אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה - 19 ימים - מסלול ייחודי כולל שמורת פהונג נא

וייטנאם, ממלכה בודהיסטית קסומה ואחת המדינות העניות בעולם. משלבת בה 54 מיעוטים אתניים, מסורתיים המנהלים אורך חיים פשוט וצנוע, הייתה מאוכלסת עוד בתקופת האבן הקדומה. בעברה, תרבויות מפוארות שנכחדו, שנות כיבוש ארוכות ומלחמות עקובות מדם. 
וייטנאם מחולקת לשלוש יחידות גיאוגרפיות: צפון - דלתת הנהר האדום ורכס הפנסיפן, דרום - חוף ים סין הדרומי, דרום – דלתת המקונג. למרות שכלכלתה מתבססת על חקלאות, רק רבע משטח המדינה ראוי לעיבוד והיא ממגדלות האורז החשובות והגדולות בעולם. 
קמבודיה, מולדת העם הקמרי, בעברה הרחוק הייתה חלק ממלכת פונאן האדירה (שהייתה בעלת השפעה הודית חזקה) וממלכת צ'נלה (ממלכה קמבודית קדומה). קמבודיה שהייתה ביתם של מלכים ושליטים רבים, ידעה בין השאר מיסיונרים פורטוגזים ומושבות צרפתיות. היא נכבשה ע"י האימפריה היפנית, נאבקה בכיבוש הוייטנאמי וסבלה ממלחמת אחים עקובה מדם, בה הורעבו ונרצחו יותר ממיליון אזרחים על-ידי משטר פול פוט ואנשי הקמר רוז'.
רוב שטחה של קמבודיה מישורי, עם שני מאפיינים גיאוגרפיים עיקריים: נהר המקונג וה"טונלה סאפ" (בקמרית: האגם הכביר). מאז ומתמיד נשענה כלכלתה וצמיחתה ההיסטורית והתרבותית על דלתת המקונג, שבתקופות המוקדמות שימשה לסחר בעבדים ואגם טונלה סאפ שהיה ועדיין אחד המקורות העשירים בעולם לדגי מים מתוקים.
טיול עומק גיאוגרפי לוייטנאם וקמבודיה – ארצות המקונג. נטייל אל שבטי הרים מרוחקים, תרבויות מפוארות שנכחדו, ג'ונגלים עבותים, שדות אורז אין סופיים ונופים עוצרי נשימה. נגיעה בתקופת הרנסנס ומנגד מבט על צלקות שהותירה מלחמת האזרחים האכזרית, התקוות והפחדים של תושבי וייטנאם וקמבודיה. טיול תרבויות מרתקות כשברקע הנופים הפראיים של דרום מזרח אסיה המתערבבים בסממנים קולוניאליים מחד ומודרניים מאידך. נטייל בקבוצה קטנה ונחווה ימים מלאים בפעילויות מבוקר עד ערב בהדרכה צמודה וברמת שירות מצוינת.

היתרון של דרכים

  • סאפה ושבטי הצפון
  • שייט במפרץ האלונג
  • שייט על נהר הבושם
  • מופע פולקלור
  • סיור במחילות קוצ'י

מסלול הטיול

ימים 1-2 ת"א – האנוי


טיסה מזרחה דרך  בנגקוק לעבר הנוי בירת וייטנאם. לאחר הנחיתה, העברה לבית מלון בהנוי ללינה.  

יום 3 הנוי– האלונג


בבוקר  נצא בנסיעה לעבר העיר האלונג הממוקמת במפרץ הלונג המפורסם. עם ההגעה נעלה לשייט במפרץ, במהלכו נתרשם מנופי המפרץ והכפרים הרבים בו המקיימים אורך חיים סימביוזי מרתק עם הים. נשוט ונתרשם משגרת המקומיים עד שנגיע אל האי קאט בה. עם ההגעה נצא להליכות קלות בשמורה. לינה וארוחת ערב בקאט בה. 

יום 4אי קאט בא – מפרץ לאנג חא – הנוי


היום נמשיך לשייט קסום במימי מפרץ האלונג בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הנם מהיפים באסיה כולה. נמשיך לשוט בכפרים צפים ונתוודע לחיי היומיום של המקומיים. נשוט לעבר מפרץ לאנ-חא היפה ומשם בסיום השייט נצא לעבר הנוי. כולל ארוחת צהריים בשייט. ארוחת ערב ולינה בהנוי.

יום 5האנוי 


יום מלא אותו נקדיש להאנוי, בירתה הצפונית של וייטנאם. נתחיל את סיורנו בכיכר באו-דין שם נראה את המאוזוליאום של הו צ'י מין, מנהיג המהפכה, ונציץ אל צריף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. נמשיך אל פגודת "העמוד הבודד", נבקר במקדש הספרות הקונפוציאני ומשם נמשיך אל הרובע העתיק שוקק החיים ונראה את מקדש NGOC- SON הנמצא באגם HOAN KIEM המהווה את אחד מסמלי העיר. בשעות אחר הצהריים נצא לסיור ריקשות בעיר העתיקה. לינה וארוחת ערב הנוי.
יום 6/ הנוי – הנהר האדום – סאפה
הבוקר נעזוב את הנוי ההומה ונצא בנסיעה לאורך הנהר האדום בכוונה להגיע אל סאפה. נצא במעבורת לעבר כפר בעלי מלאכה ייחודי - טו- חא, המוכר בזכות תעשיית נייר האורז הייחודי שמשמש את המקומיים ככלים לאוכל רחוב. נצא לשוטט בשוק המרכזי של הכפר ולאחר מכן נתארח אצל בעל מלאכה אשר יספר את כל תהליך הכנת הנייר כולל הדגמה. כאן נתארח לארוחת צהריים מקומית ונמשיך צפונה. ניסע לעברי הרי הצפון המהווים גבול טבעי בין וייטנאם ודרום סין. איזור שמוכר בזכות ריבוי שבטי בני מיעוטים המאכלסים את החבל. בדרכינו נעצור בעיירה לאו קאי שעל הגבול ומשם אל סאפה. עם ההגעה העברה למלון בסאפה. כולל ארוחת צהריים וערב

יום 7סאפה – שוק "באק- הא" (שוק יום א') 


נמשיך לשהות באזור הררי יפה זה נבקר בשוק  השבועי "באק הא" – Bac Ha (מתקיים רק ביום א') המשמש כמרכז מסחרי לתושבי האזור. נתרשם מרב-גוניות השבטים המגיעים ומהעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט וצבעיו הייחודיים. בשוק מוכרים הכול – ירקות, פירות, חמורים (עם האוכפים ובלעדיהם...) וכמובן מוכרים את מיטב הלבוש הצבעוני. אחר הצהריים נצא לטייל בכפרי מיעוטים ונערוך הצצה לאורכות חייהם, עיסוקיהם ומאפייניהם. נערוך הליכות בנוף האינסופי של שדות האורז  ונשוב לסאפה ללינה.

יום 8 סאפה – הנוי - הפארק הלאומי פהונג נהא-קה באנג


לאחר ארוחת הבוקר נצא לבירוק בכפר הציורי טו ואן ולאחר ביקור זה נמשיך בנסיעה לעבר הנוי ומשם ישירות לשדה התעופה לטיסה אל מרכז וייטנאם.  עם הנחיתה נצא בנסיעה לכיוון הפארק הלאומי פהונג נהא-קה באנג שהינו אתר מורשת עולמית, הממוקם במרכז וייטנאם וכולל בתוכו את אחד האזורים הקרסטיים הגדולים בעולם. נגיע אל השמורה ונתארגן ללינה. כולל ארוחת ערב

יום 9מערות פונג נא


את היום נקדיש לשמורה ונגלה את האחת המערות הגדולות בעולם - מערות פונג נא. המערה הינה אחת ממספר מערות בשמורה. הינה עצומה ואורכה מעל 7 ק"מ ובה מגוון תצורות של נטיפים וזקיפים, פירים ותעלות ונהרות תת קרקעיים. נתרשם מיופייה ועצמתה של המערה ובהתאם לזמן נערוך שייט בקיאקים במערה. נשוב ללינה במלון בסמוך לשמורה. 

יום 10הואה, שייט על נהר הבושם


בבוקר נצא בנסיעה ארוכה אל העיר הואה. עם ההגעה בנסיעה להואה, עיר המלכים והקיסרים ובירתה האימפריאלית הקודמת של הממלכה. נסייר בעיר העתיקה, נבקר במצודה הקיסרית,  "העיר האסורה " של וייטנאם, בקברי הקיסרים  משושלות ניו-אן האחרונה. נשוט על נהר הבושם החוצה את העיר ונבקר בפגודת טיין מו, המהווה מרכז בודהיסטי חשוב במרכז המדינה. ארוחת ערב ולינה בהואה. 

יום 11הואה - הויאן


לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו בהואה ונצא לכיוון הויאן. בדרך נעבור את רכס ההרים המפריד בין דרום לצפון המדינה. נבקר במוזיאון הצ'אם, שם נמצאים שרידים של מורשת צ'אמפה המפוארת. לאחר מכן נצא לכיוון העיר העתיקה הויאן. בדרך נבקר בכפרים שעל גדות הנהר ונתרשם מאורח חיי הכפריים החיים בסביבה עתירת המים. עם ההגעה להויאן נצא לסיור בעיר. הויאן עיר מרתקת שימרה את האופי העתיק שלה, עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. לא נוותר על ביקור במוזיאון העיר, בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין בגשר היפני בן 400 השנים, בבית העתיק ובשוק ותוסס ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בהויאן.

יום 12הויאן - הו צ'י מין סיטי 


בבוקר נסיים את סיורנו ובהתאם ללוח הטיסות נטוס דרומה לעבר הו צ'י מין סיטי הידועה יותר בשמה הקודם, סייגון ואשר שימשה כבירת דרום וייטנאם עד לאיחוד בשנת 1975. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, נראה את מקדשיה הרבים ושווקיה ההומים, את הרובע הסיני, וכעדות לתקופה הצרפתית נראה מבני ציבור חשובים. לאחר ארוחת ערב נצא למופע בובות המים. 

יום 13   מחילות קו- צ'י – הו צ'י מין


נסיעה מערבה לעבר העיר טאי נין מרכז הדת המקומית, קאודאי, שם נבקר במקדש של כת הקאודאי, דת מקומית ייחודית אשר צמחה בשנות ה-20 של המאה העשרים והמשלבת תורות מהמזרח ומהמערב. משם נמשיך אל אזור קו-צ'י בו נמצאות המנהרות המפורסמות, 200 ק"מ אורכן, אשר שימשו את לוחמי הוייטקונג במאבקם העקוב מדם נגד האמריקאים בשנות ה - 70. נשוב ללינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 14 דלתת המקונג – וין לונג – קאן תו 

את היומיים הבאים נקדיש לטיול באזור המיוחד של דלתת המקונג, במפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. את הטיול נתחיל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. נצא בשייט לאזור כפרי רווי בבוסתנים טרופיים וכפרים רבים. נבקר בשוק הצף של קאי בה, מגוון עשיר של ומלא בכל טוב של סחורה ובו כל הדוכנים על גבי סירות. נראה גם את התעשייה המקומית הפורחת, ונתוודע למוצריה. לעת ערב, נגיע אל קאן-תו לארוחת ערב  וללינה.  

יום 15 הדוק הצף – הו צ'י מין סיטי


מוקדם בבוקר נצא בשייט לביקור בשוק הצף של קאי ראנג, ייחודו של השוק בזה שהוא נמצא על מפגש נהרות ותעלות מים, המאפשרים לכל החקלאים בסביבה להביא את מרכולתם בקלות אל השוק – אם גובה המים מספיק. השוק ממוקם בלב אזור מלא בוסתנים, פרדסים וגני ירק. אחר הצהריים נצא בנסיעה חזרה להו צ'י מין. ארוחת ערב ולינה בעיר.

ימים 16-17  המעבר לקמבודיה - סיאם ריפ ומקדשי אנגקור

בבוקר נשלים את סיורינו בסייגון ובהתאם לשאת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה אל סיאם ריפ, קמבודיה. את היומיים הבאים נקדיש לסיורים באיזור המקדשים. עם ההגעה נסייר במקדשי אנגקור, העיר האגדתית, שמקדשיה המופלאים נבלעו ע"י הג'ונגלים של קמבודיה. קומפלקס המקדשים, המופיע כאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו, הוא אחד מפלאי עולם ואחד ההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות. נבקר בכמה מן היפים שבמקדשי המקום. נראה את שער העיר ונטפס על מדרגות מקדש אנגקור ואט עצמו – אחד המקדשים הגדולים בעולם. בהמשך יתגלו בפנינו מקדשי הבאיון עם פרצופי האבן הענקיים שמביטים מכל עבר. נמשיך אל טרסת הפילים ואל מקדשי ה"באיון ואל מקדש "טה פרום" החבוי בג'ונגל. בשעות הערב נעפיל אל גבעת "פנום באקאנג" ונצפה בשקיעה מרהיבה על כל מתחם "אנגקור וואט". (מותנה באישור). נוסף על כך נרחיק בנסיעה למקדש בנטאי סרי המרשים. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב משולב מופע פולקלור חמרי במסעדה מקומית. לינה בסיאם ריפ.

ימים 18-19  סיאם ריפ וסביבותיה - אגם טונלה ספ – טיסה 


היום ניסע אל מחוץ למתחם המקדשים. נסיעה קצרה ואחריה עלייה במדרגות, דרך ג'ונגל יפהפה, תביא אותנו אל "עמק 1000 הלינגמים" (Kbal Spean), מקום בעל חשיבות להינדואיזם, בו מפוסלים באבן אלפי פסלים ותגליפים לכבודו של האל שיווה. שייט באגם טונלה (בהתאם למפלס המים) ונצפה בכפרים הצפים ובתושבים המשמרים טכניקות דייג מסורתיות. לאחר מכן נחזור אל העיירה סיאם-ריפ נעבור לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל-אביב ביום ה-19. 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

תאריכי יציאה ומחיר

  • תוספת ליחיד: 759$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – בנגקוק – האנוי/ סיאם ריפ – בנגקוק – ת"א (טיסות אלעל לבנגקוק)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליולי 2018).
* טיסות פנימיות כמפורט. 
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים, לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.  
* מים מינרלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* סירה מהירה בנהר המקונג מצ'או דוק לפנום פן.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מערכת אוזניות שמע
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* מדריך/ה ישראלי/ת מנוסה מצוות דרכים.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל:
* מס יציאה מקמבודיה ומתאילנד (במידה ויש צורך ישולם במקום במזומן ע"י הנוסע)
* אשרת כניסה לוייטנאם וקמבודיה, 95$ לאדם.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.