תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן להודו

טיול להודו בדגש רג'סטאן ונפאל בדגש עמק קטמנדו - לשומרי מסורת - 16 ימים

הודו הנה מהמדינות המאוכלסות ביותר בעולם; כמעט מיליארד בני אדם החיים בפסיפס אנושי רב גוני ומיוחד במינו. הודו היא מדינה של ניגודים אין ספור: נופי מדבר צחיחים לצד יערות גשם סבוכים, תעשיות הי-טק משגשגות לצד חקלאות בראשיתית, רכבים מפוארים ומלונות שרד לצידן של אוטובוסים מקרטעים ומעלי אבק ועשן. גם המטיילים בתת היבשת העצומה, מתחלקים לאותם אלו המתקשים לקבל אותה ולאלו האוהבים אותה. משהו בשילוב המדהים של הניגודים לא יכול להשאיר אתכם אדישים ובסופו של דבר תאלצו לעשות את הבחירה לכאן או לכאן; אולם מובטח לאלו מכם שיכנסו לעולם מופלא זה שכנראה ישבו בקסמיו לעד. הודו בעיקרה היא מדינה רוחנית והמפגש הסוער בין חיי היום יום והמציאות הרוחנית הדתית, בולט בהודו לעומת מקומות רבים אחרים. אנשי הדת, הביקור במקדשים, האירועים וההתרחשויות, הרחובות העמוסים לעייפה, הצבעוניות וההמולה, שווקים ובעלי חיים – כל אלו דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית. המסע בהודו הוא מסע למקום אחר; זהו מסע לטבע ונופים, עתיקות ומבצרים, אגמים ונהרות, שווקים וחנויות, מקדשים וקופים, אמונות ורוחניות – הכול בשילוב צבעוני וריחני מדהים ובלתי יאמן של מיליארד אנשים החיים בצפיפות, דוחק ותוך כדי השלמה עם גורלם – לטוב ולרע.

ממלכת נפאל, הינה ממלכה ענייה ואחת המדינות הפחות מפותחות בעולם. קיימים ממצאים המעידים על תרבויות שחיו לפני בה כבר לפני 9,000 שנה. לאורך מרבית ההיסטוריה לא היה שטחה נתון תחת שלטון אחד ולמעשה נפאל כללה רק את האזור של עמק קטמנדו. במאה ה- 18, איחד הנסיך פריטיוי נראיין שאה את כל הממלכות לממלכה אחת, נפאל שאנו מכירים היום.

תושביה מורכבים מקבוצות אתניות רבות והלשונות המדוברות בה מתחלקות לשפות: הודו-אירופאיות, טיבטיות, מונגוליות ושפות מקומיות אחרות. 80% מהנפאלים מתפרנסים מחקלאות ו- 50% מכלל האוכלוסייה חיים תחת קו העוני.חלק ניכר משטחה מורכב מרכס הרי ההימלאיה ו- 19% משטחה מוכרזים כשמורת טבע וחי.

בין אתריה המוכרים, פסגת העולם, הר האוורסט ושמורת האנאפורנה המציעה מסלולי טרקים מהיפים בעולם. המסע המשלב בין הודו ונפאל, מקיף ומעמיק בכל אתריה הקלאסיים של הודו, בהם נחווה את הטעמים, הריחות והמראות של אחת המדינות הצבעוניות והקיצוניות ביותר בעולם. מסענו מסתיים בליבה של ממלכת נפאל, עמק קטמנדו, מהאזורים הקסומים והיפים ביותר בעולם.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל  0544529202

 

היתרון של דרכים

הודו

 • דלהי
 • רג'סטאן
 • אודייפור "העיר הלבנה"
 • ארמון המהרג'ה
 • רנקפור הג'ינית
 • ג'ודפור "העיר הכחולה"
 • העיר הקדושה פושקר
 • ג'ייפור בירת רג'יסטאן
 • פטיפור סיקרי
 • אגרה
 • הטאג' מאהל
 • ורנאסי
 • טקס הפוג'ה
 • מקדש הלוטוס

נפאל

 • קטמנדו
 • עמק קטמנדו
 • רכיבה על פילים

מסלול הטיול

ימים 1-2ימים ב'-ג': ת"א – דלהי - אודאיפור העיר הלבנה

נצא בטיסה דרך יעד ביניים לדלהי. לאחר ההגעה נמשיך בטיסה לאודאיפור הנחשבת לעיר הרומנטית באזור רג'סטאן. נצא לשייט באגם פיצ'ולה ונראה את הארמונות שסביב. נבקר בארמון המהרג'ה או בארמון העיר השוכן לגדות האגם. נמשיך ונבקר במקדש ג'גדיש. לינה באודאיפור.

יום 3יום ד': אודאיפור - רנקפור - ג'ודפור העיר הכחולה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חווייתי ומיוחד. נפתח בביקור במקדש הג'יאני המיוחד של רנקפור הבנוי שיש לבן ומעוטר ב-1,444 עמודים. נמשיך ונסייר בין השבטים השונים החיים באזור, נבקר בכפרים ונתארח בבתי משפחות, בכפרי אומנים ואורגי שטיחים, צובעי הבדים והצורפים. בשעות ערב נגיע לג'ודפור המכונה "העיר הכחולה". ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

יום 4יום ה': פושקר

נתחיל את היום בצפייה בזריחה בטרם נמשיך בדרכנו במרחבי רג'סטאן. דרכנו מובילה את העיר הקדושה פושקר, היושבת אל גדות אגם המוקף גבעות ומדבר. נסייר בעיר ברגל ונקיף את האגם. בערב קבלת שבת וסעודת ליל שבת בחב"ד. לינה בפושקר.

יום 5יום שישי: ג'איפור

השקם בבוקר נצא אל ג'איפור (Jaipur), בירת רג'סטאן השוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים. נעלה רכובים על פילים בדרך אל מצודת אמבר המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור. בערב קבלת שבת וסעודת ליל שבת בבית חב"ד. לינה ג'איפור.

יום 6יום שבת: ג'איפור

יום שיוקדש לשבת המלכה, אחרי התפילות וסעודת השבת סיור רגלי בג'איפור (תחום שבת). לינה בג'ייפור.

יום 7יום א': ג'ייפור – פטיפור סיקרי – אגרה

היום ניסע מזרחה אל פטיפור סיקרי, עיר יפהפייה ונטושה במדבר, פנינה ארכיטקטונית מרשימה הבנויה מאבן חול אדומה וצהובה. בתום הביקור בעיר נמשיך בנסיעה לאגרה שבה שוכן הטאג' מאהל. לינה באגרה.

יום 8יום ב': אגרה – דלהי

נפתח בביקור בטאג' מאהל המפורסם, מהמבנים המרתקים בעולם. נבקר גם בטאג' הקטן ולאחר נצא בנסיעה לעבר לדלהי. עם ההגעה נבקר במסגד הגדול ובשוק צ'אנדי צ'וק הצמוד אליו. נמשיך וניכנס למבצר האדום. לינה בדלהי.

יום 9

יום ג': דלהי

נבקר בצריח של הכותאב - מינאר, נבקר בקברי ומקדשי המוגולים, נבקר בבית הכנסת ובית הקברות היהודי וניפגש עם נציג או נציגה מטעם הקהילה היהודית. נמשיך אל שער הודו ובנין הפרלמנט, ארמון הנשיאות וגן ראג' גהאט. נעצור בכיכר קונאט פלייס הענקית שבה בתי עסקים, מסעדות וחנויות. עלת ערב נבקר במסגד הלוטוס של הבהאים ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בדלהי.

יום 11-10יום ד': וראנסי

בבוקר נצא בנסיעה לשדה התעופה בדלהי ומשם נצא בטיסה אל העיר וראנסי. עם ההגעה וביום שלמחרת נצא לסיורים בורנאסי. עם ההגעה נעלה על ריקשות ונצא לסיור מדהים של חוויות מרתקות בעיר הלקוחה מעולם אחר, ורנאסי (Varanasi), היושבת על גדות הגנגס והיא המוקד לפעילות דתית וצליינות רחבת הקף. נבקר באתר ההיסטורי הבודהיסטי – סרנאט (Saranath), נבקר באשראמים, נטייל לאורך הנהר ונצפה בטקסי הרחצה של המאמינים הבאים להיטהר במימי הגנגס ולזכות בברכתו ובטקסי הלילה. לינה וראנסי.

יום 12יום ו': וראנסי - קטמנדו

בבוקר נשכים ונצא לשייט על נהר הגנגס הקדוש, נצפה בשמש הזורחת ועולה על הנהר ובאנשים המתחילים לגדוש את גדת הנהר והמבצעים פעילות פולחנית בצד פעילות יום יומית, נשוט ליד מוקדי השריפה ונראה כיצד שורפים ההינדים את מתיהם.ונצא בטיסה אל קטמנדו בירת נפאל. אחה"צ הכנות לשבת, קבלת שבת וארוחת ליל שבת בבית חב"ד. לינה קטמנדו.

יום 13יום שבת : קטמנדו

יום שבת יוקדש לשבת המלכה, אחרי התפילות סיור רגלי בקטמנדו (תחום שבת). לינה קטמנדו.

יום 14יום א': עמק קטמנדו

נשכים קום לזריחה מעל הפסגות המשוננות של רכס הרי ההימלאיה, לאחר נצא לסיורים באזור עמק קטמנדו, העמק עטור בכפרים ציוריים שהזמן עמד בהם מלכת התלויים על פסגות ההרים מסביב. . נבקר בסטופה של בודהנאת נחשבת כסטופה הבודהיסטית הגדולה בעולם, העיר העתיקה בקטפור, עיר המאמינים, שבה מקדשים בודהיסטים הבנויים בארכיטקטורה מדהימה. המקדש ההינדי בסמוך לנהר בגמאטי מצטיין בארכיטקטורה נפלאה ובמידת האפשר נבקר בעיירה פאטאן, בארמון המלכותי העתיק ועוד ככל שהזמן יותיר לנו. לינה קטמנדו.

יום 15יום ב': קטמנדו – שיווה פורי

בבוקר בהתאם לשעת ההמראה נשלים הסיור באמריצר וניסע לנמל התעופה לטיסה חזרה ארצה.

יום 16יום ג': קטמנדו – תל אביב

בבוקר המשך סיור בקטמנדו, בצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ (דרך יעד ביניים). בבוקר המשך סיור בקטמנדו, בצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ (דרך יעד ביניים). 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תוספת ליחיד $789

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2020).
* מלונות מדרגת תיירות טובה/ראשונה. 
* כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול, ארוחת צהריים כריכים הבכנה עצמית.  
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג/רכבות/ריקשה/פילים, סירות וכו'.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:

* ויזה קבוצתית להודו: כ 120$
* אשרת כניסה ויציאה מנפאל: כ- 35$ (משולם ישירות ע"י הנוסעים).
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.