אזור גיאוגרפי

מדינות

סוג טיול

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 389
טיול מאורגן ליפן

יפן – ארץ השמש העולה 15 ימים – פריחת הדובדבן

 

יפן – פרוש השם "מקור השמש" 日本, ביפנית הוגים את השם: ניהוֹן ומכונה גם בשם: "ארץ השמש העולה". יפן הינה ארכיפלג איים געשי בצפון האוקיינוס השקט ממזרח לחופי סין, ולמרות היותה מדינה בינונית מבחינת שטחה, יפן היא המדינה השישית בעולם מבחינה תעשייתית, והמדינה השלישית מבחינת עוצמתה הכלכלית. 

יפן- המוקפת מים מכל עבר, אשר גרמו לבדידותה, אפשרה ליפנים לבנות את זהותם הלאומית והתרבותית – בנפרד מזו של אסיה. כשרצו היפנים, היו נפתחים אל העולם וסופגים השפעות תרבויות מערביות, אך פעמים רבות היו מסתגרים בתרבותם בבידוד מוחלט. בדידות/פתיחות זו, הפכו את יפן לאומה בעלת צביון משלה – אומה מעשית ופרגמאטית, הנכונה להטמיע לתוכה את המיטב מתרבותם של אחרים אך בה בעת – שמרנית ונוקשה, השומרת בקנאות על מסורתה. 

נבקר באתרים מרהיבים, בערים מודרניות, באזורי הכפר ובנופים ייחודיים של יפן, ותוך כדי כך נערוך הכרות עם התרבות המקומית וההיסטוריה העשירה של המדינה המרתקת הזאת.
 

היתרון של דרכים

 • הירושימה
 • מנזר זן
 • הר פוג'י
 • רחצה במעיינות חמים
 • הופעה בבית שלום
 • נסיעה ברכבת הבולט
 • מקדש פבילון הזהב
 • שייט למקדש הצף

מסלול הטיול

יום 1-2תל אביב - טוקיו

נצא בטיסה מת"א (דרך יעד ביניים) לטוקיו –  בירת יפן. עם הנחיתה העברה למלון ללינה בטוקיו.
טוקיו – פרוש השם "הבירה המזרחית". טוקיו מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה, כאשר היא  ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו שהוא האי הראשי של יפן. טוקיו בירת יפן משנת 1,868 ומקום מושבו של הקיסר. עיר בה ניגודים רבים, תוססת ומתקדמת אשר אין בה רגע דל, לצד עיר של מסורת נוקשה וקפדנית. עיר של ישן מול חדש, של גורדי שחקים מפוארים לצד רחובות עתיקים, עיר של כבישים סואנים ותחבורה מתקדמת לצד פארקים ירוקים וגנים מעוצבים.

יום 3רכבת מהירה להירושימה

לאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה ברכבת ה"בולט" המהירה אל הירושימה. עם ההגעה נצא בשייט לאי מיאג'ימה Miyajima זהו אי מקודש הידוע בשער הכניסה – טורי (Torii), ועליו נמצא ה"מקדש הצף" (Tsukushima Jinja). בתקופה העתיקה הכניסה למקדש הייתה אכן דרך השער הזה. חלק מהמקדש בנוי בכלונסאות ממש על המים ואפשר לראות שם את ההבדלים הבולטים בין הגאות והשפל. האי נחשב כ"אחד משלושת המקומות עם הנוף היפה  ביותר ביפן". נשוב אל העיר לארוחת ערב ולינה בהירושימה.

יום 4 הירושימה – קורשיקי – אוקאימה

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בהירושימה. נבקר בגן שוקייאן היפיפה, שפירושו גן הנוף המכווץ Shukkien Garden)). לאחר נמשיך  בנסיעה מזרחה לעיר קורשיקי. עיירה זו, המרושתת תעלות מים,  שימרה צביון מסורתי ובמקביל אפשר לראות בה את השינויים שחלו במאה ה- 19, כאשר התעשייה נכנסה ויפן הפכה למדינה מתועשת. נסייר שם במרכז העתיק ולאחר הסיור נמשיך בנסיעה לכיוון אוקאימה. ארוחת ערב ולינה באוקאימה.  

יום 5אוקיאמה – גשר אקשי - נארה – קיוטו

את הבוקר נפתח במדיטציה במנזר זן שתלווה בטקס תה באחד מהמנזרים הבודהיסטיים באזור. לאחר נצא לתצפית במרכז המבקרים של גשר אקאשי, גשר המייתרים הארוך בעולם הן בממדי המפתח המרכזי והן באורכו הכולל ומגיע לאורך של 3,911 מ'. נמשיך לנארה (Nara) שנבנתה במאה השמינית ושימשה כבירה פחות ממאה שנים, אשר נותרו בה מקדשים רבים ופארק גדול ויפה, על רקע הרים וגנים שאיילים משוטטים בו בחופשיות.  נבקר במקדש טודייגי (Todaiji) מקדש בודהיסטי, מהמרשימים במקדשים היפנים, הוא מבנה העץ הגדול בעולם, ובו פסל בודהא ענק מברונזה, שגובהו 16 מטרים ואחד מפלאי העולם הבודהיסטי העתיק. נבקר גם בגן האיילות – הגן המקיף את המקדשים ובו איילות הנהנות מהצומח שבו. לאחר מכן נצא בנסיעה אל הבירה העתיקה – קיוטו. נתחיל את ביקורנו בקיוטו במקדש היאן, אשר נבנה בסגנון של ארמון סיני מסורתי ובו  הגן היפיפה עם מבנה עץ שבנוי על המים. בערב נצא להופעת בית שלום – יפנים אוהבי ישראל. ארוחת צהריים ולינה בקיוטו.
קיוטו - בירתה העתיקה של יפן. בעיר מאות גנים יפנים, לא פחות מ-1,600 מקדשים בודהיסטים וכ-400 מקדשי שינטו בבנייה יפנית מסורתית. שימשה כבירתה של יפן מעל 1,000 שנים (794 - 1686). קיוטו, על אלפי מקדשיה, משמשת עד היום מרכז תרבות מסורתית יפנית ומרכז הפילוסופיה והאומנות של יפן.

יום 6קיוטו הבירה העתיקה

נתחיל בביקור במקדש קינקהקוגי (Kinkaku Ji), הנקרא גם  מקדש פבליון הזהב. המקדש בנוי על שפת אגם קטן, הוא מצופה כולו זהב ובולט על רקע ההרים הירוקים סביב ומוגדר כנכס עולמי ע"י אונסקו. נבקר גם במקדש ריואנג'י(Ryoanji)  המפורסם בזכות גן האבנים שבו (Stone Garden), והוא דוגמא מצוינת לעיצוב גן "יבש", שבו מגולמת כל תורת הזן . נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) מקום מושבו של השוגון, גם הוא מוגדר כנכס עולמי. נשוטט ברחובות העיר העתיקה ונבקר גם בשוק האוכל של נישיקי (Nishki) והמדרחוב הססגוני שבקרבתו. בערב נבקר ברובע גיון (Gion), רובע הגיישות (המארחות המסורתיות), מפורסם בכל יפן ושומר על אופיו ועל המסורת העתיקה ונצפה בהופעת מוזיקה יפנית מסורתית שתנוגן ע"י אומנים יפנים. ארוחת ערב ולינה בקיוטו. 

יום 7קיוטו - קנאזאווה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בניסעה לכיוון האלפים היפנים. נגיע לקאנזאווה שהיתה כפר קטן שהחל להתפתח במאה ה-16, נשלטה במשך 300 שנים על ידי המשפחה הגדולה השניה בגודלה ביפן. השלטון השכיל לשמור על העיר ממלחמות ואף נתנה דחיפה עצומה לפיתוח חיי האומנות שפרחו בעיר, בשעה שבאזורים אחרים השחיזו חרבות ורקמו מזימות. עם ההגעה לעיר נתחיל עם ביקור ובשוק הדגים של קנזאווה – Omicho Market בו מוצגים לראווה מגוון מאכלי ים ייחודיים לקנזאווה. נשוטט ונתרשם מהמגוון, ניקיון והאסטטיקה וכל אחד יוכל להתנסות במטעמים.... נמשיך את ביקורנו בגן קנרוקואן (Kenrokuen Park), גן זה נחשב לאחד משלושת הגנים היפים ביותר ביפן והוא לבד מצדיק ביקור בקאנזאווה. נמשיך לשוטט ברחובות העיר העתיקה של קאנאזוואה וברובע הסמוראים העתיק. ארוחת ערב ולינה באזור קנאזוואה.

יום 8קנאזאווה - שירקאווה-גו- טקיאמה 

לאחר ארוחת הבוקר נסיים את סיורנו בקנאזאווה ומשם נמשיך לכפר שירקאווה-גוֹ (Shirakawa-gō), כפר יפני מסורתי, גם הוא בנוי כולו עץ וקש. נבקר במוזיאון הפתוח בו תצוגה של בתי איכרים שנבנו בצורה ייחודית המתאימה לאקלים במקום. סגנון ייחודי זה "גאשו זוקורי", אשר מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה, הכפר הציורי מוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה לעיר העתיקה הקסומה טַקַיאמַה (Takayama)  הנמצאת בלב האלפים היפנים... עם ההגעה נצא לסיור בין הסמטאות הציוריות של הכפר אשר רחובותיו ובתי העץ והקש שבו השתמרו היטב כמו לפני מאות שנים. נבקר גם  במוזיאון ה"מרכבות" ((Yatai Kaikan שם מאוחסנות העגלות המקושטות והמרהיבות בהן משתמשים פעמיים בשנה, באביב ובסתיו בפסטיבל טקיאמה הגדול. כולל ארוחת ערב. לינה בטקיאמה.

יום 9מצומוטו - חוות ווסאבי - ג'יגוקודאני (פארק הקופים)

הבוקר נסיים את סיורנו באזור ונצא דרך מטעי התפוחים וחוות הווסאבי לעבר העיר מצומוטו, המוכרת בזכות טירת "העורב" השחורה - טירת מֵצוּמוֹטוֹ Matsumoto)) – נתרשם מהמבנה תוך טיול בגן המקיף את הטירה. משם נמשיך בנסיעה בנופיי האלפים היפניים ונחזה בטבע הרב גווני שמסביב: יערות, פסגות מושלגות, נחלים ונהרות, מקדשים רבים וכפרים מסורתיים, אל עבר נגאנו פארק הקופים נקווה שנזכה לראות את קופי השלג אדומי פנים משתכשכים בבריכות הגופרית החמים המעלות אדים, אלה הם קופי המקוק היפני, בעלי חיים הניחנים ביכולת הישרדות וביכולת למידה יוצאות מן הכלל. בדרך נבקר בחוות וואסאבי. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 10נגאנו – ניקו (Nikko)

הבוקר נצא בנסיעה לעיירה היפה ניקו, השוכנת כ-140 ק"מ צפונית לטוקיו. ניקו הציורית שוכנת בן הרים, יערות ואגמים. ניקו שופעת במקדשים מרהיבים, בתי תפילה וקבורה מעוצבים בפאר, גגות משופעים מזהב, עמודים מרשימים המעוטרים בדרקונים ופרחים. נתחיל את ביקורנו במקדש טוֹשוֹגוּ ((Toshogu Shrine המיוחד, עם הקבר בתוכו אשר נבנה בשנת 1,636 לאחר מותו של השוגון טוקוגאווה איאסו כפועל יוצא של צוואתו המפורשת והוא עדות לגדולתו של השוגון אשר פעל לאיחוד יפן במאה ה-17. מקדש זה הוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמית. משם נפנה לאגם קטן ויפה המוקף הרים, אגם צ'וזנג'י ((Lake Chuzenji, אשר חופיו עשירים בעצי דובדבן הפורחים בחודשי מרץ-אפריל וצבועים בשלל צבעי שלכת בחודשים ספטמבר-נובמבר (אנו מקווים כי בטיולים שמתוכננים במיוחד לתקופות אלו, נזכה ליהנות ממראות משכרים אלו). לאחר הביקור באגם נמשיך למפלי קגון Kegon Falls)) אשר מימיהם נופלים מגובה של כ-100 מ' ומקורם באגם צ'וזנג'י - כולל ירידה במעלית. בערב נרחץ במרחצאות המים החמים (Onsen) באזור. כולל ארוחת ערב ולינה מסורתית באזור.

יום 11ניקו - טוקיו

הבוקר נסיים את סיורנו בניקו ונעשה את דרכנו אל עבר טוקיו. עם ההגעה  נסייר במקדש מייג'י (Meiji Shrine), מקדש שינטו המוקדש לקיסר מייג'י, אשר שם קץ לשלטון הפיאודלי ביפן ב-1,867 ופתח צוהר למערב ואל המודרניזציה. נטייל בפארק הַרַאג'וּקוּ(Harajuku) , שם מתכנסים צעירי טוקיו בלבוש מודרני ייחודי. נעלה אל רובע שינג'וקו הססגוני והתוסס לתצפית מרהיבה על כל פרברי טוקיו. נבקר ברובע שִיבּוּיָה (Shibuya) האופנתי המוכר מהסרט "אבודים בטוקיו" ונתרשם מאורות הניאון המעטרות את הכיכר. לינה וארוחת ערב בטוקיו.

יום 12 הר פוג'י - האקונה

את היום נקדיש לסיור בעיר האקוֹנֵה (Hakone) עיירת נופש השוכנת על גדות אגם אָשי (Ashi Lake) ולמרגלות הר הגעש המפורסם והקדוש, סמלה הבלתי מעורער של יפן, הר פוג'י. האקונה, השוכנת באזור געשי, מפורסמת במעיינות הגופרית והמינרלים שבה ומהווה את אחד מאתרי התיירות הידועים בעולם, שם גם נעלה על הרכבל לתצפית על עמק אוואקודני (Owakudani). נערוך גם ביקור במוזיאון הפתוח של העיר ובו אוסף נדיר של פיסול מודרני ובינלאומי, אשר נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם. לקראת ערב נשוב לטוקיו ונבקר ברובע גינזה (Ginza), אזור קניות מהיוקרתיים, המהודרים והמשובחים ביותר בעולם, נטייל ככל שהזמן יותיר לנו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.

יום 13 טוקיו

נתחיל את יומנו בביקור בשוק הדגים המפורסם של טוקיו (Tsukiji Fish Market). משם נמשיך לביקור במקדש אשר ברובע אַסַאקסָה (Asakusa Kannon Temple) שהוקם בשנת 628 ע"י שלושה דייגים שמצאו ברשותם את פסל האלה Kannon, אלת הרחמים הבודהיסטית. בחצר המקדש נמצאת קערת קטורת אשר ע"פ האמונה הבודהיסטית, יש בכוחה לרפא מחלות. המקומיים מאמינים שאם בתנועת ידיהם יסיטו את העשן לגעת באיבריהם הפגועים, תעלם המחלה. נמשיך לביקור ברובע ובפארק אואנו (Ueno) אשר בתקופת האביב מלא בעצי דובדבן פורחים. נבקר גם במוזיאון אדו, הממחיש את המעבר מכפר הדייגים אדו לבירה התוססת טוקיו. ארוחת ערב ולינה בטוקיו.
*יתכן ששוק הדגים של טוקיו יהיה סגור למבקרים

ימים 14-15טוקיו – תל אביב

בהתאם לשעת ההמראה נסיים את סיורנו בטוקיו ניפרד מיפן בברכת סיוֹנָרָה (להתראות...), נצא אל שדה התעופה ונעלה לטיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים).

תאריכי יציאה ומחיר

 • תאריך

  18/03/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  אל על - טיסות ישירות - יוחאי פרימק - SOLD OUT

 • תאריך

  19/03/2020

  מחיר

  6,089 $

  מדריך

  הערות

  כולל סיאול 17 ימים – בקשו תכנית – ירון אלקלעי – SOLD OUT

 • תאריך

  21/03/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - יגאל צור - מקומות אחרונים

 • תאריך

  23/03/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - טוביה גרוס

 • תאריך

  24/03/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - שי שרון - מקומות אחרונים

 • תאריך

  31/03/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - אורי רעי - SOLD OUT

 • תאריך

  10/04/2020

  מחיר

  5,569 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - פסח – מסלול מיוחד בקשו תכנית - איל פרלמן – מקומות אחרונים

 • תאריך

  10/04/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - פסח - יגאל צור – SOLD OUT

 • תאריך

  11/04/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  טורקיש - פסח - יובל ארד - מסלול מיוחד - SOLD OUT

 • תאריך

  13/05/2020

  מחיר

  5,289 $

  מדריך

  הערות

  אל על - טיסות ישירות - רונן חסון

 • תוספת ליחיד 939$   

כלול / לא כלול

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות.
* מיסי נמל, תוספת דלק והיטל בטחון (נכון לינואר 2020).
* מלונות מדרגת תיירות טובה / ראשונה; לילה אחד בחדרים יפניים טיפוסיים. 
* חצי פנסיון.  
* צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.
* מדריך ישראלי מנוסה מצוות "דרכים".
* כניסות לאתרים כמפורט בתוכנית.
* מערכת אזניות שמע
* מדריכים מקומיים באתרים/ימי סיור מלאים כמצוין בתוכנית הטיול.
* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, נסיעות ברכבות מהירות, שיט וכו'.
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.
* דמי רישום ע"ס 150$.

 

המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.
* ארוחות נוספות.
* שתייה בארוחות.
* הוצאות ושירותים אישיים.
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 4-5$ לאדם ליום טיול)
* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.