדש שוויזיגון SHWEZIGON PAGODA, פגודה מרשימה אשר נבנתה במאה ה-11, ב- KU-BYAUNK GYI נתרשם מציורי קיר עתיקים המוגנים ע"י אונסקו, ב- TEMPLE ANANDA ארבעה פסלים גדולים וחשובים וממקדש קאימינגה KHAY MIN GA נשקיף על הנוף, נעצור גם בבית מלאכה לעבודות יד מקומיות כגון הסיגרים הבורמזים הידועים, עושי האטריות והחטיפים המקומיים ועוד. נבקר במנזר ונכיר את אורח חיי הנזירים המהווים חלק כה חשוב בחייהם של הבורמזים. נסיים את היום בשקיעה המקסימה מעל לאלפי המקדשים כשברקע הנהר וההרים. לינה בבאגאן.

יום 4 באגאן – הר פופה – באגאן


הבוקר ניסע דרומה מבאגאן אל הר פופה. הנסיעה מרהיבה ומרתקת חוצה כפרים ציוריים. בדרך נעצור לביקור בחוות גידול דקלים, שם נראה את תהליך הפקת הסוכר. עם ההגעה נצא לסיור בהר פופה, המכונה גם " האולימפוס הבורמזי", מקום מושבם של פנתאון האלים המקומי... וגם קופים רעשניים. במהלך הביקור נכיר את מיתולגית ותורת האלים כולל מרכיב האנימיזם באמונה הבורמזית. כמו עולי הרגל המקומיים נטפס כמה מאות מדרגות ונהנה גם מנוף יפהפה הנשקף מההר הקדוש. המקום הוכר כפארק לאומי, ויש לכבד את קדושת המקום המשמש גם כיום כמקדש פעיל. בכניסה כמו בכל מקדש בורמזי חובה לחלוץ נעליים או סנדלים עוד לפני תחילת הטיפוס הארוך במדרגות לפסגה... לקראת ערב נצא לסיור על עגלות רתומות לשוורים/סוסים אל נקודת תצפית מרהיבה ביופייה על "עיר מיליון הפגדות" והשקיעה הציורית. לאחר מכן חזרה לבאגאן ללינה.  

כדור פורח – באחד מהבקרים (לפנות בוקר - בהתאם למזג האוויר), ניתן לצאת לטיסה מרהיבה ביופייה  בכדור פורח מעל אלפי המקדשים באזור בגאן. עלות הטיסה כ- 200$ לאדם.

יום 5 באגאן – הכפרים באזור


איזור בגאן הוא אחד המרומות הפראיים והמיוחדים בבורמה. בבוקר נצא לסיור בכפרים הקטנים שמסביב, נשלב רכיבה על אופניים (לאמיצים). לכל כפר התמחות בעבודה אחרת, נבקר אצל חרשי העץ, הנפחים, יצרני הלבנים, כפר עושי האטריות (נודלס). בעיקר נעקוב אחרי אורחות החיים והמנהגים של המקומיים. לינה בגאן.


 
יום 6 באגאן– מנדאליי 


הבוקר נצא צפונה אל עבר העיר מנדאלי MADALAY, בירתה הקודמת של בורמה שבסביבתה  שרידי ערי בירה עתיקות. את הדרך למנדאליי נעשה כדרך המקומיים – בשייט על הנהר האירוודי. נהר זה החוצה את בורמה לאורכה ונשפך למפרץ בנגל, מהווה את עורק החיים הראשי במדינה, סביבו ולאורכו גדלה והתפתחה התרבות הבורמזית, הכפריים שלאורכו היו "אסם התבואה" של תושבי בורמה. שייט לאורך הנהר היא הדרך המומלצת לחוש את האופי והתרבות הבורמזית האותנטית. מנדאלי היא העיר השנייה בגודלה במדינה והמובילה התרבותית. שמה של העיר על שם הגבעה השלטת בצפון העיר. לאחר ההגעה ובהתאם לשעה נעלה לגבעת מנדלאיי לתצפית מרהיבה על העיר וסביבתה ונהנה ממראה השמש השוקעת מעל המישורים ונהר האירווואדי הענק. נראה את "הספר הגדול בעולם" בפאגודת KUTHODAW ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה במנדאליי.

יום 7 מנדאליי 


לאחר ארוחת בוקר – נצא לסיור בעיר. מאנדאליי - הייתה בירתה המלכותית של מיינאמר, עד שהאנגלים כבשו אותה וסיפחו את כל בורמה להודו. העיר הייתה יעדה הסופי של "דרך בורמה" בימי מלחמת העולם השנייה. נבקר במנזר הארמון המוזהב Shwenandaw Monastery, המבנה שהפך למנזר כיום הוא השריד האותנטי היחיד ממבני הארמון המקורי ובו פיתוחי עץ מדהימים. נבקר גם בפאגודת מאהמוני - הפגודה הקדושה ביותר במנדלאיי, בה נערכים טקסים דתיים, הכוללים הבאת מנחות לבודהה והדבקת דפי/עלי זהב על גופו הקדוש. נבקר גם בבית מלאכה מקומי לריקוע זהב, המייצרים בו עליי זהב להנחה כמנחה לבודהה. נמשיך לפגודת קוטודאו – בודהה השיש הגדול בעולם, המסותת מאבן שיש אחת. בערב נעלה לתצפית שקיעה בגבעת מנדאליי. לינה במנדאליי.


 
יום 8 מנדאליי- הבירות הנטושות 


היום נצא אל עבר ערי הבירה העתיקות – מסביב למנדאליי. נתחיל את היום באמפארפורה – הבירה העתיקה של בורמה. משמעות שמה: "עיר חיי הנצח". נבקר בגשר העץ מדהים U-Bein הנמשך על 1.2 ק"מ, מה שהופך אותו לגשר עץ הטיק הארוך בעולם, נמשיך למנזר מהאגאדאיון Maha Gandhayon Kyaung הידוע כבית ספר לנזירים. נמשיך בנסיעה אל העיר אינווה INNWA  אשר נבנתה בשנת 1364 על אי מלאכותי שנוצר בחפירת תעלה המקשרת את הנהרות ושימשה כבירה כ- 400 שנה. נבקר באתרים המרכזיים – המגדל הנטוי, מנזר אונגמי בונזן (Maha Aungmye Bonzan) שהוא מבנה מפואר ומרשים שמדגים את האמנות באדריכלות הבורמזית, נבקר גם בסטופת Htihlaing Shin Paya, שהיא השריד העתיק ביותר שנבנה בתקופת באגאן במאה ה-11. נמשיך אל העיר העתיקה סאגאינג, כיום גבעה גדולה מכוסה במקדשים ופגודות, שהינם רק צל חיוור לעוצמת הממלכה בעבר. בערב נחזור למנדאליי ללינה.  

יום 9 מנדאליי – ההו – אגם אינלה 


הבוקר נצא בטיסה צפונה לההו שבצפון מזרח המדינה, בחבל בני השאן, שהוא המחוז הגדול במדינה. בעבר ההו הייתה משלט הררי אזורי בריטי, כיום חבל זה מאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים, שנכבשו ע"י בורמזים מעמק האירוואדי. עם הנחיתה נצא בנסיעה ב"מדינת שאן" בין הכפרים הציוריים של בני המקום. עצירה ראשונה בשוק הצבעוני האזורי של העיירה טאונג'י, לאחר נצא אל הפגודות של קאקו שבו אלפי פאגודות. בהמשך היום נגיע לאגם אינלה נצא בשייט אל העיירה נאיונג שווה  Nyaung Shwe, השוכנת על שפת האדם, נבקר בשוק המקומי וברחובותיה הציוריים. אחה"צ נגיע אל מלונינו על שפת אגם אינלה. לינה באזור האגם.  

יום 10 אגם אינלה


את היום נקדיש לאזור אגם אינלה Inle ולאתרים סביבו. סביב האגם כ- 200 עיירות וכפרים. נראה את הסירות המקומיות אשר אותן משיטים בעזרת הרגל, נצא בשייט בסירות לונג טייל מוארכות של המקומיים, השייט יהיה באחד היובלים הזורמים אל האגם, בדרך נראה כפרים ציוריים ומקומיים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נבקר בכפרים ובמקדשים בשולי האגם הנחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בדרום מזרח אסיה. שרשראות של הרים גבוהים תוחמים אגם צר וארוך זה מכל צדדיו. המשך השייט מתפתל בין הכפרים, בינות צמחיית מים מעניינת, המשמשת בית מחיה לציפורים ולעופות המים באגם. במהלך השייט נבקר בשוק האזורי הנודד, הממוקם בכל יום בכפר אחר. נגיע לערוגות הצפות ולכפרי מלאכות היד, נבקר במפעלי סיגרים, עיבוד וריקוע זהב ושאר מלאכות, נצא אל אחד הכפרים הקטנים שעל גדות האגם, נבקר גם במנזר Nga Phe Kyaung הידוע בכינויו –  מנזר החתולים הקופצים, נראה שיטות דיג מסורתיות ועוד... לינה באזור האגם.  

יום 11 מערת הנטיפים פינדיאה 


נצא בנסיעה לכיוון פינדאיה (עיירה קטנה ולבבית), בדרך נראה את הגבהות המוריקות וטרסות האורז המדורגות, כולל ביקור באחד מהכפרים היפים באזור. נמשיך לביקור במערת פינדאה – מערת נטיפים המהווה אתר עלייה לרגל בזכות 8,000 פסלי בודהה שקובצו בתוכה אשר הובאו ע"י מאמינים אדוקים מכל רחבי בורמה. נבקר גם באגם פינדאיה המשמש כבסיס לתעשיית הנייר והמטריות. הכפר משמש גם כבסיס ליציאה לטרקים באזור (גם אנחנו לא נוותר על הליכה קצרה באזור...) ולאחריו ההעברה למלון ללינה בפינדאיה.  

יום 12 אגם אינלה – יאנגון 


בבוקר עוד נספיק סיור קצר ומפגש נוסף עם המקומיים אשר שומרים על מלאכות מסורתיות כמו לפני מאות בשנים. בהמשך נסיעה חזרה אל ההו וחזרה בטיסה ליאנגון. עם ההגעה נתחיל את סיורנו ביאנגון, העיר נבנתה בתקופת שלטון הבריטים, עיר שקטה ושלווה, עם אוירה אסיאתית מיוחדת. נבקר בשוק המפורסם בוגיוק אוינג סאן BOGYOKE, הקרוי על שם לוחם החופש והגיבור הלאומי, שלחם לשחרור בורמה ונרצח ביאנגון. בשוק ניתן למצוא מאות דוכנים לממכר אבני חן, מלאכות יד, ביגוד ומזון. נמשיך לאזור המסחרי בלב העיר ובית הכנסת הישן, לפאגודת סולה SULE הפגודה שאוצרת בתוכה את ציצית שערו של בודהא, נראה את מבני הציבור הקולוניאלים שנותרו בעיר, לרבות ארמון קרוויק המפרסם בעיצובו המיוחד (ספינה בצורת צמד ברבורים), נראה את אזור הנמל, המוזיאון הלאומי ואת סביבת אגם KANDAWGYI. נבקר גם בבודהה הנשען - בפגודת צ'אקוטאטגי Chaukhtatgyi)) נסיים בפגודת שוודאגון SHWEDAGON המרהיבה והמסמלת יותר מכל את העיר והייתה ברקע האירועים בשנת 2007. הפגודה היא המבנה הדתי החשוב במדינה, סטופת (מבנה דת בודהיסטי בצורת פעמון גבוה) הנראית מכל מקום בעיר, מוארת וזורחת בלילה. לינה ביאנגון.


 
יום 13-14 יאנגון – בנגקוק– תל אביב


בשעות הבוקר המשך סיור ביאנגון, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לת"א (דרך בנגקוק).

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – ינגון – ת"א (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון למרץ 2018). 
* טיסות פנימיות כמפורט. 
* מלונות מדרגת תיירות טובה. 
* מדריך מקומי דובר אנגלית
* כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר. 
* תחבורה: רכב עם נהג למהלך ימי הטיול 
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית
* דמי רישום ע"ס 250$.
* תדרוך מפורט, התאמת המסלול ומפות 

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה למיאנמר כ- 45$ לאדם.
* מיסי נמל בטיסת פנים, מס יציאה ממיאנמר כ- 15$, מס יציאה מתאילנד 25$
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* טיפים לנותני שירותים בחו''ל.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.