תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה - 19 ימים - מסלול ייחודי כולל שמורת פהונג נא

וייטנאם, ממלכה בודהיסטית קסומה ואחת המדינות העניות בעולם. משלבת בה 54 מיעוטים אתניים, מסורתיים המנהלים אורך חיים פשוט וצנוע, הייתה מאוכלסת עוד בתקופת האבן הקדומה. בעברה, תרבויות מפוארות שנכחדו, שנות כיבוש ארוכות ומלחמות עקובות מדם. 
וייטנאם מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות: צפון - דלתת הנהר האדום ורכס הפנסיפן, דרום - חוף ים סין הדרומי, דרום – דלתת המקונג. למרות שכלכלתה מתבססת על חקלאות, רק רבע משטח המדינה ראוי לעיבוד והיא ממגדלות האורז החשובות והגדולות בעולם. 
קמבודיה, מולדת העם הקמרי, בעברה הרחוק הייתה חלק ממלכת פונאן האדירה (שהייתה בעלת השפעה הודית חזקה) וממלכת צ'נלה (ממלכה קמבודית קדומה). קמבודיה שהייתה ביתם של מלכים ושליטים רבים, ידעה בין השאר מיסיונרים פורטוגזים ומושבות צרפתיות. היא נכבשה ע"י האימפריה היפנית, נאבקה בכיבוש הוייטנאמי וסבלה ממלחמת אחים עקובה מדם, בה הורעבו ונרצחו יותר ממיליון אזרחים על-ידי משטר פול פוט ואנשי הקמר רוז'.
רוב שטחה של קמבודיה מישורי, עם שני מאפיינים גיאוגרפיים עיקריים: נהר המקונג וה"טונלה סאפ" (בקמרית: האגם הכביר). מאז ומתמיד נשענה כלכלתה וצמיחתה ההיסטורית והתרבותית על דלתת המקונג, שבתקופות המוקדמות שימשה לסחר בעבדים ואגם טונלה סאפ שהיה ועדיין אחד המקורות העשירים בעולם לדגי מים מתוקים.
טיול עומק גיאוגרפי לוייטנאם וקמבודיה – ארצות המקונג. נטייל אל שבטי הרים מרוחקים, תרבויות מפוארות שנכחדו, ג'ונגלים עבותים, שדות אורז אין סופיים ונופים עוצרי נשימה. נגיעה בתקופת הרנסנס ומנגד מבט על צלקות שהותירה מלחמת האזרחים האכזרית, התקוות והפחדים של תושבי וייטנאם וקמבודיה. טיול תרבויות מרתקות כשברקע הנופים הפראיים של דרום מזרח אסיה המתערבבים בסממנים קולוניאליים מחד ומודרניים מאידך. נטייל בקבוצה קטנה ונחווה ימים מלאים בפעילויות מבוקר עד ערב בהדרכה צמודה וברמת שירות מצוינת.

SOLD OUT

לטיולים מעודכנים לוייטנאם וקמבודיה

היתרון של דרכים

  • קבוצה קטנה, עד 22 מטיילים
  • סאפה ושבטי הצפון
  • שייט במפרץ האלונג
  • שייט על נהר הבושם
  • מופע פולקלור
  • סיור במחילות קוצ'י

מסלול הטיול

ימים 1-2/ 8-9 ינוארת"א – האנוי

טיסה מזרחה דרך  יעד ביניים לעבר הנוי בירת וייטנאם. לאחר הנחיתה, העברה לבית מלון בהנוי ללינה.  

יום 3/ 10 ינואר: הנוי– האלונג

בבוקר נצא בנסיעה מזרחה דרך הכפרים ושדות האורז לעבר מפרץ האלונג. לאורך הנסיעה נראה את המקומיים מעבדים את אדמתם כמו לפני מאות בשנים. הילדים המקומיים יקבלו את פנינו בחיוך ענק ולבבי והמבוגרים ינופפו לנו לשלום בביישנות. בצהריים נגיע למפרץ האלונג ונצא לשייט קסום במימי המפרץ בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הנם מהיפים באסיה כולה. לינה על בהאלונג.

יום 4/ 11 ינוארמפרץ הא לונג – הנוי - סאפה

בבוקר נעזוב את האלונג ונעלה על האוטובוס אשר יחזירנו אל הנוי. סיור ראשוני בהאנוי ואחריו ארוחת ערב ולאחר העברה לתחנת הרכבת ונצא בנסיעת רכבת צפונה לאזור שבטי המיעוטים על גבול סין בסאפה. לינה ברכבת בתאים זוגיים.

יום 5/ 12 ינואר:  צפון וייטנאם – סאפה – שוק "באק- הא" (שוק יום א')

עם ההגעה, ארוחת ובקר ולאחר נבקר בשוק  השבועי "באק הא" – Bac Ha (מתקיים רק ביום א') המשמש כמרכז מסחרי לתושבי האזור. נתרשם מרב-גוניות השבטים המגיעים ומהעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט וצבעיו הייחודיים. בשוק מוכרים הכול – ירקות, פירות, חמורים (עם האוכפים ובלעדיהם...) וכמובן מוכרים את מיטב הלבוש הצבעוני. אחר צהריים נצא לסיור באזור ולאחריו ניסע לסאפה. לינה בסאפה.

יום 6/ 13 ינואר: צפון וייטנאם – סאפה – אל הכפרים ושדות האורז 

ארוחת בוקר ולאחר נצא לטיול בין הכפרים והשבטים של הצפון. נשלב מפגשים מרגשים עם הכפריים כולל טיולים רגלים בכפרים ושדות האורז האין סופיים באזור. נראה כיצד חיים תושביהם בני ה"מונג" השחורים והדזאו האדומים ואחרים. בהמשך נחזור לספא לה"האם רונג" משם ניתן להביט על הנוף המרשים של העיר כולה שם נראה את גן הפרחים המרהיב. לינה בסאפה.

יום 7/ 14 ינואר: סאפה - הנוי

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בסאפה ונצא בנסיעת אוטובוס לעבר הנוי. עם ההגעה נתחיל בסיור.  בניגוד לערים גדולות אחרות במזרח, האנוי שמרה על אופי נינוח, נעים וקריר למרות גודלה. יש שקוראים לה פריס של המזרח. יש בה אגמים קטנים, שדרות מוצלות, מקדשים רבים וארכיטקטורה קולוניאליסטית צרפתית. נצא אל הרובע העתיק שוקק החיים שם נצא לסיור ריקשות. נקנח את היום באגם "הואן קיאם", הידוע בכינוי "אגם החרב המשוחזרת" שם נראה את מקדש "נגוק סון" Ngoc Son המהווה את אחד מסמלי העיר. לינה בהנוי.  

יום 8/ 15 ינואר: הנוי - הפארק הלאומי פהונג נהא-קה באנג

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במקדש הספרות הקונפוציאני Temple of Literature,  שנבנה במאה ה-11 המוקדש לפילוסוף הסיני קונפוציוס ושימש כאוניברסיטה הראשונה בוייטנאם. נסייר בעיר ככל שיותיר לנו הזמן ומשם נוהעברה לשדה התעופה לטיסה אל מרכז וייטנאם.  עם הנחיתה נצא בנסיעה לכיוון הפארק הלאומי פהונג נהא-קה באנג שהינו אתר מורשת עולמית, הממוקם במרכז וייטנאם וכולל בתוכו את אחד האזורים הקרסטיים הגדולים בעולם. נגיע אל השמורה ונתארגן ללינה. כולל ארוחת ערב

יום 9/ 16 ינואר: מערות פונג נא

את היום נקדיש לשמורה ונגלה את אחת המערות הגדולות בעולם - מערות פונג נא. המערה הינה אחת ממספר מערות בשמורה. הינה עצומה ואורכה מעל 7 ק"מ ובה מגוון תצורות של נטיפים וזקיפים, פירים ותעלות ונהרות תת קרקעיים. נתרשם מיופייה ועצמתה של המערה ובהתאם לזמן נערוך שייט בקיאקים במערה. נשוב ללינה במלון בסמוך לשמורה. 

יום 10/ 17 ינואר מחילות וין מוק - הואה, שייט על נהר הבושם

בבוקר נצא בנסיעה ארוכה אל העיר הואה. בדרכינו נבקר באתר המחילות וין מוק בו נלמד על מלחמת וייטנאם. עם ההגעה להואה, עיר המלכים והקיסרים ובירתה האימפריאלית הקודמת של הממלכה. נסייר בעיר העתיקה, בקברי הקיסרים  משושלות ניו-אן האחרונה ונבקר בפגודת טיין מו, המהווה מרכז בודהיסטי חשוב במרכז המדינה. ארוחת ערב ולינה בהואה. 

יום 11/ 18 ינואר: הואה - הויאן

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בהואה ונצא לכיוון הויאן. בדרך נעבור את רכס ההרים המפריד בין דרום לצפון המדינה. נבקר במוזיאון הצ'אם, שם נמצאים שרידים של מורשת צ'אמפה המפוארת. לאחר מכן נצא לכיוון העיר העתיקה הויאן. בדרך נבקר בכפרים שעל גדות הנהר ונתרשם מאורח חיי הכפריים החיים בסביבה עתירת המים. לינה וארוחת ערב בהויאן.

יום 12/ 19 ינואר: הויאן - הו צ'י מין סיטי 

הבוקר נצא לסיור בעיר וסביבותיה. הויאן עיר מרתקת שימרה את האופי העתיק שלה, עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. לא נוותר על ביקור במוזיאון העיר, בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין, בגשר היפני בן 400 השנים, בבית העתיק ובשוק ותוסס ככל שיותיר לנו הזמן. בהתאם ללוח הטיסות נטוס דרומה לעבר הו צ'י מין סיטי הידועה יותר בשמה הקודם, סייגון ואשר שימשה כבירת דרום וייטנאם עד לאיחוד בשנת 1975. ארוחת ערב ולינה בהו צ'י מין סיטי.  

יום 13/ 20 ינואר: הו צ'י מין  סיטי

הבוקר נצא לסיור בעיר הגדולה בוויטנאם בה מתקיימת תרבות מסורתית לצד בנייה מערבית חדשה. נראה את מקדשיה הרבים ושווקיה ההומים, וכעדות לתקופה הצרפתית נראה מבני ציבור חשובים. לינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 14/ 21 ינוארשייט דלתת המקונג – וין לונג – קאן טו 

את היומיים הבאים נקדיש לטיול באזור המיוחד של דלתת המקונג, במפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. את הטיול נתחיל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. נצא בשייט לאזור כפרי רווי בבוסתנים טרופיים וכפרים רבים. נבקר בשוק הצף של קאי בה, מגוון עשיר של ומלא בכל טוב של סחורה ובו כל הדוכנים על גבי סירות. נראה גם את התעשייה המקומית הפורחת, ונתוודע למוצריה. לעת ערב, נגיע אל קאן-טו לארוחת ערב  וללינה. לינה קאן טו.  

יום 15/ 22 ינואר שייט על המקונג

מוקדם בבוקר נצא בשייט לביקור בשוק הצף של קאי ראנג, ייחודו של השוק בזה שהוא נמצא על מפגש נהרות ותעלות מים, המאפשרים לכל החקלאים בסביבה להביא את מרכולתם בקלות אל השוק – אם גובה המים מספיק. לאחר נצא חזרה להו צ' מין סיטי/ סייגון, העברה לשדה התעופה ונצא בטיסה לסיאם ריפ (קמבודיה). סיאם ריפ, עיירה השוכנת בסמוך למתחם המקדשים "אנקור ואט" בירת ממלכת קמר הקדומה. לינה בסיאם ריפ.

ימים 16-17/  23-24 ינוארהמעבר לקמבודיה - סיאם ריפ ומקדשי אנגקור

את היומיים הבאים נקדיש לסיורים באיזור המקדשים. עם ההגעה נסייר במקדשי אנגקור, העיר האגדתית, שמקדשיה המופלאים נבלעו ע"י הג'ונגלים של קמבודיה. קומפלקס המקדשים, המופיע כאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו, הוא אחד מפלאי עולם ואחד ההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות. נבקר בכמה מן היפים שבמקדשי המקום. נראה את שער העיר ונטפס על מדרגות מקדש אנגקור ואט עצמו – אחד המקדשים הגדולים בעולם. בהמשך יתגלו בפנינו מקדשי הבאיון עם פרצופי האבן הענקיים שמביטים מכל עבר. נמשיך אל טרסת הפילים ואל מקדשי ה"באיון ואל מקדש "טה פרום" החבוי בג'ונגל. נוסף על כך נרחיק בנסיעה למקדש בנטאי סרי המרשים. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב משולב מופע פולקלור חמרי במסעדה מקומית. לינה בסיאם ריפ.

ימים 18-19/ 25-26 ינואר  סיאם ריפ וסביבותיה - אגם טונלה ספ – טיסה 

הבוקר נצא לשייט באגם טונלה (בהתאם למפלס המים) ונצפה בכפרים הצפים ובתושבים המשמרים טכניקות דייג מסורתיות. לאחר מכן נחזור אל העיירה סיאם-ריפ נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל-אביב ביום ה-19. 

  • תוספת ליחיד: 789$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – איסטנבול – האנוי/ סיאם ריפ – בנגקוק – איסטנבול - ת"א 
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאוקטובר 2019).
* טיסות פנימיות כמפורט. 
* אשרת כניסה לווייטנאם וקמבודיה 95$ לאדם.
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים, לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.  
* מים מינרלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מערכת אוזניות שמע
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל:
* מס יציאה מקמבודיה ומתאילנד (במידה ויש צורך ישולם במקום במזומן ע"י הנוסע)
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* תשר למדריך הישראלי כ 5 $ לאדם ליום