אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לדרום הודו

טיול מאורגן להודו - דרום הודו מסע ממזרח למערב כולל מייסור והאסאן - 15 ימים

הודו, הדמוקרטיה הגדולה ביותר בעולם, מונה מעל למיליארד תושבים הדוברים למעלה ממאה שפות שונות. בהודו מתועדת אחת התרבויות העתיקות והמפוארות בעולם, תרבות האינדוס מ- 2800 לפנה"ס שמנתה כ- 5 מיליון נפש. בין מהפכותיה הרבות נולד אחד המנהיגים הגדולים והידועים בהיסטורית העולם, גנדי, שתרומתו הרוחנית, התרבותית והפוליטית נחשבים לסמל ה"התנגדות הלא אלימה" שהעניקה להודו את עצמאותה ועוררה השראתם של תנועות שונות למען זכויות האדם ולחופש ברחבי העולם כולו.
הודו הקיצונית על כל צדדיה היא אחת המדינות בה מתקיימים ניגודים מורגשים יותר מכל מקום אחר בעולם: תעשיית היי טק משגשגת וקולנוע מהמפותחים בעולם לצד חקלאות בראשיתית, משפחות הנחשבות לעשירות בתבל לצד 37% מהאוכלוסייה החיים מתחת לקו העוני.
יותר מכל מושפעים התרבות ואורח החיים בהודו ע"י הדת. למרות הגיוון הדתי הרב, הדת הנפוצה ביותר היא ההינדואיזם, שעל מאמיניה נמנים כ- 80% מהאוכלוסייה. הדת המתבססת על שיטת ה"קאסטות", מחלקת מאמיניה למעמדות על פיהם יחיו מיום היוולדם עד יום מותם ללא האפשרות לשינוי מעמד החורץ את שארית חייהם.

היתרון של דרכים

 • מדינת קרנטקה
 • מייסור
 • האסאן
 • מדינת טמיל נאדו
 • קאנצ'יפוראם 
 • צ'נאי (מדראס) 
 • טנג‘וור 
 • מקדש בריהדישווארה
 • דלתת נהר קאוורי
 • העיר הקדושה מדוראי
 • מדינת קרלה
 • קוצ'ין
 • מונאר
 • שייט לגונות Backwaters

מסלול הטיול

ימים 1-2 תל אביב – מומבאי/דלהי– בנגלור - מייסור

נצא בטיסת לדלהי/ מומבאי (דרך יעד ביניים) נחיתה במומבאי והמשך טיסה פנימית לבנגלור. עם הנחיתה בבנגלור התארגנות והעברה בנסיעה של כ 3 שעות למייסור. מייסור Mysore הינה אחת הערים הגדולות ומרתקות במדינת קרנטקה ונחשבת העיר הנקייה ביותר בהודו. הינה מרכז תרבותי ואמנותי חשוב בתת היבשת הודו בשל היותה נסיכות עצמאית ששמרה על צביונה למרות הפלישות המוסלמיות. העיר מפורסמת בזכות ייצור המשי הייחודי ומוצרי עץ האלגום (סנדל ווד). עם ההגעה נתארגן במלון ובהתאם לזמן ההגעה נצא לסיור פנוראמי בעיר. נצפה בארמון מייסור המרשים שבארמונות של תת היבשת המואר בשעות הלילה. ארוחת ערב חגיגית לפתיחת המסע. לינה במייסור.

יום 3 מייסור 

את היום נקדיש לסיורים במייסור, אחת הערים המיוחדות בהודו. בארמון במהמרג'ה ונתרשם מאוסף ציורים מרהיבים בגרייה של הארמון. נמשיך לביקור בשוק המקומי ששימש את הבריטים כחוות סוסים וכיום הינו שוק הומה. נמשיך לגבעת המקדשים צ'מונדי בגובה של 3,489 מטר, משם נשקף נוף מרהיב על העיר כולה כולל עיירת הפרושים אליה כניסת הזרים אסורה. לינה במייסור.

יום 4מייסור - שראוואנה בלגולה – בלור – הלביד – האסאן

הבוקר ניסע לשראוואנה בלאגולה בכפר קטן שאינו אלא רחוב אחד בין שתי גבעות, שעל אחת מהן, גבעת אינדראגירי, עומד פסל ענק, כעשרים מטרים גובהו. זהו גומאטשווארה, קדוש ג'איני. הפסל בולט למרחק 25 קילומטר. נעלה לראותו מקרוב ונכיר משהו מהדת הג'איניית. ניסע לבלור לראות את המקדש מפורסם של צ'אנה קשאווה, מקדש אירוטי יפהפה. נמשיך אל הלביד שהייתה מרכז של תרבות ודת ג'אין ובירת שושלת ההויסאלה במאות ה-12 וה-13. נראה את מקדש הויסאלשווארה (אדון ההויסאלה) היפה. המבנה ניצב על משטח גבוה דמוי כוכב, כדי להגדיל את השטח המגולף. הדוגמא הנפלאה ביותר של תרבות ההויסאלה שלעולם לא הושלם. נמשיך אל האסאן. ארוחת ערב ולינה האסאן.

יום 5האסאן – בנגלור - צ'נאיי (מדראס) – מהבאליפורם

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את האסאו נצא בנסיעה עד בנגלור. משם טיסה לצ'נאיי (מדראס), השער למדינת טאמיל נאדו. ניסע למהבאליפורם, עיירת חוף שקטה שהתפרסמה בזכות מקדשי החוף ותבליטי הקיר המרשימים שלה. טיול רגלי מתון לעת ערב. ארוחת ערב לינה מהבאליפורם.  

יום 6מהבאליפורם – קאנצ'יפורם

בין חורשות הקזוארינות נשמר רק שמץ מההוד של שושלת הפלווה, שבמקדשיה נפגשים האלים ובני-האדם בהרמוניה נעימה. מנמל זה הפליגו גלי הגירה לארצות כתאילנד ואינדונזיה והביאו לשם את המסורות התרבותיות והאמנותיות של הודו.
נבקר במקדש החוף הנאה ובכפר דייגים שלצידו. נבקר בחמשת הראטות המייצגים חיפוש אחר שפה ארכיטקטונית לעיצוב מקדשים. נמשיך לביקור ב"הסתגפות של ארג'ונה"  - תבליט קיר מהמרשימים בעולם! 
ניסע לקאנצ'יפורם, עיר הזהב של אלף המקדשים. כן הרבה מאוד מקדשים, שכן העיר היא אחת מ-7 הערים הקדושות של הודו ויחד עם זאת בעלת מסורת של טוויית משי שנמשכת למעלה מ-1000 שנה. נבקר בכמה מהמקדשים הבולטים. נבקר במקדש קאילאשאנאת, במקדש אקאמברשווארה וגם בבתי מקומיים בהם נעשית אריגת המשי. ארוחת ערב ולינה במהבאליפורם.

יום 7 פונדיצ'רי

נסע לפונדיצ'רי - בעבר מושבה צרפתית. כאן החלו ונגמרו החלומות הצרפתיים על אימפריה בהודו. היום ממוקם בה אחד האשרמים החשובים בדרום הודו - שרי אורובינדו, משורר, פילוסוף, ולוחם חירות בנגאלי שמצא כאן מקלט מהאנגלים. האשראם על שמו מתיימר לעזור לאדם להגיע למיצוי יכולתו באמצעות שילוב שני הקטבים של רוח וגוף. עם הגעה נבקר באשראם, נטייל ברובע הצרפתי נעלה לטייל באזור המושבה הבינלאומית של אורוויל. ארוחת ערב ולינה פונדיצ'רי.

יום 8 פונדיצ'רי – צ'ידאמבארם - טאנג'וור

צ'ידאמברם היא עיר הקטנה, השוכנת על הדרך העתיקה אל המקדשים הגדולים של טאנג'וור ומאדוראי. נבקר במוקד עלייה לרגל, במקדש שיווה נאטאראג'ה, "מלך הריקוד", שהינו מרכז חשוב לחסידי שיווה עוד מהמאה ה-5. הזדמנות  לראות מקרוב את הפעילות הקדחתנית של המקדש ואולי לחוש בעוצמת המקום. נגיע אל העיר טאנג'וור, הידועה במקדשיה ובהיסטוריה העשירה שלה החל מתקופת שושלת צ'ולה במאה ה – 10 וכלה בתקופת הראג' הבריטי. בעיר 74 מקדשים, נבקר במקדש בריהדישווארה, שיא הפאר של מקדשי הצ'ולה.  נבקר בספריית סראסוואטי שבארמון המכילה למעלה משלושים אלף דפי דקל וכתבי נייר בשפות הודיות ואירופיות. ארוחת ערב ולינה טאנג'וור. 
*נראה מופע ריקוד הודי של בהארטנאטיאם, הריקוד הקלאסי של טאמיל נאדו שעד המאה ה – 19 נרקד רק במקדשים.

יום 9 שרירנגאם – טריצ'י –חבל צ'טינאד

נצא בדרכנו אל טירוצ'יראפאלי (טריצ'י), העיר שנבנתה במאה ה-17 ושוכנת על גדות הנהר קאוורי, מסביב לסלע ענקי. בתקווה נראה פולחן לגדת נהר הקאוורי. נבקר  במקדש שרירנגאם, אחד ממקדשי וישנו הגדולים ביותר בדרום הודו ומקום עלייה לרגל תוסס ומרתק. נמשיך אל קאראיקודי, בירת חבל צ'טינאד. זהו חבל ארץ לא מתויר וציורי שבו יש בתי מידות של סוחרים עשירים שעסקו בסחר תבלינים ועצי טיק והפליגו אל ציילון ובורמה. ארוחת ערב ולינה קאראיקודי.

יום 10 צ'טניאד - מאדוראי

נבקר בשוק עתיקות, נטייל בין הבתים ההיסטוריים המעניינים, נעצור גם באחד הכפרים של האזור השחון והמיוחד. ולאחר מכן נמשיך אל מאדוראי, העיר העתיקה ביותר בטמיל נאדו. מלך משושלת פאנדיה בנה אותה על גדת הנהר ואיגאי על-פי דגם של פרח הלוטוס, ומקדש מינאקשי במרכזה. כאשר חיפשו לעיר שם, ירד האל שיווה וטיפות של נקטר (מאטורם בטמילית) זלגו משערו, ומכאן שמה מאדוראי "עיר הנקטר". העיר היא בזאר גדול. מסביב למקדש רחובות צרים של בעלי מקצוע: צורפים, סוחרי אריגים, מוכרי פרחים. המוני עולי רגל וריקשות לאלפים. נבקר במכלול של מקדש מינאקשי-סונדארשוואראר, שני מקדשים תאומים, למינאקשי, "האלה בעלת עיני הדג", ולבעלה סונדארשוואר (שיווה). זה אחד ממכלולי המקדשים הגדולים ביותר בהודו. מלבן של 260 על 240 מטר (בערך). תשעה מגדלים מתנשאים מעליו, הגבוה כ-50 מטר גובהו. זוהי עיר בתוך עיר עם אינספור פסלים ותבליטים ועולי רגל. 
לעת ערב נחזור למקדש לראות את הפוג'ה (טקס) שבו האל שיווה נלקח אחר כבוד למיטת זוגתו פארוואטי  והשכבת האלים לישון.
ארוחת ערב ולינה מאדוראי.

יום 11מאדוראי – מונאר

מונאר היא עיר קיט הררית, בירת גידול התה וממוקמת ברכס הררי גבוה הידוע בשם ה"גא טים המערביים". עד סוף המאה ה-19 אזור הררי של פילים ונמרים ולא כל כך מוכר. נערוך טיול וסיור בחוות תבלינים. בשעות הערב טיול בשוק המקומי ואווירה תרמילאית. ארוחת ערב ולינה מונאר.

יום 12 מונאר - קומארקום

נעלה על רכבי שטח ונצא לתור את מרחבי התה, רוב גידול התה של דרום הודו.  הנוף מסביבנו אחד היפים והמרשימים בכל דרום הודו. נבקר בחוות גידול של תה לראות את שיטות עיבוד התה הקלאסיות.   נחצה את הרי ה"גאטים המערביים" ונרד אל צידם השני, אל עבר מדינת קראלה, גן עדן טרופי צפוף מאוד,   דרך נוף מקסים, יערות ומטעי תה. נגיע אל קומארקום. ארוחת ערב ולינה קומארקום.

יום 13קומארקום - קוצ'ין (קוצ'י)

בוקר ברילקס. לאחר מכן נצא לשייט בלגונות של קראלה. נשוט ברשת הסבוכה של תעלות, מקווי מים, אגמים ובין איים ונראה צורות חיים ייחודיות ומגוון ענק של צומח וחי הייחודי לאזור. ניסע אל קוצ'ין, היא קו'צי, אחת הערים המעניינות ביותר בהודו, הן במיקומה והן בתערובת האנשים והתרבויות שבה. בה חיה בעבר קהילה יהודית גדולה מפוארת ועשירה. לאחר ההגעה נבקר בשוק מקומי וכן בארנאקולם, העיר המודרנית שעל היבשה. בשעות הערב נצא לראות מופע ריקוד קאטאקאלי המשלב שפת ריקוד מסובכת עם תלבושות ססגוניות. ארוחת ערב ולינה בקוצ'י.

יום 14 קוצ'י

נבקר בכנסיית סנט פרנסיס, הכנסייה הנוצרית העתיקה שנבנתה על ידי הפורטוגזים בשנת 1510. נטייל בין רשתות הדייג הסיניות בפתחו של הנמל - מחזה מרתק. נבקר בארמון ההולנדי לראות את ציורי הק יר המתארים את אפוס הראמאינה. נשתדל (במידה ויהיה פתוח) לבקר בבית הכנסת ונלך במה שהיה רחוב היהודים. לינה קוצ'י

יום 15קוצ'י – מומבאי/דלהי – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה טיסה חזרה ארצה לתל – אביב. סיום הטיול

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  06/10/2020

  מחיר

  3,689 $

  מדריך

  הערות

 • תאריך

  21/11/2020

  מחיר

  3,689 $

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: $879

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות 
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לינואר 2020).
* טיסות פנים בהתאם לתכנית
* לינה: במלונות מדרגה ראשונה 4*
* כלכלה: חצי פנסיון, ארוחת בוקר וערב במקומות הלינה לכל אורך המסלול. 
* מים מינרלים (בקבוק לאדם ליום), צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס/מיניבוס תיירים ממוזג/ ריקשה/ סירות כו'.
* הדרכה: מדריך ישראלי מצוות דרכים
* מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום.

 

המחיר אינו כולל:

* אשרת כניסה להודו 120$ (ניתן לעשות ויזה אלקטרונית באינטרנט – מוזלת- באחריות המטייל)
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך ישראלי כ 5$ לאדם ליום