אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
דרום קוריאה

דרום קוריאה (13 ימים) מסלול גאוגרפי מקיף כולל האי ג'גו

 

קוריאה הדרומית מדינה קטנה, מסורתית והררית ללא כל אוצרות טבע שצמחה בעשורים האחרונים באופן ראוי להערצה ולחיקוי והפכה להיות לאחת המדינות העשירות והתוססות בעולם. מעצמה כלכלית מובילה בכל תחומי התעשייה והמסחר כולל בטכנולוגיות המחר המתקדמות...

במסענו נחווה את המיזוג בין מסורת לקדמה. עיירות חבויות בנופי הרים ירוקים, כפרי דייגים טבולים במפרצים ציוריים, ליד מפעלי תעשייה מהמשוכללים בעולם, ערי מסחר תוססות, גורדי שחקים מעוצבים להפליא. ננסה לפתור את חידת אורחות חיי התושבים המשלבים חיים בלתי אפשריים בתוך שני העולמות. סיאול, עיר אולטרה מודרנית, בה נמצא מגדלי עסקים מעוצבים ומיוחדים בצד ארמונות עתיקים ושווקים עממיים. במהלך הטיול נחשף לאורחות החיים של העם הקוריאני, תרבותו ומנהגיו. נפגוש אומנים קוריאניים המתמחים באומנויות מסורתיות עממיות מגוונות, נלמד ונכיר את המיוחד והמרתק של שימור המסורות העתיקות בצד חדשנות טכנולוגית מהמתקדמות בעולם. נטייל גם בנופי הטבע המגוונים ועוצרי הנשימה של חצי האי הקוריאני. טיול שהוא חוויה תרבותית מיוחדת, יוצאת דופן.


 

היתרון של דרכים

 • האזור המפורז
 • מבצר הוואסונג
 • גיונגג'ו – הבירה העתיקה
 • האי ג'גו
 • מפלי "צ'אונג'איאון"
 • הר הגעש הלה

מסלול הטיול

יום 1-2תל אביב - סיאול

נצא בטיסה מתל אביב לנמל התעופה הבינלאומי אינצ'ון בקוריאה, הבנוי על אי מלאכותי. אחרי הנחיתה בהתאם לזמן נצא לעיר לטעימה ראשונה מסיאול בסיור קצר ברובע האומנים המפורסם אינסה דונג. בהמשך העברה למלון, התרעננות ונצא לארוחת ערב ראשונה. לינה בסאול.

יום 3סיאול – סיור עיר

בוקר טוב סיאול... היום נצא לסיור בעיר, אחת התוססות והמיוחדות במזרח. עיר ללא הפסקה שיש בה הכול... מרכז עסקי מהתוססים והחשובים בעולם, מוסדות שלטון, אוניברסיטאות ובתי חינוך מפוארים, איכות החיים מהגבוהות בעולם ואכן כולם שואפים להגיע לכאן. ביום עבודה מונה העיר 12 מיליון אנשים העוברים בה וכולם במרוץ אין סופי אחר הישגים הצלחה. 
את ביקורנו בסיאול נפתח פלג המים צ'אונגייצ'און העובר במרכז העיר. ממנו נגיע לשדרה המרכזית "סג'וג" וכיכר העיר "פלאזה סיאול". משם תצפית על בית העירייה המרהיב המשלב אדריכלות מודרנית עם שימור המבנה העתיק מתקופת השלטון היפני. לקראת צהריים נגלוש לביקור בשוק נאמדאמון, השוק התוסס והצבעוני הוא הגדול וההומה בקוריאה. בחלקו השני של היום נצא לארמון המלך, בהתאם לזמן נצפה בטקס החלפת המשמרות... בהמשך נעלה לתצפית מהר נאם-סאן, שבראשו מתנשא מגדל סאול הנראה לכל עבר. משם תצפית מרהיבה על כל המטרופולין של העיר. נסיים את היום בביקור במרכז העיצוב החדשני DDP בתכנונה של האדריכלית זאהה חדיד. קומפלקס מרהיב בעיצוב חדשני עתידני המזכיר ספינת חייזרים. בשעות הערב המבנה מואר במופע אורות קסום בשלל צבעים מרהיב. לינה סאול.

יום 4 סיאול – DMZ האזור המפורז

היום נצא לאזור המפורז הביקור במתחם ה DMZ (מותנה באישור ממשלתי). זהו השריד האחרון והמרתק של המלחמה הקרה בין הצפון לדרום. ללא ספק זה קו הגבול השמור ביותר בעולם. סיור מיוחד ייקח אותנו לתוך אזור זה, תוך כדי שאנחנו לומדים על הסוגיות הפוליטיות הסבוכות של צפון-מזרח אסיה. נבקר במנהרה שחפרו הצפון קוריאניים מתחת לגבול, במטרה להעביר דרכה מרגלים ונשק, נשקיף על העיר הצפון קוריאנית גסונג, ונשתעשע מתחנת הרכבת הנוצצת שהוקמה על הגבול מצידו הדרומי – בה הכל מוכן כביכול לרגע בו יורם מחסום הגבול... בהמשך נחזור לסיאול להמשך סיור בעיר. בערב נצא למופע תיאטרון קוריאני מסורתי – "מיסו". לינה בסיאול.

יום 5מבצר הוואסונג – כפר הפולקלור - העיר ג'ונג'ו

היום נעזוב את סיאול ונתחיל את מסענו בחצי האי הקוריאני. נתחיל בביקור במבצר הוואסונג, המבצר שניבנה בסוף המאה ה-18, תוכנן להיות ארמון המלך ג'ונג'ו כאשר תכנן להעתיק לכאן את הבירה ולבנות עיר אוטופית. האתר הוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. משם נמשיך לביקור בכפר הפולקלור, בו בוצע שיחזור אורחת החיים הקוריאניים כפי שהתקיימו לפני כ 200 שנה. נחזה במצגים של בעלי המלאכה, ארכיטקטורה קוריאנית ובאופן בניית הכפר בחברה מעמדית ושמרנית. במהלך הביקור נחזה בטקסים דתיים וחתונה מסורתית ובריקודי עם ואקרובאטיקה. לקראת סוף היום המשך נסיעה דרומה לעיר ג'ונג'ו שם נבלה את הלילה. לינה ג'ונג'ו.

יום 6ג'ונג'ו ופארק מאיסאן

העיר ג'ונג'ו היא בירת פרובינציית ג'ולה הצפונית, בדרום-מערב המדינה. את חציו הראשון של היום נקדיש לרובע היסטורי העתיק בעיר ג'ונג'ו, בו השתמרו בתים בסגנון קוריאני מסורתי. אזור ג'ונג'ו שימש בתחילת המאה ה-20 כאסם התבואה של האימפריאליזם היפאני. חלקים גדולים מהעיר נהרסו במטרה לבנות דרך גישה כקו אספקה לצבא היפני. ההרס וההתרסה דחפו את הקוריאנים לבנות בשנות ה-30 שכונה של בתים בסגנונם המסורתי. ברובע נמצאים כיום מזקקה למשקה האלכוהולי הלאומי סוג'ו, בתי מרקחת לרפואה אוריינטאלית, אמנים, בית חרושת לנייר בו נבקר ונתנסה בייצור נייר ועוד... נסייר גם בכנסייה יוצאת הדופן שבנו מיסיונרים צרפתים לפני מלחמת העולם הראשונה (בקוריאה מיעוט נוצרי גדול). בחלקו השני של היום נצא לביקור בפארק מאיסאן. הפארק משלב נוף הררי מיוער מרהיב ביופיו ובתוכו מקדש בודהיסטי מרשים... שילוב של טבע ובודהיזם כמפלט למרגוע בחיי היום-יום הלחוצים והתחרותיים של קוריאה. לינה בג'ונג'ו.

יום 7 מקדש האינסה, ג'ינהא והעיר בוסאן 

אחרי ארוחת הבוקר נצא מזרחה אל מקדש האינסה המרהיב מימנו נשקף נוף מרהיב ביופיו. המקדש שהוא אחד החשובים בקוריאה זכה להכרה בינלאומית כאתר מורשת עולמית הודות ל"טריפיטאקה קוריאנה" – אותם 340,81 לוחות עץ שבהם חרוטה בסינית משנתו הקדושה של בודהה ואמרות חוכמה ודעת, ששימשו כגלופות לצורך דפוס. הלוחות נחרטו בקוריאה במאה ה-13 במשך 16 שנה. הכתבים נחשבים לטקסטים הבודהיסטים המלאים החשובים בעולם. בצהריים נמשיך לכיוון דרום-מזרח אל חוף ימה הדרומי של קוריאה לכיוון העיר בוסאן, עיר הנמל הראשית, והעיר השנייה בגודלה בדרום קוריאה עם כ-4 מיליון תושבים. בוסאן היא עיר קוסמופוליטית, לפחות בקנה מידה קוריאני, הודות לנמל השוקק שלה וקרבתה לחופי יפן. מלחים מכל העולם עוצרים בה, לרבות קו ספנות ישיר של צים. את ביקורנו בעיר נתחיל באזור היונדאי נדוסאן, הידוע בחופיו הקסומים ובאדריכלות המודרנית ששולבה בו. נצא אל מתחם APRC המפורסם, נבקר ונסעד בשוק הדגים ופירות הים ג'אגאלז'י מהגדולים ומהמפורסמים בעולם. משם נצא אל במרכז העיר השוקק חיים. ממרכז העיר נעפיל במדרגות הנעות להר יונדוסאן, על פסגת ההר ניצב מגדל בוסאן מימנו תצפית מרהיבה על מרחבי העיר, חוף הים המפורץ והאיים מסביב. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן... לינה בבוסאן.

יום 8 מקדש האינסה, ג'ינהא והעיר בוסאן

את היום נתחיל הסיור בכפר הפולקלור ג'מצ'און (Gamcheon Culture Viliage). הכפר הבנוי על מורדות ההרים הנושקים למפרץ בוסאן, הוא רובע ציורי וצבעוני השזור בגלריות אומנות ובתי קפה מעוצבים. האזור הדרום-מזרחי של קוריאה הדרומית, עבר פיתוח תעשייתי מואץ בשנות ה-60 וה-70 ומשמשת עד היום לב התעשייה הכבדה הקוריאנית. משם נצא לביקור בשני מפעלי ענק מרתקים. האתר הראשון יהיה המספנה של יונדאי הנחשבת לגדולה ביותר בעולם! היא הפרושה לאורך  כ 4 ק"מ מחופי העיר אולסאן ומייצרת אחת מכל 7 אוניות המשייטות בעולם. האתר השני יהיה מפעל הפלדה פוסקו, השלישי בגודלו בעולם, ממוקם בעיר פוהאנג (Pohang) והוביל את הפריצה הכלכלית של דרום קוריאה ממדינת עולם שלישי כחברה מובילה ב-OECD  בתוך כ 20 שנים בלבד. בתום הסיור ניסע לעיר גיונגג'ו שם נבלה את הלילה. לינה גיונגג'ו.

יום 9גיונגג'ו – הבירה העתיקה

היום כולו יוקדש לסיור מקיף בעיר גיונגג'ו, עיר הבירה העתיקה של קוריאה. החל במאה השביעית אוחדו שלוש הממלכות הנפרדות לקוריאה מאוחדת, שבירתה גיונגג'ו. אוכלוסיית העיר הגיעה אז למיליון תושבים, והתפתחו בה תרבות מפוארת ומדע מתקדם ובראשו אסטרונומיה. בסיורנו נבקר במצפה הכוכבים הראשון במזרח הרחוק בצ'אמסאנגדה, המתחם העתיק בנוי כגל סלעים ואבנם המצביע באופן מתמטי על הימים והחודשים בשנה. נבקר במתחם הקברים המרשים של מלכי שושלת שילה. תלי הקברים נותרו חתומים עד היום, ובקבר היחיד שנפתח באקראי (כשאיכר מקומי חפר בשולי התל) נתגלו בו מוצגים מרתקים לרבות כתרי זהב של השושלת שהעתקיהם מוצגים באתר. נמשיך לביקור במקדש בולגוקסה המקודש. המתחם בנוי על מדרגות אבן וגגותיו הם משיאי האומנות באסיה. על הים המזרחי משקיף מתוך מערה פסל בודהה ייחודי שנבנה במאה השמינית וששרד את כיבוש ג'ינגיס-חאן ואת שני הכיבושים היפניים. לינה בגיונגג'ו.

יום 10 האי ג'גו – מערת "מנג'נגול" – מוזיאון שולות הפנינים – פסגות הרי הגעש - מפלי "צ'אונג'איאון"

לאחר ארוחת בוקר, העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לאי ג'ג'ו. ללא ספק אחד המקומות היפים בדרום קוריאה. האי היפה צורף בשנת 2011 לרשימת פלאי עולם החדשים של הטבע. נפתח בסיור במערה הלבנה "מנג'נגול" הארוכה בעולם... שם נלמד על ההיסטוריה הגיאולוגית של האי. נמשיך למוזיאון "שולות פרי הים" מוזיאון האניו המספר את סיפורן המרתק של נשות ההאניו הצוללות ללא בלוני חמצן ושולות את פרי הים ממעמקים. הנשים חיות במסגרת קהילה מטריאלית בה הנשים אחראיות לפרנסת המשפחה. נמשיך לפסגות הרי הגעש סאונגסן ילצ'ולבונג וסאן גום בורי מהם נשקף נוף מרהיב לכל עבר. משם לביקור במפלי "צ'אונג'איאון" פירושם מפלי אגם האל... מקור השם באגדה מקומית מרתקת... נסיים את היום בנמל העיר סוגויפו וגשר סיאוגיו עם העיצוב האדריכלי המיוחד שלו הנראה בשקיעה כלהבה על רקע הים הכחול. לינה ג'ג'ו.

יום 11 האי ג'גו – שוק דונגמון - שמורת "ג'אל מול" - הר הגעש הלה - פארק האבנים של ג'ג'ו

את היום נתחיל בביקור בשוק המסורתי המפורסם דונגמון ,שם נוכל להתענג על מגוון הצבעים והשפע של פירות ההדר והתוצרת המקומית שנמכרת בו. נמשיך בדרך טבע יפהפייה ובתולית לסיור בשמורת "ג'אל מול" הממוקמת למרגלות הר הגעש הלה ההר הגבוה בקוריאה. עם ההגעה נצא במסלול הליכה קל וקסום העובר ביער ארזים סבוך ומקסים, כדרך הקוריאנים, המרבים לטייל בטבע. נמשיך לעבר פארק האבנים של ג'ג'ו פארק אקולוגי ותרבותי המלווה את "תרבות האבן" שהינה ציר מרכזי בהיסטוריה, בגיאולוגיה הוולקנית ובתרבות האנושית של האי, שעל פי אמונת המקומיים נברא ע"י האלה האם הלמנג שאחראית גם לבריאתם של האבנים, האדמה, הרוח, הברזל והמים. לינה ג'ג'ו.

יום 12ג'גו - סיאול 

בבוקר נצא בטיסה מהאי ג'גו לסיאול. בהתאם לשעת הנחיתה נצא לביקור בחוף המערבי, באי גאנג-הווא. שטח האי שהוא החמישי בגודלו בקוריאה לא עולה על כ 300 קמ"ר, אך מיקומו אסטרטגי וחשוב ביותר. השולט באי הקטן חולש על נהר ההאן (מהווה את הגבול הנוכחי בין הקוריאות) וממנו לסיאול. האזור לאורך השנים היווה את נקודת הפריצה ההיסטורית של הכובשים הזרים, החל מג'ינגיס חאן, הסינים הקיסרות היפנית ועד לפלישה אמריקאית. נסייר בין האתרים ההיסטוריים המרתקים ואתרי הטבע היפים של האי. אחה"צ נחזור לסיאול ונבקר בשוק הפתוח והססגוני ובניגודו המובהק – הדאון-טאון עמוס אורות הניאון ונחשולי האדם. לינה סאול.

יום 13 סיאול - תל אביב 

בוקר אחרון בקוריאה... נסכם את הטיול בביקור במוזיאון המלחמה ההיסטורי, המקפל בתוכו חלק גדול מהתחנות השונות של הטיול, וממחיש את תקומתו של העם הקוריאני מתוך אבק המלחמות. בהתאם לזמן נמשיך לשיטוט חופשי ברובע מיונגדונג Myeong-dong הרובע המודרני והשוקק של העיר. אחר הצהריים נצא לנמל התעופה אינצ'ון, לטיסה חזרה לישראל.

 * סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  09/04/2020

  מחיר

  4,089 $

  מדריך

  הערות

  פסח

 • תאריך

  30/04/2020

  מחיר

  4,089 $

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  01/10/2020

  מחיר

  4,089 $

  מדריך

  הערות

  סוכות

 • תאריך

  22/10/2020

  מחיר

  4,089 $

  מדריך

  הערות

  צבעי השלכת

 • תוספת ליחיד 589$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאוקטובר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ ראשונה/ לינה מסורתית בלילה אחד.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, תחבורה ציבורית וכו'.
* חצי פנסיון.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.