תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן - לשומרי מסורת - צבעי השלכת - 13 ימים

טיול גאוגרפי מקיף - מהירושימה ועד טוקיו כולל הכפרים של עמק קיסו | חו"ל ברמה אחרת | טיולים לשומרי שבת

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

היתרון של דרכים

 • שני ימי סיור בטוקיו
 • שייט באגם אשי
 • ביקור במוזיאון השואה
 • נסיעה ברכבת המהירה ("בולט")
 • שייט לאי מיאג'ימה

מסלול הטיול

יום 1 יום א': תל אביב – אוסקה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לאוסקה.

יום 2 יום ב': אוסקה

בהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור בעיר.
נעלה לגורד השחקים הענק Floating Garden Observatory, נעלה במעלית מהירה ונראה את כל אוסקה פרוסה מתחת, ההרים מסביב לעיר, הים, ארכיפלג האיים מהם מורכבת העיר, הגשרים העצומים שמחברים בין האיים. נמשיך לרובע Dotonbori המלא במקומות בילוי קניות ומסעדות משני ציידי הנהר Dotonbori-Kawa. ארוחת ערב. לינה באוסקה.
אוסקה - עם אוכלוסייה של 2.5 מיליון איש, אוסקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן. תושבי העיר נחשבים כאנשים נעימי הליכות, ולתיירים שהות שם תהיה קלה ככל האפשר. העיר עצמה גדושה בהיסטוריה מימי הקיסר, אז קראו לעיר נאניווה והיא הייתה עיר הבירה. העיר מאוד יפה בשעות הלילה בה פניה הליליים מלאי ניאון, מסעדות טובות, ופאבים ומציעים את מיטב השיכר של האזור.

יום 3 יום ג': נארה - קובה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בביקור במרכז המבקרים ותצפית על גשר אקשי-קייקו, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מטרים. נמשיך בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה בירתה של יפן למשך פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודאי-ג'י (Todaiji) אתר בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. זהו מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המתחם ובו איילות המטיילות חופשי ונהנות מליטופי המבקרים. לאחר הביקור נצא בנסיעה לקובה, עיר נמל עתיקה אשר נהרסה ברעידת אדמה בשנת 1995. נסייר בעיר ונטייל בטיילת ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב בבית חב"ד. לינה בקובה.

יום 4 יום ד': גשר אקשי-קייקו – הירושימה – פארק ומוזיאון השלום

לאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה לעבר הירושימה ((Hiroshima. הירושימה העיר שספגה את פצצת האטום במלחמת העולם השנייה, אחד מהאירועים הטראגיים והקשים במאה- 20. מאז שוקמה העיר כל כולה מטרה אחת - קידום השלום והאחווה והתנגדות לנשק גרעיני. נצא בשייט לאי מיאג'ימה ((Miyajima זהו האי המקודש הידוע ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Itsukushima Jignja) ובו שערי הכניסה – טורי (Tori). האי נחשב ל"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה ביותר ביפן". בדרך נבקר במוזיאון השואה ומפגש עם קהילת בית שלום בפוקויאמה. ארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 5 יום ה': הירושימה – "רכבת בולט" - קיוטו

בבוקר נשלים את סיורינו בהירושימה. נצא לסיור בעיר ונבקר בפארק ובמוזיאון השלום. במידה ויותיר לנו הזמן נבקר גם בגן שוּקיאָן היפייפה, שפירושו "גן הנוף המכווץ" Shukkien Garden)). לאחר הביקור נצא בנסיעת רכבת ה"בולט" המפורסמת – השינקָנסֶן (Shinkansen) אחת מהרכבות המהירות בעולם, הנוסעת לפרקים במהירות העולה על 300 קמ"ש, לקיוטו. בערב נסייר ברובע גיון – רובע הגיישות. ארוחת ערב בבית חב"ד. לינה בקיוטו.

יום 6 יום ו': קיוטו

את היום נקדיש לסיור בבירה העתיקה קיוטו. נתחיל בביקור במקדש קינקאקוג'י (Kinkaku Ji), הנקרא גם מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji) המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן. נבקר בטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי.
קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן. עם ההגעה וככל שיותיר לנו הזמן נטייל בקיוטו. בערב קבלת שבת בבית חב"ד בקיוטו

יום 7 שבת: קיוטו

לאחר התפילה וסעודת שבת - סיור רגלי בבירה העתיקה – קיוטו. לינה בקיוטו

יום 8 יום א': עמק קיסו – אינויאמה

בבוקר נשלים את סיורינו בקיוטו. נערוך טקס תה מסורתי ונצא לעבר עמק קיסו. נטייל באזור ונבקר בכפר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נקסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 9 יום ב': הר פוג'י - האקונה

הבוקר נצא לתצפית מרהיבה מאגם קוואגוצ'י (בהתאם למזג האוויר) על הר פוג'י. משם נמשיך אל האקונה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. עם ההגעה נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. לינה יפנית מסורתית באזור.

יום 10 יום ג': טוקיו

הבוקר נשלים את סיורינו בקרבת הר הפוגי ונצא בנסיעה אל עבר בירת יפן – טוקיו.
טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.
עם ההגעה נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נטייל גם בשכונת הראג'וקוּ (Harajuku) , נעלה אל מגדל העירייה שברובע שינג'וקו הססגוני והתוסס, לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. ארוחת ערב בבית חב"ד ולינה בטוקיו.

יום 11 יום ד': טוקיו – העיר הישנה (תחתית)

נתחיל עם ביקור במתחם התוסס של רובע אסאקוסה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno). נבקר במוזיאון הלאומי של טוקיו, אחד המוזיאונים המפורסמים בעולם שמציג תערוכות מתחלפות על פי עונות השנה. בהמשך היום במידה ויותיר לנו הזמן נחלוף על פני רובע אקיהברה (Akihabara)- "רובע החשמל" של טוקיו ומרכז תרבות הפופ היפנית. נשוטט ברובע היוקרתי גינזה ונתרשם מהמבנים היוקרתיים וחנויות הכלבו המפוארים. לינה בטוקיו.

יום 12 יום ה': סיור בטוקיו הרובעים – טיסה טוקיו - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא להמשך סיורים בטוקיו. בערב נבקר ברובע שיבויה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרים את הכיכר ומהפעילות התוססת והשוקקת. ובמידה ויותיר לנו הזמן נצא לעבר רובע אודאיבה – הבנוי על האי המלאכותי הסמוך לעיר. נסייר ככל שיותיר לנו הזמן. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה מטוקיו לארץ.

יום 12 יום שישי: נחיתה בת"א

בהתאם לשעת ההמראה, נחיתה בתל אביב.

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  31/10/2021

  מחיר

  5,089 $

  מדריך

  הערות

  חדווה בידרמן

 • תאריך

  07/11/2021

  מחיר

  5,089 $

  מדריך

  הערות

  רונית סלע

 • תוספת ליחיד: $ 789

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים).
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לאפריל 2021).
* מלונות מדרגת תיירות ראשונה/ טובה, לילה אחד בחדרים יפניים מסורתיים טיפוסיים.
* כלכלה: חצי פנסיון/ אפשרות להכנת כריכים לצהריים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.


המחיר לא כולל:

* שתייה בארוחות.
* ביטוח נוסעים.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.