אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן להודו הקלאסית

טיול מאורגן להודו – מסע בהודו הקלאסית - בהדרכת יגאל צור -15 יום

הודו הנה מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם, כמעט מיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד.
הודו היא מדינה של ניגודים אין ספור. נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות הי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, שכונות יוקרתיות לצד פרברי עוני ומקבצי נדבות רעבים ללחם. גם המטיילים מחלקים אתה לאלו השונאים אותה ולאלו האוהבים אותה. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים, אולם אלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה, ישבו בקסמיו לעד.
הודו היא פסיפס אנושי רב גוני ומיוחד, כמעט מיליארד בני אדם! החיים באיזון עדין ומדהים עם הטבע ומשאבי החיים (כמעט ללא עזרה מבחוץ). הודו היא מדינה ללא הפסקה, המפגש הסוער והמרתק בין חיי היום יום העמוסים והקשים והמציאות הרוחנית הדתית המיסטית והממכרת, משאיר בנו המטיילים רושם עמוק. החיכוך היום יומי עם קושי החיים, האנשים, אנשי הדת, הביקור במקדשים, בשווקים, הריחות העזים, האירועים הבלתי פוסקים, ההתרחשויות וכל הדינאמיקה דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית לפני כל ביקור בהודו.
טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי מסוגו. דרך הטיול מאפשרת לראות את הודו בצורה מעמיקה, רצינית ומקיפה ועם כמובן, המון תכנים ופעילויות.
טיול שהוא חווית חיים

היתרון של דרכים

 • אגרה והטאג' מאהל
 • אודאיפור "העיר הלבנה"
 • שייט על הגנגנס
 • מקדשי הלוטוס
 • ארמון המהרג'ה
 • ריקשות, טונגות, גמלים ועוד

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א – דלהי

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה לדלהי  (נחיתה לפנות בוקר). לאחר ביקורת דרכונים ניסע לבית מלון לארוחת בוקר מלאה.  נמשיך לסיור בדלהי.  נפתח בטיול ריקשות בשוק המדהים של צ'נדני צ'וק – מה שנקרא לקבל את ההלם הראשון מהודו ומדלהי בפרט. נכנס אל מסגד יום השישי, אחד מיצירות הפאר של שאה ג'האן (בונה הטאג' מהאל) והמסגד הגדול של דלהי. נערוך סיור פנורמי בדלהי החדשה ונראה את בנייני הפרלמנט, שילוב של ארכיטקטורה הינדואית-ויקטוריאנית, נראה את שער הודו המתנשא  ונעצור בראג' גהאט, לראות את מקום השריפה של מהטמה גנדי ולאחר מכן ראשי הודו. 
פעילות מיוחדת: טיול ריקשות
ארוחת ערב ולינה דלהי
לינה בדלהי: VIVANTA BY TAJ DWARKA / או דומה לו
https://www.vivantahotels.com/en-in/vivanta-new-delhi-dwarka/?utm_source=Google&utm_campaign=dwarka-new-delhi&utm_medium=Local

יום 3 דלהי – אודאייפור

בבוקר נצא לראות תפילה בגורדאוורה – המקדש הסיקהי הגדול של דלהי, נציץ גם אל המטבח הגדול. ניסע אל שדה התעופה וטיסה לאודאיפור העיר הלבנה Udaipur  עיר הרומנטית ביותר בראג'יסטן  יושבת לשפת  אגם פיצולה הציורי.  נצא לבקר במקדשי נאגדה, צמד מקדשים מקסים בלב  שדות.
לינה וארוחת ערב באודאייפור
מלון אודאייפור: RAMADA/ או דומה לו
https://www.wyndhamhotels.com/ramada/ 

יום 4 אודאיפור 

נצא לשייט באגם פיצ'ולה  לראות את הארמונות המפורסמים המשבצים אותו. נבקר בארמון המהרגיה או ארמון העיר  הענק המשתרע על גדת האגם הצפונית מזרחית. הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי. נטייל ברובע העתיק שלמרגלותיו ונעלה אל אחד המקדשים ההינדואיים. נראה את מסורת הציור ציור המיניאטורות ולעת ערב ניסע אל תוככי העיר העתיקה אל האוואלי (בית סוחרים עתיק) לראות מופע פולקלור טיפוסי לרג'סטאן.
פעילות מיוחדת: מופע פולקלור
ארוחת ערב ולינה אודאיפור

יום 5 אודאייפור – קומבאלאגר (Kumbhalgarh) - נרלאי (Narlai)

נצא לביקור בארמון המהרג'יה או ארמון העיר הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית. הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי. נצא צפונה בדרך הררית מרתקת רצופת כפרים, שדות חקלאיים ובארות שמימיהם נשאבים ע"י בהמות. נגיע אל מצודת קומבלגאר, אחת מהמצודות היפות והמרשימות בהודו ומוקפת חומה שנחשבת החומה השנייה באורכה בעולם (לאחר החומה הסינית כמובן) נטפס אל הארמון בראש המצודה ונצפה אל הנוף המרשים מפסגת המבצר. נמשיך אל נרלאי (Narlai), כפר קדוש ובו יותר מ- 300 מקדשים. לעת ערב נגיע לארמון שהוסב למלון ונהנה מאירוח מלכותי באווירה יוצאת דופן. לינה וארוחת ערב בנארלי 
מלון בנארלי: RAWLA NARLAI /או דומה לו                                                                               http://rawlanarlai.com

יום 6 נרלאי - ג'ודפור העיר הכחולה Jodhpur

בבוקר נחלץ עצמות בטיפוס אל עבר מקדש הנמצא בסמוך לכפר ונוכל לחזות במישורים רחבי הידיים בין הררי הסלע של נרלאי. ניסע נבקר במקדש הג'איני המיוחד  של רנקפור (Ranakpur). המקדש, הבנוי שיש לבן, הוא אחד ההישגים הגדולים ביותר של האמנות הארכיטקטורה ההודית ומעוטר באלפי פיתוחים בשיש על פני 1,444 עמודיו ונחשב לאחד מחשובי המקדשים הג'אינים. בשעות אחר הצהריים נגיע לג'ודפור Jodhpur ”העיר הכחולה”. נטייל בשוק הססגוני הנמצא סביב מגדל השעון, מרכז ולב העיר העתיקה. מקום של מלאכות יד, קליעת סלים, חנויות תבלינים ותה ודוכן הלאסי המשובח ביותר. 
פעילות מיוחדת:  יציאה מהבאזאר על ידי טונגות, אלו הן כרכרות הסוסים האופייניות.
לינה וארוחת ערב בג'ודפור 
מלון בג'ודפור: INDANA PALACE/ או דומה לו
https://www.tripadvisor.co.il/Hotel_Review-g297668-d4105872-Reviews-Indana_Palace-Jodhpur_Rajasthan.html

יום 7ג'ודפור - אוסיאן  Osian - קימסר  Khimsar

נבקר במצודה החולשת על העיר ג'ודפור , אחת המצודות המרשימות ביותר ברג'יסטן. תצפית מדהימה לעיר, חדרי מוזיאון מרתקים. ניסע לכיוון צפון, לאזור המדבר החולי של ראג'יסטן. אופי השטח משתנה, האוכלוסייה, הכפרים, הלבוש וכמובן המנהגים. נבקר בכמה מקדשים קטנים בעיר כמעט נטושה בשם אוסיאן, שהייתה מרכז לשיירות גמלים.  נעלה גם למקדש המרכזי של האלה דורגה. לעת ערב נגיע ללינה בקימסר, עיירה קטנה לשפת מדבר טהאר. המלון נמצא במיקום מיוחד.
פעילות מיוחדת.: מופע טיפוסי "קאלבליה" של בני שבט הראבארי הססגוניים.
לינה וארוחת ערב בקימסר 
מלון בקימסר: KHIMSAR SAND DUNES/או דומה לו
http://www.khimsar.com/dunes/

יום 8קימסר – פושקר  Pushkar

בבוקר נערוך סיור ג'יפים בחולות סביב קימסאר. במפתיע האזור שוקק חיים, בעלי חיים שונים מראמים ואנטילופות שונות כמו אייל כחול וסמבר.  כאן מתגלה עד כמה המדבר מלא בבעלי חיים והשילוב המיוחד של שמורה פתוחה עם יישובי חקלאים ורועי בקר. נבקר באחד מכפרי שבט הבישנוי.  נסיעה אל עבר פושקר   Pushkar עירו של האל ברהמה - האל הבורא. בדרכנו תמונות נוף מדבריות טיפוסיות, נשים בסארי צבעוניים  הדולות מים בכדי חרס כבדים ממאגרי מים המסייעים לבני המקום להתמודד עם האקלים המדברי. נגיע לפושקר. אחת הערים הקדושות ביותר בהודו. עיר עם קסם ורוגע המקיפה אגם קטן בלב מדבר ראג'יסטן. לפי האגדה עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים. נערוך טיול גמלים בחולות שסביב פושקר ונשב לעת שקיעה על המדרגות הידועות מול האגם ויהיה כמובן זמן לקניות בבאזאר הססגוני.
פעילות מיוחדת: טיול ג'יפים בקימסר + טיול כרכרות גמלים פושקר
לינה וארוחת ערב בפושקר (פושקר עיר צמחונית)
מלון בפושקר: ANANTA SPA AND RESORT/ או דומה לו
https://www.anantahotels.com/

יום 9 פושקר - גיאיפור (Jaipur)

שיעור יוגה בבוקר. לאחר מכן נלך לראות הדגמה של מתופף בתופי ”נגרה” המאפיינים את ראג'יסטן בפרט זמן חופשי לקניות (אחד המקומות הכי טובים בהודו). נעלה עם הרכבל אל מקדש סאווטרי דווי לתצפית ופרידה מפושקר המדהימה. נעזוב את פושקר השלווה  ונצא לעבר ג'איפור. ללא ספק זו אחת הערים המרתקות והצבעוניות ביותר בהודו. עיר של שווקים, תנועה ססגונית ועשר ריבוא מראות. 
פעילות מיוחדת: שיעור יוגה + שיעור תופים
לינה וארוחת ערב בג'איפור 
מלון בג'אייפור: HOLIDAY INN CITY CENTRE/ או דומה לו
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-HI-_-IN-_-JAICC

יום 10  ג'איפור Jaipur – אמבר – ג'איפור

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר והמרתק  של המהרג'ות. נעלה רכובים על פילים אל מצודת אמבר Amber המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור. נחזור אל העיר נעצור לצילום ליד ארמון הרוחות,  סימן  ההיכר הארכיטקטוני של של ג'איפור. נבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים של ג'י סינג השליט חובב האסטרונומיה ונבקר גם בחלק מארמון העיר. נותיר זמן לשוטט בסמטאות ובשווקים ההומים והצבעוניים: נשים יפות לבושות בשלל צבעים ומכוסות בתכשיטי כסף כבדים, גמלים נושאי משאות, דוכני פירות, קטורת ותבלינים.  לעת ערב נלך אל מקדש קרישנה לראות את הפוג'ה המיוחדת בליווי שירת הבקטי, ההערצה, לאל קרישנה.
פעילות מיוחדת: רכיבה על פילים
לינה וארוחת ערב בג'איפור. 

יום 11ג'איפור- פטאפחור סיקרי - אגרה (Agra)

בשעות הבוקר נעלה אל גאלטה ג'י, מקדש הקופים.  זאת גם הליכה רגלית טובה  בשעות הבוקר וגם אווירה מיוחדת של אנשים שעולים ומאכילים קופים, מקדש הקופים הוא גם מקדש לאל  השמש סוראיה ועוד. לאחר מכן נשים פנינו בנסיעה ארוכה לעבר העיר אגרה. נבקר בפטאפחור סיקרי Patehpur Sikri בירת האבן הנטושה של השליט המוגולי הגדול אכבר. עיר שבנויה כולה מאבן חול אדומה. לעת ערב נגיע לאגרה, בה שוכן האתר המפורסם בהודו- הטאג' מאהל.
ארוחת ערב ולינה אגרה
לינה באגרה: JAYPEE PALACE / או דומה לו
http://www.jaypeehotels.com/convention-center

יום 12אגרה – דלהי -  ואראנסי

בשעת בוקר מוקדמת נצא לביקור בטאג' מהאל.  הרבה מילים נכתבו, הרבה צילומים נראו ועדיין זהו אחד המונומנטים הכבירים של העולם. יצירת מופת ארכיטקטונית, יצירת אהבה מושלמת. "היא הייתה יפה כמו הטאג' בליל ירח," כתב צ'אנדלר. לאחר הביקור בטאג' נחזור למלון לארוחת בוקר מוקדמת ומיד לאחריה נסע על הדרך המהירה לשדה התעופה בדלהי כדי להגיע לטיסה לואראנסי. טיסה לואראנסי, העיר הקדושה ביותר בהודו.
ארוחת ערב ולינה ואראנסי.
לינה בוארנסי: TAJ GATEWAY/ או דומה לו
https://www.tajhotels.com/en-in/taj/taj-ganges/?utm_source=Google&utm_campaign=taj-ganges&utm_medium=Local

יום 13  ואראנסי

בשעת בוקר מוקדמת נצא אל נהר הגאנגס. נביט בפעילות השוקקת כבר בשעות אלו של תפילה וטבילה, רחצה וכביסה. חיי יום יום והטירוף שלשפת הנהר שהוא משא החיים של האדם. נעלה על סירה  ונשוט על הנהר לצפות מזווית אחרת. נרד בגהאט (מדרון) השריפה ונלך רגלית ברחובות של אחת הערים העתיקות בעולם, סבך סמטאות ציוריות, הזויות, שאין כדוגמתן.  נחזור אל בית המלון לארוחת בוקר מאוחרת.
לאחר מכן נצא אל סארנאט, גן הצבאים, בו נשא הבודהא את הדרשה החשובה ביותר ונראה את הסטופה שבנה המלך אשוקה. נחזור אל העיר ובשעות אחר הצהריים נצא אל הנהר שנית כדי לראות את טקס ה"ארטי", טקס הפרידה מהשמש השוקעת.
פעילות מיוחדת: שייט על הגנגס + טיול ריקשות בואראנסי
ארוחת ערב ולינה ואראנסי

יום 14ואראנסי – דלהי

בשעות הבוקר נטוס אל דלהי ונשוב ונבקר בה. ניסע אל מקדש הלוטוס הבהאי ונטייל בגני לודי. לאחר מכן ניסע ונתארח בבית הודי, קוקטייל וטעימות אצל מארחנו.
פעילות מיוחדת: אירוח בבית הודי
ארוחת ערב ולינה דלהי

ימים 15/ דלהי – ת"א

בשעות הבוקר נבקר בצריח המדהים של קוטוב מינאר, אחד המונומנטים ההינדו- מוסלמיים היפים של העיר ושיופיו לא נופל מזה של מגדל פיזה ולאחר מכן ניסע אל שדה התעופה הבינלאומי לטיסה לתל אביב.

לוח טיסות לדוגמא:
AI 140L   TEL AVIV DELHI 2225 0800   
AI 139L   DELHI TEL AVIV 1800 2145  

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  03/02/2020

  מחיר

  4,189 $

  מדריך

  הערות

  בהדרכת יגאל צור

 • תוספת ליחיד: 949$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות 
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לנובמבר 2019).
* טיסות פנים בהתאם לתכנית
* לינה: במלונות מדרגה ראשונה 4*-5*
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול. 
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג/ רכבות/ ריקשה/ סירות כו'.
* הדרכה: מדריך ישראלי – יגאל צור, מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

המחיר אינו כולל:
* אשרת כניסה להודו 120$ (ניתן לעשות ויזה אלקטרונית באינטרנט – מוזלת- באחריות המטייל)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך ישראלי כ 5$ לאדם ליום