תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
מיאנמר (בורמה) "ארץ הזהב" טיול גיאוגרפי מקיף

מיאנמר (בורמה) "ארץ הזהב" טיול גיאוגרפי מקיף (13 יום) חו"ל ברמה אחרת - טיולים לדתיים ושומרי שבת

מיאנמר, ממלכה בודהיסטית בעלת מורשת תרבותית שמורה בת מאות שנים הנחשפת לאט אל העולם המערבי. מקורו של העם הבורמזי משבטים באזור סין הדרומית שהתפשטו דרומה והקימו ממלכתם באזור במאות ה- 11 וה- 12. את הדת הבודהיסטית הביאו נזירים- מיסיונרים מסרי לנקה. בבורמה חיים לפחות מאה קבוצות אתניות שונות ושליש מהאזרחים הינם נזירים בודהיסטים, החיים חיים פשוטי וצנועים. על פי המסורת, כל משפחה שולחת לפחות בן אחד לשמש כנזיר לזמן מה. 
בבורמה שולט משנת 1988 משטר צבאי הדואג לדכא בכוח את התושבים ומונע מהן זכויות אלמנטאריות, ביניהן צנזור דואר אלקטרוני וגישה כללית לאינטרנט, שיחות הטלפון יקרות מאוד ואזרחי המדינה אינם מורשים לעזוב אותה. בתגובה למחאות לא אלימות של סטודנטים ואזרחים על המצב הכלכלי במדינה הגיב המשטר במעשי טבח בהם נהרגו יותר מ- 10,000 אזרחים, מרביתם סטודנטים ונזירים. 
אונג סן סי קי, מנהיגת האופוזיציה וראש המאבק הדמוקרטי שזכתה בבחירות 1990 הושמה במעצר בית, מבודדת ומנותקת ממשפחתה עד שנת 2010. עם ביטול הבחירות בהן זכתה, ניתנה לה האפשרות לעזוב את המדינה אך היא סירבה. הנהגתה ודביקותה במחאות לא אלימות הפכו אותה לסמל המאבק לדמוקרטיה ועל כך זכתה בפרס נובל בשנת 1991.
 
הנוף הפראי והמגוון בבורמה בתולי ועוצר נשימה השטחים הרבים שעדיין שמורים ולא מתויירים, מחזקים את תחושת הזמן שעמד בה מלכת. האוצר הגדול של בורמה הינו העם הבורמזי, רוחני ומעורר כבוד, נדיב, כנוע ומסביר פנים השואף לחיות חיים צנועים ושלווים. בהרים חיים שבטים אותנטיים המשלבים בין מסורת עתיקה וערכי קולוניאליזם בריטי שנשארו לאחר הכיבוש. באגאן, עיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית אוצרת בחובה 40 קמ"ר של פגודות, סטופות ומקדשים עתיקים מימי המלך אנווארטה ב- 1057. שני שליש מהתושבים מתקיימים מחקלאות התופסת כשישית משטחי המדינה כולה ואורז הינו הגידול המרכזי. בבורמה קיימים מחצבים רבים, עתודות נפט גדולות ובריכות דגים רבות.
 

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

היתרון של דרכים

  • שייט על הנהר האירוודי
  • שייט בסירות לונג טייל
  • ביקור במערת הנטיפים פינדאה
  • מופע ריקוד בורמזי
  • סיור כרכרות בשקיעה

מסלול הטיול

ימים 1-2ימים א'-ב'/ טיסה תל-אביב – בנגקוק – יאנגון (מיאנמר)

יציאה מתל-אביב בטיסה לבנגקוק (דרך יעד ביניים) ומשם בטיסת המשך ליאנגון הבירה הלא רשמית של מיאנמר (בורמה). אחרי הנחיתה נעבור למלוננו להתרעננות ובהמשך נצא לסיור היכרות ראשוני ביאנגון. לינה וארוחת ערב ביאנגון.

יום 3יום ג'/ יאנגון –  באגאן 

בבוקר נצא בטיסה אל העיר באגאןBAGAN  (ארץ המקדשים) אשר בה היו (בשיא פריחתה) כ- 13,000 מקדשים, פגודות, ושאר מבני דת שנבנו על שפת נהר האירוואדי במשך כ- 400 שנים מאז הקמתה בשנת 849. כיום נותרו באזור כ- 2,000 מקדשים ועוד אלפי הריסות.  נתחיל בביקור בשוק המקומי ההומה, בהמשך נסייר בין אלפי המקדשים העתיקים המקשטים את המישורים רחבי הידיים שעל גדת הנהר ונעמוד מקרוב על מספר דוגמאות לארכיטקטורה, אמונה ומאורעות העבר בעת ביקורינו במבנים הייחודים בהם מקדש שוויזיגון SHWEZIGON PAGODA, פגודה מרשימה אשר נבנתה במאה ה-11, ב- KU-BYAUNK GYI נתרשם מציורי קיר עתיקים המוגנים ע"י אונסקו, ב- TEMPLE ANANDA ארבעה פסלים גדולים וחשובים וממקדש קאימינגה KHAY MIN GA נשקיף על הנוף, נעצור גם בבית מלאכה לעבודות יד מקומיות כגון הסיגרים הבורמזים הידועים, עושי האטריות והחטיפים המקומיים ועוד. נבקר במנזר ונכיר את אורח חיי הנזירים המהווים חלק כה חשוב בחייהם של הבורמזים. נסיים את היום בשקיעה המקסימה מעל לאלפי המקדשים כשברקע הנהר וההרים. לינה וארוחת ערב בבאגאן.

יום 4יום ד'/ באגאן – הר פופה – באגאן

הבוקר ניסע דרומה מבאגאן אל הר פופה. הנסיעה מרהיבה ומרתקת חוצה כפרים ציוריים. בדרך נעצור לביקור בחוות גידול דקלים, שם נראה את תהליך הפקת הסוכר. עם ההגעה נצא לסיור בהר פופה, המכונה גם " האולימפוס הבורמזי", מקום מושבם של פנתאון האלים המקומי... וגם קופים רעשניים. במהלך הביקור נכיר את מיתולגית ותורת האלים כולל מרכיב האנימיזם באמונה הבורמזית. כמו עולי הרגל המקומיים נטפס כמה מאות מדרגות ונהנה גם מנוף יפהפה הנשקף מההר הקדוש. המקום הוכר כפארק לאומי, ויש לכבד את קדושת המקום המשמש גם כיום כמקדש פעיל. בכניסה כמו בכל מקדש בורמזי חובה לחלוץ נעליים או סנדלים עוד לפני תחילת הטיפוס הארוך במדרגות לפסגה... לקראת ערב נצא לסיור על עגלות רתומות לסוסים אל נקודת תצפית מרהיבה ביופייה על "עיר מיליון הפגדות" והשקיעה הציורית. לאחר מכן חזרה לבאגאן לארוחת ערב ולינה.  

יום 5 יום ה'/ באגאן– מנדאליי 

הבוקר נצא צפונה אל עבר העיר מנדאלי MADALAY, בירתה הקודמת של בורמה שבסביבתה  שרידי ערי בירה עתיקות. את חלק מהדרך למנדאליי נעשה כדרך המקומיים – בשייט על הנהר האירוודי. נהר זה החוצה את בורמה לאורכה ונשפך למפרץ בנגל, מהווה את עורק החיים הראשי במדינה, סביבו ולאורכו גדלה והתפתחה התרבות הבורמזית, הכפריים שלאורכו היו "אסם התבואה" של תושבי בורמה. שייט לאורך הנהר היא הדרך המומלצת לחוש את האופי והתרבות הבורמזית האותנטית. מנדאלי היא העיר השנייה בגודלה במדינה והמובילה התרבותית. שמה של העיר על שם הגבעה השלטת בצפון העיר. בעברה הייתה מאנדאליי בירתה המלכותית של מיינאמר, עד שהאנגלים כבשו אותה וסיפחו את כל בורמה להודו. העיר הייתה יעדה הסופי של "דרך בורמה" בימי מלחמת העולם השנייה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נבקר בפגודת קוטודאו – בודהה השיש הגדול בעולם, המסותת מאבן שיש אחת ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. בערב נעלה לגבעת מנדלאיי לתצפית מרהיבה על העיר וסביבתה ונהנה ממראה השמש השוקעת מעל המישורים ונהר האירווואדי הענק. נראה את "הספר הגדול בעולם" בפאגודת KUTHODAW ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.

יום 6יום שישי/ מנדאליי- הבירות הנטושות 

היום נצא אל עבר ערי הבירה העתיקות – מסביב למנדאליי. נתחיל את היום באמפארפורה – הבירה העתיקה של בורמה. משמעות שמה: "עיר חיי הנצח". נבקר בגשר העץ מדהים U-Bein הנמשך על 1.2 ק"מ, מה שהופך אותו לגשר עץ הטיק הארוך בעולם, נמשיך למנזר מהאגאדאיון Maha Gandhayon Kyaung הידוע כבית ספר לנזירים. נמשיך בנסיעה אל העיר אינווה INNWA  אשר נבנתה בשנת 1364 על אי מלאכותי שנוצר בחפירת תעלה המקשרת את הנהרות ושימשה כבירה כ- 400 שנה. נבקר באתרים המרכזיים – המגדל הנטוי, מנזר אונגמי בונזן (Maha Aungmye Bonzan) שהוא מבנה מפואר ומרשים שמדגים את האמנות באדריכלות הבורמזית, נבקר גם בסטופת Htihlaing Shin Paya, שהיא השריד העתיק ביותר שנבנה בתקופת באגאן במאה ה-11. נמשיך אל העיר העתיקה סאגאינג, כיום גבעה גדולה מכוסה במקדשים ופגודות, שהינם רק צל חיוור לעוצמת הממלכה בעבר. אחה"צ נחזור למנדאליי. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לינה מנדלאליי.  

יום 7 יום שבת/ מנדאליי 

יום שמוקדש ל"שבת המלכה", לאחר התפילה וסעודת שבת, אילו מכם שירצו, יוכלו להצטרף לסיור רגלי בעיר (בתחום שבת). לינה במנדאליי.

יום 8: יום א'/ מנדאליי– העיירה טאונג'י – אלפי הפגודות של קאקו – אגם אינלה

הבוקר נצא בטיסה צפונה לההו שבצפון מזרח המדינה, בחבל בני השאן, שהוא המחוז הגדול במדינה. בעבר ההו הייתה משלט הררי אזורי בריטי, כיום חבל זה מאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים, שנכבשו ע"י בורמזים מעמק האירוואדי. עם הנחיתה נצא לשוק הצבעוני האזורי של העיירה טאונג'י. לאחר נצא אל הפגודות של קאקו שבו אלפי פאגודות. בהמשך היום נגיע לאגם אינלה נצא בשייט אל העיירה נאיונג שווה Nyaung Shwe, השוכנת על שפת האדם, נבקר בשוק המקומי וברחובותיה הציוריים. אחה"צ נגיע אל מלונינו על שפת אגם אינלה. לינה וארוחת ערב באזור האגם.  

יום 9ימים ב'/ אגם אינלה

היומיים הקרובים יוקדשו לאזור אגם אינלה Inle ולאתרים סביבו. סביב האגם כ- 200 עיירות וכפרים. נראה את הסירות המקומיות אשר אותן משיטים בעזרת הרגל, נצא בשייט בסירות לונג טייל מוארכות של המקומיים, השייט יהיה באחד היובלים הזורמים אל האגם, בדרך נראה כפרים ציוריים ומקומיים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נבקר בכפרים ובמקדשים בשולי האגם הנחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בדרום מזרח אסיה. שרשראות של הרים גבוהים תוחמים אגם צר וארוך זה מכל צדדיו. המשך השייט מתפתל בין הכפרים, בינות צמחיית מים מעניינת, המשמשת בית מחיה לציפורים ולעופות המים באגם. תחנה ראשונה בסיור היא השוק האזורי הנודד, הממוקם בכל יום בכפר אחר. לינה וארוחת ערב באזור האגם.  

ימים 10יום ג'/ אגם אינלה

היום נמשיך את טיולנו באזור אגם אינלה. נגיע לערוגות הצפות ולכפרי מלאכות היד, נבקר במפעלי סיגרים, עיבוד וריקוע זהב ושאר מלאכות, נבקר באינדאין Indein מקבץ סטופות מסתוריות ועתיקות הממוקם על ראש גבעה בסמוך לאגם. נצא אל אחד הכפרים הקטנים שעל גדות האגם, נבקר גם במנזר Nga Phe Kyaung הידוע בכינויו –  מנזר החתולים הקופצים, נראה שיטות דיג מסורתיות ועוד... לינה וארוחת ערב באגם אינלה.

יום 11יום ד'/ אגם אינלה - יאנגון

בבוקר נצא בטיסה חזרה ליאנגון. בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור ביאנגון, העיר נבנתה בתקופת שלטון הבריטים, עיר שקטה ושלווה, עם אוירה אסיאתית מיוחדת. נבקר בשוק המפורסם בוגיוק אוינג סאן BOGYOKE, הקרוי על שם לוחם החופש והגיבור הלאומי, שלחם לשחרור בורמה ונרצח ביאנגון. בשוק ניתן למצוא מאות דוכנים לממכר אבני חן, מלאכות יד, ביגוד ומזון. נמשיך לאזור המסחרי בלב העיר ובית הכנסת הישן, לפאגודת סולה SULE הפגודה שאוצרת בתוכה את ציצית שערו של בודהא, נראה את מבני הציבור הקולוניאלים שנותרו בעיר, לרבות ארמון קרוויק המפרסם בעיצובו המיוחד (ספינה בצורת צמד ברבורים), נראה את אזור הנמל, המוזיאון הלאומי ואת סביבת אגם KANDAWGYI. נבקר גם בבודהה הנשען - בפגודת צ'אקוטאטגי Chaukhtatgyi)) נסיים בפגודת שוודאגון SHWEDAGON המרהיבה והמסמלת יותר מכל את העיר והייתה ברקע האירועים בשנת 2007. הפגודה היא המבנה הדתי החשוב במדינה, סטופת (מבנה דת בודהיסטי בצורת פעמון גבוה) הנראית מכל מקום בעיר, מוארת וזורחת בלילה. בערב נצא למופע ריקודים בורמזי. לינה ביאנגון.

יום 12-13ימים ה' – שישי/ יאנגון – בנגקוק – תל אביב

היום ניפרד ממיאנמר השקטה ונטוס לבנגקוק שם נחליף מטוס ונצא בדרכנו חזרה לתל- אביב (דרך יעד ביניים - נחיתה בתל-אביב ביום שישי בבוקר).

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד $879
  •  אשרת כניסה למיאנמר כ 75$ לאדם.

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון אפריל 2019).
* טיסות פנימיות כמפורט. 
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ ראשונה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ אפשרו להכנת כריכים לצהריים.  
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל:
* אשרת כניסה למיאנמר כ- 75$ לאדם.
* מיסי נמל בטיסת פנים, מס יציאה ממיאנמר כ- 15$
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.
* טיפ / תשר למבשלת/אחראית לוגיסטיקה כשרה, נהוג לתת 2-3 $ ליום לאדם.