אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה

טיול מאורגן לויטנאם וקמבודיה - 18 ימים

טיול לוויטנאם וקמבודיה הוא מסע עומק אל ארצות המקונג,  מדינות של גיוון אתני עצום, נופים מיוחדים, קדמה ומסורת המתקיימות זו לצד זו. וייטנאם, ממלכה בודהיסטית קסומה, משלבת בה עשרות מיעוטים אתניים, חלקם מנהלים אורח חיים מסורתי שלא השתנה זה שנים. המדינה מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות: צפון - דלתת הנהר האדום ורכס הפנסיפן, דרום - חוף ים סין הדרומי, ואזור דלתת המקונג. קמבודיה, היא מולדת העם הקמרי, בעברה הרחוק הייתה חלק ממלכת פונאן האדירה וממלכת צ'נלה. קמבודיה שהייתה ביתם של מלכים ושליטים רבים, ידעה בין השאר מיסיונרים פורטוגזים ומושבות צרפתיות. היא נכבשה ע"י האימפריה היפנית, נאבקה בכיבוש הוייטנאמי וסבלה ממלחמת אחים עקובה מדם. כיום קמבודיה מתאוששת מעברה הקשה ופותחת את שעריה בפני מטיילים מרחבי העולם.

היתרון של דרכים

 • סאפה ושבטי הצפון
 • שייט במפרץ האלונג
 • שייט על נהר הבושם
 • מופע פולקלור
 • סיור במחילות קוצ'י

מסלול הטיול

ימים 1-2ת"א – האנוי


טיסה מזרחה דרך  בנגקוק לעבר הנוי בירת וייטנאם. לאחר הנחיתה, העברה לבית מלון בהנוי ללינה.  

יום 3הנוי– נין בין – האלונג.


בבוקר  נצא בנסיעה לעבר העיר נין בין  Nin Bin וסביבתה. נתחיל עם נסיעה דרך שדות חקלאיים וכפרים ציוריים אל מחוץ לכרך. נבקר בכפר הדייגים הציורי קן הא Ken Ha  שבתרגום מילולי נקרא - תעלת התרנגולות. סביב הפירוש אגדות מקומיות רבות. בכפר הציורי נשוט את מקורות הזרמים החמים שבאזור, ובדרכנו נראה את תושביו אשר רובם חיים על המים, ישנם מעיינות חמים אליהם נשוט בסירות. בערב נצא לעבר מפרץ האלונג. לינה בהאלונג.

יום 4מפרץ האלונג – הנוי


היום נצא לשייט קסום במימי מפרץ האלונג בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הנם מהיפים באסיה כולה. באזור פזורות מערות נטיפים  ואנו נבקר באחת מהן. על פי האגדה המערות נוצרו ע"י דרקון ענק. לא נוותר כמובן על רחצה במים הכחולים והקרירים. השייט כולל ארוחת צהריים – דגים ומאכלי ים. לאחר ההפלגה הקסומה במפרץ, נעזוב את האזור של האלונג ונעלה על האוטובוס אשר יחזירנו אל הנוי, עם ההגעה, נצא לסיור ריקשות בעיר. ארוחת ערב ולינה בהנוי.

יום 5: האנוי - סאפה


יום מלא אותו נקדיש להאנוי, בירתה הצפונית של וייטנאם. נתחיל את סיורנו בכיכר באו-דין שם נראה את המאוזוליאום של הו צ'י מין, מנהיג המהפכה, ונציץ אל צריף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. נמשיך אל פגודת "העמוד הבודד", נבקר במקדש הספרות הקונפוציאני ומשם נמשיך אל הרובע העתיק שוקק החיים ונראה את מקדש NGOC- SON הנמצא באגם HOAN KIEM המהווה את אחד מסמלי העיר. לאחר הסיור  נצא בנסיעה לעבר סאפה. עם ההגעה ארוחת ערב והעברה למלון בסאפה. 


יום 6 צפון וייטנאם – ג'יפים אל הכפרים ושדות האורז 


סאפה (SAPA) היא עיירה קטנה יחסית המשמשת כמרכז מסחרי לשבטי ההרים. עם ההגעה ארוחת בוקר ונצא לטיול ג'יפים (עם נהגים מקומיים) בין הכפרים והשבטים של הצפון נרחיק עד לכפרים לאו קאי וטא ואן , נשלב מפגשים מרגשים עם הכפריים כולל טיולים רגלים בכפרים ושדות האורז האין סופיים באזור. נראה כיצד חיים תושביהם בני ה"מונג" השחורים והדזאו האדומים ואחרים. בהמשך נחזור לספא לה"האם רונג" משם ניתן להביט על הנוף המרשים של העיר כולה שם נראה את גן הפרחים המרהיב ונהנה ממופע קסום שמבוצע ע"י אנשי שבטי ההר. לינה וארוחת ערב בסאפה.

יום 7סאפה – שוק "באק- הא" (שוק יום א') – חזרה להאנוי


נמשיך לשהות באזור הררי יפה זה נבקר בשוק  השבועי "באק הא" – Bac Ha (מתקיים רק ביום א') המשמש כמרכז מסחרי לתושבי האזור. נתרשם מרב-גוניות השבטים המגיעים ומהעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט וצבעיו הייחודיים. בשוק מוכרים הכול – ירקות, פירות, חמורים (עם האוכפים ובלעדיהם...) וכמובן מוכרים את מיטב הלבוש הצבעוני. אחר הצהרים נצא בנסיעה חזרה להאנוי בדרך המהירה החדשה שנפתחה. לינה בהאנוי.

יום 8 הואה, שייט על נהר הבושם


בבוקר נצא בטיסה אל מרכז ויאטנם, אל העיר הואה. עם ההגעה בנסיעה להואה, עיר המלכים והקיסרים ובירתה האימפריאלית הקודמת של הממלכה. נסייר בעיר העתיקה, נבקר במצודה הקיסרית,  "העיר האסורה " של וייטנאם, בקברי הקיסרים  משושלות ניו-אן האחרונה. נשוט על נהר הבושם החוצה את העיר ונבקר בפגודת טיין מו, המהווה מרכז בודהיסטי חשוב במרכז המדינה. ארוחת ערב ולינה בהואה. 

יום 9הואה - הויאן


לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון הויאן. בדרך נעבור בעיר הנמל המתחדשת דנאנג, נראה עבודות פיסול באבן ונעבור את רכס ההרים המפריד בין דרום לצפון המדינה. נבקר במוזיאון הצ'אם, שם נמצאים שרידים של מורשת צ'אמפה המפוארת. לאחר מכן נצא לכיוון העיר העתיקה הויאן. בדרך נבקר בכפרים שעל גדות הנהר ונתרשם מאורח חיי הכפריים החיים בסביבה עתירת המים. עם ההגעה להויאן נצא לסיור בעיר. הויאן עיר מרתקת שימרה את האופי העתיק שלה, עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. לא נוותר על ביקור במוזיאון העיר, בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין בגשר היפני בן 400 השנים, בבית העתיק ובשוק ותוסס ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בהויאן.

יום 10/ הויאן - הו צ'י מין סיטי


בבוקר נסיים את סיורנו ובהתאם ללוח הטיסות נטוס דרומה לעבר הו צ'י מין סיטי הידועה יותר בשמה הקודם, סייגון ואשר שימשה כבירת דרום וייטנאם עד לאיחוד בשנת 1975. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נראה את מקדשיה הרבים ושווקיה ההומים, את הרובע הסיני, וכעדות לתקופה הצרפתית נראה מבני ציבור חשובים. לאחר ארוחת ערב נצא למופע בובות המים. 

יום 11/ הו צ'י מין סיטי –טאי נין- מחילות קוצ'י


נסיעה מערבה לעבר העיר טאי נין מרכז הדת המקומית, קאודאי, שם נבקר במקדש של כת הקאודאי, דת מקומית ייחודית אשר צמחה בשנות ה-20 של המאה העשרים והמשלבת תורות מהמזרח ומהמערב. משם נמשיך אל אזור קו-צ'י בו נמצאות המנהרות המפורסמות, 200 ק"מ אורכן, אשר שימשו את לוחמי הוייטקונג במאבקם העקוב מדם נגד האמריקאים בשנות ה - 70. נשוב ללינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 12/ דלתת המקונג – וין לונג – קאן תו 


את היומיים הבאים נקדיש לטיול באזור המיוחד של דלתת המקונג, במפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. את הטיול נתחיל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. נצא בשייט לאזור כפרי רווי בבוסתנים טרופיים וכפרים רבים. נבקר בשוק הצף של קאי בה, מגוון עשיר של ומלא בכל טוב של סחורה ובו כל הדוכנים על גבי סירות. נראה גם את התעשייה המקומית הפורחת, ונתוודע למוצריה. לעת ערב, נגיע אל קאן-תו לארוחת ערב  וללינה.  

יום 13/ הר סם – צ'או דוק


מוקדם בבוקר נצא בשייט לביקור בשוק הצף של קאי ראנג, ייחודו של השוק בזה שהוא נמצא על מפגש נהרות ותעלות מים, המאפשרים לכל החקלאים בסביבה להביא את מרכולתם בקלות אל השוק – אם גובה המים מספיק. השוק ממוקם בלב אזור מלא בוסתנים, פרדסים וגני ירק. נמשיך ונעפיל לתצפית מהר סאם החולש על מישור רחב ידיים ומשובץ בשדות מעובדים. נצא בסירות לביקור בכפר של בני הצ'אם. את הלילה נבלה בצ'או דוק. 

יום 14/ סירה מהירה בנהר המקונג – חציית הגבול לקמבודיה – פנום פן


לאחר ארוחת הבוקר, נצא בשייט על סירה מהירה לכיוון פנום פן בירת קמבודיה, הממלכה המשתקמת של דרום מזרח אסיה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר. נבקר במוזיאון הלאומי, בפגודת הכסף ובארמון המלך. נתארגן במלון, נאכל ארוחת ערב ונטייל בטיילת שעל שפת המקונג. לינה בפנום –פן.

יום 15/ פנום פן  - סיאם ריאפ  


בבוקר נשלים את סיורנו  בפנום פן,  נבקר במוזיאון טול סלנג , אשר היה פעם הכלא הידוע לשמצה – S-21, בו הוחזקו מתנגדי המשטר לפני הרצחם בידי הקמר רוז' בשנות ה-70. נצא בנסיעה ארוכה לסיאם ריפ, עיירה השוכנת בסמוך למתחם המקדשים "אנקור ואט". בדרכנו נתרשם מעט מחיי הכפריים המקומיים אשר לאורך הדרך. הגעה בשעות הערב לסיאם ריפ ללינה וארוחת ערב.

יום 16/ מתחם המקדשים "אנקור ואט" 


שרידי אנקור הנם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה. המתחם המפורסם נבנה בין המאות ה- 7 וה- 11 בתקופה בה שלטה ממלכת הח'מרים באזור. את הסיור נתחיל, בשער הדרומי וב-אנקור תום (אנקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר בבאיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים, בטרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך היושב בראשה. נראה דמויות שֵׁדים מגולפות ויצורים מיתולוגיים נוספים. אחר הצהרים נבקר ב-טא פרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר ב-אנקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי המקודש לאל ההינדו-ווישנו. בערב ארוחת ערב והופעת פולקלור.

ימים 17-18/ מתחם המקדשים "אנקור ואט" – תל אביב


היום נצא למתחם המקדשים הרחוקים, אזור שעד לפני כמה שנים היה סגור למטיילים ומאפשר מפגש נדיר עם האתרים הפחות מפורסמים והיותר מיוחדים, כולל שייט על אגם טונלה סאפ. ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל-אביב ביום ה-18. 
* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים. 
 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  29/11/2018

  מחיר

  3,679 $

  מדריך

  הערות

  חנוכה

 • תאריך

  13/12/2018

  מחיר

  3,679 $

  מדריך

  ירון אלקלעי

  הערות

  מסלול מיוחד בהדרכת ירון אלקלעי

 • תאריך

  07/01/2019

  מחיר

  4,269 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד בהדרכת שי שרון

 • תאריך

  17/01/2019

  מחיר

  3,679$

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד בהדרכת יובל ארד

 • תאריך

  24/01/2019

  מחיר

  4,069 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד בהדרכת יגאל צור

 • תאריך

  11/02/2019

  מחיר

  3,679 $

  מדריך

  הערות

 • תוספת ליחיד: $659

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – בנגקוק – האנוי/ סיאם ריפ – בנגקוק – ת"א (דרך יעד ביניים לבנגקוק)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליוני 2018).
* טיסות פנימיות כמפורט. 
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים, לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.  
* מים מינרלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* סירה מהירה בנהר המקונג מצ'או דוק לפנום פן.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל:
* מס יציאה מקמבודיה ומתאילנד (במידה ויש צורך ישולם במקום במזומן ע"י הנוסע)
* אשרת כניסה לוייטנאם וקמבודיה, 95$ לאדם.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.