אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן ליפן

יפן - צבעי השלכת - 17 ימים - מסלול מיוחד כולל אי האמנים נאושימה

פירושו של השם יפן הינו "מקור השמש", ביפנית הוגים זאת ניהוֹן. יפן ידועה בנוסף כ"ארץ השמש העולה".

יפן הינה ארכיפלג של איים געשיים הממוקמת מצפון האוקיינוס השקט ומזרחה לחופי מעצמה אסיאתית נוספת- סין, היא המדינה ה-6 בעולם מן הבחינה התעשייתית וה-3 במדד העוצמה הכלכלית.

תחת סביבה מבודדת, כשהיא מוקפת בים מכל עבר, התפתחה באומה היפנית זהות לאומית-תרבותית הנפרדת ממדינות אסיאתיות אחרות. יפן הינה אומה פרגמטית ומעשית, הנכונה להטמיע בתוכה את מיטב אוצרות התרבות הבאים מן האחר, ויחד עם זאת היא עדיין שמרנית ונוקשה, ושומרת בקנאות על מסורת ייחודית לה.

טיול מאורגן ליפן יכלול אתרים מרהיבים בערים מודרניות עם שילוב באזורי הכפר, יחד עם היכרות עם התרבות המקומית וההסטוריה המיוחדת והעשירה.

SOLD OUT

היתרון של דרכים

  • אי האמנים נאושימה
  • האי מאיג'מה
  • האלפים היפנים
  • מדיטציית זן באוקאיימה
  • רובע הגיישות גיון
  • הופעה בבית שלום
  • נסיעה ברכבת הבולט

מסלול הטיול

יום 1-2תל אביב - טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו –  בירת יפן. עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטוקיו.
טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

יום 3 רכבת מהירה להירושימה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה אל הירושימה. עם ההגעה נצא בשייט לאי מיאג'ימה Miyajima זהו אי מקודש הידוע בשער הכניסה – טורי (Torii), ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Tsukushima-Jinja). בתקופה העתיקה הכניסה למקדש הייתה אכן דרך השער הזה. חלק מהמקדש בנוי בכלונסאות ממש על המים ואפשר לראות שם את ההבדלים הבולטים בין הגאות והשפל. האי נחשב כ"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה  ביותר ביפן". נשוב אל העיר לארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 4הירושימה – קורשיקי – אוקאימה

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בהירושימה. נבקר בגן שוקייאן היפיפה, שפירושו גן הנוף המכווץ Shukkien Garden)). לאחר נמשיך  בנסיעה מזרחה לעיר קורשיקי. עיירה זו, המרושתת תעלות מים,  שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה ה- 19, כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. נסייר שם במרכז העתיק ולאחר הסיור נמשיך בנסיעה לכיוון אוקאימה. ארוחת ערב ולינה באוקאימה.  

יום 5האי נאושימה

נקדיש את היום לאי נאושימה בו התאגיד העסקי Benesse corporation , הקים מוזיאונים ובתי מלון וייסד את "פסטיבל האמנות של הים הפנימי". במעשיו המציא התאגיד "יש מאין" תיירותי ותרם תרומה חסרת תקדים לתיירות של המחוז כולו וגם לסצנת האומנות היפנית. במרכז האי שלושה מוזיאונים של האדריכל טאדאו אנדו. לינה באוקיאמה.

יום 6אוקאימה – כפר הקדרים אימבה - גשר אקשי - קיוטו

את הבוקר נפתח במדיטציה במנזר זן שתלווה בטקס תה באחד מהמנזרים הבודהיסטיים באזור. נמשיך לביקור בכפר הקדרים אימבה בו עיקר העיסוק בטכניקת הBIZEN העתיקה. שם נבקר בבית מלאכה מקומי. נמשיך לתצפית במרכז המבקרים של גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. משם נמשיך בנסיעה לבירה העתיקה – קיוטו. נתחיל את ביקורנו בקיוטו במקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי כולל סיור בגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על אגם המים שבתוכו. לינה בקיוטו.
קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.

יום 7קיוטו

נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב.המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji) המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות העיר העתיקה שם גם נאכל ארוחת צהריים, ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה ונצפה בהופעת מוזיקה יפנית מסורתית שתנוגן ע"י אומנים יפנים. לינה קיוטו. 

יום 8 קיוטו - נארה

נמשיך בדרכינו לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים, אשר נותרו בה מקדשים רבים ופארק גדול ויפה, על רקע הרים וגנים שאיילים משוטטים בו בחופשיות.  נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים, הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים ואחד מפלאי העולם הבודהיסטי העתיק. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המקדשים ובו איילות הנהנות מהצומח שבו. אחר הצהריים נשוב לקיוטו להמשך סיורים. במידה ויותיר לנו הזמן, נמשיך לטיול ברובע ארשייאמה, על גדות הנהר בו המקומיים דגים בעזרת קורמורנים ונטייל ברגל ביער הבמבוקים העבות. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל. לינה בקיוטו.

יום 9 קיוטו - קאנאזאווה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. עם ההגעה נתחיל עם ביקור בשוק הדגים של קנזאווה – Omicho Market – שם נתרשם מהמגוון הימי של האזור. נתחיל את ביקורנו בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה וברובע הסמוראים העתיק. לעת ערב נצא לרובע היגשי צ'איה שהוא רובע הגיישות עם בתי עץ עתיקים. שם נבקר בבית תה(בית הארחה) שפעל מאות שנים. ברובע זה נראה עבודות שונות בעיבוד עלי זהב, התעשייה המפורסמת ביותר של העיר קנאזאווה. ארוחת ערב ולינה באזור קנאזוואה.

יום 10קנאזאווה - שירקאווה גו- טאקיאמה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לכיוון טאקיאמה. בדרך נבקר בכפר שירקאווה-גו Shirakawa-go)) כפר יפני מסורתי, בנוי כולו עץ וקש. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי", (gassho-zukuri) אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. שם נבקר באחד הבתים. משם נמשיך לעיר העתיקה הקסומה טַאקַיאמַה (Takayama) הנמצאת בלב האלפים היפנים... עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו, בפסטיבל היבול. כולל ארוחת ערב. לינה בטאקיאמה.

יום 11 שוק איכרים – עמק קיסו - מטסומוטו

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לגדות הנחל לשוק הבוקר הססגוני של העיירה בו נשמרת מסורת בת מאות שנים במהלכה נמכרת בשעות הבוקר התוצרת החקלאית של כפרי האזור . משם  נצא בנסיעה  בדרך הררית באלפים היפנים לעבר הכפר צומאגו (Tsumago) שם נצא למסלול הליכה מקסים על קטע עתיק על דרך הדואר נאקאסנדו, בין הכפרים היפנים הציוריים צומאגו ומאגומה. לאחר מכן, נמשיך לעבר העיר מטסומוטו. מטסומוטו המוכרת בזכות טירת הכתר – טירת מטסומוטו Matsumoto)). לינה במטסומוטו.

יום 12 אגמי הפוג'י – מוזיאון הקימונו – הכפר אושינו הקאי

בבוקר נעזוב את מצומוטו לעבר האגמים שלמרגלות הר הפוג'י.  נערוך תצפית על ההר מאגם קווגוצ'י היפה מבין האגמים. נמשיך לביקור במוזיאון הקימונו של האמן הנודע Ichiko Kubota. לאחר הביקור נמשיך לעבר הכפר אושינו הקאי הידוע בזכות המעיינות הצלולים שבעבר היו הזינו אגם נוסף.  בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית באזור.

יום 13 האקונה – טוקיו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם. שם נבקר ב במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. בצהריים נצא לעבר טוקיו. עם ההגעה נתחיל עם ביקור ברובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם, נמשיך לביקור באקיהברה (Akihabara)- "רובע החשמל" של טוקיו. שם נוכל לצפות על מגדל טוקיו המתנשא לגובה של 333 מ' ונראה מכל קצוות העיר. לינה בטוקיו
טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים.

יום 14 טוקיו

נתחיל את יומנו בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market) (בהתאם לאישור הרשויות). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno) אשר בתקופת האביב מלא בעצי דובדבן פורחים. נבקר גם במוזיאון אדו, הממחיש את המעבר מכפר הדייגים אדו לבירה התוססת טוקיו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

יום 15 ניקו (Nikko) – מקדש טושוגו – מפל קגון

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיירה היפה ניקו. ניקו הציורית שוכנת בן הרים, יערות ונוף מיוחד. ליפנים יש אמרה "מי שלא ראה את ניקו, לא ראה דבר יפה יותר מימיו". ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ ((Toshogu Shrine המיוחד, עם הקבר בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636 לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת והוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י ((Lake Chuzenji. לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון Kegon Falls)) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י (כולל ירידה במעלית).  אחר הצהריים נשוב ללינה בטוקיו. כולל ארוחת ערב

יום 16-17 טוקיו- ת"א

את היום נקדיש לסיור בעיר טוקיו. נתחיל בסיור במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נבקר ברובע הַרַאג'וּקוּ (Harajuku) , שם מדי יום א' מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נסייר גם ברובע שינג'וקו הססגוני שם גם נעלה לתצפית על העיר. נמשיך לרובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. בהתאם לשעת ההמראה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

  • תוספת ליחיד $1,089

כלול / לא כלול

המחיר כולל:
* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון ליוני 2019).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* חצי פנסיון.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

1