אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
מסלול ייחודי וייטנאם-קמבודיה

מסלול ייחודי וייטנאם קמבודיה 17 ימים 2020

לוייטנאם יש יופי טבעי, חקלאי מדהים. חופים ארוכים, מפרצים בהם עדיין ספינות טיפוסיות: הג'נקות והסמפנים מטילות עוגן, מישורים החרוצים על ידי מאות נחלים ותמיד שדות האורז שצבע האיזמרגד הירוק חזק שלהם תופש את העין. תמיד זה סביב מים. זוהי תעלה קטנה שמובילה מים לחלקת האורז, זוהי תעלה גדולה שיוצאת מהמקונג ומתחברת לסעיף אחר שלו, זהו אגם ושלולית וביצה. זה תאו שחורש את השדה המוצף וזהו זוג איכרים מבוגרים שבקצב אחד מניפים מים  אל חלקת האורז שלהם. אלו הם ילדים שיושבים שעות עם חכה. 
קמבודיה היא בעיקר אנגקור וואט, אחד הקומפלקסים הדתיים המורכבים בעולם ובעיני מדריך הטיול האתר המרגש מכולם באסתטיקה, בארכיטקטורה ובאמנות שלו.
כרגיל תגלו שהבחירה במסלול, במלונות (בעיקר בוטיק) ובמסעדות (אתניות) ובתוכן היא ייחודית ושונה מהמקובל ב"שוק" הישראלי.  ככל האפשר השתדלנו לבחור בפינצטה את המקומות שיתנו טעם וערך נוסף לשהייה בוייטנאם.

היתרון של דרכים

 • סאפה ושבטי הצפון
 • שייט במפרץ האלונג
 • שייט על נהר הבושם
 • מופע פולקלור
 • סיור במחילות קוצ'י

מסלול הטיול

ימים 1-2ת"א - האנוי

טיסה מזרחה דרך  בנגקוק לעבר הנוי בירת וייטנאם. לאחר הנחיתה, העברה לבית מלון בהנוי ללינה.  

יום 3האנוי - האלונג

בבוקר נצא בנסיעה לעבר העיר האלונג הממוקמת במפרץ הלונג המפורסם. עם ההגעה נעלה לשייט במפרץ, במהלכו נתרשם מנופי המפרץ והכפרים הרבים בו המקיימים אורך חיים סימביוזי מרתק עם הים. נשוט ונתרשם משגרת המקומיים עד שנגיע אל האי קאט בה. עם ההגעה נצא להליכות קלות בשמורה. לינה וארוחת ערב על הספינה. 

יום 4 האי קאט בא – מפרץ לאנג חא – האנוי

היום נמשיך לשייט קסום במימי מפרץ האלונג בינות לאותם צוקים ואיים. המפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הנם מהיפים באסיה כולה. נמשיך לשוט בכפרים צפים ונתוודע לחיי היומיום של המקומיים. נשוט לעבר מפרץ לאנ-חא היפה ומשם בסיום השייט נצא לעבר הנוי. כולל ארוחת בוקר מאוחרת בשייט. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 5 האנוי - סאפה

יום מלא אותו נקדיש להאנוי, בירתה הצפונית של וייטנאם. נתחיל את סיורנו בכיכר באו-דין שם נראה את המאוזוליאום של הו צ'י מין, מנהיג המהפכה, ונציץ אל צריף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. נמשיך אל פגודת "העמוד הבודד", נבקר במקדש הספרות הקונפוציאני ומשם נמשיך אל הרובע העתיק שוקק החיים ונראה את מקדש NGOC- SON הנמצא באגם HOAN KIEM המהווה את אחד מסמלי העיר. לאחר הסיור  נצא בנסיעה לעבר סאפה. עם ההגעה ארוחת ערב והעברה למלון בסאפה. 

יום 6צפון וייטנאם – טיול אל הכפרים ושדות האורז 

סאפה (SAPA) היא עיירה קטנה יחסית המשמשת כמרכז מסחרי לשבטי ההרים. עם ההגעה ארוחת בוקר ונצא לטיול בין הכפרים והשבטים של הצפון נרחיק עד לכפרים לאו קאי וטא ואן, נשלב מפגשים מרגשים עם הכפריים כולל טיולים רגלים בכפרים ושדות האורז האין סופיים באזור. נראה כיצד חיים תושביהם בני ה"מונג" השחורים והדזאו האדומים ואחרים. בהמשך נחזור לספא לה"האם רונג" משם ניתן להביט על הנוף המרשים של העיר כולה שם נראה את גן הפרחים המרהיב ונהנה ממופע קסום שמבוצע ע"י אנשי שבטי ההר. לינה וארוחת ערב בסאפה.

יום 7סאפה – שוק "באק- הא" (שוק יום א') – חזרה להאנוי

נמשיך לשהות באזור הררי יפה זה נבקר בשוק  השבועי "באק הא" – Bac Ha (מתקיים רק ביום א') המשמש כמרכז מסחרי לתושבי האזור. נתרשם מרב-גוניות השבטים המגיעים ומהעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט וצבעיו הייחודיים. בשוק מוכרים הכול – ירקות, פירות, חמורים (עם האוכפים ובלעדיהם...) וכמובן מוכרים את מיטב הלבוש הצבעוני. אחר הצהרים נצא בנסיעה חזרה להאנוי בדרך המהירה החדשה שנפתחה. לינה בהאנוי.

יום 8הואה - נהר הבושם

בבוקר נצא בטיסה אל מרכז ויאטנם, אל העיר הואה. עם ההגעה בנסיעה להואה, עיר המלכים והקיסרים ובירתה האימפריאלית הקודמת של הממלכה. נסייר בעיר העתיקה, נבקר במצודה הקיסרית,  "העיר האסורה " של וייטנאם, בקברי הקיסרים  משושלות ניו-אן האחרונה. ניסע לאורך נהר הבושם החוצה את העיר ונבקר בפגודת טיין מו, המהווה מרכז בודהיסטי חשוב במרכז המדינה. ארוחת ערב ולינה בהואה. 

יום 9 הואה - הויאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון הויאן. עם ההגעה להויאן נצא לסיור בעיר. הויאן עיר מרתקת שימרה את האופי העתיק שלה, עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. לא נוותר על ביקור במוזיאון העיר, בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין בגשר היפני בן 400 השנים, בבית העתיק ובשוק ותוסס ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בהויאן.

יום 10 הויאן - הו צ'י מין סיטי

בבוקר נסיים את סיורנו ובהתאם ללוח הטיסות נטוס דרומה לעבר הו צ'י מין סיטי הידועה יותר בשמה הקודם, סייגון ואשר שימשה כבירת דרום וייטנאם עד לאיחוד בשנת 1975. עם ההגעה נצא לסיור בעיר, את המבנים המרתקים של קתדרת נוטרדרם, בית הדואר המרכזי, בית האופרה ושוק בן טאן. נערוך סיור ברובע הסיני שם נראה את פגודת טיין האו וכנסיית הקדוש פרנסיס חבייר המראה את הקשר ההדוק בין הקהילה הסינית לממשל הקולוניאלי. נתרשם מהשילוב המרתק של הסגנון המערבי והאסייתי. לאחר ארוחת ערב נצא למופע בובות המים. 

יום 11 הו צ'י מין סיטי – טאי נין- מחילות קוצ'י

נסיעה מערבה לעבר העיר טאי נין מרכז הדת המקומית, קאודאי, שם נבקר במקדש של כת הקאודאי, דת מקומית ייחודית אשר צמחה בשנות ה-20 של המאה העשרים והמשלבת תורות מהמזרח ומהמערב. משם נמשיך אל אזור קו-צ'י בו נמצאות המנהרות המפורסמות, 200 ק"מ אורכן, אשר שימשו את לוחמי הוייטקונג במאבקם העקוב מדם נגד האמריקאים בשנות ה - 70. נשוב ללינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 12 דלתת המקונג – וין לונג – קאן תו 

את היומיים הבאים נקדיש לטיול באזור המיוחד של דלתת המקונג, במפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. את הטיול נתחיל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. נצא בשייט לאזור כפרי רווי בבוסתנים טרופיים וכפרים רבים. במהלך השייט נחשף לתעשייה המרהיבה של ציוויליזציית דלת מקונג. נראה את טכניקות ההכנה של מחצלות עשב, לבנים בוץ, נייר אורז וממתקי קוקוס. נבקר בשוק הצף של קאי בה, מגוון עשיר של ומלא בכל טוב של סחורה ובו כל הדוכנים על גבי סירות. נראה גם את התעשייה המקומית הפורחת, של עבודות נייר ונתוודע למוצריה. לעת ערב, נגיע אל קאן-תו לארוחת ערב  וללינה.  

יום 13 הר סם – צ'או דוק

מוקדם בבוקר נצא בשייט לביקור בשוק הצף של קאי ראנג, ייחודו של השוק בזה שהוא נמצא על מפגש נהרות ותעלות מים, המאפשרים לכל החקלאים בסביבה להביא את מרכולתם בקלות אל השוק – אם גובה המים מספיק. השוק ממוקם בלב אזור מלא בוסתנים, פרדסים וגני ירק. נמשיך ונעפיל לתצפית מהר סאם החולש על מישור רחב ידיים ומשובץ בשדות מעובדים. נצא בסירות לביקור בכפר של בני הצ'אם. את הלילה נבלה בצ'או דוק. 

יום 14  סירה מהירה בנהר המקונג – חציית הגבול לקמבודיה – פנום פן – סיאם ריאפ

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בשייט על סירה מהירה לכיוון פנום פן בירת קמבודיה, הממלכה המשתקמת של דרום מזרח אסיה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר. במידה ויאפשר לנו הזמן נראה את גבעת פן, ארמון המלך ואת כלא טול סלנג. העברה לשדה התעופה והמשך טיסה לעבר סיאם ריאפ השוכנת בסמוך למתחם המקדשים "אנקור ואט". עם הנחיתה ארוחת ערב ולינה בסיאם ריאפ.

יום 15 מתחם המקדשים "אנקור ואט" 

שרידי אנקור הנם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה. המתחם המפורסם נבנה בין המאות ה- 7 וה- 11 בתקופה בה שלטה ממלכת הח'מרים באזור. את הסיור נתחיל, בשער הדרומי וב-אנקור תום (אנקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר בבאיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים, בטרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך היושב בראשה. נראה דמויות שֵׁדים מגולפות ויצורים מיתולוגיים נוספים. אחר הצהרים נבקר ב-טא פרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר ב-אנקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי המקודש לאל ההינדו-ווישנו. בערב ארוחת ערב והופעת פולקלור.

ימים 16-17מתחם המקדשים "אנקור ואט" – תל אביב

היום נצא למתחם המקדשים הרחוקים, אזור שעד לפני כמה שנים היה סגור למטיילים ומאפשר מפגש נדיר עם האתרים הפחות מפורסמים והיותר מיוחדים, כולל שייט אל אגם טונלה סאפ. ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל-אביב ביום ה-17. 

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  17/02/2020

  מחיר

  3,689 $

  מדריך

  הערות

  מסלול מיוחד - בהדרכת ירון אלקלעי

תוספת ליחיד: 659$

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות ת"א – בנגקוק – האנוי/ סיאם ריפ – בנגקוק – ת"א (דרך יעד ביניים לבנגקוק)
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון נובמבר 2019).
* 3 טיסות פנימיות: הנוי – הואה, דנאנג – סייגון, פנום פן – סיאם ריאפ.
* מלונות מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות מעולה בערים, לודג'ים בג'ונגל.
* כלכלה: ע.ב חצי פנסיון/ שתי ארוחות ביום.  
* מים מינרלים צ'ופרים ופינוקים לאורך המסלול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג כמקובל במזרח להעברות וסיורים.
* סירה מהירה בנהר המקונג מצ'או דוק לפנום פן.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מופעים כפי שמופיע בתוכנית.
* שירותי סבלות.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר לא כולל:
* מס יציאה מקמבודיה ומתאילנד (במידה ויש צורך ישולם במקום במזומן ע"י הנוסע)
* אשרת כניסה לוייטנאם וקמבודיה, 95$ לאדם.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

D