תפריט ראשי

אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן - לשומרי מסורת - 13 ימים

טיול גיאוגרפי מקיף - מהירושימה ועד טוקיו כולל הכפרים של עמק קיסו
חו"ל ברמה אחרת | טיולים לשומרי שבת

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.

לתכנית הטיול המעודכנת

לפרטים נוספים והרשמה: עדנה טובולסקי 0544529201 או יעל מיטל 0544529202

היתרון של דרכים

  • שני ימי סיור בטוקיו
  • שייט באגם אשי
  • מדיטציה וטקס תה בקיוטו
  • נסיעה ברכבת המהירה ("בולט")
  • שייט לאי מיאג'ימה

מסלול הטיול

ימים 1-2 ימים א'-ב': תל אביב – טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו – בירת יפן. עם הנחיתה נצא לטיול בבירת יפן. נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נטייל גם בשכונת הַרַאג'וּקוּ (Harajuku). נמשיך ונעלה אל מגדל העירייה שברובע שינג'וקו הססגוני והתוסס, לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. בהמשך היום נבקר ברובע אודאייבה הבנוי על אי מלאכותי, אליו נגיע דרך גשר ריינבואו המרשים. העברה למלון ללינה בטוקיו. 

טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

יום 3 יום ג': טוקיו החדשה 

נתחיל את יומנו בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market). נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקוּסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno). נבקר במוזיאון הלאומי של טוקיו, המוזיאון הגדול ביפן, המאכלס בתוכו יותר מ-87,000 פריטים. המוזיאון מחזיק ברשותו קולקציית אמנות יפנית הגדולה בעולם הכוללת ציורים, פסלים, מסכות, בדים ועוד. כמו כן, נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרים את הכיכר ומהפעילות התוססת והשוקקת. לינה בטוקיו.

יום 4 יום ד': האקונה – הר פוג'י 

את היום נקדיש לסיור באזור האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. נתחיל בשייט באגם אשי (בהתאם לתנאי מזג האוויר). נמשיך לביור בהאקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. משם נעלה ברכבל מאגם קוואגוצ'י לתצפית מרהיבה על הר פוג'י (בהתאם למזג האוויר). בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. לינה יפנית מסורתית באזור. 

יום 5יום ה': עמק קיסו – מוזיאון סוגיהרה - גיפו

בבוקר נצא לעבר העיר מצומוטו. מטסומוטו המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מֵצוּמוֹטוֹMatsumoto)). ומשם נצא בנסיעה  בדרך הררית באלפים היפנים לעבר הכפר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נאקאסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. בהמשך ניסע אל העיירה יאוצו הידועה בזכות היותה עיירת הולדתו של חסיד אומות עולם – סמפו סוגיההרה. נבקר במוזיאון וגבעת האנושות וניחשף לסיפור המרגש. לינה וארוחת ערב באזור.

יום 6 יום ו': קיוטו הבירה העתיקה

בבוקר נצא בנסיעה לעבר קיוטו הבירה העתיקה. קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן. עם ההגעה וככל שיותיר לנו הזמן נטייל בקיוטו. נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן. אחה"צ התארגנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת. לינה בקיוטו/או בקובה

יום 7שבת: קיוטו/קובה

לאחר התפילה וסעודת שבת - סיור רגלי בבירה העתיקה – קיוטו. בערב נסייר ברובע גיון – רובע הגיישות. לינה בקיוטו/ בקובה

יום 8 יום א': נארה - קיוטו

את היום נתחיל בנסיעה לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה בירתה של יפן למשך פחות ממאה שנים. מתקופה זו נותרו מקדשים רבים בפארק גדול ויפה, שאיילים משוטטים בו בחופשיות. נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) אתר בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים. זהו מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המתחם ובו איילות המטיילות חופשי ונהנות מליטופי המבקרים. בצהריים נשוב לקיוטו ונבקר בטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות הצרים שבאזור קיומיזו דרה. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל. לינה בקיוטו.

יום 9 יום ב': יער הבמבוק - גשר אקאשי – קובה

את הבוקר נפתח במדיטציה וטקס תה באחד ממקדשי העיר. נמשיך לטיול רגלי ברובע ארשאיאמה המוכר בזכות יער הבמבוק המרשים שמתפרש לאורך הנהר. בתום הביקור נצא מערבה לעבר קובה. נתחיל עם ביקור ותצפית על גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. לאחר הביקור נצא בנסיעה לקובה, עיר נמל עתיקה אשר נהרסה ברעידת אדמה בשנת 1995. נסייר בעיר ונטייל בטיילת ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב בחב"ד. לינה בקובה.

יום 10יום ג': קובה - הירושימה 

הבוקר נצא מערבה לעבר הירושימה ((Hiroshima - העיר שספגה את פצצת האטום במלחמת העולם השנייה, אחד מהאירועים הטראגיים והקשים במאה ה-20. מאז שוקמה העיר, כל כולה מטרה אחת - קידום השלום והאחווה והתנגדות לנשק גרעיני. בדרכינו נבקר בעיר הימג'י - בעיר נמצאת אחת הטירות היפות והידועות ביפן טירת הימג'י. הטירה נקראת גם טירת האנפה הלבנה והוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1993. נצא בשייט לאי מיאָגִ'ימה ((Miyajima זהו האי המקודש הידוע ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Itsukushima Jignja) ובו שערי הכניסה – טורי (Tori). האי נחשב ל"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה ביותר ביפן". לינה בהירושימה.

יום 11יום ד': הירושימה – פארק ומוזיאון השלום- "רכבת בולט" - טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפארק ובמוזיאון השלום. לאחר הביקור נצא בנסיעת רכבת ה"בולט" המפורסמת – השינקָנסֶן (Shinkansen) אחת מהרכבות המהירות בעולם, הנוסעת לפרקים במהירות העולה על 300 קמ"ש, לטוקיו. עם ההגעה נשוטט ברובע היוקרתי גינזה ונתרשם מהמבנים היוקרתיים וחנויות כלבו מפוארים... לינה וארוחת ערב בטוקיו.

יום 12 ימים ה' – ו': טוקיו – העיר הישנה (תחתית)– ת"א

הבוקר נסיים את הסיור בטוקיו ככל שיתאפשר, בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ. בחלק מהמסלולים הנחיתה ביום 13.

  • תוספת ליחיד: $879

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לספטמבר 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* כלכלה: חצי פנסיון/ הכנת כריכים לצהריים.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.
המחיר לא כולל:
* שתייה בארוחות. 
* ביטוח נוסעים. 
* הוצאות ושירותים אישיים. 
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.
* טיפ/ תשר למדריך הישראלי, נהוג לתת בן 4-5 $ ליום לאדם.