תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לבורמה

טיול מאורגן לבורמה(מיאנמר) - 14 ימים

בורמה (מיאנמר), ממלכה בודהיסטית בעלת מורשת תרבותית שמורה בת מאות שנים הנחשפת לאט אל העולם המערבי. מקורו של העם הבורמזי משבטים באזור סין הדרומית שהתפשטו דרומה והקימו ממלכתם באזור במאות ה- 11 וה- 12. את הדת הבודהיסטית הביאו נזירים- מיסיונרים מסרי לנקה. בבורמה חיים לפחות מאה קבוצות אתניות שונות ושליש מהאזרחים הינם נזירים בודהיסטים, החיים חיים פשוטי וצנועים. על פי המסורת, כל משפחה שולחת לפחות בן אחד לשמש כנזיר לזמן מה. הנוף הפראי והמגוון בבורמה בתולי ועוצר נשימה השטחים הרבים שעדיין שמורים ולא מתויירים, מחזקים את תחושת הזמן שעמד בה מלכת. האוצר הגדול של בורמה הינו העם הבורמזי, רוחני ומעורר כבוד, נדיב, כנוע ומסביר פנים השואף לחיות חיים צנועים ושלווים. הרים חיים שבטים אותנטיים המשלבים בין מסורת עתיקה וערכי קולוניאליזם בריטי שנשארו לאחר הכיבוש. באגאן, עיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית אוצרת בחובה 40 קמ"ר של פגודות, סטופות ומקדשים עתיקים מימי המלך אנווארטה ב- 1057. טיול מקיף בממלכה בודהיסטית המאופיינת במקדשים עתיקים ומקומיים מסורתיים, חמי לב וחייכנים. נעבור באתרים מרכזיים ונופים פראיים, עוצרי נשימה. פרטים נוספים אודות טיול לבורמה - מיאנמר קיימים בתוכנית הטיול המלאה.

היתרון של דרכים

  • מופע ריקודים בורמזי
  • שייט בסירות לונג טייל
  • ביקור במערת הנטיפים פינדאה
  • סיור באזור באגאן
  • ביקור במנזר הארמון המוזהב

מסלול הטיול

ימים 1-2טיסה תל-אביב – בנגקוק – יאנגון (מיאנמר)

יציאה מתל-אביב בטיסת אל על לבנגקוק ומשם בטיסת המשך ליאנגון הבירה הלא רשמית של מיאנמר (בורמה). אחרי הנחיתה נעבור למלוננו להתרעננות ובהמשך נצא לסיור היכרות ראשוני ביאנגון. לינה וארוחת ערב ביאנגון.

יום 3 יאנגון –  באגאן 

נטוס הבוקר לעבר העיר באגאןBAGAN  
(ארץ המקדשים) אשר בה היו (בשיא פריחתה) כ- 13,000 מקדשים, פגודות, ושאר מבני דת שנבנו על שפת נהר האירוואדי במשך כ- 400 שנים מאז הקמתה בשנת 849. כיום נותרו באזור כ- 2,000 מקדשים ועוד אלפי הריסות.  נתחיל בביקור בשוק המקומי ההומה, בהמשך נסייר בין אלפי המקדשים העתיקים המקשטים את המישורים רחבי הידיים שעל גדת הנהר ונעמוד מקרוב על מספר דוגמאות לארכיטקטורה, אמונה ומאורעות העבר בעת ביקורינו במבנים הייחודים בהם מקדש שוויזיגון SHWEZIGON PAGODA, פגודה מרשימה אשר נבנתה במאה ה-11, ב- KU-BYAUNK GYI נתרשם מציורי קיר עתיקים המוגנים ע"י אונסקו, ב- TEMPLE ANANDA ארבעה פסלים גדולים וחשובים וממקדש קאימינגה KHAY MIN GA נשקיף על הנוף, נעצור גם בבית מלאכה לעבודות יד מקומיות כגון הסיגרים הבורמזים הידועים, עושי האטריות והחטיפים המקומיים ועוד. נבקר במנזר ונכיר את אורח חיי הנזירים המהווים חלק כה חשוב בחייהם של הבורמזים. נסיים את היום בשקיעה המקסימה מעל לאלפי המקדשים כשברקע הנהר וההרים. לינה וארוחת ערב בבאגאן.

יום 4 באגאן – הכפרים באזור

איזור בגאן הוא אחד המרומות הפראיים והמיוחדים בבורמה. בבוקר נצא לסיור בכפרים הקטנים שמסביב, נשלב רכיבה על אופניים (לאמיצים). לכל כפר התמחות בעבודה אחרת, נבקר אצל חרשי העץ, הנפחים, יצרני הלבנים, כפר עושי האטריות (נודלס). בעיקר נעקוב אחרי אורחות החיים והמנהגים של המקומיים. לקראת ערב נצא לסיור על עגלות רתומות לשוורים/סוסים אל נקודת תצפית מרהיבה ביופייה על "עיר מיליון הפגדות" והשקיעה הציורית.לינה בגאן. כדור פורח – באחד מהבקרים (לפנות בוקר - בהתאם למזג האוויר), ניתן לצאת לטיסה מרהיבה ביופייה  בכדור פורח מעל אלפי המקדשים באזור בגאן. עלות הטיסה כ- 320$ לאדם.

יום 5 באגאן – הר פופה 

הבוקר ניסע דרומה מבאגאן אל הר פופה. הנסיעה מרהיבה ומרתקת חוצה כפרים ציוריים. בדרך נעצור לביקור בחוות גידול דקלים, שם נראה את תהליך הפקת הסוכר. עם ההגעה נצא לסיור בהר פופה, המכונה גם " האולימפוס הבורמזי", מקום מושבם של פנתאון האלים המקומי... וגם קופים רעשניים. במהלך הביקור נכיר את מיתולגית ותורת האלים כולל מרכיב האנימיזם באמונה הבורמזית. כמו עולי הרגל המקומיים נטפס כמה מאות מדרגות ונהנה גם מנוף יפהפה הנשקף מההר הקדוש. המקום הוכר כפארק לאומי, ויש לכבד את קדושת המקום המשמש גם כיום כמקדש פעיל. בכניסה כמו בכל מקדש בורמזי חובה לחלוץ נעליים או סנדלים עוד לפני תחילת הטיפוס הארוך במדרגות לפסגה... ארוחת ערב ולינה בהר פופה.  

יום 6הר פופה– מנדאליי 

הבוקר נצא צפונה אל עבר העיר מנדאלי MANDALAY, בירתה הקודמת של בורמה שבסביבתה  שרידי ערי בירה עתיקות. מנדאליי היא העיר השנייה בגודלה במדינה והמובילה התרבותית. שמה של העיר על שם הגבעה השלטת בצפון העיר. לאחר ההגעה ובהתאם לשעה נעלה לגבעת מנדלאיי לתצפית מרהיבה על העיר וסביבתה ונהנה ממראה השמש השוקעת מעל המישורים ונהר האירווואדי הענק. נראה את "הספר הגדול בעולם" בפאגודת KUTHODAW ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.

יום 7 מנדאליי 

לאחר ארוחת בוקר – נצא לסיור בעיר. מאנדאליי - הייתה בירתה המלכותית של מיינאמר, עד שהאנגלים כבשו אותה וסיפחו את כל בורמה להודו. העיר הייתה יעדה הסופי של "דרך בורמה" בימי מלחמת העולם השנייה. נבקר במנזר הארמון המוזהב Shwenandaw Monastery, המבנה שהפך למנזר כיום הוא השריד האותנטי היחיד ממבני הארמון המקורי ובו פיתוחי עץ מדהימים. נבקר גם בפאגודת מאהמוני - הפגודה הקדושה ביותר במנדלאיי, בה נערכים טקסים דתיים, הכוללים הבאת מנחות לבודהה והדבקת דפי/עלי זהב על גופו הקדוש. נבקר גם בבית מלאכה מקומי לריקוע זהב, המייצרים בו עליי זהב להנחה כמנחה לבודהה. נמשיך לפגודת קוטודאו – בודהה השיש הגדול בעולם, המסותת מאבן שיש אחת. בערב נעלה לתצפית שקיעה בגבעת מנדאליי. ארוחת ערב ולינה במנדאליי.

יום 8מנדאליי- הבירות הנטושות 

היום נצא אל עבר ערי הבירה העתיקות – מסביב למנדאליי. נתחיל את היום באמפארפורה – הבירה העתיקה של בורמה. משמעות שמה: "עיר חיי הנצח". נבקר בגשר העץ מדהים U-Bein הנמשך על 1.2 ק"מ, מה שהופך אותו לגשר עץ הטיק הארוך בעולם, נמשיך למנזר מהאגאדאיון Maha Gandhayon Kyaung הידוע כבית ספר לנזירים. נמשיך בנסיעה אל העיר אינווה INNWA  אשר נבנתה בשנת 1364 על אי מלאכותי שנוצר בחפירת תעלה המקשרת את הנהרות ושימשה כבירה כ- 400 שנה. נבקר באתרים המרכזיים – המגדל הנטוי, מנזר אונגמי בונזן (Maha Aungmye Bonzan) שהוא מבנה מפואר ומרשים שמדגים את האמנות באדריכלות הבורמזית, נבקר גם בסטופת Htihlaing Shin Paya, שהיא השריד העתיק ביותר שנבנה בתקופת באגאן במאה ה-11. נמשיך אל העיר העתיקה סאגאינג, כיום גבעה גדולה מכוסה במקדשים ופגודות, שהינם רק צל חיוור לעוצמת הממלכה בעבר. בערב נחזור למנדאליי לארוחת ערב ולינה.  

יום 9 מנדאליי – ההו – מערת הנטיפים פינדיאה

הבוקר נצא בטיסה צפונה לההו שבצפון מזרח המדינה, בחבל בני השאן, שהוא המחוז הגדול במדינה. בעבר ההו הייתה משלט הררי אזורי בריטי, כיום חבל זה מאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים, שנכבשו ע"י בורמזים מעמק האירוואדי. עם הנחיתה נצא בנסיעה אל עבר פינדאיה (עיירה קטנה ולבבית), בדרך נראה את הגבהות המוריקות וטרסות האורז המדורגות, כולל ביקור באחד מהכפרים היפים באזור. נמשיך לביקור במערת פינדאה – מערת נטיפים המהווה אתר עלייה לרגל בזכות 8,000 פסלי בודהה שקובצו בתוכה אשר הובאו ע"י מאמינים אדוקים מכל רחבי בורמה. נבקר גם באגם פינדאיה המשמש כבסיס לתעשיית הנייר והמטריות. הכפר משמש גם כבסיס ליציאה לטרקים באזור (גם אנחנו לא נוותר על הליכה קצרה באזור...) ולאחריו ההעברה למלון וארוחת ערב בפינדאיה.  

יום 10 אגם אינלה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ב"מדינת שאן" בין הכפרים הציוריים של בני המקום נעצור בשוק הצבעוני האזורי של העיירה טאונג'י. לאחר נמשיך לאגם אינלה. נצא בשייט אל העיירה נאיונג שווה  Nyaung Shwe, השוכנת על שפת האדם, נבקר בשוק המקומי וברחובותיה הציוריים. אחה"צ נגיע אל מלונינו על שפת אגם אינלה. לינה וארוחת ערב באזור האגם.  

יום 11אגם אינלה

את היום נקדיש לאזור אגם אינלה Inle ולאתרים סביבו. סביב האגם כ- 200 עיירות וכפרים. נראה את הסירות המקומיות אשר אותן משיטים בעזרת הרגל, נצא בשייט בסירות לונג טייל מוארכות של המקומיים, השייט יהיה באחד היובלים הזורמים אל האגם, בדרך נראה כפרים ציוריים ומקומיים המעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. נבקר בכפרים ובמקדשים בשולי האגם הנחשב לאחד מאתרי הטבע היפים ביותר בדרום מזרח אסיה. שרשראות של הרים גבוהים תוחמים אגם צר וארוך זה מכל צדדיו. המשך השייט מתפתל בין הכפרים, בינות צמחיית מים מעניינת, המשמשת בית מחיה לציפורים ולעופות המים באגם. במהלך השייט נבקר בשוק האזורי הנודד, הממוקם בכל יום בכפר אחר. נגיע לערוגות הצפות ולכפרי מלאכות היד, נבקר במפעלי סיגרים, עיבוד וריקוע זהב ושאר מלאכות, נצא אל אחד הכפרים הקטנים שעל גדות האגם, נבקר גם במנזר Nga Phe Kyaung הידוע בכינויו –  מנזר החתולים הקופצים, נראה שיטות דיג מסורתיות ועוד... לינה וארוחת ערב באזור האגם.  

יום 12 אגם אינלה – יאנגון 

בבוקר עוד נספיק סיור קצר ומפגש נוסף עם המקומיים אשר שומרים על מלאכות מסורתיות כמו לפני מאות בשנים. בהמשך נסיעה חזרה אל ההו וחזרה בטיסה ליאנגון. עם ההגעה נתחיל את סיורנו ביאנגון, העיר נבנתה בתקופת שלטון הבריטים, עיר שקטה ושלווה, עם אוירה אסיאתית מיוחדת. נבקר בשוק המפורסם בוגיוק אוינג סאן BOGYOKE, הקרוי על שם לוחם החופש והגיבור הלאומי, שלחם לשחרור בורמה ונרצח ביאנגון. בשוק ניתן למצוא מאות דוכנים לממכר אבני חן, מלאכות יד, ביגוד ומזון. נמשיך לאזור המסחרי בלב העיר ובית הכנסת הישן, לפאגודת סולה SULE הפגודה שאוצרת בתוכה את ציצית שערו של בודהא, נראה את מבני הציבור הקולוניאלים שנותרו בעיר, לרבות ארמון קרוויק המפרסם בעיצובו המיוחד (ספינה בצורת צמד ברבורים), נראה את אזור הנמל, המוזיאון הלאומי ואת סביבת אגם KANDAWGYI. נבקר גם בבודהה הנשען - בפגודת צ'אקוטאטגי Chaukhtatgyi)) נסיים בפגודת שוודאגון SHWEDAGON המרהיבה והמסמלת יותר מכל את העיר והייתה ברקע האירועים בשנת 2007. הפגודה היא המבנה הדתי החשוב במדינה, סטופת (מבנה דת בודהיסטי בצורת פעמון גבוה) הנראית מכל מקום בעיר, מוארת וזורחת בלילה. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע ריקודים בורמזי. לינה ביאנגון.

יום 13-14יאנגון – בנגקוק– תל אביב

בשעות הבוקר המשך סיור ביאנגון, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לת"א.

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: $839

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינל"מ.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2019).
* 4 טיסות פנימיות כמפורט. 
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.  
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 200$.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה למיאנמר כ- 45$ לאדם.
* מיסי נמל בטיסת פנים, מס יציאה ממיאנמר כ- 15$, מס יציאה מתאילנד 25$
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.